Ain Talma

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

3 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Alles ühes reisifoorumis küsisin ühe proua käest, kes tuli Gudaurist ja soovitas. Aga miks peaks sinna minema suusatama?Seda ta muidugi seletada ei osanud. 35 km radu vikipedia andmetel ja 20 km tõstukeid. Paar päeva nühkida on ok aga tavaline suusapuhkus on 6 päeva. Algajatele? Oma varustust kasutades läheks säästulennukitega lendamine kalliks niikuinii. Ja olles suusatanud 10 riigis üle paarikümne aasta, siis parim on ikkagi Alpid ja viimase avastusena Andorra oma ülihea hinna ja kvaliteedi suhtega. (210km radu, tax free tsoon, väga head toidud). Alpides (ja Andorras) on radu igale maitsele, igasuguse oskusega sõitjatele. Suurepärane kvaliteet ja hinnatasemetelt leiab erinevaid keskusi.

Skandinaaviasse ja Soome pärast alpe lihtsalt ei suuda minna- polaaröö ja kohati olnud metsik külm, Norras sõitnud ka 35 miinuskraadiga.

võrreldes Horvaatiaga ikka väga kole koht see Bulgaaria rannik. Koledad hotellikompleksid rannas. Käisin eelmisel sügisel. Toidud on ok aga mujal saab ka süüa. Burgas, eto urgas. Primorje, Varna. No kes esimest korda välismaal, siis palun. Aga odavad hinnad ei kaalu üles sinna minemist. 

Route 66 osas on pärast GC alustada Williamsist, siis Seligman (huvitav koht), vahepeal täiesti tühi tee kuni Kingmanini ja edasi oleks kohustuslik sõita Oatmani. Seda soovitati mulle Seligmainis. Ja ei kahetse. Super koht. Lihtsalt ulme. Ka te sinna ja edasi Hooveri tammini oli fantastiline, kitsas ja käänuline.

tulin just pühapäeval tripilt SF-LA-GC-LV-SF ja sinna vahele siis rahvuspargid.. 15 ööd kohapeal. 10 päevaga seda ei tee ära. Ainuüksi SF-LA peale peaks jätma 3 ööbimist aga mul oli vaid 2.  v.a 3 esimest ööbist SF-s, võtsin ülejäänud jooksvalt pricelinest paar tundi enne magama minemist, kui ei viitsinud teepeal edasi sõita.Motellid ikka hinna järgi. Linnades elamine asukoha järgi. LA-s oli apartment otse Walk of Fame–il, Vegases otse Stripil, SF-s Golden Gate lähedal Presidios. Kui Matkabussi tahta, siis palju liikus ringi cruiseamerica.com busse. Paraja suurusega. Aga rendiautoga lihtsam. Teil pole lihtsalt aega nautida bussi mõnusid. Ja kui oleks vaja pääset rahvusparkidesse, siis mul on kehtiv pääse olemas, kehtib järgmise aasta veebruarini. 

Kui Salzburgi piletihinnale juurde panna suusapagas ja äraantav pagas, siis kerib piletihinnakohe suhteliselt kõrgeks. Juba ammu on saanud sinna Tallinnast otse lennata laupäeviti tellimuslendudega. Samas on Salzburg enamusest normaalsetest Austria suusakeskustest nagu nt. St. Anton, Ischgl jne. sama kaugel kui Müncheni lennujaam. Nii et kui saaks otse  mõistliku hinnaga koos varustusega Münchenisse, saab ka suusatama. Olen nii aastaid käinud.