Terje Krupp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen 2 korda käinud omal käel Nepalis ja mõlemal korral kasutasin Alexi abi, kes elab Pokharas. Tema kaudu saab ka viisa Upper Mustangi ja vajadusel aitab kohaliku lennu broneerimisel. Ülem-Mustang on vägev koht, lihtsalt vaja rohkem aega, et kõrgusvahedega kohaneda. FB-is leiab tema kontakti FB nimega Alex Nepal. Ta räägib vabalt inglise keelt. Temaga koos on võimalik kogu marssruut paika panna, ta tunneb hästi riiki. Oluline on enne oma huvi täpselt paika panna. Nepaal on turvaline omal käel reisimiseks. Kaotasin oma IPhone 5 külabussi, oli libisenud sülest põrandale.Buss oli inimesi täpselt täis. Läksin politseisse järelepärimist tegema ja järgmisel päeval sain telefoni bussi lõpp-peatuse politseijaoskonnast kätte (politsei räägib inglise keelt harva).

Kaasa taskulamp! Kui jõgedes on veetase madal, siis pimeda saabudes  lülitatakse linnades elekter välja. Kohalikule ärile on see paras katsumus.
Nepaal on suuepärane reisisiht. Kohalikud on soojad ja sõbralikud. Ööbimiseks kasutasin kloostreid ehk ka templeid (minimalistlikud toad koos toitlustusega) näiteks Pema Ts'al Sakya Monastic Institute. Pilte leiad minu FB-lehelt: https://www.facebook.com/terjekrupp/media_set?set=a.478238878879466&type=3