Ivar Põri

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere


mina kasutasin safari otsingu jaoks allolevat saiti   
aga kohapeal saab kindlasti mingi safari touri.
Kui võimalust on siis tasub võtta 4-5 päeva safari.
kui aega vähe siis 2-3 päevane sobib.
Ngorongoro mulle isiklikult väga ei meeldinud. Tarangire rahvuspark meeldis endale kõige rohkem.

Kirjutan omast kogemusest. Mina bookisin varakult Eestist ära.
5 päevane ilma aklimatiseerimiseta Marangu rada (soovitaks võtta 1p aklimatiseerimisega. Vastasel juhul võid saada tunda, mis tunne on kui iga 100m tagant saab õhk otsa). Marangu rada sai valitud kuna ta on odavam võrreldes teiste radadega.
Matkajuhtidest eks sa pead uurima tripadvisor, lonely planet jms kohtadest, mis tagasiside on. Mida rohkem firmast tagasisidet kirjutatud seda parema ülevaate saad.

Varustuse kohalt: jalanõud peavad olema kindlasti head. Muus osas annab varieeruda. Mina käisin tipus suusaülikonnas + soe termopesu + veel üks kiht sooje riideid. Põhimõtteliselt on eespool komentaatorid juba kirjeldanud mida selga panna. 
Ei oska komenteerida teiste kohta aga firma mis mulle matka organiseeris saatis nimekirja, mida vaja on kaasa võtta.
Marangu rajal sa ööbid kämpingu majakestes ehk tuulega ei tohiks probleemi tekkida magamisel. Kuna magamiskott lisab suht palju kilosi, siis ma laenutasin selle kohapealt matka organiseerijalt.
Põhimõtteliselt kui tahad siis saab  kogu varustuse vajadusel rentida ja mitte kaasa tassida.
Mida kindlasti võtta kaasa on WC paber, sest seda ei pruugi WC-s vajalikul hetkel olla:) ja päiksekaitse kreem. Eriti läheb vaja kui päike hakkab hommikul tõusma, siis tuleks 2-3 kihti peale panna. Mina panin ühe kihi ja alla tulin nii, et nägu oli ära põlenud.

Sina tassid päeval seljas ainult seda, mida sul rajal läheb sel päeval vaja (vesi, päiksekaitse kreem, midagi näksimist jms). Ülejäänud asjad paned suuremasse matkakotti ja neid tassivad porterid. 

Kui tekib veel küsimusi anna teada.