henry777

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

57 meeldimist
10 postitust
186 kommentaari
Viimased kommentaarid

@M354

Olen alati nendega läbi selle lingi ühendust saanud: 

" If you are currently in Italy and need repatriation to your country of residence, please click here. "

Täna maksis Ryanair raha tagasi ka 16.05 tühistatud Tallinn - Berliin edasi tagasi lendude eest.

07.04 tühistatud Ryanairi lennu Lisbon - Terceira eest laekus täna raha arvele.

Balti riikides tühistatakse lend, kui sihtriigi nakkuskordaja on üle 25. Samast põhimõttest lähtub ka Air Baltic. Seega seni kuni Hispaania nakkuskordaja on alla 25e lend suure tõenäosusega toimub, küll aga peab üle 16 karantiini jääma.

Maski kandmine Kreeka ühistranspordis sõltub puhtalt sellest, kas bussijuht usub maski vajalikusesse. Kohustuslik see võib olla aga reaalselt bussis, kus bussijuhil maski ees polnud oli mõni üksik reisija maskiga. Vastupidises olukorras oli mask aga kõigil, kuna bussijuht õiendas kõigi mitte maski kandvate inimestega. See kogemus Ateenast, Kreeta kohta ei tea.

Infoks kõigile - transiit toimib ka passikontrolli läbimisega. Proovisin ise järele: Riia - Luton - Split. Passikontrollis pead ütlema, et lähed jätkulennule ja vajadusel näitama pardkaarti edasisele lennule. 

@ smallisland

Mingit aadressi polegi vaja märkida, PLF vorm nõuab aadressi ainult siis, kui valida “ stay in the UK”, kui aga valida “ transit UK “ ei ole vaja aadressi sisestada üldse.

Teiste lennujaamadega pole kindel, aga Lutonis toimis asi igaljuhul väga hästi.

Horvaatisse saab ilma karantiinita ja Eestisse tagasi ka - vm arvestab transiidiga reisi puhul lähteriigi nakkuskordajat - kuigi praegusel juhul poleks vahet, sest nii Saksamaa kui Horvaatia nakkuskordaja on alla 15.

Splitist Dubrovniku poole sõites on väga mõnus kuurort küla Tucepi ( kohe peale Makarskat ), soovitan soojalt paar ööd seal veeta. Ise olen 7 aastat käinud ja see aasta läheb 8as :) Pole kindel, kas Dubrovniku on võimalik sõita, sest seal vahepeal piiriületus Bosnia ja Hertzegovinaga, kus vähemalt praegu nõutakse koroonatesti, mis poleks vanem kui 24 tundi.

@Hannesto

Võtsin ühendust Eesti saatkonnaga, sealt suunati rahvusvahelisele konsulaarinfo numbrile.

Jagan infot, ehk abiks. Suurbritannia saatkond kinnitas, et kui UK-d kasutada transiitriigina, siis karantiininõue ei kehti. Lubatud on maale siseneda ( nt Lutoni puhul ) ja ka lennujaama vahetus ( näiteks Stansted - Luton ). Ühtlasi on lubatud kasutada ühistransporti lennujaamade vahetusel. See kõik kehtib eeldusel, kui maale sisenedes ( nt Lutoni puhul ) on ette näidata pilet edasisele lennule Londonist.

Huvitav, kui Lutonis transfer, kas kuidagi ära ei põhjenda, et ei peaks 2 nädalat karantiinis istuma? Lennud muidu täiesti päevasel ajal ja lendude vahe 4 tundi.

20.03 tegin refundi taotluse, siiani raha pole näinud.

1. juunist alustab LOT poola siselendudega,  küllap pole ka piiride avamine enam kaugel.

@Axxx 

Ma bookin ümber lendudele WAW-ATH, tundub praegu kõige mõistlikum.

