summerrock

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

10 meeldimist
0 postitust
26 kommentaari
Viimased kommentaarid

Minu jaoks tundub see hetkel natuke veider, et turistid võivad vabalt Barcelonasse minna ja linnas ringi tuierdada, samas kohalikel palutakse jälle võimalusel kodus püsida. Kohalikuna oleks selline asi natuke kibestust tekitav, seda emotsiooni olen internetist lugedes ka näinud. Seda enam, et nemad on pidanud meiega võrreldes ikka palju rohkem karantiinis olema. Seega sinna reisijad võiks võimalikult viisakad ja asjaolusi arvesse võtvad olla...

Täna veel sai sõita, homsest ei tohiks enam saada? Ja lepe vist saadi nii, et ainult töölised võivad liikuda Valga-Valka.

Ma kahtlustaks, et lennuliikluse taastamine on viimaste seas asi, mida olukorra laabudes tegema hakataks. Ennekõike olulisem, et riigi sees elu taas normaalseks saada. Välisreisid mõneks ajaks vast pigem kõrvaldatud, et väljaspoolt kohe uusi probleeme sisse ei sajaks.

Kõige lihtsam ju jah äraantavast pagasist midagi käsipagasisse ümber panna või kasvõi üks pluusike selga ja juba peaks vein ära mahtuma?

Vanematega reisides tuleb kindlasti meeles pidada, et nad on vanemad ja tahavad mugavust ja kindlust. Kui noore inimesena annab asja mugandada, sööd, kus ja millal juhtub, ning võid transpordi asemel need 15 km ka kõndida, kui rahakott juba pitsitab, siis vanematega nii ei saa. 

Ja tuleks mõelda ka sellele, milline nende senine reisistiil on olnud. Ja kas nad ikka tahavad nii kaugele? Mu isa nt on öelnud, et teda Tai ei tõmba, selleasemel unistab Ungarist ja Saksamaast. Muidugi usun, et kui juba sealmaal, siis jagub elamusi küllaga. :)

Kui Goodreadsis näiteks kasutaja on, siis seal üsna täpselt saab reitingu järgi vaadata, kas oli kehvik või hea raamat. Mul endal on meeles, et nautisin väga "Minu Guatemala" lugemist, kuigi enam täpselt ei mäleta sisu.

Tore lugemine jah, "film" hakkas kohe silme ees jooksma, kuidas seal seikled.

Käisin nüüd Tšernobõlis ära, võib öelda, et kõige tavalisema firmaga. Sai näha kõike, mida vaja. Käisime ka ikkagi mitmetes hoonetes sees, sealhulgas lasteaias, Pripjati ujulas ja koolis, ning samuti korrusmajas ja selle katusel. Giid ütles, et eks me tuuril ikkagi reegleid natuke rikume, aga et ega see mõnus tunne pole, kui korrusmajast alla tulles politseinik vahvalt ees ootamas. Kui on mingid soovid, mida näha-teha, siis soovitan nt Facebooki lehel kirjutada oma firmale; me mainisime katusele mineku soovi ja tuuri lähenedes vastati uuesti veel kenasti, et giidi on soovist teavitatud ja ta püüab leida võimaluse. :)

Aga ise ütlen, et u. 1h Pripjatis jäi minu meelest väheseks. Ja eks see üks päevake ole selline hops maha, pilt tehtud, ja edasi.

Lavras koobastesse otseselt piletit ei ole, aga sisse minekul tuleb osta küünal (sissepääsu juures laual olemas müügiks). Kõige odavam oli 3 UAHi. Ja riietusena oli mul natuke enne põlve lõppev mantel ja müts peas ning see oli täiesti ok riietus. Aga seelikud rippusid muidu seal küll kasutamiseks jah.

@Aivar Mu salasoov oligi sellise tornmaja katusele saada, aga miskipärast arvan, et minu valitud firmaga ei saa.

