Kalle Ahun

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere, liikumiskeeld ei ole absoluutne, minek lennujaama ja tulek sealt on õigustatud põhjus piirangu rikkumiseks. Ise katsetatud, sõitsime öösel Kataloonia lõunaosast Barcelona lennujaama, peatati 3 korda ja probleeme polnud. Kataloonia lõunaosa täis saksa, prantsuse numbritega matkaautosid, et pole probleeme ka maad mööda tulles, pigem istuvad kohalikud oma krahvkonna piires :)

Hobuseid oli küll kahtlaselt palju mõtlike nägudega tee ääres, aga Harjumaalt Varssavini täna vähemalt piiridel miskit kontrolli polnud...aga Poolas päris palju politseikontrolle väljas, ilmselt siis nende hobuste pärast, või noh, lihtsalt selline päev ;)

"Vatse"- le vastuseks: helistasin ka Vilniuses resideeruvasse Eesti Suursaatkonda Leedus. Hetkel ei pidavat mingeid piiranguid olema riigi läbimisel Eesti kodanikele. Neil ka olevat nädala kaupa reeglite kehtestamine reedeti, mis hakkavad kehtima järgmisest esmaspäevast. Mis edasi saab, on muidugi muu teema :)

No helistasin veelkord Läti saatkonda, transiit igatpidi lubatud, oli saatkonnatöötaja sõnul lubatud kogu korontsi perioodil (Läti just). Olevat lubatud ka nt. Eestist Riia lennujaama, kuna ei jää riiki, vaid lahkud sealt. Tema arvas, et transiit jääb avatuks ka edaspidi, aga soovitas reedel enne reisi helistada uuesti, kuna Läti võtab otsused vastu reedeti, need kehtivad nädal ja jõustuvad laupäeval.

Tere, äkki teistelegi abiks.

Läti ilmselt kavatseb karantiininõude kehtestada Lätti saabujatele ja kuskil pole seda täpsemalt lahti seletatud. Uurisin Läti Vabariigi Suursaatkonnast Tallinnas, kas see puudutab ka transiiti läbi Läti. Vastus oli, et ei puuduta, piir on lahti ja võib transiidina Lätit läbida. See minu jaoks hea uudis, kuna loodan kahe nädala pärast autoga Kataloonia poole teele asuda. Vahepeal võib muidugi mõndagi muutuda :)

On vist naiivne oodata, et välisministeerium või ajakirjandus ise täpsema info avaldaks.

Teel autoga nädal aega Hispaaniast Eestisse, ainuke peatamine oli Hispaania- Prantsusmaa piiril, formaalne, küsiti, et kuhu minek ja kõik. Edasi Saksa, Tsehhi, Poola, Leedu, mingit kontrolli polnud. Läti ja Eesti veel läbimata.

Teel Hispaaniast Eestisse, hetkel Leedus, teenindajad üldiselt kannavad maske, klientidelt ei nõuta, v.a. üks Saksamaa bensuka tädi. Aga mask tavaliselt lõua all, eriti kohusetundlikel nina all :)

Eesti- Kataloonia sõidetud ja soovitan Bialystoki kaudu sõitmist, minu google maps pakub isegi lõikamist enne Bialystokki, ca 30 km hoiab kokku ja täitsa lahe tee :) .... pisut  kõigutab küll, aga saab hakkama. Suwalki ja Augustowi  möödasõit valmis ja täitsa mõnus. Aga enne maikuud  tagasi ei viitsi sõita :)

10.12 oli igal juhul Varssavist Białystokini terves ulatuses kiirtee avatud, osaliselt küll veel 100 km tunnis piirangud, aga see loomulikult kedagi ei heidutanud. Ajaline kokkuhoid pea tund. Kuna sõidan kaks korda aastas autogaTallinnast Katalooniasse ja tagasi, siis minu jaoks suur rõõm. Ja Mariampolest Kaunaseni samuti kiirtee täies ulatuses valmis.