HenryMark

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 kuud tagasi
5 meeldimist
4 postitust / 21 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mais soovitaks minna Horvaatiasse, kuna seal veel väga head hinnad sel ajal ja sooja ka juba korralikult ( Ise käisime augustis, siis oli veits hull, + 40 kraadi ja lauspäike ). Aga pakettreisid sinna on suhteliselt mõttetud, saad mingi jama öömaja ja lennud pole ka just parimad. Sihtpunktina on see hea aga ainult siis, kui ise kombineerida. Lennud oleme saanud 400ga ehk ligikaudu 200 / nägu.

See läheb sisse aga ja hiljuti kui lendasin Lufthansa 744-ga Dubaisse , siis seal sai vabalt kasutada. Niiet Finnair uuema a330ga v a350ga ei tohiks ka probleem olla.

Head lendu !

Kahju, et Finnair sinna 32B lennukiga opereerima ei hakka. Aga ega alustuseks sobib a319 ka. Huvitav saab olema, mis hinnaga piletid tulevad.

Igaljuhul võta NationalExpress, hinnanguid lugedes on vahe sama nagu Lufthansal ja Ryanairil.

Sain ise ka vaga hea hinnaga piletid 8€ / nägu edasitagasi.
Aga ma soovitan osta easybus kodulehelt, sest sealt saab ka osta NationalExpressi pileteid aga kordades odavamt kui nende kodulehelt.

Horvaatia kindlasti kõige parem sihtkoht Euroopas, kuhu augustis minna. Lennud 200€ nägu Finnairiga Dubrovnikusse ja lisaks meeletult ilusad vaated, superkliima ja randasid ei ületa. Ise olime 7-15 august aga rahvas küll palju ei olnud. ( olime külas nimega Tucepi ). Leidsime rannas alati vaba koha kuskil 2 tunniga. Aga see täiesti tavaline. Ja tänaval mahtus käima ka, seega rahvast oli täiesti normaalselt.

IN THE EVENT, AFTER TICKET ISSUANCE, SCHEDULE CHANGES ARE MADE BY AA THAT:

(I)  AFFECT A PASSENGER’S DEPARTURE AND/OR ARRIVAL BY 2 OR MORE HOURS;

(II) RESULT IN THE ADDITION OF AN INTERMEDIATE STOP ON THE PASSENGER’S ITINERARY;

(III) RESULT IN A SUBSTITUTION OF EQUIPMENT NOT ACCEPTABLE TO THE PASSENGER; OR


(IV) IF A CANCELLATION OR A CHANGE IN EITHER AIR OR TOUR ITINERARY IS
INITIATED EITHER BY AA OR IT’S TOUR OPERATORS WHICH IS UNACCEPTABLE TO
THE PASSENGER, THE PASSENGER WILL HAVE THE OPTION OF CANCELLING WITHOUT
PENALTY, OR REROUTING ON DIFFERENT FLIGHTS TO/FROM THE SAME OR DIFFERENT
DESTINATION.  HOWEVER, THE PASSENGER MUST PAY ANY ADDITIONAL
AMOUNTS RESULTING FROM THE REROUTING.

Need otse AA enda seadustest

Aga ma igaksjuhuks küsin üle, kas seda ei saa põhjendada, kui downgrade ? Sest jah istmed on samad, aga lennuk ise on oluliselt väiksem. Sest näiteks ma lugesin, et American Airlinesi tingimustes on kirjas, et kui lennukitüüp muudetakse, siis on tasuta ümberbroneerimine.  Sest nad on ka samas alliancis ( oneWorld ) ja kui AA-l on, siisi äkki Finnair ka aksepteerib.

Probleem ongi selles, et kuna selle küsimusuega pöördub 1 inimene 1000st lennufirma poole, siis ei ole mitte kuskil otseselt selle kohta infot. Aga kuna oli sama case Lufthansaga, siis tean, et need seadused siiski kehtivad.
Jah, suurem lennuk on iga kell parem ja rohkem inimesi ei häiri absouluutselt.

