Rännumees36

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid
Me  käisime kaks suve tagasi nädalasel tripil ja panin endale esialgu sihtkohaks Popradi (Slovakkia).
Mõte oli küll veel ka Tsehhit külastada kui sellest nädalast jääb ikka väheseks kui midagi näha ka tahad.Poolas olid muidugi igalpool meeletud ummikud nii,et terve tripi peale kaotasime kokku vast isegi terve päeva ummikus istudes.
Esimese öö veetsime Kaunases kuskil kämpingus,teise öö Varssavis kesklinnas aprtmendis (maksis 35.-eur/öö) siis  sõitsime Krakowi lähistele ja külastasime soolakaevandust (soovitan kindlasti) kus läheb ka pea päev aega ära.
Peale seda sõtsime ööbima Zakopanesse (kämping) mis on väga ilus linnake ja õhtul linnapeal elu käis.Hommikul vaatasime veel Zakopanes ringi ja sõitsime Popradisse kus ööbisime hotellis kaks ööd (kaks ööd kokku 64.-eur).Poprad oli oluliselt unisem linnake kui Zakopane ja õhtul ei olnud seal suurt midagi teha.
Popradi lähistel käisime ka mägesid avastamas kuhu viis köisraudtee (hind kahele oli vist 40euri edasi - tagasi).Muidugi võid ka matkates mäkke ronida kuid eks selleks kulub terve päev.
Tagasitulles tegime veel peatuse Krakowis kus ööbisime samuti apartmendis mis asus päris vanalinnas (hind 30euri/öö).Krakowi vanalinna soovitan kindlasti ja eks muidugi ka Varssavit.
Krakowist sõitsime jälle Kaunasesse kus oli samuti ühe öö kämpingus ja siis juba otse koju.
Üldiselt võtsime enam-vähem rahulikult ja saime nädalaga ilusti hakkama ja üht teist avastada kuid jah eks need ummikud võtavad oma aja ära nii,et sellega tuleb arvestada.
Mina automaadist sularaha välja ei võtnud ja võtsin sularaha kaasa.
Pangaautomaate nägin muidugi mitmeid nii et sellega probleeme ei ole.
Kuna Guadeloupe on samuti euroopa liit siis ei tohiks automaadist välja võtmisel mingeid erilisi tasusid lisanduda kuid soovitan pangast järgi küsida.
Poodides saab  igalpool kaardiga maksta.
Väiksemates poodides ja turgudel ei taheta hästi  punased euro sente vastu võtta kuna nende väikeste sentide  realiseerimine pidavat olema neil keerulile ja kulukas.


Sai ka siin just jaanuaris saart külastatud ja üldiselt jäi täitsa rahule.
Ilusad rannad,sõbralikud inimesed jne.Kohvikute melu ja ööelu on suhteliselt kesine arvestades seda ,et tegu on ikkagi turismist elatuva saarega.
Mobiilne internet on saarel täitsa olemas kuid Telial see lihtsalt puudub.Elisal täitsa toimib kuigi ainutl 3G. Tundub,et see Telia ongi vist allakäigu trepil kuna eelmise aasta sügisel oli isegi Teliaga Küprosel probleemid,et ei olnud mobiilset internetti ja ei saanud välja helistada.Telia tegeles nädal aega probleemiga ja vahelduva eduga asi toimis.
Guadeloupel ööbisime sellises kohas nagu Le Gosier mis oli selline rahulikum kohake.Sainte Annes tundus rohkem elu olevat.
Majutus sai võetud airbnb kaudu 11.ööd 418.-eur (köögiga apartment).Auto (VW Polo) rentisin otse sixti kodulehel 11.päeva 375.-eur.(deposiit 700.-eur).Auto soovitan kindlasti rentida ja saart avastada.Liiklus on väga rahulik ja kõik arvestavad kõigiga.
Elu on suhteliselt kallis (praed alates 10.-eurist).Poes ka toiduained ikka veidi kallimad kui meil.Munakarp 10tk maksis näiteks 4.50.-eur. Odavam valge rumm 1L maksab veidi alla 5.-euri,õlu alates 1.15.-eur/purk seda siis poes Leader Price mis tundub selline soodsam pood olevat.
Soovitan võtta köögiga majutus siis saab täitsa ok eelarvega hakkama.