ekre

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie valitsus ei luba enam Aafrikasse sõita!

Väga hea. Plusspunkt. Eesti peaks ka eeskuju võtma sellest.

Hakkame pihta sellest, et millise lennufirmaga lendaks, sealt saad ka tingimused. Alla 16sed saavad igal juhul üksi reisida kõikide firmadega kui osta saatja teenus, aga alati pole see vajalik. Vanemate ilmselt notariaalne luba ennetab muidugi kõik piiriprobleemid, ka piisava kehtivusega pass peab olema.Pigem võib raskusi olla hotelli majutumisel, krediitkaardi nõude olemasolu jms. asjad. Ukrainas vist ka registreeritakse endiselt välismaalaste majutumised.Kiiev on üks piirkonna ebaturvalisemaid linnu, riigis käib sõjategevus, valitseb maffia, levivad nakkushaigused jne. Piisava ettevaatusega võib seal muidugi ringi liikuda kui eeltöö on tehtud. Vene keelt tasuks osata massi sulandumiseks. Ühistransport on turvalisem kui mingid suvalised erajuhid.Pigem soovitaks Lvivi ja muid Lääne-Ukraina piirkondi kui seda riiki üldse nendel tingimustel külastada. 15 aastasele ei paku see nostalgia seal ehk suurt midagi.

Mõlemal saarel on õnneks siiski olemas ka vähemalt üks erahaigla. Visiiditasud peaksid alla 300 euro jääma ja kindlustusjuhtumi puhul peaks normaalne reisikindlustus enamuse kuludest korvama.

Ma olen aru saanud, et kodanik Tipi näol on meil tegemist Eesti euroametniku vmt persooniga  -  igatahes inimesega, kes vähemalt töö poolest peaks poliitiliselt tundlikel teemadel ettevaatlikult sõna võtma, seega tundub kuidagi uskumatuna lugeda väidet:"siis viisa mõttes käsitleb Hiina Taivani nö kolmanda riigina"Hiina jaoks ei eksisteeri küll mingit Taivanit. Kui seda kohta mainida vaja mingil põhjusel, siis Hiina Taipei ehk sobiks.Muidu oled asjast õigesti aru saanud, viisat pole vaja, poleks ka siis kui transiit ajaliselt pikem oleks ja lennuväljalt väljuks nendeks lubatud tunditeks. Aga terminoloogia tasuks ehk selgeks teha kui siiani pole - pole ilmselt just kuigi meeldiv olukord kui kuskil Hiina ametnike kuuldes Pekingi lennuväljal taolisi küsimusi esitada. Aga sa tee proovi kui ei usu.Üldiselt Air China ei luba telefone kasutada. Seda tõenäoliselt lennul Taipeisse. Toit/jook ja ka teenindus on eriti turistiklassis kesised kui just hiinlaste maitse-eelistusi ei oma. Sama käib IFE kohta. Vein on eriti kesine. Tähelepanelikumat teenindust võib saada veidi hiina keelt rääkides. 

Minu kommentaar oli, et kui krediitkaardiga tasutud, aitab ehk pank vaidlust vahendada aga muidu anna hagi sisse, tekita sellisele "firmale" nii kohtukulud kui avalik mainekahju, mille tulemusel vast panevad oma poe kinni ja turg saab puhtamaks. Iseasi, et taolisi firmasid pole juba algusest peale vaja kasutada, saavad ehk teised targemaks. Avalda nimi!

Kus siin häda on, see lumehelbeke maksab nii ehk naa.Pealegi oleks see suur vastutulek kui ma enda kaardi ära annaksin, pean veel uut otsima hakkama. Pean veel hinna üle mõtlema.

100 eurot kaart võiks ju isegi ära müüa, aga lennuväljale toomise eest oleks lisatasu. Hommikul ei viitsi tulla ka väga vara, oleneb mis kell vaja?