Risto Veskioja

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Trogir on ka kindlasti koht, mida tasub külastada, Splitist oli vist mingi max tunnike sõitu. Üks mu lemmiklinnu, jube ilus. Lisaks võtke Dubrovnik ka ette, see oli auto/bussiga 5-6 tundi vist, aga Korculalt näiteks praamiga paar tundi vaid. Makarska on ka tore kuurortlinnake, mõnusa ja pika rivieraga :) Ahjaa, Braci saar ja seal asuv kuulus Zlatini Rati (Kuldne Sarv) rand on ka kogemus omaette.

Panen veits enda kogemusest, Saabusin eile tagasi - kes kahtleb veel sinnaminekus, siis olen palju reisinud, aga see oli küll üks elu ägedamaid seni!. 

Aga Buenos Aireses saab siis pea igal pool kaardiga maksta, samuti suuremates kohtades ja kuurortlinnades (nende alla lähevad ka näiteks Ushuaia ja El Calafate). Samuti saab hotellides ja majutusasutustes seda enamikel juhtudel teha. Ushuaias olin mingis korterhotellis (vaated olid aknast ulmelised :) ), seal oli omaniktädil pangalt ekstra terminal renditud, et külalised maksta saaksid. Selline asi ka, et osades kohtades ei toiminud LHV mastercard ja osades Swedbanki deebetkaart (master). Küll sain igas kohas probleemideta maksta Swedi kuldse krediitkaardiga ehk krediit on seal kindlam variant. Aga see oli tõesti vaid paaris suveniiripoes, kui ei toiminud. 

Sellest hoolimata tundus sularaha - kuigi seda oli ikka ilge patakas käes koguaeg - kõige soodsam ja kindlam variant. Sularahas makstes said mitetes kohtades, näiteks poodides ja hotellides alla, samuti said sa siis tingida. Mina vahetasin eurosid BA lennujaamas kohe (Ezeiza lennukas on Banco Argentino, vahetasid kursiga 66 peesot ühe euro vastu, lisatasu mingit ei võetud). Samas pakutakse cambio eh rahavahetuse teenust suht igalpool ja El Calafatesse jõudes (see oli ca 2 nädalat pärast reisi algust) oli seal kurss juba 1 euro 70 peeso vastu. Nende kolumbialaste kohta tänaval ütlesid kohalikud, et see sõltub täitsa inimesest, võid saada väga hea tehingu, aga vahel ka mitte nii hea. 

Raha saab välja võtta automaatidest küll, aga nagu siingi mainitud siis endiselt vaid 2000 peeso (ca 30 euri hetkekursiga) kaupa korraga. Võid küll seda mitu korda teha, aga iga automaat, millega ma proovisin - enamasti huvi pärast - küsis 378 (5,68 euri) peesot iga tehingu kohta tasu. Pluss sinna võb lisanduda sinu panga mingi tasu. Huvi pärast (ja natuke ka vajadusest lõpuks) võtsin ma 2000 LHV masteriga ja kokku läks siis ca 30 euri kättesaamine ulle lisatasudena maksma mingi 7-8 euri. Seega ei soovita eriti :) 

Seega minu soovitus oleks võtta ikka mingi mõistlikum hulk sularaha (eurod või dollarid, vahet pole) ja see seal ära vahetada. Suur rahapatakas saab küll, aga jagage see kuidagi omavahel ja erinevatesse kohtadesse ära, et kõik nö ühes taskus või rahakotis vms poleks. Restodes ja sellistes ametlikemates kohtades proovige kaardiga maksta, majutusasutustes ning taksod jne makske sularahas - enne muidugi proovige tingida ka :)

Oi, oi, teha on sealkandis palju. NYC on minu meelest üks lahedamaid linnu maailmas. Aga kriban kiirelt midagi. Soovitan külastada mõnda stand-up kohta, näiteks Comedy Cellar on lahe pleiss. Samuti need skybarid on vinged, minu lemmik oli see: http://www.230-fifth.com/ aga ka Mr. Purple nimeline pleiss oli lahe. Lisaks on NYC-is mitu speakeasiet ehk juba kuiva seaduse ajal loodud baari. Asuvad kuskil kangialuses ja kogu kontseptsioon järgib toonast õhustikku. See oli näiteks üks: http://backroomnyc.com/ Serveerivad kokteile teeklaasidest jne, et kui politsei peaks reidima, siis saad öelda, et jood teed :D Kui kultuuur meeldib, siis käi kindlasti ära METis või Guggenheimis. Samuti on Central Parkis niisama jalutada või seal loomaaias käia ka väga fun suvel. Mine käi ka Wall Streetil ära ja tasub ka selles 9/11 memoriaali juures ära käia. Ka vabadusesammast soovitan Staten Islandi praamiga vaatama minna (see on tasuta ja sõidab iga 20 mintsa tagant). Kui peaksid Manhattanilt väljapoole minema, siis Brooklyn meeldis mulle väga (seal sillal peaks enivei ära käima minu arust, kui juba NYCs kord oled. Aga NYCis on ka lihtsalt hea kuhugi maha istuda ja seda rahvaste pööblit imetleda. 

Saabusin just nädalavahetusel Sitsiiliast (Catania) Riia kaudu (sama marsuuti mööda ka lendasin), ei kontrollitud mitte kellegi kotti kummalgi suunal.