HenryMark

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 kuud tagasi
13 meeldimist
8 postitust / 58 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kui vähegi aega üle jääb, soovitan siiski Garda järve ääres ka ära käia. Ise rentisime väga mõistliku hinnaga kaatri ( 4 tundi 80€) ja kogemus siiamaani unustamatu. Lisaks võtsime veel ninebotid ( sama mis segway ) ja päeva hind oli mingi 18€. Suurepärased hinnad suurepärase atmosfääriga ( eriti õhtul ) linnas.

PS! Eeldan, et minek ryanairiga - sel juhul ei soovita autot samal õhtul võtta, sest kõik rendid kell 24 kinni ja see lend hilineb suhtleliselt tihti. Ise oleme niimoodi 3 korda käinud ja sai selgeks, et hommikul kindlam võtta. Ja firmadest ei soovita interrenti, millega oli kohutavalt kehv kogemus.

Kui sa vaidlema hakkad, siis ainult telefoni teel - meili teel ei saa kuu ajaga ka selgeks. Aga üldiselt soovitaks võtta Riia lennu ja selle 20%le tuleb 3€ lisada ja saab Lux Expressiga Tallinna. Pole parim lahendus aga antud olukorras parim, sest isegi kui sa saad tagastuse, siis nii või naa lõpetad sa Wizzi otsas, sest ükski teine lennufirma ei lenda Kutaisisse.

Mingit otsest eelistust pole, tahaks lihtsalt võimalikult kiiresti aja ära veeta ja jätkulennu peale saada.

Soovitaks kreeka saari - Corfu / Zakynthos / Milos / Thasos rannapuhkuseks või siis Barcelona ( seal liikuda Montserrati ja linna ennast avastada )

Samuti ka Sitisiilias kliima väga hea, kuid Catanias endas pole midagi teha. 

Ise sama otsingu ees, praeguseks ainult Rumeenia leidnud -  ( linnad Cluj ja Sibiu ) 

Mõtekam on juba minna Albaaniasse ( Ksamil / Sarande ), kui Bulgaariasse.

Maandusime kell 9 hommikul ja liikuma saime kella kolme ajal päeval. Järjekorras läks 5 tundi. Ise võtsime golcarist, kuid nagu näha, olid järjekorrad igal pool. Tegu oli ka veel madalhooajaga ( oktoober ), nii et suvel võib seal terve päev minna. Väga suurt rolli mängib lennu saabumisaeg. Näiteks kui tagastasime kell 22 õhtul, oli rendipunkt täiesti tühi.

Lähiajal pole, aga mingi kuu tagasi ostes toimis perfektselt. Olen nendelt mitmeid kordi ostnud ja lisaks oli ka nende klienditeenindus üllatavalt heal tasemel.

Ainuke asi, et makstes võtavad nad kaardi tasu, see on aga EU seadustega keelatud. Niiet peale ostmist kirjuta neile ( meiliaadress piletite peal ) ja nad maksavad tagasi.

Septembris liiga kuum. Väljas olla otseselt ei saa, hinnad ongi odavad, sest keegi eriti ei lähe sel ajal. Enamus Euroopast on sel aja veel soe. Dubaid soovitaks alates oktoobri lõpust, kuigi ise jäime kõige rohkem rahule veebruaris käies. ( kliima oli super jne )

Veebruari pileteid veel veidi vara osta, kuid tõsi - praegu on Finnairlil, Sas-il ja Lufthansal käimas kampaania, kus kohati on ikka väga head pakkumised.

Sama sas pakkus hea hinnaga Gran Canariale  ( LPA )
Kõige mugavam kahtlemata Finnair või siis Sas.

Tundub, et Hong Kong siis kõige mõistlikum. Chengdu lähedal pidi olema Huanglong rahvuspark ja Jiuzhaigou aga transpordiga pidi probleeme olema. ( ja algsest sihtpunktist - Chongqing 900 km kaugusel ) 

Teisalt ei saa ma aru, miks Hiina siselennud nii kallid on. CKG - HKG lennu eest 290€ on ilmselgelt liiga palju. 

Praeguseks on huviorbiiti sattunud hoopis Chongqing ja sealt edasi Chengdu.

Tundub looduse ja suurlinna vahepealne ja hinna-kvaliteedi suhe ka paigas.


Aga kui nüüd rääkida hinna ja kvaliteeti suhet, siis millist soovitada ?
Hong Kong vist kõige põnevam, kuid siiski maailma kõige kallim linn

@jd 

Lugesin ka selle kohta, kuid kui minna rongiga Hong Kongist Schengeni, siis kas selle viisa saab sealt rongijaamast või Hong Kongist ?
Internetis kirjas, et saab kuskilt sadamast, kuid reaalne kogemus on täpsem.

@sebin


Ma tean, et Hong Kong on viisavaba, aga kui minna rongiga Shenzheni ja Guangzhou poole, siis kas seal pole ka viisat vaja ?
Igatahes plaanitud on mingi 5-6 päeva kohal.

Otselend tekitab veidi probleemi, muidu oleks Madeirat ( Funchal ) soovitanud.

Täiesti vapustava loodusega saar ( saab tuuri võtta ), head kohalikud toidud ja mis põhiline - enamus turiste seal on 55+.
Kui lend oluline, siis saab Helsingist otse Finnairiga. 

Käisime ise oktoobri alguses, seega Juuni kohapealt võivad muljed veidi eristuda. 

