Shikana

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jaanus, kui sul on vaja kindlasti 4-5 elektroonilise seadmega lennata, mis väiksemasse seljakotti ei mahu siis soovitan sul Ryanairi puhul priority osta. Saad hulgaliselt elektroonikat kaasa vedada ning mure lahendatud.

Ryanairi puhul on non-priority reisijatel võimalik pardale võtta vaid väiksem käsipagas. Suurem käsipagas registreeritakse väravas tasuta ning pagasi tuvastamiseks antakse reisijale pagasinumber (väljaprinditud pardakaardile kleebitakse kollane kleeps või mobiilse pardakaardi puhul antakse number reisijale ilma kleepriba eemaldamata). Kuna Ryanair on point-to-point lennufirma, siis edasilend on sisuliselt su oma vastutus ja pagasi registreeringul arvestatakse vaid ühe lennuga. Samuti on reisija oma vastutus edasised rongi- ja bussipiletid, mis tuleks siiski osta ajavaruga. Väravas registreeritud pagasist tuleb eemaldada kõik elektroonilised seadmed, millel on aku või patareid kuna need on isesüttimisohuga. Samuti eemaldada pagasist asjad mida võib reisi jooksul vaja minna (nt meditsiinitarvikud).

Selgutuseks pagasiraamidest. Erinevatel lennufirmadel on erinevad raamid nii mõõtmetelt kui raami ehituselt. Näiteks airBalticu, Loti, finnairi, turkish airlinesi raamid on metallist, British Airways kasutab pappkaste. Hoolimata sellest kas tegemist on papp või metallraamiga peab pagas mahtuma raami ilma liigse surumiseta, antud nõue on kirjas ka lennufirmade kodulehtedel. Kahe pagasiühiku puhul (käsipagas+isiklik ese) peab väiksema pagasi mahutama eesoleva istme alla, sest üles riiulile on planeeritud suuremad pagasid. 

Marti, mulle teadaolevalt Tallinnas väravas ühtegi tädi küll ei tööta. Kõik toredad noored inimesed. Aga mis puudutab käsipagasit siis airBalticul on tõesti lubatud kaks ühikut pagasit salongi. Suurem käsipagas peab mahtuma raami.  Siinkonal on paslik märkida, et lennufirmade raamid erinevad ja poes müüdavad hand luggage kohvrid ei pruugi antud lennufirma raami mahtuda. Isikliku esemena ehk teise ühikuna lubatakse pardale väiksem seljakott (pean silmas siis ikkagi väiksemat seljakotti mitte tuugalt täis topitud matkakotti), käekott, laptopikott, fotokaamera, taxfree kott jne. Kui isiklik ese on selgelt juba sama suur kui käsipagas, tuleb üks ühik sisse registreerida. Kui kahtled, kontrolli ja registreeri oma pagas juba check-inis, sest väravas tuleb selle eest välja käia airBalticu puhul 60€. Usu, see ei ole väravateenindajale õnnepäev kui ta saab sult raha küsida. Pigem on see ajakulu ja hulga meeldivam on, kui kõik pagasid on vastavalt lubatud mõõtudele.