Old Man

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

8 meeldimist
1 postitust
12 kommentaari

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Meie seiklesime linnas jalgratastega. Väga mugav ja tervislik.

Vastuseks neile, kes pakuvad autoreisi odavdamise nippe. Me ei reisi autoga kunagi odavuse pärast vaid see on meil nagu "haigus". Nt. lendasime Londonisse, peatusime kesklinna väärt hotellis, kus hommikusöök serveeriti numbrituppa. Samal aastal ööbisime autoreisil Euroopas bensiinijaamades ning metsa varjus. Teine aasta veetsime osa puhkust Roomas samuti hotellis ning veetes sama aasta puhkuse teise poole Rumeenia mägiteedel tiirutades. See on nii ja meil on seda vaja.

Lisan siia ka enda loo. Oleme abikaasaga (60+ ja 70+) puhanud igat moodi. Nii 5* hotellides, kus hommikusöök tuuakse numbrituppa kui ka soo servas telgiga veelombis. Reisinud oleme nooruses nii mootorrattaga laias N Liidus kui uuel ajal Euroopas bussiga ja lennukiga. Kuid meie südamed on võitnud lihtne autoreis. Auto tagaosa on sisustatud "magamistoaks" ning nii ööbime just seal,kus meile meeldib, Kui tekib vajadus pesta üleni,siis broneerime hotelli. Nii reisime Eestis ja Euroopas. Iga aasta teeme lühema või pikema reisi. Samal ajal veedame ka klassikalise puhkuse (nt eelmine aasta Mallorca (lennuk) ja Rumeenia (auto), sel aastal Santorini (lennuk) ja Läti,Leedu (auto). Kas me oleme imelikud veidrikud? Ise me nii ei arva sest meile meeldibki nii "metsikult" reisida.

Saab ka nii reisida. Sõitsime ( mina ja abikaasa: kaks üle 60 aastast ) kodunt välja ilma mingi plaanita ja kastsime järgmisel päeval jalad Rumeenias Musta merre. Ööbisime autos ja tundsime elust mõnu.

Jurmalas "Campings Jurmala" Dubultu prospekti ääres saab matkaautoga ilusti ööbida.Meri jalutuskäigu kaugusel ilusa rannaga.Kaugus äri ja lõbu keskusse veidi pikk kuid mitte ehmatav.

Meil abikaasaga on omad muljed reisist Türki koos Nikaliga. See reis jääb küll aastasse 2016 märtsi kuusse. Võib olla on tänaseks palju muutunud. Meil on sellest reisist väga head mälestused. Hind kahele oli 240 euri, lend tasuta,hotell 5 tärni ja seda allahindlusetta. Hommikusõõk hinnas ja väga,väga rikkalik. Ekskursiooni bussid (3 tk) olid kõik väga moodsad. Igas bussis oli oma giid (meil kohalik eestlanna) ja lisaks türgi noormees. Näha sai palju ja sõita sai ringi palju. Üks meeldejääv ja tore reis oli.

Kogemus Nikali Türgi reisiga. Reisi hind 129 eur, kõik hinnas (edasi-tagasi lend, 5 tärni hotell,hommikusöögid,ekskursioonid,eesti giid). Juurde ostsime vaid laevasõidu,25 eur. Hommikul väljasõit ja õhtul tagasi. Käisime ka kohustuslikud naha,vaiba,kulla ärid läbi.Midagi ei ostnud, probleeme ei olnud. Pakuti napsi ja suupistet. Giid kordas pidevalt,et võtaksime pakutava vastu aga midagi ostma ei pea. Kokkuvõttes väga hea ja meeldiv reis. Rohkem aga Nikaliga ei reisi,sest on lisandunud nn transpordi pakett,mis muudab reisi tuntavalt kallimaks.

Kia Sportage AWD automaat. 2 inimest ja ainult autos. Aegade jooksul erinevad autod: Moskvits,Sapakas,Ziguli,Opel Astra,Ford Focus - ja alati autos. Sõidetud igal pool Euroopas (ka omal ajal NSVL).

Sai lennatud Ryanairiga Dublini ja tagasi Oktoobri alguses. 5-ne seltskond ja kõigil tava plastkohvrid, st. veidi üle mõõduga. Kõik lasti läbi, ei mingeid mõõtmisi.

Vahvad olete.

   Meie ei saa enam nii pikalt ette võtta (70 käes) aga jõudumööda tuuritame Eestis ja Euroopas ning enamasti just nii - ekspromt.

Minule teadaolevalt kehtib Valgevene viisavabadus lennukiga EU-st saabudes. Maad mööda tulles on viisavabadus vaid mõnes piirkonnas eritingimustel. Meie tahtsime ületada Valgevene piiri Kuznicka- Bruzgi vahelisel teel. Vist,sest eksisime marsruudilt ja tagantjärgi on keeruline kohta kindlaks teha.

Sõitsime juuli keskel Rumeeniasse. 

     Marsruut: Eesti,Läti,Leedu,Poola,Slovakkia,Ungari,Rumeenia ja sama teed pidi tagasi.
   Poolast tahtsime sõita läbi Valgevene ja Ukraina otse Rumeeniasse kuid Valgevene piirivalve ei lubanud üle piiri (nõuti viisat). 
   Oleme üle keskea abielupaar (naine 64,mees 70) ja terviseprobleemide tõttu on autojuhiks pea 100% naispool. Ööbime enamasti autos. Selleks on auto tagumine osa seadistatud voodiks. Ööbimiskohaks on pea alati bensiinijaamad aga vahel ka looduslikult ilusad kohad. Sel viisil oleme ringi reisinud noorusaegadest peale. Nüüdseks juba üle 40 aasta.
Sel korral oli siis eesmärgiks Rumeenia mägismaa.Läbisime kohustuslikud Transfăgărășan´i ja Transalpina trassid edasi-tagasi liikudes ühelt teelt teisele mööda kohalikke mägiradu. Need olid imeilusad kuid ilma ohutusvarustuseta (teepiirded,teemärgistus jne). Peale pealinna Bukaresti külastust sõitsime Maramures Mountains Natural Parki. Sõitsime sealsetel mägiteedel. Oli palju ilusaid vaateid ja peadpööritavaid serpentiine.See kant ei ole veel eriti turistide poolt vallutatud. Enamasti olid teed väga head.
     Lahkusime Rumeeniast läbi Valea lui Mihai linnakese ja võtsime suuna Ungarisse Debreceni. 
        Saigi läbi meie 12 päevane trip rumeenia mägiteedel.