trip-krainetrip-ukraine-dark

Ants Lagi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me oleme ka seal pidanud istuma ja viiest liikmest kaks nabiti seal lennujaamas kinni. Üks WC s suitsetamise pärast kuna seal pole suitsukambrit ja üks oma alkoholi tarvitamise pärast. Üks sai tänu Vana Tallinna pudelile (andis altkäemaksuks) vabaks, teine jäeti lennukist maha. Väga õudne lennujaam. Aeg liigub seal meeletult aeglaselt. Ma suutsin seal baaris elu kalleimat õlut juues kulutada rohkem raha, kui oleks Finnairiga otse ja kiirelt lennates piletitele juurde maksnud.

Broneerisin Novat netilehelt hiljuti paketireisi. Raha läks arvelt maha ja ilmus ka teade, et meeldivat reisi. Tegin endale reisikindlustuse ja ostsin Tallinn Tartu bussipiletid ja planeerisin puhkuse ette ning jäin ootama. Jupp aega oli vaikus, siis tegin päringu, et kas reisiga on kõik OK ja peagi tuli ka vastus, et seda hotelli ei ole võimalik saada, aga et võtke kehvem hotell, aga makske ca paar sotti juurde. Olin hämmingus ja soovisin vähemalt samaväärset hotell ning pakkusin ka välja 2 sobivat hotell, mis nende kodukal muidu on samas hinnaklassis. Siis hakkas häma, et minu poolt juba makstud raha eest (so ca 1500 kahe peale Egiptusesse 7 päeva eest) ei saa ikkagi normaalset hotelli, sest reisini on alla nädala jäänud ja et tema on tavaline konsultant jne. Nii närvi ajasid mu.

Sai käidud oktoobri alguses paketireisil Heraklionis. Hotell Star Beach Village & Waterpark Võtsime algusega Riiast, sest hind oli ca 500 nägu 7 päeva. Hotell suur koos veepargiga, aga basseine ei köetud ja ka meres oli vesi suht külm. Hetkel näitab septembriks ulmelisi hindu lausa üle 900 nädala eest. Minu hinnangul on hetkel kõik reisihinnad väga kõrged seda aitab tõsta hea olukord majanduses. Saar ise väga vahva ja tasub ka rendiautoga ringi sõita, sest 7 päeva seal hotellis pole midagi teha. 

Nõustun eelkõnelejaga, et kui olete kohvriga reisija, siis kirjutage see 1000 kuni 1200 bahti reisieelarvesse ja tõmmake lennujaamast fiks taksiga kiirelt hotelli ja basseini äärde. Aga räägin ka oma seiklused. Me oleme seljakotiga reisijad ja põhimõtteliselt fikstaksoga ei sõida. Kuna meil hotelle bronnitud polnud, siis jalutasume lennujaamast välja ja asusime teele. Taksosid ootab lennujaama lähedal sadu, aga keegi allahindlust ei tee eriti, siis kui ühe käest küsid ja sealt teise juurde liigud. Lennujaama juurest keerasime peagi mere äärde ja vantsisime jala mööda randa. Peagi tegime esimese ujumise ja võtsime 7/11 esimesed õlled. Seal lennujaama lähedal rannas on nn nationalpark, kus kohalikud käivad piknikku pidamas. Kõmpisime veel ca 1h rannas, kui hakkasid esimesed majutuse pakkujad küsisime hindu ja vaatasime sobiva koha välja ning jäime ca 1000 bahti eest kolmesesse tuppa ööbima. Tagatipuks osutus see kogu reisi kõige lahedamaks kohaks, kus pereema keetis suppi ja peretytar tegi ke2pi. Jäime isegi 2 ööks sinna. Järgmisel päeval käisime lennukite maandumisraja all päikest võtmas ja teiselpool lennujaama olevas 5 tärni hotelli basseinis tasuta ujumas. Pikemad tyybid saavad seal maanduvate lennukite rattaid puutuda...peaaegu. Edasi viis meid selle majutusasutuse pereisa oma käulaga vist pea suisa tasuta, kui lubasime ka 2 nädala pärast tagasi tulla, et enne väljalendu seal veel üks öö viibida. See ei ole selle rubriigi teema, aga sealt Karoni ja Kata rannast saab otse mäkke ronides Budha juurde jalutada. Võtab aega ca 2 või 3h ja kaasa tuleks võtta min üks pudel vett. Tagasi tulekuks saab sealt uue vee osta. Tagasi on 1,5 h alla mäge. See on väga lahe tripp Phuketis aja veetmiseks. Muideks tagasi tulime Karonist lennujaama ka jala ning aega võttis see ca 2 päeva. Ööbimine vahepeal oli jälle megalahe koht kellegi poolkoduhotellis, kus üks sõpradest oleks äärepealt omale naise võtnud. Pisaratega mindi lahku

