Priit P

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi
9 meeldimist
1 postitust / 38 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ma võtsin kevadel koduse operaatori ( Tele2) USA paketi. 1GB mahtu oli vist 20 EUR vms ja kehtib kuni kuu aega. Kunas seal igal pool on ka Free wifi, siis 15 päevaga jäi ülegi veidi. Ei ole üleliia palju uurinud muidugi, et võib-olla on sama hinnaga paremaid diile, aga mulle piisas sellest täiesti ja hind oli piisavalt odav, et ei viitsinud rohkem otsida.

Viimati kasutasime 2018. a. Chevy Suburbanit ja selle tehase raamatus oli isegi kirjas, et kasutage 87-t. Seega jutt, et kasutage kallimat/paremat bensiini, on ikka jama. Pole mõtet rohkem maksta.

Isegi USA enda (makstud hilinemisega) trahv neid ei huvita. Saab kenasti ESTA ja mitu korda pärast seda veel käinud riigis. Kui eesmärk on turism, siis see kontroll piiril ja ESTA saamise tingimused ei ole üldse nii karmid kui kiputakse arvama.  Ole ise normaalne, käitu korrektselt (nt pommi naljad vms pole hea idee) ja kõik läheb hästi.

Saab vist tasuta. Võtaks küll ühe :)

Meil oli ka auto 2 päeva, aga võtsime meelega pigem kallima, st oleks endal mugavam väikese lapsega sõita. Rent koos kindlustusega oli umbes 200 EUR kanti, autoks Audi A4. Kütus peaks maksma ikka mingi 1,6-1,8 EUR kandis liiter.


Esimesel päeval nagunii auto kättesaamine võtab aega, siis me otsustasime teha lühema otsa - käisime Lassithi platool ja ronisime üles mäkke Zeusi koopasse, tagasi tulles tegime lõuna mingis kohvikus mäe jalamil, kust oli vinge vaade ja käisime ka Knossose paleed vaatamas. Platoo ja koobas on lahedad, aga palee suht mõttetu, kui just ennast ei huvita Vana-Kreeka kultuur/ajalugu. Meie jaoks oli igav. Teine päev käisime Vai rannas ja tagasi tulime lõuna kaldalt, mis on täitsa omanäoline. Neid kohti ja sellist ringi julgeks soovitada küll. Hotelli tagasi jõudsime hilisõhtul, auto võisime jätta hotelli parklasse, kust rendifirma ise ära viia selle.

Tenerifele lendab ka päris kaua ja vahe Tai lennu pikkusega pole midagi nii suur. Me ise käisime just USA läänekaldal 1- ja 3-aastasega ja polnud see lendamine midagi nii hull. Võimalusel lennake öisel ajal ja võtke lastele rendist (või ostke) BedBoxi kohvrid. Mega kasulikud pikematel lendudel. Lisaks sellele väikestega reisimisel palju hüvesid ja eeliseid nii lennujaamas kui ka lennukis. Ja eelpool mainitud Florida mõte on tõesti hea. Käisime ise veidi rohkem kui poolteist aastat tagasi ka väikese lapsega ja oli huvitav kõigile, küll aga vähemalt oktoobri algus on seal veel päris palav. 

Beachil parkimisega probleeme pole üldiselt. Isegi kui Ocean Drive-il tänaval parkida ei saa, siis mitmeid parkimismajad on vaid mõned kvartalid rannast eemal ja sinna ikka mahub.


Shoppingu osas me käisime Orlandos outletides, aga parimad (soodsaimad) kohad ilmselt ROSSi või Marshallsi poed. Soovitan ka neist läbi käia.

Kui Orlandosse lähete, siis võite ka teemaparkidesse minna. Väga soovitan Kennedy Space Centerit, mis küll kaugemal veidi, aga väga-väga lahe. Me käisime ka Seaworldis, kus sai vaadata erinevaid mereloomi ja käia ka rollercoasteritel ning muudel atraktsioonide.  

Ma soovitan kaaluda ööbimist Beachist kaugemal, eriti kui tahad auto võtta, sest auto parkimine Beachil on päris suur lisakulu. Me oleme ööbinud Coconut Grovil ja Beachile ~20 min sõitu, kogu aeg oli auto ja see andis mõnusalt vabadust liikuda. Kuna me käisime väikese lapsega, siis väga Beachi ööelu ei tõmmanud ka.


Kui olete täiskasvanud kõik ja soov ka pidutseda, siis soovitaks, et olete alguses osaliselt ilma autota. Lennujaamast hotelli lähete Lyfti või Uberiga, käite ka Bahamal ära ja pärast Key westi ja shoppamise jaoks võtate auto. Soovitaks ka Everglades-i külastada, kui sealkandis käinud pole.


