Dan Murumets

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Paar nädalat tagasi sealt kandist tulnud. Kuidagi juhtus nii, et kõik kohad kus peatusime olid liivarandadega. Zadari juures olime kohakeses nimega Privlaka - suht vaikne ja igav külake, aga niisama vedelemiseks sobib. Ja väikeste laste rõõmuks oli ka meri pikalt madalOmisis peatusime ka paar päeva - seal Liivased rannad. Ja ka muidu mõnus kant saab raftingul käia, saab jalgatta rentida ja mägedes tiirutada.Ja kõige enam meeldis pisike küla nimega Blace. Külas endas ilus valgete kividega rand, aga paar kilomeetrit eemal liiva ja surfirannad. See osutus nii mõnusaks kohaks, et esialgu plaanitud 3 öö asemel jäime sinna 7ks ööks peatuma.Käisime ka Bosnias. Mostar on üks piirile lähemaid vaatamisväärseid linnu. Kui võimalust soovitan ära käia. Hinnad jaga 2-ga võrreldes Horvaatiaga. Ja kuna tegemist moslemitega, siis ka linnapilt erinev ja vaatamist väärt.

Ma natuke kaaperdaks ka seda teemat ja küsiks nõu. Endal Start Horvaatia poole 12 juuni ja tagasi juuli keskel. Minek perega (3 last - 7a, 4a ja 1a). Esimene majutus Zadari lähedal. Esialgne plaan oli sõita kohale 3 päevaga 1. öö Varssavi ligidal, 2. öö Grazi lähedal ja 3s päev lõuna paiku kohal Zadaris. Kuna nüüd saame päeva võrra varem startida, siis plaan kohale sõita 4 päevaga. Siit ka küsimus, kas keegi oskab soovitada mida huvitavat vaadata/teha teel Varssavist Horvaatiasse? On ehk mõni äge kindlus, loomaaed, rahvuspark vms. mis jääb selle trassi peale mida keegi oskaks soovitada?

Käisime 2 nädalat tagasi Lvivis ja Karpaatides. Minnes ja tulles läbi Hrebenne piiripunkti. Poola poolt minnes läks piiril ca. pool tundi. Võis olla, et teisipäevane keskpäev ja seetõttu ka ei mingeid järjekordi. Ja mingit tollideklaratsiooni polnud küll vaja vormistada - tavapärane piiriületus. Tagasi tulime laupäeva õhtul ja saime sabas seista ca 7-8 tundi. 

Kuna mulle endale meeldib road-trippimine, aga telgiga mässamine on tüütu siis autos magamine on täiesti teema.Paraku paar momenti mis selle rõõmu rikuvad:1) Kui ka tagaistme seljatoed all, siis ei ole pind piisavalt pikk, et mugavalt magada2) Paljudel autodel jääb istme seljatugi ebamugava nurga alla, nii3) Kui ise magad autos, siis oled seal asjadega läbisegi.Matkaplatsidel ringi vaadates on osad sellid oma autosse puidust lavatsi ehitanud. Katsetasin ka ise seda, aga siis oli probleemiks mida peale reisi selle lavatsiga peale hakata. Ja lõpuks jõudis asi sinnamaani, et hakkasime ise kokkupandavat autovoodit arendama:www.carcamped.comTänaseks meil tehniline EAS toel esimene tehniline prototüüp valmis ja nüüd arendame sellest tootmiskõlbulikku mudelit. Kahjuks küll selleks hooajaks ei jõua veel tootmiseni, aga järgmisel suvel on võimalik igaühel oma auto öömajaks muuta :)

Homme jälle Tenerifele minek ja võin kõigile kinnitada, et must have matk kes pole varem teinud. Kirjade järgi keerulisem kui tegelikult on. Ma ühe korra teinud alla ja üles. Ja isegi kaasas olnud 55+ äi sai ilusti edasi-tagasi matkaga hakkama