Kertu Koreinik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid
  1. Meie käisime eelmisel aastal aprilli lõpp-mai algus. Ilm oli väga mõnus, aga vesi ujumiseks oli ikka selline äärepealne (17-19 kraadi). Nii et ma küll kindel pole kas merevesi ujutav on aprilli alguses.3.Paphosest üles poole minnes on mitmeid ilusaid mereäärseid kohti.  Päikeseloojangut on äge laevavraki taustal vaadata (vt google maps Edro III Shipwreck) ja sealt edasi on mitmeid kenasid sopikesi. 4. Matkaradasid paistis seal palju olema. Kindlasti soojad riided kaasa! Aprilli lõpus oli seal eelmisel aastal nii 13-15 kraadi, aga novembri alguses samal ajal kui ranniku ääres oli 25 kraadi, sadas Troodosel lörtsi.5. Söögid suht kallid, joogid soodsad. Mina rõhun alati mereandidele sellistes kohtades.

Küprosel on aprilli lõpus/mai alguses juba väga mõnus. 2018 a oli see aeg päevitamiseks super ilm, vesi oli meres ca 19-20 kraadi. Sinna on päris lihtne ka omal käel minna. Otselennud Ryanairiga, hotellivalik (ka AI) päris suur. Hakkama saab nii inglise, vene kui saksa keelega. Kui autot ei soovi rentida, siis bussiliiklus mööda rannikuäärt on Paphosel väga lihtne. Nii hotellist kui Paphose sadamast saab ise valida väljasõite.

Käisime sel aastal aprilli lõpus- mai alguses Küprosel. Vesi oli ikka jahe kuid ujutav. Ilm super :) Saate tellida lennujaama ka takso järgi. Meie tellisime p.kasioulis@cytanet.com.cy . Maksis 40 euri 6 inimest üks ots. Sõitsime Kissonergasse. Väga hästi toimis. Lend hilines ca 1 h, aga taksojuht oli ilusasti vastas. Vasakpoolset liiklust ei tasu ka ülemäära karta. Harjub ja liiklus oli minu meelest Küprosel suht rahulik.

Me olime Pafosel 01.11 kuni 08.11. Ühel päeval oli ilm pilves ja natuke sadas (seda kasutasime mägedes käimiseks). Vee temperatuur oli meie meelest pigem 21-23 kraadi. Lapsed snorgeldasid tunde meres ilma et külm oleks hakanud.

Ryanair lendab kindlasti ka novembris Küprosele. Lausa 2x nädalas. Meie reis 01.11 kuni 08.11

Tere!Meie reis toimus küll juba 7 aastat tagasi, aga vaevalt ei väga palju muutunud on. Rentisime auto Alanyast kaheks nädalaks ja sõitsime kokku ca 2500km. Lisaks rannikualale käisime ka Kappadokias (üliäge kogemus). Liiklus oli ok, isegi Antalyas sai ilusasti hakkama. Rentimine oli tehtud lihtsaks. Autol oli 0 kasko peal (ei mingit lisakindlustust), saime auto kokkulepitud ajal hotelli juures kätta, maksta sai ka kaardiga. Igati soovitan! Ise ringi sõites saab ikka hoopis teistsuguse kogemuse riigist. Sain lahti mitmest eelarvamusest, super reis oli.

Et kindal peale minna, peaks kohvri sügavus olema 20 cm. Paljudel pakutavatel on 23-25 cm. Pehme kohvri puhul saab ehk natsa kokku pressida, aga plastkohvriga mitte. 

jaanusm, kõik kohvrid/kotid pm mis olid suuremad kui arvutikott või keskmine käekott. Spordikotid on neil ju erilised lemmikud. Kogumaht võib olla ju tunduvalt väiksem kui kohvril, aga loeb ainult see, et nt üks mõõt on ebastandartne ja raamide vahele ei mahu.

Lendan päris tihti ja aegajalt ka AirBalticuga. Viimasel ajal on nad käsipagasit hakanud väga hoolikalt kontrollima. Mitmel lennul (nii Riias kui Tallinnas) on palutud eranditult kõigil kohver raamide vahele panna. Kaaluma pole pidanud. 

Selline sait näiteks http://www.villascroatia.net/index.html Ise otsisme mitmelt saidilt ja lõpuks ikka leidsime õige bookingust.

Kui Istria kanti lähete, siis soovitan Holiday Home Nunan Momjan´s. Majas on 3 apartmenti. Nunan on neist kõige suurem, magamiskohti 8 inimesele, samas ruumi palju (4 magamistuba). Väga tore koht.