Rasmis

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

13 meeldimist
5 postitust
25 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hankisin saksast sellise, loodan et tuleb ikka kohale ka: "Exped Sim 5"

https://www.bergfreunde.eu/exped-sim-5-sleeping-mat/

Tundus korralik, numbrite poolest sama head pole Eestis müügil näinudki ja hind on kolmandik keskmisest Eesti hinnast. Tarne tasuta ja mõni tööpäev.

Natuke kardan neid õhukaid, et kui augu teha suudan. Aga noh, katsetab ära. Kuskil keldris kusjuures peaks üks termokihiga tavaline matt ka olema (ajast, kui Prismat veel polnudki), viskab võib-olla okka hirmus selle veel alla. Eks ma raporteerin, kui telkimas käidud.

Magamiskoti osas on hetkel parim plaan endiselt kaks üksteise otsa toppida olukorras kus külma jääb alla -10 (st mitte see nädalalõpp).

EDIT: tagantjärgi avastasin, et oleks pidanud jahimeeste poed ka üle vaatama, seal ka väga sooje ja soodsamaid variante neile, kellel kaal nii oluline pole (tõsi, ka minu ostetuga võrreldes on kaaluvahe siiski suur) https://www.jahipaun.ee/netipood/kategooria/matkatarbed/madratsidmatidvoodid/sorteeri-priceDesc

Läheb jah harva alla -15, seepärast väga eraldi magamiskotti osta ei tahagi. Häda selles, et oli plaan see nädalalõpp minna.... :D Praeguse seisuga küll ilmselt lükkame edasi ja loodame, et saame pihta hetkele, kus pole 0 ega -20. Siis peaks ehk 2 tavamagamiskotti (comf +3) asja ära ajama. Loodetavasti.

Aga madratsit/matti on igal juhul vaja. Praegune vana oli esivanemate pärandus ja on omadega õhtal mis õhtal, talveks ei sobiks nagunii. Minu mõtted on praegu umbes sellised, et suur R väärtus on hea... kui ta ikka midagi näitab (eelkõige USA ja EU puhul pole need numbrid vist üldse võrreldavad, kuna jänkid SI süsteemi ju ei kasuta). Õhuga täituv talvekõlbulik-madrats nagu oleks asisisem, et väiksem kaasa võtta ja pehmem olek (ja suuremda Rid), samas nagu matt oleks lollikindlam, et kork ei saa ära jäätuda ja auk ei riku elu ära ja lapi lihtsalt üksteise otsa. Ei teagi nüüd. Nje mjasa nje rõba.

Väga ilusad kaadrid ja põhjamaa avarused oktoobris on muidugi ka nii fotogeenilised kui üldse olla annab! Loodaks järgmine sügis rongiga midagi sarnast teha sealkandis!

Oh, Madeira kusjuures on mul isegi täitsa to-see-list'is kirjas pmst! Tänud! Eks ootame ja vaatame.

Kas keegi teab, millised EU riigid praeguse seisuga vaktsineerituid karantiininõudeta sisse lasevad? Mõni aeg tagasi sai loetud, et Island peaks laskma, kas on mingist riigist veel räägitud?

Olen med sektori töötajana oma doosid kätte saanud (ei muutunud ahviks ega kitarripedaaliks vms, pärast esimest süsti polnud üldse mingit teist tunnet, pärast teist doosi tekkis üheks päevaks väike palavik, püsis 37.2 ja 37.7 vahel). Mingit suurt reisimist küll nagunii ei planeeri praegu, aga väikeses mahus võib-olla juhust kasutaks, nädal puhkust sai märtsi lõppu pandud ning algne plaan see sõbraga koos vähe pikemal matkal veeta lendas paraku vastu taevast.

Kui soovite Riias ka peatuda, soovitan soojalt Two Wheels nimelist kohta - kontrollitult koerasõbalik, muidu ka hea hinna-kvaliteedi suhtega koht, hommikusööki saab ka ja on ägedas piirkonnas. https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g274967-d4878382-Reviews-Two_Wheels-Riga_Riga_Region.html

Sisuliselt on see küsimus sellest, kui valmis sa oled kellegi surmas süüdi olema. Mina väga ei ole.

Arvan, et kiirustati (ilmselt vaid paari nädala võrra) piirangute leevendamisega ja tagajärjeks võib paraku olla see, et peagi on kõik tagasi kinni ja palju pikemalt.

