Priit P

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

17 meeldimist
2 postitust
56 kommentaari
Viimased kommentaarid

Väga lahe reis tundus olevat. Mis ajal käisite ja mis sellise tripi eelarve peaks olema?

Remie, su küsimusele vastus on jah, peab. Õnneks või õnnetuseks on elu selline. Millise variandi siis valiksid - lastega või ilma? 

Paljusid asju siiski ei saa õppida vaid siin Eestis olles ja mitte kuskil mujal käies.

Minu meelest ei ole teema mitte lastega lendamises, vaid selles, et vanemad pole teinud lendudeks piisavat ettevalmistust, on ehk isegi närvis või väsinud ja ei tegele lennu ajal oma lastega piisavalt. Kui seda tehtaks, siis ei oleks ühtegi probleemi.

Huvitav, et räägitakse nagu lastel poleks reisimisest kasu ja nad ei mäletaks seda hiljem.  Millest see tuleb? Meie pere kogemus on ikka täiesti teine. Me oleme lastega käinud päris palju reisimas - Euroopas, Aafrikas, Põhja- Ameerikas. Suurem laps sai just 4-aastaseks ja tema silmaring, maailma tajumine, keelte oskus jne on ikka omajagu paremad selle tõttu. Oskab nt erinevates keeltes fraase, numbreid, sõnu. Teab erinevaid riike, on mingi taju maailma ja geograafia osas, teab tuntud maamärke - Vabaduse sammast, Hollywoodi märki jpt. Teab filmimaailma tegelasi. On kokku puutunud paljude erinevate loomadega jne jne. Arusaam maailmast on ikka hoopis teine seetõttu. 

Lisaks sellele on lastele väga tähtis olla koos oma vanematega. Tavaliselt on üks või mõlemad vanemad tööl, lapsed lasteaias, koos veedetakse aega vähe. Ja nüüd kui vanemad läheksid veel ka kahekesi reisile, siis oldaks koos veelgi vähem aega. Seetõttu ongi tore ja hea käia just kõik koos reisimas, et saab olla päriselt ka koos. Ja see on just lastele tähtis.

Mida aga vanemad tegema peaksid enne reisimist, on korralik ettevalmistus. Kaasa vajalik meelelahutus, söögikraam, magamise ja mugavuse vahendid. Siis tunnevad lapsed ennast hästi ja on ka endal hea. 

Lastega reisimine on teistsugune, aga kindlasti vajalik mõlemile- nii vanematele kui ka lastele.

Me oleme lennanud pikki lende, nii et laps on süles, kui ka kasutanud BedBoxi aastase lapse puhul. Väga-väga mugav.

Me minemas aasta lõpus Allure of the Seas-iga Kariibi kruiisile algusega Miamist. Mõlemad kajutid 12. tekil ja rõduga väljapoole. On kellelgi jagada kogemusi, millega peaks arvestama või mida teha/mitte teha? 

Hetkel see mõte, et mingeid eri pakette lisaks võtta ei plaani. 12 pooleliitrist pudelit saab juua kaasa võtta laeva, suhelda saab äpi kaudu tasuta või walkie-talkiedega. Alkoholi ei tarbi, siis seda ka vaja pole. Küsimus pakettide osas ainult, et kas eraldi söögipaketti tasub võtta? 

Ekskursioonid plaan võtta iseseisvalt, mitte läbi laevafirma. Need pidavat muidu olema liiga ülerahvastatud.

Veel mõtteid, millega arvestada?

Tänud ette,

Priit

LOT on suht ok valik. Kindlasti võimalik odavamalt saada, nii 300-350 kanti, aga ilma äraantava pagasita.

Tere,

Charlestoni osas ei oska kahjuks nõu anda, aga Floridas oleme küll käinud ja järgmine aasta läheme uuesti (Kariibi kruiisile + Orlando teemapargid).

Ma ise julgen küll soovitada Florida poole tulemist ja eriti erinevaid teemaparke, milledest võib pikalt kirjutada. Mõned soovitused: Väga lahe on nt samale kaldale jääv Kennedy Space Center, kus näed, mis on minevikus tehtud ja mida hetkel selles vallas tehakse. Seal on ka Elon Muskile kuuluva SpaceX-i rajatised nt. Selles vanuses lastele kindlasti väga põnev. Lisaks Discovery Cove, kus saab muuhulgas delfiinidega ujuda. Sama piletiga saab ka SeaWoldi, Aquatica ja Bush Garden parkidesse tasuta sisse, nii et suht hea diil. Äge on ka Daytona Beach oma rannaga ja samuti kuulus tänu Nascarile. Võimalik seal ka Nascari autoga sõita.  Orlandos on ka kuulsad outletid, kui shoppata tahate. Tampa erilisi muljeid vähemalt meile ei jätnud. Seal lähedal on aga Clearwater Beach, mis on see-eest väga äge :)

Ps. Vaatasin Google Mapsist sõiduajad üle. Kohati liialdasin kiiruse osas, aga point ikka sama - asukoha mõttes on see hotell suurepärane :)

Me ööbisime siin: Hotell Hwood (

https://www.hotelhwood.com/ ).

