Liisi Laanemäe

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 kuud tagasi


13 meeldimist
4 postitust
20 kommentaari

Viimased kommentaarid

Meie käisime perega augustis Lapimaal. Külastasime Jõuluvana ja polaarjoont, kus asub ka Santa Village. NB! Jõuluvana kodu ehk Santa Park on sept-okt suletud, avatakse alles novembris.

Rovaniemist ca 80 km kaugusel asub loomapark Ranua Zoo, kus saab näha erinevaid põhjamaa loomi ja linde. 
Kesk-soomes külastasime Ametüstikaevandust, kus saime vääriskive kaevandada ja igaüks oma leiu hiljem kaasa võtta. Sinnakanti jäävad ka kuulsad Pyhä matkarajad.
Esimesi põhjapõtru nägime juba paarkümmend kilomeetrit Oulust ülespoole sõites ja mida põhjapoole minna, sest rohkem neid nägema hakkad. Põhjapõdrad on üsna rahuliku loomuga ja lasevad endid uudistada küll. Eraldi kuhugi farmi neid vaatlema minna küll vajadust ei olnud. Mõnes väiksemas asulas jalutasid põhjapõdrad lausa keset küla.
Kuna reisisime matkaautoga, siis ööbisime palju looduse keskel ja käisime metsades ja tundramaastikel jalutamas ning loodust vaatlemas. Lastel oli põnev mööda kivisid ronida ja samblaradadel joosta. 
Meie reisimuljetest ja eelnimetatud kohtadest saab täpsemalt lugeda meie reisiblogist https://www.moover.ee/matkaautoga-nordkappi/

Põhja-Poolas on mõnusad kuurortlinnad Sopot ja Gnydia. Tee peale jäävad Hitleri Hundikoobas, Miniatuuride ja Gigantide park,  Gdanskis on vaaterattas ja loomaaed ning palju toredaid väikelinnu. 

Nimetatud kohtade kohta saad lugeda reisiblogist https://www.moover.ee/perereis-matkaautoga-euroopasse-aprillis-2019/ 

Küsijat ilmselt enam ei huvita, aga ehk on kellelegi vastused siiski kasulikud:


1. Kaugemalasuvas parklas maksab parkimine 10 eur auto. Sealt edasi saab liikuda bussiga, mis on tasuta. Parklas on olemas wc-d ja toidupood ka kohe kõrval. Muumimaa läheduses asub teinegi parkla, aga seal on parkimine kallim. Tänavate äärde parkida ei saa - igalpool on keelavad sildid.

2. Ei külastanud.

3. Muumimaale võib kaasa võtta oma toidu ja pidada piknikku. Samuti on kohapeal hulganisti toidukohti, millest enamus pakub siiski vaid kiirtoitu.

4. Loe meie muljeid toredast päevast Muumimaal https://www.moover.ee/perereis-muumimaale/

5. Turu kesklinnas on kogu jõeäärne söögikohti täis ja samapalju on seal rahvast. Hinnad ka muidugi vastavad. Jalutades kesklinnast veidi eemale leiad ka veidi mõistlikumas hinnaklassis söögikohti. 

Ise olen täheldanud, et tihti reklaamitakse välja 6 magamiskohta, aga kui bussis on 5 istekohta, siis milleks üks lisa magamiskoht? :D

Jannza, uskumatu küll,  aga tundub tõesti, et siis on teenuspakkujad petukaupa teinud. Kõikidel sõidu ajal istumise kohtadel peab olema turvavöö - näoga sõidusuunas kolme punkti kinnitusega ja selg sõidusuunas kahe punkti kinnitusega turvavöö. Kui turvavööd ei ole, siis sellel kohal sõidu ajal istuda ei tohi. 

Meie matkabussil on viies iste patjadega, aga sõidu ajaks tuleb padjad eemaldada ja kinnitada sinna eraldi istetool (seda muidugi olukorras kui keegi ikka istub seal).
Kahtluse korral kindlasti kontrollida sõiduki tehnilisest passist istekohtade arvu.

sis153, esimene link tundub täitsa õiget infot andvat.

Saaremaal matkaautoga reisimisest saad lugeda siit teemast.

Väga kenade fotodega postitus, Novelty! Olen ka seda meelte, et ratastega saarestiku läbimine on ikka hoopis teine tera kui autoreis - näeb ja kogeb kõike ehedamalt!

Läbisime ringi 1 päevaga. Praamiliiklusest jm saad täpsemalt lugeda meie reisiblogist.

Eelmisel aastal peatusime Turku kesklinnas rendikorteris (link). Korter oli minimalistlik, puhas, suurepärase asukohaga kesklinnas - korteri aknad asusid sisehoovi poole, seega üldse tänavamüra ei kuulnud. 