Käisime ise mõlemal pool ära ja rannalaadse puhkuse veetmiseks igal juhul Siracuse, Taormina on linn kultuurihuvilistele ja lastel hakkab seal väga igav. Siracuse lähedal on väga palju ilusaid ja suuri ( meie ajal ka täiesti tühjasid ) randasid. Samuti olemas supermarketid jne lähedal. Kindlasti soovitan käia ka Mount Etna mäe otsas, sest see on kogemus kogu eluks. Lisaks veel Catanias endas väga olla ei soovita. Tegu on suhtelislt ebaturvalise linnaga ( eriti öösel ), samuti on öösel raske magada, sest noored lärmavad. Seal on küll suured turud mida külastada, aga muidu on tegu väga räpase linnaga ja mitte just turvalisega. Endal läks tulles kell 06:00 lend ja sõitsime öösel läbi linna ja no turvaline see küll polnud.
PS: Ei tea mis ajal te jõuate, aga me jõudsime hommikul kl 9 ja autorendi sabas kulus ootamiseks 5 tundi ( kui võimalus, osta kohe lisa, et poleks ooteaega)

Soovitaks läbi Hamburgi igal juhul sõita ( seal asuv Minitur Wunderland on kõige lahedam koht, mida ma elus külastanud olen ja õhtul minna Reeperbanhile, Hamburg Domi ), Samuti Berliinis Tempelhofer feld ja East side gallery. Nende kahe linna vahel Wolfsburg, kus Volkswageni tehas ( tehasetuur iga päev 12:50 ) ja ka superhindadega outlet ( Wolfsburg Outlet ) 

Samuti seal lähedal Tropical Islands, mida soovitan. Siin praegu umbes 3e päeva jagu asju. Ise käisime ja see trip jääb alatiseks meelde.

Sõbrad käisid 2 aastat tagasi autoga, eelmine aasta juba lennukiga. Nende jutu järgi pole sinna autoga mitte mingit mõtet minna, sest sõit pidavat väga väga kurnav ja mõttetu olema. Aga need nende sõnad ja ise ei tea.
Igatahes oleme praegu käinud 8 aastat jutti Horvaatias ja see aasta jälle tagasi;)
Vaatamisväärsusest on kindlalt: Pltivice lakes ja Krka National Park. Samuti kogu Dubrovniku linn ja kui võimalus, siis paadiga tuur saartele ( Hvar, Bol, Brac). Need tuurid väljuvad Makarskast, Tucepist ja ka Splitist.
Aga soovitaks iga hinna eest lennukiga minna, sest autoga ei tule juba ka odavam. Saime auto eelmine aasta 2ks nädalaks 75€ ( Sixtist Renault Captur ). Ja lennud ka väga mõistliku hinnaga, Finnair 200€ / nägu või siis Austrian 195€/ nägu ( kolm lendu, läbi Stockholmi ja Viini ). ( lennata siis DBV / SPU )
Ise iga aasta peatunud suurepärases puhkekülalaadses kohas Tucepi. Kunagi ei väsi sellest kohast. Päeval suurepärane rannamelu ja õhtul veel ägedam ööelu ( tasuta kontserdid, restoranide valik suurem kui arvata jne ).
Seega soovitaks iga kell lennukiga ja Horvaatias juba igav ei hakka !

Jürka


Aga kas sa sellist linna nagu Sibiu ka külastasid ? Ja üleüldiselt, on väärt koht kuhu minna ?

Stansted väga hästi korraldatud lennujaam ja kui lennud graafikus, siis kõik ok. Tee reisikindlustus ja head reisi!

Ma ütlen ausalt, et toimib selline leht : budgetair.com

Pole mitte ühelgi teisel vahendajal nii häid hindu näinud ja nende klienditugi on samuti tasemel. ( Muidugi lufthansa oma on oluliselt parem ) 
Ja mis kavala triki nad teevad on, et nad muudavad bookingu numbri ära ja lennufirmad näevad, et pilet on nende kodulehelt ostetud mitte vahendajalt. 

Ja teine valik on lennufirma koduleht ise ja näiteks Finnairi / Lufthansa puhul pole ma kunagi vahendajatel soodsamaid hindu näinud.

Tulin just Frankfurdist ja ma olen üllatunud. Jõudsime gatei A69, edasi läks A11 ja vahe oli maandudes 40 minta, vabalt jõudsime.

Tulles oli karmim - jõudsime A55 ja edasi läks B24, vahe oli maandudes 20 minta aga mingi ime läbi joostes jõudsime viimastena pardale. Lahe oli vaadata, kuidas Hamburgi lennult maha tulles kogu lennuk lihtsalt jooksis jetways, sest see lend hilines tunni ja kõik olid mahajäämas. Ja kogu lennuk oli juba enne gatei saabumist püsti tõusnud ja vahekäiku liikunud. Pole mitte kunagi sellist tormamist kogenud aga lahe oli.
Pluss oli ka see, et Tallinna lend läks otse terminalist, mitte bussiga. 

Seega tund aega ma arvan on täiesti piisav, head lendu !

Tulime ise umbes kuu aega tagasi Londonist ja 9 ajal olime Riias, buss linna tuli küll täiesti ummikuvabalt läbi linna. Aga soovitav on enne teeleasumist vaadata marsuut google mapsiga üle ja see näitab täpse aja ära. Aga enda kogemuse järgi pole ei ühel ega teisel viisil ummikuid.