Mõned näpunäited.Lennukilt maha astudes haaratakse Teilt varukast ja soovitakse taksoga linna viia. Küsitakse isegi 40 eurot, hind langeb kiirelt ca 5 euri peale, aga ma ei maksnud ka seda vaid jalutasin lennujaama ees olevasse trollipeatusesse ja sõitsin pea tasuta kesklinna. Selleks peate mõned grivnad lennujaamas vahetama. Ma ööbisin ainult nn bookingu 5* hotellides: millest üks oli Nemo. Seal on ülimõnus katus, kus kohvik, basseinid ja päevitamise kohad ning saab ka tasuta delfiinisoud vaadata. Seal hotellis olles naudi rahva ja rannamelu. Edasi liikusin mingisse kesklinna hotelli, mis vägevas ajaloolises majas ja kus jalutuskäigu kaugusel põhilised vaatamisväärsused: trepid, tool, teater, turg. Ma turul käisin augustis ja siis kõik persikud, virsikud ja granaatõunad valmis. Kohapeal saab värskelt pressitud granaatõuna mahla juua ja kaasa osta, NB! Ära osta juba varem pudelisse villitud mahla saad lurri. Kevadel see turg kindlasti mannetum. Aga kesklinnas saab kõik kohad jala läbida. Viimased päevad olin taas rannas ühes 5* hotellis, kust praktiliselt toast sai peakad merre hüpata. Kui baarides ei pummelda, siis saab kohapeal väga odavalt hakkama ostes poest ca 30senti maksvat õllet või paar euri maksvat veini. Meile jäi ühes poes näppu ka 0.5l purk head kalamarja, mis ei maksnud ka eriti midagi ja siis sai seda supilusikaga söödud. Pummeldamiseks on rannas eraldi tänav, kus "kõik" olemas. Mais saad Odessas päikest juba võtta, aga ujuda veel pisut külm.Nädal on Odessa jaoks täiesti piisav ja ära meeletuid kotte kaasa vea, piisab käsipagasist.Ma bookisin varem hotellid ette ära. Aga kui tahad ekstreemi, siis raudteejaama ees pakuvad tädikesed 10 euri eest tuba. Olen ka varasemalt seda kasutanud, aga ma ise eelistan edaspidi ikkagi hotelli. 3a lapsel seal eriti midagi teha pole. Kui kaasas käsikäru, siis saate jalutuskäike teha ja mänguväljakutel hängida. 3aastane vast naudib juba ka delfiinietendust, aga temaga tasuks pilet osta ja basseini kõrvale istuma minna. 

Mõned märkused ka minult.Hotelli saabudes üritavad letitöötajad Teilt väikest kupüüri välja petta, justkui makstes saate parema toa. Ärge makske, sest see ei muuda Teie tuba paremaks. Kui on kindel soov saada otse toast pääsu jääkülma veega basseini, siis võite seda otse küsida. Kui lähete samasse hotelli teist korda, siis saate kingiks massaazi. Söögist on palju räägitud ja mingit luksust oodata ei maksa, aga kui olla ise loominguline, siis saab väga mitmekesiselt söönuks. Igal õhtul käige eri nn rahvuse alatooniga restodes saab pisut vaheldust. Me näiteks võtsime ise jupi jõhvi ja konksu kaasa ning püüdsime omale õhtusöögiks ise kala ning praadisime ise restos grill. Selle muuli lõpust saab minna snorgeldama ja ujuge muulist ca 50m paremale ning Teid ootab tõeline veealune paradiis. Sööklast näpake saia kaasa ja saate ujuda kalasupis.Hotelli territooriumil on olemas jõusaal, 2 tenniseplatsi, selleks pange hommikul endale aeg basseinide juures paika. Mängida saab rannavõrku ja minigolfi. Õhtuti on disko, kus põhilugudeks on hetkel Nublu ja Raju reede. Ärge üle mõelge vaid nautige seda pisikest puhkusehetke. Antud piirkonna miinuseks on tuul, aga on vaikseid nurgakesi, kus kindlalt saate naha punaseks.