Natalie

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

2 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulin eelmine aasta Bangkok - Sheremetjevo - Tallinn. Lendude vahe oli 3h, aga Bangkokist väljalend hilines ja Moskvasse jõudes oli Tallinna lennule aega u 30 min. Korralik jooks ja õnneks abivalmid lennujaama töötajad aitasid. Pagas jõudis siiski järgmisel päeval. :)

Käisin märtsis Tais. Puudus A-kat ja rahvusvahelisi lubasid ei teinud. Phuketis paljudes kohtade küsiti A-kat lube ja nende puudumisel rollerit ei renditud. Siiski leidsime koha, kus ei tahetud lube ja saime rolleri. Politsei kinni ei pidanud ja saime sõidetud, kuigi liiklus Phuketis on tõesti karm :D Linnast väljas parem ja kuigi kohalikud küll arvestavad rollerite ja turistidega, siis tasub ettevaatlik olla, kainena sõita ja kindlasti kiivrit kanda. 

Krabis Ao Nangis saime ilma igasuguse probleemita rolleri, ei küsitud midagi, liiklus normaalsem :) 

Mina käisin esimest korda Tais reisidiilidest osetud paketiga. Tegemist oli nö osalise paketiga. Sisaldas lennupileteid edasi-tagasi, ööbimist 3 erinevas hotellis (Phuketil, Krabil ja Bangkokis), hommikusööke, laevapiletit PhiPhile ja sealt edasi Krabisse ning 1 siselendu Krabist Bangkoki. Jäin väga rahule, nägi erinevaid kohti, osaliselt oli reis organiseeritud, ei pidanud liigselt muretsema asjade pärast jms. Hinnaks oli 1000€ inimene, sellele lisandus siis reisikindlustus ja muud kulutused kohapeal (roller, söök jne).

Ööelu otsid siis Phuketist leiad seda kindlasti, loodus ja ilusad rannad saartel, kuhu saab mugavalt veetaksodega. Samuti looduse poolest meeldis mulle Krabi rohkem kui Phuket. 
Tänavalt saad väga maitsvat Tai toitu. Meil kujunesid lemmikud kohad hotelli läheduses välja ja nendes oli hind kahele (kaks praadi) umbes 3€. Sõime ka veidike kallimates kohtades, kuid Eesti mõistes siiski odavates ja toidus ei pidanud kuskil pettuma. McDonaldsis umbes samad hinnad mis meil siin. :D 
Olime 2 nädalat ja vaktsiine ei teinud.
Külastada soovitan elephant sanctuary - kindlasti vältida neid kohti, kus pakutakse elevantidega sõitmist. Ikka ainult selline, kus saab neid toita ja pesta ja paitada :) Ise käisin Phuketi lähistel ja jäin väga rahule. Krabis võiks käia Tiger cave templis, saab enda vastupidavuse treppidel proovile panna ja vaade on ülevalt mega. Krabis oli mitmeid kohti kus sai džunglis matkata jne. Kui ööbid Phuketil või Krabis siis kindlasti külastada mõnda saart. 
Meie võtsime rolleri ja sõitsime ise ringi, nö ekskursioone ei võtnud. 
Ohtudena ei oskagi suurt midagi välja tuua, mis oleks teisiti kui mujal - nt on seal jellyfishid, mis võivad kõrvetada. Me olime märtsis Tais ja siis oli neid meres palju muus osas tavapärane ettevaatlikkus - rolleriga sõita kainena, kanda kiivrit, hoida oma asju jne. :) 

Rollerit rentides ärge oma passi küll kuskile nö tagatiseks andke. Mina tegin Eestis ise passist mõned värvilised koopiad ja nii hotellides kui rollerit rentides andsin koopia ja sobis igal pool. 

See lubade teema oli praegu ka. Paljud ei andnud rollerit, kui polnud A-kategooriat + rahvusvahelisi. Samuti nägime mitmes kohas politseisi, kes pidasid just turiste kinni. 

Olen hetkel Tais ja vihmane pole olnud. Kohalikud ütlevad, et järjest kuumemaks läheb. Praegu ~37kraadi ja järgmine kuu ~40+ juba. Ehk sellega seoses soovitan kasutada esimestel päevadel 50st kaitsekreemi, hiljem 30 või vähem. :)

ATMist raha ei võtnud, sulas eurod kaasas ja vastavalt vajadusele kohapeal vahetanud (mitte kogu summat korraga). 
Patong beach tõesti mõttetu. Ise käisin nt freedom beachil, väga ilus rand ja soovitan. Sinna saab nii veetaksoga kui ka rolleri v tuktukiga. Viimastega minnes siis peab natuke kõndima. Samuti ilusaid randu, kui sõita lõuna poole.
Kõige ilusamad rannad siiski phiphil! :) Seal tasub aega varuda ja paadiga erinevaid kohti külastada.