EestiPass

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

2 meeldimist
16 postitust
9 kommentaari

Olen elanud Prantsusmaal, reisinud kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerika idarannikul.

 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Lisaks Kuldsarvele on Istanbulis ka palju suurem Bosporuse väin, mille enamus inimesi ületab laevadega või praamidega. Osad lennud siiski toimuvad ka Atatürkist. 

Atatürki väga suur lennujaam on kesklinnaga ühendatud rongi kaudu M1A. See ei sõida otse kesklinna, Aksary peatusses tuleb välja vahetada trammiliini vastu. Tramm on ca üle tee ja 300 meetrit kõndida. Kokku sõita ca tund aega, tramm ja rong sõidavad pidevalt. Taksot ei peaks võtma, takso ei sõida kiiremini.Istanbuli lennujaamas pole käinud. Atatürkis aga mitu korda. 

Tüssata saad igaljuhul. Türgi on kontrastide maa, natuke Euroopat, natuke Aasiat. Mõne koha peal maksad rohkem ja mõne koha peal palju vähem. Istanbuli vanalinna tasub minna, see on puhas ja korrashoiud. Kindlasti tasub külastamist Hagia Sofia ja Blue Mosque. Üle jõe võib jalutada ka Taksim piirkonda, seal on poed ja restoranid. Kohati meenutab Pariisi, muidugi sillal võid kohata saapapuhastajat, kes ühe saapa teeb sul puhtaks tasuta; lihtsalt tuleb, võtab jalast kinni ja pühib läikima. 

A) Kui sõita Püreneede poole Bordeaux poole kohtab palju ilusaid väikelinnu ja losse. Avignoni lähedal on ilusad linnad Monptellier ja Carcassonne. B) Kui sõita autoga Alpide suunas on Moustiers-Sainte-Marie ilus väikelinn ja asub kohe järve ja rahvuspargi Verdoni kõrval, sealt palju maad ei ole Nizza linna. Suvel on normaalne ööbida peredega kämpingus, osades peab olema kaasas oma telk ja kämpingus saab pesta ja toitu valmistada. C) PACA regioon tervikuna on kallis ja seal liigub palju turiste (Nizza, Monaco, jne). Suvalises kohas ööbida ja peatuda ei saa. Paljud Prantsusmaa teed on erastatud, autoga tuleb maksta teemaksu paljudes kohtades. 

Marseille on "riik riigis", seal on väga palju Põhja-Aafrikast pärit inimesi ja mõned kesklinna kvartalid on väga araabiapärased (Noailles, Porte d´Aix, jne). Linn ise on pindalalt väga suur ja ka liivarand mitmeid kilomeetreid. Linnast väljaspool on maagiline rahvuspark Calanque. Eeslinn Aix-en-Provence on väga prantsusepärane. 

Mul oli NY Explorer Pass. Pass kehtib kuu aega alates esimesest skännimisest ning valida saab 60 asja vahel 3-10 piletit. Pass on piletikood ja selle ettenäitamisel saab infoletist omale pileti. Reisi jooksul saab muuta reisikava ja ise planeerida. Aja kokkuhoiu mõttes on see väga hea, sest piletisabad on hästi pikad. MET kunstimuuseumis on passiga külastajal pääse ka samal päeval ka Met Cloisterisse. Paljud muuseumid pakuvad õhtuti tasuta sissepääsu (MoMa) või sooduspiletit, enne reisi uurida põhjalikumalt millistes kohtades passi kasutada. Empire State Building laseb passiga 86le korrusele. 102 korruse pilet on kallim. Rock of the Top järjekord oli väike sabas ning külastasin mulle sobival ajal. Pass pakub soodustusi ka söögikohtades. 

Tänan soovituste eest ! Linnas käidud ja reis vastas ootustele. Soovi korral võib sellest lugeda siit. 

Jah. Näiteks Gatwick Express rong sõidab pidevalt iga 15-20 minuti järel, bussiga sõites võivad jääda suured ootamise augud, st peab kuni tund ootama kui jääb bussist maha ja tipptunnil sõidab kauem. Minu arvates ka easybus ei sõida päris koguaeg nagu kodulehel bussiajad pakutud on. Aga eks see oleneb lennujaamast või siis bussijuhist :))) Mina soovitan rongi. 

Rongid väljuvad täpselt ning sõidavad pidevalt. Bussid ei sõida kogu aeg ning bussist ei saa piletit osta (veebileht, piletikassa, vmt). Lisaks sellele on Londonis ummikud ning ei saa kindel olla bussiga sõites ajaliselt. Aga huvitav on bussiga sõita, sest rongiga sõites eeslinnasid eriti ei näe. Londonis on riided poodides odavad, suuremad muuseumid tasuta ning toit enam-vähem sama nagu Tallinnas. Huvi korral Londoni lugemist.