Samsonite ultra lite mudelid üldiselt väga head. Need on ülimalt kerged ja suhteliselt kõvad ja tugevad ka ( kannatab ka pagasisse anda ). Aga tavahinnaga on need ikka suhteliselt kallid ka

Soovitaks pilgu peale visata ka easyjetile, nad pakuvad jätkulende. ( easyjet worldwide ) ja easyjetil kabiinipagasi poliitika ka oluliselt parem kui ryanairil.  Ryanairil saab tavapagasiga pardale tuua väikese eseme ( käsipagasi kohver on liiga suur ) ja kuni 8kg.
Easyjetil saab käsipagasi kohvri, millel kaalupiirang puudub. ( lihtsalt pead suutma selle lennuki üles tõsta )
Lisaks easyjeti allocated seating süsteem on väga heal tasemel, inimesed, kes on sama pileti peal üritatakse iga hinna eest kokku istuma panna.
Seega mina soovitaks pigem easyjeti vaadata.

Oli sama case Lufthansaga( pilet ostetud budgetairist )  ja nendega ma olin juba reisil, helistasin ise budgetairi aga nad ütlesid, et nad ei saa enam midagi teha, sest peale esimese lendu on pilet lennufirma oma ja siis saigi ainult Lufhansa muudatusi teha.

Kuna selle piletiga on juba vähemalt üks lend toimunud, siis reisibüroo ( budgetair, momondo ) ei puutu enam asjasse, nüüd kuulub pilet lennufirmale ja iga muudatuse korral saab seda teha ainult lennufirma.
Ehk sõltuvalt firmast tuleks lennufirma endaga kontakteeruga ja KINDLASTI telefoni teel.

Kui tegu on sellise piletitüübiga, mida saab muuta, siis lennufirma muudab selle ära kas tasu eest või tasuta ja sellele lisandub hinnavahe ( fare difference )

Lendasin aasta tagasi Türki. Ausalt ei soovita sest ikkagi tegu pole väga turvalise lennufirmaga.


Kui reisile, siis soovitan Lufthansa või Finnairi kasutada.
Tegu on superfirmadega.

Just hiljuti sai ostetud hea hinnaga ja heade lennuaegadega Funchali.
Kõik lennud lufthansa ja Tap 450 - nägu

Rijekast pole aga näiteks Splitis on 2 nädalat 180€. Oleme võtnud Sixtist maasturi.

Soovitaks külastada väga toredat mereäärset küla Tucepi, millest saab korraliku rannaelamuse ja seal aega veeta. Seal juba igav ei hakka ;)
See asub Splitist alla 100km / 1h autoga

Olen rentinud mitmeid kordi, kunagi pole probleemi olnud. See üks parimaid saite ka. Soovitan veel vaadata sellist nagu doyouitaly.com, mis annab väga head hinnad soojamaade sihtkohtades.

Kas lend on muidu ostetud juba ?
Kui ei siis soovitaks lennata Finnairiga otse Tartusse.
Finnair teeb üldiselt suht harva kampiaaniad üldse ja arvan, et sügiseks küll kampaaniat ei tule. Aga alati ei saa kindel olla, kuid olles ise Finnairiga korduvalt lennanud, saan öelda, et Finnairi piletid on teistest üldiselt kallimad ja kampiaaniad tehakse väga väga harva.

Kui pileteid ostad siis vaata budgetar.lv, ma olen kõik parima hinnaga FInnairi piletid sealt ostnud.
Viga see nüüd kindlalt pole. Lenda muudatekegi nii ja täpselt saad teada oma lennugraafiku heal juhul 24 tundi varem. Hea kogemus on, et ise lendasin talvel Tallinn - Östersund. Plaanitud oli lend läbi Stockholmi aga kui Tallinna Lennujaama jõudsin, muutis SAS mu lennu Tallinn- Kopenhagen -Stockholm- Östersund. Niiet praktselt kogu mu lennugraafik muutis. Niiet see muutus pole küll mingi ime.  Mul oli ka mingi imeväike ümberistumisaeg aga peale jõudsin ikka.

Üldiselt väga ei ole. Kui viimati käisin siis oli ümberristumise aeg 8 tundi ja selle ajaga jõudsin napilt linnas ära käia ja lisaks Arlanda Expressi ( rongi ) piletid maksid edasi tagasi ligi 30€ aga ma soovitaks Arlanda lennujaamas välja minna ja seal lähedal külas ringi jalutada.