Priit P

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 kuud tagasi
3 meeldimist
1 postitust / 18 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Hea idee! Kas olete seda ise kasutanud?

2690 Hiltoni punkti. Mis pakud?

Tänud arvamuse eest :) Käisime Miamis kui laps oli 1,5 aastane. Päris ebamugav oli 11 tunnisest lennust 9 tundi istuda poole kanniga oma istmel, sest laps magas risti üle istmete. Ülesse ka ei taha ajada, sest ega toriseva lapsega parem pole. Jah, saime ka hakkama, aga mõnus ei olnud. Seepärast tunduski nagu BedBox võiks olla lahendus kui nüüd San Fransiscosse läheme ja üks aastane tegelane on lisaks.

Näitab ummikuid arvestades aega ja tõenäosust, et sel kohal võib ummik olla. Küll aga reaalajas avariisid tõesti ei näita. Meie kogemus pigem on olnud, et see info pole väärt sellise summa maksmist.


Tartu lennujaamast saab teha ka huvilende Tartu kohal. See osa arvestamata jäänud. Lisaks on kahtlane küsimus juurde maksmisest. Juurde maksta millele? 

Kust tasuks võtta rendiauto?


Sealt minu kogemuse järgi kõige mõistlikumad hinnad ja tingimused - tasuta lisasõitjad tihti juures, kindlustused hinnas ja rohkem kohapeal midagi vaja maksta pole. Osad soovitavad ka Nationali Emerald Aisle-i, aga mu meelest seal oluliselt kallim.

Kust tasuks võtta korter?
Korteri võtmise jaoks vast parim Airbnb. Kui sobib ka hotell, siis minu meelest parim vaadata Hotell.comist, sest seal igasugu lisatasud jne juba hinna sees.

Kust lennupiletid?
Momondo.com

Mida teha La’s?
2 nädalat pole minu meelest suurt midagi teha. Pigem kaalu variante teha nt trip San Diegosse, käies läbi mõnest rahvuspargist, külastades loomaaeda ja Mehhikot. Või siis roadtrip Las Vegasesse, Hooveri tamm, Grandi Canyon ja sealt ülesse poole veel ägedaid rahvusparke. Või siis trip San Fransiscosse mööda Highway nr 1. Imelised vaated sel teel. Tagasitulles Yosemite, Death Valley ja Sequoia National Parki külastades.

Shoppamine?
Minu meelest parim Ross ja erinevad piletid 

Liina Kivimägi, Google kaarte saab kasutada ka ilma andmesideta need eelnevalt alla laadides. Töötab kenasti, olen ise Floridas ringi sõitnud nii. Ilmtingimata üldse ei ole vaja osta mingit telefoni paketti - kaartid laed Eestis telefoni, muusikat saab kuulata raadiost või telefonist ja interneti vajaduse saab rahuldatud hotellides, söögikohtades wifiga.

Meil läks eelmine aasta Florida reisil 12 päeva perega (2 täiskasvanut + aastane beebi) peaaegu 5000 EUR. Sellest ca 1000 EUR shoppamine. Sõitsime omajagu ka ringi - Miami - Key West - Orlando - Tampa - Clearwater - Miami. Saab ka kindlasti odavamalt - nt ööbisime Miami kesklinna Hiltonis viimase korruse sviidis, Orlando Sea Worldis ostsime eraldi kiire sissepääsu piletid (soovitan soojalt), sõime mõnes päris kallis restoranis jne. Ilmselt selline 70-80 EUR päev inimese kohta + lennupiletid arvestada on täitsa ok.

Lennud on ikka ühel piletil (eeldan). Meil sama olukord  aprillis San Fransiscosse minnes ja KLMist otse ostetud. Seega nemad ise arvavad, et piisab, kui nii pakuvad. Helistasin kusjuures nende klienditoele ennem ostmist ja ka nemad ütlesid, et kõik ok.


Pagasi tingimuste osas pead ise uurima, et mis lubatud ja mis mitte, kuna oleneb ostetud piletist. Meil on üks läpaka kott ja üks väike kohver hinna sees. Alla 2 aastane saab tasuta ka ühe suure äraantava pagasi võtta kaasa+käru.

Kohapeal saab sularahaga hakkama, kui autot ei rendi. Kui rendid, siis peaks vähemalt deebet olemas olema (mul SEB oma ja Miami Airporti Alamos toimis kenasti).

Roamingu osas kogemusi pole. Ise laadisime Google Mapsi kaardid alla ja piisas täiesti. Samas variant ka meie kohalike operaatorite pakette kasutada. Peaks suht sama hind olema. 


Meil eelmine aasta hotellid polnud veel bookitud. Panime ainult sihtkoha osariigi nime ja sellest piisas.

Minul SEB Kuldkaarti kaudu (PZU) võetud ka perele aastane reisikindlustus, aga rahule ei jäänud. Eelmine aasta oli planeeritud Miami reis septembrisse. Hiljem tuli orkaan Irma vahetult enne meie reisi. PZU aga sel puhul kulusid ei katnud. Ainus võimalus oleks olnud mängida haiget, siis oleks kaetud kulud. Pidime igatahes kõvasti reisiplaane ümber tegema ja hotelle tühistama -uuesti bookima, et aastase lapsega oleks võimalik minna. 

Aastaid tagasi Tel Avivis küll probleeme polnud. ATMist sai kenasti SEB deebetiga raha kätte. Turistidele mõeldud müügikohtades saab üldjuhul ka meie rahas tasuda.

30 EUR tahtis härra iff111 viimati (ei saa aru, miks hind peaks saladus olema)

Kui palju räägitakse, et Nordica ei suuda vedada jne, siis tegelikult on samad probleemid paljudel. Mu isiklik kogemus Finnairiga 4st lennust 3 hilinemist (ja väga halb klienditeenindus) või Air Balticul 4st 2 hilinemist. Ei ole see Nordica nii halb midagi võrreldes teistega. Tasemelt ikkagi üsna sama.

Mul siiani Hotels.com-iga positiivsed kogemused (15+ ööbimist) ja kuskil midagi juurde maksma pole pidanud. Nende eelis ongi erinevalt tavalistele Hotwire, Booking.com jne lehtedele, et kõiksugu maksud ja lisatasud on juba hinnas sees ning kohapeal juurde ei pea maksma. Eriti aktuaalne see teema nt USAs, kus on väga tavalised igasugused sales taxid, kuurortimaksud jne.