Tõnisu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nursultanis vaata üle need futumajas, aga kindlasti käi ära ka jõe äärsel promenaadil õhtul jalutamas, seal tekib natukene päris linna feeling, hinnad on soodsamad ning atmosfäär on mõnus. Näeb ka päris kohalikke ja jätab mõnusa linna mulje.
Lihtsalt uhkeid maju vaadates ja mööda "uut linna" kolades jääb kohati selline P-Korea tunne, sest inimesi ümberringi lihtsalt pole.

Aga nagu eelpool mainitud siis üle 2 päeva ei mõtet sealkandis olla. Võta öörong Almatysse, seal on tiba rohkem tegemist, kuid kuna sul aega 10 päeva, siis nii pikalt mina Almatysse pidama ei jääks. Käi kanjonis, tee linnaekskursioon. Kindlasti ära raiska aega ja raha Big lake Almaty peale ning kui hobused on söödud ja kumõssid joodud, siis sealt edasi kas mägedesse matkama, Issyk Kuli äärde või hoopis Bishkeki. Kindlasti kaalu ka varianti lennata edasi Tashkenti ning hiljem sealt otse Nursultani tagasi.
Tashkent on kesk-aasia suurim linn ning vaatamist on seal kõvasti. Mõnusad baarid, kohvikud, restod. Super külalislahked inimesed ning üldse kogu üldmulje ja melu teeb Kasahstanile silmad ette. Uued autod (seal asub chevrolet tehas) , puhtad tänavad sõbralikud inimesed ja üleüldine turvatunne on seal tükkmaad suurem. Tashkendist saad teha ka nt päevatripi Samarkandi, linnade vahel sõidab korralik kiirrong, Samarkand on iidne siiditee linn, kus kõik vaatamisväärsused on jalutuskäigu kaugusel. Saada taksojuhid kuupeale, kes sulle esmapilgul soodsana tunduvaid linnatuure teevad ca 50 dollariga, mis tundub mõistlik kuna käid läbi kuni 10 erinevat 14-15 saj ehitatud kohta, kuid reaalsus on see, et kõik need  on üksteisest max 5 min jalutamise kaugusel.
 Usbekis on arusaam turismi tähtsusest ja olulisusest juba kohale jõudnud, kuid Kasahstan on kogu auru pannud Nursultani losside ja tornide ja monorailide ehitusse.

Reisibüroost saad hariliku tuusiku, mina soovitan kindlasti pane oma reis ise kokku, vali välja kohad kus käia tahad ja kirjuta all oleval lingile, ma usun, et saate kaubale

Ise tiirutasin ringi kohaliku giidi Tun Lin'iga, väga asjalik ja korrektne kutt, veab oma bussiga ringi täpselt sinna kuhu soovi, samuti saad koos temaga kokku panna oma plaani ja ta jagab ka soovitusi.

https://www.facebook.com/tunlin.khai

Ühendst saad FB või guugeldades ilmselt leiad ka e-maili ja kodulehed jms