Tegelikult naeruväärne olukord kõik kokku. Asi on ju faktiliselt nii lihtne. Kui kõik inimesed lihtsalt suudaksid olla 3 nädalat päriselt oma kodus ja mitte kellegagi kokku puutuda, oleks viirus selle kolme nädalaga kadunud. Ta lihtsalt ei saa ilma peremeheta edasi elada. Aga ei, 3 nädalat kodus olla ei ole millegipärast võimalik. Mida see evolutsioon inimesega täpsemalt teinud on? :D

Palle, kusjuures mulle tundub natuke nii, et Eestis on mingi vaikimisi eeldus, et reisitakse ja öömaja hangitakse kas 1-2 kaupa või suure seltskonnaga. Ehk siis on peeneid kohti paarikestele, on odavaid kohti seljakotirändurile ja on peomajasid. Aga see, et inimesed perega (eriti veel rohkem kui ühe lapsega) võiks kuskil ööbida tahta, ei tundu nagu väga variant olevat kui pakkumisi vaadata.

Minu eelnevalt jagatud lingil ei ole siis ka kindlasti odavamad kohad vaid pigem vastupidi, peenemad kohad. Aga mis peredesse puutub, siis linnades on airbnb seda tendentsi parandanud. Usun ka, et airbnb'de pakkumisi võiks sel suvel väga palju olla, välisturism ju neile ilmselt ei konkureeri ja inimeste rahavajadus on suurem, turule võib neid vanaema vanu maju ja püsiüürnikust ilma jäänud kortereid lisanduda küll.

Eestiga võrreldes on (põhja-)Läti hinnad ka reeglina jupp maad odavamad, kui piirid ikka veidi avanema peaks. Aga eks mida rutem bronnid, seda vähem jõuavad hinnad tõusta, esialgu ma küll väga mingit reageerimist veel näinud ei ole :)

Leidsin ka ühe värske ülevaade erilisematest majakestest, kus peatuda saab:

https://kodume.blogspot.com/2020/04/poige-agedad-majutused-eestis.html

Tänud, La Rochelle tundub tõesti väga hea valikuna. Mõtlesin teiseks linnaks selle ette või järele Bresti, aga hetkel ei ole kindel, et Bresti saabumiseks ega lahkumiseks mugavat lendu saan, ajab vist logistika kehvemaks. La Rochelle seevastu on Tallinnast täitsa tehtav.

Kuna mu eneseirooniat kohe nii vihaselt võeti, et lausa Kalamajas elamises süüdistati, siis täpsustan, et mul pole autoga reisimise vastu midagi. Olen, nagu mainitud, seda usku, et reisi sõiduki valik sõltub reisist - kui mul on vaja minna mõnepäevasele konverentsile Portugali, siis ma sinna autoga ei sõidaks ja kui ma tahan matkata ümber Laadoga, siis on lennuk kasutu.

Ma viitasin lihtsalt sellele, et kuna küsimus oli, kas täna lennunduses toimuva kaose pärast planeerin autoreisi, siis vastan, et ei planeeri - aga täpsustan, et mitte niivõrd usu pärast lennundusse kuivõrd eelkõige sel põhjusel, et ma ei omagi autot (seega pole seda autoreisi ju koheselt millegagi planeerida).

Aga tooks välja ka selle, et lisaks autole ja lennukile on muid võimalusi ka: rongid, laevad (mõne kaherattalisega või jala peale minnes) ning need eelmainitud kaherattalised ise.

Vahetu suve osas on küll tunne, et kuni siin viiruseohud ja -meeleolud kestavad, võiks äkki hoopis ühe pikema jalgratastega reisi teha, olgu siis piiride sees või piiride taga. Rongiga kuskilemaale ja sealt rattaga edasi kuskile loodusesse, telgid ja lõkked ja kogu see kraam.

Emal on ammune armastus prantsuse keelega :)

Ise oleksin jah Portugali pooldaja, Prantsusmaa ei ole just tuntud ookeaniriigina, see lihtsalt selline erinevate faktorite kombo valik.

Et mõte pigem selles, et reis Prantsusmaale, aga kindlasti mitte Pariisi ega  peokuurortisse, läänerannik tundus kõige huvitavam.

Jah, meie tagasilend Vladivastokist Peterburgi (mitte Riiga ega Tallinnasse) sai ka just märkimisväärse hinnavahe pärast valitud. 

Minnes valisime Airbalticu otselennu Riia-Kaasan osalt väikese ajakulu tõttu, osalt seetõttu, et "piiriületus" võimalikult sujuvaks teha. Oli ka. Riias ei huvitanud kedagi midagi (tavaline lend nagu lend ikka) ja see jõudis Kaasanisse ca kell 3 öösel, kui unine vastuvõtutädi, kuuldes et me oleme Eestist, pmst lihtsalt viipas, et minge läbi rebjata. Kaasani lennujaam pidi ka üldiselt olema oluliselt sõbralikum kui mitmed teised.

Edaspidi vb katsetab ka Peterburist stardi ära, kui mõnda lemmiklinna tagasi minna.

Olen üks neist haruldustest, kes oma peres autot ei pea. Osalt laiskusest (nagu ütles üks mehaanik irvitades "Kui mul autot poleks, milllega ma õli vahetama sõidaks?!"), osalt maailmavaatelisel põhjustel (googleda: südame-veresoonkonna haigused või keskkond). Reisi sõiduki valik sõitub sihtkohast, järgmine mõte oli Fääri saared, sinna oleks autoga natuke tülikas minna ka. Portugal oli ka mõttes, lennukiga sinna ja kohapeal rongiga pikuti läbi sõita.