Meie jaoks oli kõige tähtsam asukoht. Jalutuskäigu kaugusel Dolby Theatre ja Hollywood bouleward. Universal Studios ja loomaaed 5 min sõitu, Griffithi observatoorium, Hollywoodi märk, Beverly Hills max 10min sõitu, Santa Monica 15 min sõitu. St logistiliselt kõikide populaarsete kohtade keskel ja hinna poolest suht odav hotell. Meil oli ka 1 ja 3-aastane kaasas. Julgeksin seda kohta soovitada küll.

Sellele küsimusele ei saa vastata. Ole hea ja mõtle enda jaoks välja, mis sa soovid teha, kellega ja eelarve suurus. Siis saab ka juba edasi arvamust avaldada. 


Kui otsid odavat ja sooja ainult, siis Türgi ilmselt parim valik.

Me oleme võtnud läbi Autoeurope-i ja valinud rendifirmaks Alamo. Seal saab samuti autot valida, on oluliselt soodsam kui National ja teenindus on siiani olnud väga hea. Nt viimati 15 päeva SFOst Chevy Suburban ca 700 EUR. Kui ajas lähevad vahepeal pakkumised odavamaks, siis läbi AutoEurope võttes saad bronni muuta ja vahe kantakse tagasi.


Kiirtee maksude osas on Floridas Sunpass süsteem. Minu teada enamusel rendiautodel on kleepsud klassidel, millega saab ilma peatumata läbi sõita maksustatud teedelt /tolli putkadest. Hiljem maksad mingi summa rendifirmale + teemaksu juurde, läheb otse kaardilt maha, millega auto rentisid. Alternatiiv on ise osta Sunpassi kleeps, mis ei ole ka eriti odav mu mäletamist mööda või siis igas maksmise putkas seisma jääda ja otse tasuda. Me käisime Miami- Key West- Miami- Orlando- Tampa- Clearwater- Miami ringi ära ja koos rendifirma tasudega läksid teetasud ca 60-70 EUR. St ise selle Sunpassi tegemise ja ostmisega möllata mu meelest ei tasu.

Ma soovitaks kindlasti Key Westi. See on ikkagi nii palju ainulaadne minek sinna ja kogu õhkkond, inimesed, et pole mujal maailmas sama kogenud. Me ise käisime hommikupoolikul Evergladesis ja ca 11-12 paiku mõtlesime, et mis edasi teha. Just oli üle käinud orkaan Irma ja teed Key Westi olid lahti olnud vaid paar päeva. Otsustasime ikkagi minna ja tagasi Miamis olime südaöö paiku. St ajaliselt on täitsa tehtav ka ühe päevaga.


Orlando parkidest on ka Seaworld väga äge ja huvitav ka suurtele. Seal nt väga äge restoran akvaariumis, kus ujuvad haid ja muud suured kalad. Loomulikult rollercoasterid ja igasugused showd pingviinide, vaalade, delfiinide jnega.

Kennedy keskus on ka teismelisele väga huvitav. 

Varem väga polnud kokku puutunud sellise asjaga nagu Sea Shelling ehk mere/teo karpide kogumisega, aga Sanibel Islandi piirkonda peetakse väga heaks, kui see on huvi. Leidsime ikka väga lahedaid teo karpe, mis praegugi kaminasimssi kaunistavad. Keysi piirkond teine hea koht, kus neid korjata.

Ametlik keskpanga kurss on 1,103. Arvad tõesti et keegi maksab omast taskust 1,213 kurssi? 


PS. Tavidi ostukurss on 1,1166. Kui arvad et toimib, siis äriidee sulle. Saad kiirelt miljonäriks. 

Natukene kriitilist meelt :) 

PS2. Tavidist saab parema kursi, kui eraldi küsid seda ja summa suurem (vist oli alates 2000 vms). 
Ma ei tea - mu arvutused põhinesid numbritel ja matemaatikal ning need näitasid teist juttu. Aga loomulikult arvata võib igaüks meist, mida ise soovib :)

Uurisin ka kevadel seda teemat - SFOs või San Franciscos vahetamise osas ei saanud eriti ammendavaid vastuseid. Ainult nii palju, et SFOs väga kallis vahetada ja linnas mujal ei leidnud avalikke valuutakursse. ATM vs Tavid vs Visa/Mastercard võitjaks osutus 3000 EUR vahetamisel Tavid ja nii saigi tehtud. Kahjuks kohapeal ununes hiljem uurida, et mis tingimustel saaks seal EUR-USD vahetada. 