Muuta saab ka osasid andmeid nt sihtkoha aadressi jne, aga põhiandmed sh passi nr on tõesti vaja esimene kord õigesti sisestada.

Märkusena - minul tuli praegu 3 päevaga raha kontole tagasi. Ei võta üleliia kaua aega õnneks neil see tagasimaksmine.

Mul oli olemas igatahes. Võib-olla siis asi, millisest firmast võtsid auto lõpuks, mul Alamo ja tühistamine netis ime lihtne.

Maxj, see on sul vale info. Emailis on broneeringu kinnituses link, 2 x veel vajutada edasi ja tühistatud. Kokku 3 hiire klõpsu, mitte midagi keerulist. 

Vatse* - telefoni autocorrect möllab :)

Varase, tänud soovituse eest. Proovisin ka sama asja. Auto oli bronnitud jaanuaris hinnaga 845 EUR. Reis algab 24.04 ja täna sai sama auto juba 712 euriga. Kena -15% kokkuhoid. Küll aga mainimist väärib, et sellise hinna sain alles pärast cookiede/ajaloo kustutamist. Enne seda oli 748 EUR hind.

Tere,

Kas keegi oskab öelda, et kus on kõige mõistlikum sularaha vahetada - Eestis või USAs ? Tavaliselt olen ise enne reisi vahetanud Tavidi, aga nende kurss tundub üsna kehva olevat. Äkki on mõistlikum seda teha USAs? 

Miks sellime hind? Mytripi kaudu hinnaks 782 EUR kahele. Kui tulla paar päeva varem tagasi siis saab ka 650-700 euriga kahele.

Kui kokkuhoidlik olla ja lennupiletid soodukaga osta, siis USA täitsa võimalik. Mõni päev tagasi näiteks oli pakkumine New Yorki SASiga ca 300 eur edasi-tagasi. Võite mõelda ka nt Vahemere või Kariibi kruiisile minemise peale :)

Teema algataja ju ei küsinud kordagi, et kas minna või mitte. Miks siin enamus räägivad sellest? Tekib lihtsalt küsimus lugemisoskuses :)

Mida siiski soovitada lennuks?
1. Võid vabalt lapsele kaasa osta püreesid, kamapalle, vett jne toitu. Neid asju võib lennujaamas kontrollist ka läbi viia ilma probleemideta. Söömine on lapsele tegevus, ajaviide ning samuti nagu juba mainitud, et õhurõhu erinevustega toimetulemiseks on vajalik last aidata. Joomine, söömine (ehk neelatamine) aitab hästi.
2. Kaasa võtta kindlasti tegevust palju. Lennukis ka tavaliselt on olemas mingid beebipakid.
3. Küsi check inis, et kas saaks lapsele jätta ühe koha enda kõrval vabaks. Siis lihtsam endal. Küsija suu pihta ei lüüa. Meil nt Miamist tulles muudeti isegi juba check ini teinud teiste reisijate kohti selleks, et saaksime lisakoha beebile. Seda muidugi tasuta. Võib alati kaaluda ka beebile oma koha ostmist. Mida rohkem ruumi, seda parem.
4. Võib kaaluda ka nt BedBoxi või muu sellise ostmist, millega saab lapsele teha lennuki istme voodiks. Me ise läheme 1 ja 3 aastasega San Fransiscosse aprillis, seega kogemust kasutamisel ei ole, aga Youtube videode järgi tundub väga asjalik.
5. Enamasti võib kergkäruga sõita lennuki ukseni. Seda võimalust ka hea kasutada.

Võib minna kuhu iganes soovite. Lapsed pole takistus. Me käisime 8- kuusega Kreetal, 1,5 aastaaega Miamis, Norras 2,5 aastasega koos väiksema 6-kuusega. Nüüd läheme California tripile kui lapsed on 3 ja 1. Kõik olenebki lõpuks, et kuhu ise soovite minna ja mida teha/kogeda, samuti mis on eelarve ja ajaliselt kaua soovite reisil olla jne

2-aastasega  on bussisõit küll halb idee. Võtke ikka auto ja käige ära. Sellest ajast piisab vabalt.

Hea idee! Kas olete seda ise kasutanud?

2690 Hiltoni punkti. Mis pakud?

Tänud arvamuse eest :) Käisime Miamis kui laps oli 1,5 aastane. Päris ebamugav oli 11 tunnisest lennust 9 tundi istuda poole kanniga oma istmel, sest laps magas risti üle istmete. Ülesse ka ei taha ajada, sest ega toriseva lapsega parem pole. Jah, saime ka hakkama, aga mõnus ei olnud. Seepärast tunduski nagu BedBox võiks olla lahendus kui nüüd San Fransiscosse läheme ja üks aastane tegelane on lisaks.