henry777

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

43 meeldimist
10 postitust
151 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen korduvalt sealt võtnud ja arvatavasti võtan tulevikus ka. Kõik toimib ja ka viimasel minutil broneerides. Nõustun eespool mainituga, kui mugav on asjad netist ära osta ja kohapeal närve säästa.

Väidetavalt pidi tulema Hiinast palju rahvast Tokyosse uut aastat vastu võtma ja endal sinna minek kuu pärast, seega paneb mõtlema küll. Hetkel ei anna muud teha, kui olukorda pingsalt jälgida aga peab arvestama ka võimaliku reisi ärajätmisega olukorra halvenedes.

Sain rattad maha Frankfurdis 20:28 ja 21:00 läks Tallinna lend ning jõudsin joostes peale. Ma arvan, et tund on igati ok.

Kas on alles ja mis hinnaga on huvi müüa ?

Teades, et juuli lõpp on Horvaatias kõrghooaeg, soovitaks Plitvice ja Krka parki vältida või siis minna hommikul vara. Keskpäeval on seal ulmeline rahvamass, mistõttu on park lootusetult ülerahvastatud. Konzum on enamjaolt hea valikuga, kuid soovitaks rohkem Kauflandi ( Makarskas ja Splitis ), mille kaubavalik on oluliselt suurem. Makarskast paar kilomeetrit eemal on lahe kuurortküla Tucepi, kus soovitan ühe öö veeta, kindlasti meeldejääv kogemus.

Peaks olema küll nii. Tegin check in-i hetkel, kui kogu lennuk oli veel tühi ja sain random kohtadega üldse lennuki ette istuma. Hiljem on võimalik teha aga vähemalt siis kui ma tegin, pidi selleks nendega ühendust võtma ( Ise peale check ini tegemist enam kohti muuta ei saanud ) Seega, kui on soovi saada kindlaid kohti, on lihtsam need valida enne check in-i tegemist.

Odavlennufirmadest on Wizz Air silma jäänud oma tuttuute lennukite ja hea teenindusega. Jääb ainult loota, et taasavatakse liin Lutoni ja Tallinna vahel, sest ei Kiev ega Kutaisi  õigusta ennast transiitjaamana.

Lufthansaga heade aegadega 160€ on igati ok hind.

Soovitan laadida Express VPN rakenduse, sain sellega iga Hiinas blokeeritud lehe lahti. ( samuti toimis ka google maps) 7 päeva on see rakendus tasuta, nn prooviperiood.

Soovitan soojalt käia kõrbesafaril - sealne päikeseloojang on siiani üks meeldejäävamaid asju, mida olen elus näinud.

Eeldades, et lennud on graafikus, on 1 tund Münchenis igati ok. Kui hilinevad, saad nii kui nii järgmisele lennule, sest lennud on ühel piletil.

Kuidas on olukord passikontrollis ? Endal tunniajane transfer Tokyosse tulekul.

Olin alguses veidi skeptiline aga nüüd saan igaljuhul täielikult soovitada. Teenindus oli vägagi tasemel, süüa pakuti väga normaalselt ( ka lühemal lennul ) ja üleüldse tundus lend väga sujuvana. Tasub aga ära märkida:

1) Kohti pole mõtet ette bookida, sest nende süsteem neid tegelikult ei näita
2) Pagas tuleb igale lennule uuesti checi innida.
3) Soomes soovitan check inni minna võimalikult vara - Ise läksin 3h varem ja väravas olin 10 min enne boardingut. Probleem on selles, et kõigil on pagas aga töötas ainult 2 counterit. Ja olgu ka ära mainitud, et pagasiga või ilma, seal peab seisma ikka, sest kuskil mujal ei saa teha Hel-Pvg lennule check inni.
Veel väike tähelepanek oli, et Juneyao in flight entertaiment näitas valdavalt ainult draamafilme, mitte ühtegi thrillerit ega actionit. Lisaks on pardal wifi, mis toimis täiesti enam - vähem.

Oktoobri lõpp ujumis - rannailma Horvaatias enam pole, samuti on ka hooaeg läbi - paljud kuurortid on kinni pandud. Soovitan külastada pigem loodusparki ( näiteks Biokovo ) ja lisaks Plitvice ja Krka. Splitist Dubrovnikusse saab ülimalt mugavalt bussiga, iga aasta olen paar korda sõitnud. Juhid on kiired ja püsivad graafikus. Ainuke soovitus on osta piletid internetist ( getbybus ), sest Spliti bussijaamast ostmisega ei pruugi kuigi kaugele jõuda...

Põnevat reisi !

@ E.T

Neljapäeval on minek, siis kindlasti kirjutan. Ma ei ostnud piletit nende kodulehelt aga online check in tuvastab mu broneeringu ilusti ära, kuid online check in pole võimalik. Sellest tuleb ka see, et peab pagasi Helsingis igal juhul välja võtma.

@AnuR


Mis kurss Shanghai lennujaamas oli ?  Ja lisaks, kas see vahetus toimus ise kiiresti või sarnaselt eelnevatele kommentaaridele paar tundi ?

Probleem ei olegi otseselt kursis, vaid selles, et ei tea kui palju kuluda võib ( kuna kõikide hindade kohta on 10 erinevat infot internetis) ja sellest ka see, et muidu vahetad Eestis liiga palju ja pead pärast tagasi vahetama.

@jüts 

Kas kurss oli enam-vähem hea või pigem võeti korralikult vahelt ?

Uurisin pangast ja sealt soovitatakse sularaha Eestist võtta ja seal vahetada vastavalt vajadusele... kas sealse vahetusega on kellelgi kogemusi ? Asjaolu on ka, et ma ei räägi sõnagi hiina keelt.

Tänud info eest, kuid Zhangjiajie tundub selle jaoks veidi kahtlane... Kas seal on sularahamajandus siiski esikohal veel praegu ?

Kui sa juba Smartlinxiga lennanud oled, ei tohiks Nordica küll muretsema panna.

Ise olen korduvalt lennanud ja alati väga rahule jäänud. Ainuke ebameeldiv kogemus oli Nordica lend, mida opereeris Bul Air 30 aastat vana 737 lennukiga, siis tekkis küll küsimus, et kui suur lootus on kohale jõuda. Aga muidu muretsemiseks põhjust ei peaks olema.