Ma olen just pühapäeval sinna minemas, eks siis pärast saan teada anda. Ise veits kardan ka, et hiljaks jäänud. Kõiki väliseid "atraktsioone" peaks nägema, aga hoonetesse reeglite kohaselt ei tohi tegelikult enam siseneda. Tagasisidet on näinud väga mitmesugust, osad ütlevadki, et kuhugi pole saanud, teised jällegi postitanud pilte ka hoonetest seest.

Kuidas Zhuliany (IEV) lennujaamas rahavahetusega lood on? Kas seda õnnestub kiirelt teha? Trollisõidu jaoks on seal kindlasti tarvis vahetada. Ja kui ütlete, et vahetuskurss on kesklinnas parem, siis kas tõesti õnnestub seal nii lihtsalt ja kiirelt mõni putka leida ja vahetus ära teha? 

"Kiirelt" vaja tegutseda selleks, et jõuaks õigeks ajaks ooperisse, aga enne vaja raha transpordi jaoks ja enne veel majutusele maksmiseks (ainult sulas). :D Või on sellisel juhul kergem lihtsalt Eestis raha juba ära vahetada.

Ma just mõtlesin ka, et autoreis tunduks esmareisina palju mõnusam. Ikkagi mingi oma koht, auto, ja ei ole sunnitud istumist lennukis karja võõrastega. Saad lihtsalt hakata kulgema mingis suunas, ilma selle lennujaama saginata ja ilma mureta, kuidas sihtriigis edasi liikuma saada.

Kuigi mina olen suur Hispaania fänn, siis pean ütlema, et Poola autoreisid on siiani ka ühed mõnusamad olnud.

Jaa, ma arvan ka, et kui juba minna sinna Sevilla ja Cadizi poole, siis käia juba Gibraltaril ka ära. Ainult et ma kardan, et äkki Granada ja Sierra Nevada poole minekuks on natuke vähe aega... Võib-olla tasukski keskenduda sel reisil sellele vasakpoolsele osale. Muidugi Granada isiklikult on minu ja reisil olles kuulsin, et ka väga paljude teiste, lemmiklinn Hispaanias.

2 kuud sõitsime Lõuna-Hispaanias ainult ALSA bussidega ja need viivad tõesti pea igale poole, kuhu vaja, peatused on ka nt kuskil tõeliselt väikeses külakeses Sierra Nevada mägede vahel. Piletihinnad igati okeid ja bussid olid täpsed ka. Muidugi alati ei õnnestu nii täpselt, kui nt juhtub, et bussi eksib Alzheimerit põdev vanahärra või bussijuht peab pidama peatuse, et endale allikast vett võtta. :)

Mul ei lähe meelest jutt, kuidas üks sai vihmametsas hunniku kaane kõige veidramatesse ja privaatsematesse kohtadesse hoolimata sellest, et kandis peaaegu kalipsot. :D

Norwegiani kodulehel, kui nad ise pakuvad valikus sellist lendu, 1h vahemaandumisega (et sa ei pea kaht lendu eraldi ostma), siis peaks okei olema. Ehk et ühel piletil ja nemad nö vastutavad. Vähemalt ise sügisel lendasin selliselt 1h vahega Oslos.

Tabasin õige küll, eelmisel lehel küsiti lisainfot. :D Aga natuke teemast mööda juba see, jah.