Ma võtsin kevadel koduse operaatori ( Tele2) USA paketi. 1GB mahtu oli vist 20 EUR vms ja kehtib kuni kuu aega. Kunas seal igal pool on ka Free wifi, siis 15 päevaga jäi ülegi veidi. Ei ole üleliia palju uurinud muidugi, et võib-olla on sama hinnaga paremaid diile, aga mulle piisas sellest täiesti ja hind oli piisavalt odav, et ei viitsinud rohkem otsida.

Viimati kasutasime 2018. a. Chevy Suburbanit ja selle tehase raamatus oli isegi kirjas, et kasutage 87-t. Seega jutt, et kasutage kallimat/paremat bensiini, on ikka jama. Pole mõtet rohkem maksta.

Isegi USA enda (makstud hilinemisega) trahv neid ei huvita. Saab kenasti ESTA ja mitu korda pärast seda veel käinud riigis. Kui eesmärk on turism, siis see kontroll piiril ja ESTA saamise tingimused ei ole üldse nii karmid kui kiputakse arvama.  Ole ise normaalne, käitu korrektselt (nt pommi naljad vms pole hea idee) ja kõik läheb hästi.

Saab vist tasuta. Võtaks küll ühe :)

Meil oli ka auto 2 päeva, aga võtsime meelega pigem kallima, st oleks endal mugavam väikese lapsega sõita. Rent koos kindlustusega oli umbes 200 EUR kanti, autoks Audi A4. Kütus peaks maksma ikka mingi 1,6-1,8 EUR kandis liiter.


Esimesel päeval nagunii auto kättesaamine võtab aega, siis me otsustasime teha lühema otsa - käisime Lassithi platool ja ronisime üles mäkke Zeusi koopasse, tagasi tulles tegime lõuna mingis kohvikus mäe jalamil, kust oli vinge vaade ja käisime ka Knossose paleed vaatamas. Platoo ja koobas on lahedad, aga palee suht mõttetu, kui just ennast ei huvita Vana-Kreeka kultuur/ajalugu. Meie jaoks oli igav. Teine päev käisime Vai rannas ja tagasi tulime lõuna kaldalt, mis on täitsa omanäoline. Neid kohti ja sellist ringi julgeks soovitada küll. Hotelli tagasi jõudsime hilisõhtul, auto võisime jätta hotelli parklasse, kust rendifirma ise ära viia selle.

Tenerifele lendab ka päris kaua ja vahe Tai lennu pikkusega pole midagi nii suur. Me ise käisime just USA läänekaldal 1- ja 3-aastasega ja polnud see lendamine midagi nii hull. Võimalusel lennake öisel ajal ja võtke lastele rendist (või ostke) BedBoxi kohvrid. Mega kasulikud pikematel lendudel. Lisaks sellele väikestega reisimisel palju hüvesid ja eeliseid nii lennujaamas kui ka lennukis. Ja eelpool mainitud Florida mõte on tõesti hea. Käisime ise veidi rohkem kui poolteist aastat tagasi ka väikese lapsega ja oli huvitav kõigile, küll aga vähemalt oktoobri algus on seal veel päris palav. 

Beachil parkimisega probleeme pole üldiselt. Isegi kui Ocean Drive-il tänaval parkida ei saa, siis mitmeid parkimismajad on vaid mõned kvartalid rannast eemal ja sinna ikka mahub.


Shoppingu osas me käisime Orlandos outletides, aga parimad (soodsaimad) kohad ilmselt ROSSi või Marshallsi poed. Soovitan ka neist läbi käia.

Kui Orlandosse lähete, siis võite ka teemaparkidesse minna. Väga soovitan Kennedy Space Centerit, mis küll kaugemal veidi, aga väga-väga lahe. Me käisime ka Seaworldis, kus sai vaadata erinevaid mereloomi ja käia ka rollercoasteritel ning muudel atraktsioonide.  

Ma soovitan kaaluda ööbimist Beachist kaugemal, eriti kui tahad auto võtta, sest auto parkimine Beachil on päris suur lisakulu. Me oleme ööbinud Coconut Grovil ja Beachile ~20 min sõitu, kogu aeg oli auto ja see andis mõnusalt vabadust liikuda. Kuna me käisime väikese lapsega, siis väga Beachi ööelu ei tõmmanud ka.


Kui olete täiskasvanud kõik ja soov ka pidutseda, siis soovitaks, et olete alguses osaliselt ilma autota. Lennujaamast hotelli lähete Lyfti või Uberiga, käite ka Bahamal ära ja pärast Key westi ja shoppamise jaoks võtate auto. Soovitaks ka Everglades-i külastada, kui sealkandis käinud pole.