@MinnuMannu 

Nägin Aegeani äpis, et mu lennud on tühistatud ja nendega ühendust võttes sain teada, et kõik lennud TLL-ATH on tühistatud, valik on rebookimine ( aga ainult Aegeani enda lendudele ehk algusega Tallinnast pole midagi teha  ) või voucher, ( mis kehtib ka ainult Aegeani / Olympic air lendudel ). Uurisin, et kõike mõistilikum on osta piletid Warsaw- Athens lennule, sest hind sama, mis algusega Tallinnast ja ühtlasi tegu kõige lähema kohaga Eestist, kuhu Aegean lendab. 

@Traktor 

Voucher kehtib ainult Aegeani / Olympic airi lendudele.

ja tuligi ära - ainukesed plaanitud lennud TLL - ATH vahemikus 01.06-25.06 tühistati ära. Ühtlasi pole praeguse seisuga plaanitud ühtegi lendu peale seda. Kui just Aegeanilt raha tagasi ei saa, on voucher sama hea kui mitte midagi, sest lähim koht meile, kust Aegean lendab, on Saksamaa.

Odavlennufirmadest igal juhul ainult Wizz Airile. Olgugi, et Ryanairile on ka tõenäoliselt turvaline osta, ei tekita nende praegune suhtumine klientidesse selleks vähimatki soovi.

Aegeani voucheri põhiprobleem ongi, et see kehtib ainult Aegeani ja Olympic Airi lendudel ehk kui just lende ei taastata pole sellega algusega Tallinnast midagi teha.

@PRM

Kus lehel sa näed Aegeani lende peale 25/06 ? Aegeani enda kodulehel on need lennud küll nädalase graafikuga olemas peale seda, kuid piletit neile osta ei saa ( isegi ei. näita lennu hinda ), neile lendudele ennast ümberbroneerida ei saa ning ühtlasi ei näita ka üksi otsingumootor neid lende. Aegeani klienditugi ütles samuti, et viimane olemasolev lend Tallinnasse on 25.06, peale seda lende plaanis pole. Seega on väga kaheldav, et peale 25.06 mingid lennud toimuvad.

Chargebacki tegijatele infoks: 

If you do a chargeback the amount will be charged to a future booking you make with us, that you have to pay. It will be charged on a new booking you will make in the future, which you will not be able to use till you make the payment. 

Ehk siis võetakse raha tulevase bookinguga tagasi, kuid kas see ka reaalselt nii on, on kaheldav.

@M354

kui lähed chatti sisse, täidad asjad ära ja seal samas kus ta näitab, et oled järjekorras on silt: 

" If you are currently in Italy and need repatriation to your country of residence, please click here. "

Sinna lehele klikates on küll enamus ajast kiri, et agendid pole saadaval, kuid natuke oodates on siiski võimalik nendega ühendust saada.

@Coxo

Mul oli täpselt sama seis, võtsin ühendust ja jälle alguses tagasi. Näitasin ka screenshoti aprilli alguse vestlusest teise agendiga, kus lubati selgelt raha tagastust, kuid keda see huvitab. Peale pikka jahumist kui raske neil raha üle kanda on, lubasid nad raha tagastada “ väga pika aja “ jooksul. Ma arvan, et praegu on siiski ainus võimalus refund saada tehes chargeback.

@Toomas51

Ryanairiga saab ühendust chatis kui lähed chatti sisse, täidad asjad ära ja seal samas kus ta näitab, et oled järjekorras on silt: 

" If you are currently in Italy and need repatriation to your country of residence, please click here. "

Sinna lehele klikates on küll enamus ajast kiri, et agendid pole saadaval, kuid natuke oodates on siiski võimalik nendega ühendust saada.

Üldiselt raha nad tagasi ei maksa, vähemalt mul pole õnnestunud seda saada non refundable bookingu puhul, küll aga on kõik lasknud kuupäevi muuta, mõned pole isegi hinnavahet tahtnud. Sõltub muidugi hotellist aga ei jääks lootma raha tagastusele non refundable bookinu korral.