Vastus @estonienne küsimusele - Eelarvest 40% läks majutusele (vahemikus 15 eur/öö - 35 eur/öö kahele), 34% transpordile (lennupiletid, bussid) ja ülejäänu läks põhiliselt söögile (turistikohti sai nt tasuta pühapäeviti külastada). Võib muidugi kahest kuust maha võtta 20 päeva, mis veetsime Workaway-portaali kaudu kohtades töötades-puhates, mille jooksul raha väga ei kulunud (aga täiesti sobilik asi teha igas vanuses inimestel, väga erinevas vanuses kasutajaid leidub, vaja vaid leida endale sobiv koht! -- tegi reisi palju-palju huvitavamaks). Majutuse puhul oli hotellitube ja ka privaatseid Airbnb-tube (päris paljud Airbnb-hostid üürivad suuremast korterist mitut tuba välja, kus nad ise ehk ei elagi -- minu meelest kõige mugavam variant privaatsust soovivale eestlasele; ei eeldata niivõrd suhtlust hostiga ja on üldjuhul odav -- ehk et ei tasu peljata neid. Me püüdsime vaheldumisi hotelle-Airbnb-d kasutada). Eelarvele tulevad korterid väga kasuks, sest ise saab süüa teha, hotellis olles on sellega üsna raske. Ja võõral maal ise süüa teha on ka huvitav, saad katsetada kohe uusi retsepte. (Õhtusööke restoranides ei teinud eriti, selle asemel nt istusime päeval kohvikus ja nautisime niisama olustikku. -- Granadas nautisime aga vahest mitu korda päevas joogi kõrvale pakutavaid tasuta tapasid, super!)  Transpordikuludega sai käidud Malagas, Cordobas ja sealtkandist lõpuks Valenciasse välja.  Selge see, et selline viis ei pruugi kõigile sobida (a la vähe vabadust ilma rendiautota), aga siiski näide, et saab ka vähesega hakkama reisides. Kirjeldatud Viru reiside kogemusega ma rahul poleks, seevastu enda reisiga vägagi. Peamine vist see, et ma ei aja luksust taga, vaid lihtsalt normaalseid inimlikke tingimusi, ja saan teha valikud ise, kuhu ja millal jõuan. :) Ja loomulikult oleks ma võimeline ka kulutama selle raha kahe nädala peale ära, aga siis tulebki mõelda enda jaoks, kas eelistad olla kauem ja elada rohkem tavainimese elu, või vähem ja olla täisturist. Ps! Sa ei ole halvem, kui ei puhka Hispaanias a la Marbellas, hoiad kõvasti raha kokku ja saad veel ehedama kogemuse kuskil mujal külas! 

Käisin just 2 kuud Hispaanias ja kogukulu tuli näkku 1000 eurot. Ja mingites jubedates kohtades ei ööbinud, seega kui tahate odavalt reisile, tehke ise programm ja omad valikud. 

Näe 235ga saab Finnairiga juba New Yorki! :D Aga eks see ole see, et kui oled harjunud saama odavalt, siis on alguses raske rohkem sama asja eest hakata välja käima. Või, nagu siin foorumis on ka varem öeldud, lennatagi lihtsalt selle järgi, kuhu parasjagu hea hinnaga saab. :) Nii võib sattuda endalegi ootamatult väga põnevatesse kohtadesse.

Eelmine aasta sain täpselt samal ajal augustis 21 päeva enne Ryanairiga Malagasse 55 euroga otsa, see aasta selliseid hindu enam sellisel ajal sinna polnud + uus kallim pagasipoliitika, saigi siis võetud hoopis Norwegianiga nüüd pilet. Eelmine aasta tundusid hinnad tõesti madalamad ja kuidagi ka laiema valikuga. Endal tekkis sama mõte peas, et Ryanairi ei tasugi enam soodsuse mõttes eelistada.Muidugi jah, kuskil 2,5-4 kuud varem, siis saab parema hinnaga veel.

Ryanairi kodulehel:Our 10kg Check-in Bag offers a cheaper checked bag option, plus customers can also pack more liquids into a 10kg checked wheelie bag and walk to the boarding gate 'hands free.'Customers will check-in their 10kg wheelie bag at our bag drop desk prior to entering security.

HO puhul on tegemist Finnairi uue partneriga, seega HO lendude eest saab punkte küll (vahet pole, kas HO müüdud või Finnairi müüdud ja HO opereeritud).