Matkaautoga saad ju ööbida kus iganes tahad :)


Jurmalas on mitu suurt karavaniparklat, nt Nemo (ise ööbinud ei ole). 

Paar aastat tagasi veetsime mõned päevad Palanga lähedal Šventoji linnakeses, kus käis samasugune melu nagu Palangal, seal oli suur lõbustuspark ning tänavaääred täis kohvikuid ja müügiputkasid. Muidugi ka ilus liivarand.


Täiskasvanu hinnangul oli Kopenhaagenis kanalituur väga huvitav, eeskätt seetõttu, et meile sattus väga lahe ja jutukas giid, kes ei pidanud paljuks vahepeal ka lauluviis üles võtta.Taani Mon'i saar on maaliliselt ilus oma väikeste külade ja looklevate teedega. Kriidikaljudest on samuti postituses juttu.

Rootsis rannikuteed, E22, enam ei valiks, sest see on tee nagu tee ikka, päris ranniku äärde ei pääse  ja miskit näha seal ei ole. Samas Kolmardeni loomaaed pakkus vaatamist ja elamusi küllaga, eriti gondlisõit safaripargis  ning soovitaks igaljuhul minna kui veel käinud ei ole.

Aitäh kommentaari eest, VäikeLotti! 


Olen nõus, Taani väina ületamise teemaksu kohta on keeruline eelnevat infot leida. 
Norra on meie augustikuises reisiplaanis :)

Ventspils on tõesti tõeline kuurortlinn, oleme seal mitmeid kordi viibinud. Pikk liivarand, kaunis promenaad ja vanalinn koos oma kuulsate lehmakujudega. 

Seaduskuulekale inimesele sõidu ajal pikutamist ei soovita. 


Tegelikult ei ole neil tagumistel istmetel  häda midagi. Meie 2018. a masinal on täitsa mugavad nahkkattega istmed, kõige kehvem on istuda viiendal ehk teisaldataval kohal, samas kui laste hulgas on see viies iste just kõige popularsem, sest sealt on kõige mugavam telekat vaadata :) 

Üldjuhul istuvadki meil taga lapsed oma turvatoolidega, kus on hea laua ääres joonistada ja mängida. 


Suuresti oleneb tasuvus sellest, millises hinnaklassis haagisest me räägime ja kui palju on aega sellega ringi vurada. Kui hakata võrdlema rendipäevatasu haagise soetusmaksumusega, siis tasuvus kõik taandub reisipäevade arvule aastas. Mõnenädalase reisisooviga aastas on kuluefektiivsem kindlasti mitte soetada ja kasutada hoopis renditeenust. Samas saab oma haagise omamisel arvestada suurema mugavuse ja paindlikkusega reisiaegade ning sihtkohtade osas.

Riiat saab vältida keerates enne Riiat vasakule, kust näitab ka viit lennujaama poole (vist oli mnt A4).  Tee kulgeb Salaspilsi piirkonnas Daugava jõe äärest.

Haagissuvila vedamiseks on ikka piisavalt autot ka ette vaja ja kui autorongi mass läheb üle 3500 kg, siis on vaja erilube (BE kat). Lisaks on suure haagisega sõitmine keeruline ja vajab harjumist. Pikematel sõitudel on matkaautos lastel hea laua taga joonistada või mängida ja wc-peatuse saad ka hästi ruttu ära teha, sest autost keegi väljuma ei pea -  haagise puhul see võimalus puudub. Seega võib öelda, et haagise kasuks räägib küll soodsam hind, aga kasutusmugavuselt jääb matkaautole siiski alla.


Tänud peepmeez ja laurapaula!

Valisime ringireisi just sellise suunaga, sest meile tundus tüütu pärast pikka autoreisi läbida Läti-Leedu, mis on tavaliselt lihtsalt "lihtsalt sõit" ja eelistasime pigem mõnust puhkust laevas (lastele oli ka laevasõit motivaatoriks, mida oodata). Aga jah nagu öeldud, sõltume sellisel juhul laeva väljumisajast. Tagantjärele tarkusena võiks arvestada reisi sisse ühe lisapäeva, juhuks kui peaks juhtuma midagi plaanivälist ja ootamatut.
Legoland seekord reisiplaanidesse ei mahtunud, sest hetkel on meie lapsed Legolandi jaoks veel väikesed ja kuna seal viibimiseks tuleks arvestada terve päevaga, siis ka ajaliselt ei jõudnud. Samal põhjusel jätsime seekord välja suurlinnad - sinna sõitmine võtab aega ja sealolemine võtab aega.
Siinkohal nõustun peepmeeziga, et Poola on väga ilus riik, kaasaegne ja meie mõistes kindlasti ka odav.  Poolas seiklesime aastavahetuse ajal, külastades Warsavit, Krakowit ja kõike sinna vahelejäävat.