Maksumusest siis ka. Meil läks:

- Transport ca 900€ per nina, millest

 * rongipiletid 385€ per nina,

 * lennud 485€ per nina (Riia-Kaasan 158 ja Vladivastok-Peterburg 327)

* lennujaamad-kodu sõidud 35€ per nina

- Majutus 117€ per nina, valdavalt neljased toad, kohati kahesed toad.

- Viisa 70€per nina

Kokku siis ca 1100 per nina, lisaks kohapealsed toidukulud, mis olenevad tarbimisest, aga meil olid kindlasti madalamad kui sama periood Eestis oleks olnud. See legend on ka tõsi - v.a vb Peterburis ja Vladivastokis oli meie Venemaa ikka väga soodsate hindadega.

Kaasanis oleme kaks päeva, meil on esilagu selline rongiga "ülevaatereis" transsiberi raudteel. Kindlasti leiame ka piirkondi, kuhu edaspidi pikemaks minna. Seekord on kavas Kaasan, Jekaterinburg, (Novosibirsk,) Krasnoyarsk, Irkutsk, Sliudyanka, Ulan-Ude, (Blagovestsensk,) Birobidzan, Khabarovsk, Vladivastok. Kokku kolm nädalat.

Ryaniga läbi UK ümberistumine on väga ajamahukas. Ei jõua 50m sees kuidagi. Peadki uuesti passi näitama (pikad sabad) jne nagu  smallisland  kirjeldas.

Mul ka nendega positiivne kogemus või vist isegi mitu. Võib usaldada küll.

Mina ootaks ka kunagi tagasisidet, et kus käisite ja kuidas oli! Ühe eelkõneleja põhjal siis seda, et lennukis natuke varbaid liigutada võiks ja vett peab kindlasti jooma (kuigi hea oleks, kui lennukis tualeti kasutamisest pääseks!), aga lendamisega seotud trombiohud on pigem seotud väga väga pikkadel lendudel liikumatult istumise kui lendamise endaga, st veidi üle haibitud. Lisaks võib lennul kasutada ka kompressioonsukki (loe: tugevalt jala ümber suruvad põlvikud). Kui lennufirma peale mõelda, siis Nordica ka mõte, lihtsalt selle pärast et eestikeelne teenindus ja näeb nö "oma" lennufirma ära. Aga Istanbul tundub küll ka kogu selle reklaam peale väga atraktiivne!

Sain ikkagi täitsa ise lõpuks otse Ural Airlinesilt pileti ostetud! Kõige basicuma Swedi krediitkaardiga - töötas. Krediidifunktsiooniga deebet oli see mis ei töötanud. Seega eesti krediitkaardiga saab osta küll, lihtsalt peab olema "päris" krediitkaart, niisama netismaksmise jaoks krediitkaardi atribuute omav deebetkaart ei tööta. Tänan kõiki kaasamõtlejaid!

Eestis vahendaks https://www.piletid.eu/ millele viitab http://estreisid.ee/ reisibüroo. Piletid.eu lehekülg tundub okei, aga see "eu" lõpp jäi kriipima millegipärast. Kellelgi kogemusi selle lehega?

Paraku ei tööta ka tutu.ru-s mitte ükski kaart :(Veel ideid?

Aitäh, Buldooza, õiged lennud tutu.ru's täitsa olemas ja hind mõistlik (22 397 rub e 299€ lennufirmalt ja 23081 rub e 307,7€ sellelt vahendajalt). Võrreldes selle 200€ võiduga, mille saan teise lennuga võrreldes, ei ole see alla 10€ vahendajale maksta just eriline probleem. Ostan ära. Aga tulevastele huvilistele võib siia veel ideid ja kommentaare anda Ural Airline'siga seoses. Eks ma ise ka kunagi poole aasta pärast muljetan, kuidas läks.

Kui ma nüüd õigesti eeldan ja see on sama süsteem, mis teistel lennufirmadel, siis boardingu ajal töötaja vaatab ringi ja vastavalt sellele, kui täis lennuk on, pmst valib mõned suuremad pagasid hoiuruumi võtmiseks. Ei oska seda 70-t hinnata samas...Muide, ära pidavat võetama eelkõige kõvad kandilised käsipagasi kohvrid, kuna need ei pruugi jalge ette mahtuda ja pea kohal olev kapiruum on piiratud ja eelkõige kallima piletiga lendajate jaoks. Nii et kui tahad pagasit pardale saada, mine seljakotiga ja mitte päris maxsuurusega.  Äraandmisega peaks olema muretu (tegelevad ise), kätte saamise kohta on siis kirjas, et "baggage carousel on arrival in the terminal".