kalavana

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Suhtle Helsingi saatkonnaga. Sealt saad viisaloa, viisa enda saad Vietnami saabumisel lennujaamas. Viisaavalduse saad täita ja printida aadressilt https://visa.mofa.gov.vn/ Viisaluba võttis aega umbes nädala. Lennujaamas sain viisa veerand tunniga. Maksta tuli kaks korda - saatkonnale 20 euri ja lennujaamas 25 usdi sulas. Suladollarid võta kaasa juba Eestist.

Mainiks ära ka ihi Bupa  https://global.ihi.com/Neil aastasel oli 1 kuu piirang ühele reisile kuid sellele sai osta pikendusi. WorldNomads vahendas ihi Bupat kuid kärbitud kattega.

"Trass" oleks ikka Euroopa teed ja kui need on tõesti "pekkis", siis tuleks lihtsalt päev varem kohale minna.

Mõne aasta tagune kogemus ütleb, et Eesti-Leedu vahel teetööd üle poole tunni sõiduajale ei lisa. Hoopis suurem ajakulu on see kui korraliku liiklejana iga paari tunni tagant peatusi teha. Kella peale minekul on riskiks ka võimalik avarii - tõenäosus on väike, aga võib tee mõneks ajaks kinni panna. Vb on parem ööbida Leedus. Kui kindlalt vaja kohale jõuda, siis mina sõidaks ikka trassi mööda - vähem üllatusi.

Juulis on seal veel palavam kui praegu. Kohanemiseks kulub vähemalt 10 päeva, praktiliselt kaks nädalat. Kuni selleni oled pmst zombi. 1-2 nädalane trip jääb liiga lühikeseks - ei harju ära. Kui kondikat ei kasuta, siis alguses öösel magada ei saa - tiksud poolteadvuseta olekus. Kui kasutad kondikat, siis see võib teha üsna kõva müra. Kondikaga võid ka toalõksu jääda. Üsna kindel, et lapsed ei vingu - nad kas ei jaksa, või kohanevad kiirelt ja naudivad seda. Linnas pole midagi teha, linnast välja minna ei ole soovitav. Ainuke koht kus veidigi olla jaksab on merel. Meri olekski ainuke arusaadav põhjus praegu sinna minekuks. Aga kui mõte juba peas keerleb, siis tuleb ka ära käia, sest see jutt siin ei maksa midagi.