Liisi_L
Reisisell
Liisi_L
Liitus Tripiga 5 aastat tagasi
84 meeldimist
20 mittemeeldimist
10 postitust
46 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie oleme sõitnud Nordkapi, mis jääb Kjöllefjordist lääne poole. Käisime augustikuus. Polaarjoon jääb Rovaniemi kanti, Jõuluvana juurde. 

Kuni Rovaniemini on tee üsna tavapärane, sealt edasi Lapimaal läheb loodus põnevamaks. Esimesed põhjapõdrad tulid ka sealkandis vastu. Muidu teed väga head, minu jaoks olid veidi hirmutavad vaid lõpuosas Norra mägedes.

Lapimaa ööd olid tõesti valged. Ma ei mäleta, et oleks tohutult sääski olnud, aga temperatuuride vahe oli küll - helsingist startisime +25 kraadise ilmaga, Nordkappi jõudes vaevalt 10 kraadi sooja ja hirmus kõva tuul. Nii et soojad riided kindlasti kaasa. 

Lapimaa eripära on kindlasti loodus. Suuremates asulates on põnevaid muuseumi, nt Inaris Siida muuseum, mis kajastab Lapimaad ja saamide ajalugu.

PS. Virmaliste kohta lugesin kuskilt sellist infot: virmaliste intensiivsus ja tõenäosus sõltub päikeseaktiivsusest. päikseaktiivsuse muutus käib 11 aastase tsükliga ja viimane suurem päikseaktiivsus oli 2013-2015 a. Järgmine suurem virmaliste aeg peaks olema 2024-2026 a. 

Meie reisist saab täpsemalt lugeda siit  https://www.moover.ee/matkaautoga-nordkappi/

2
0

Ahvenamaal käidud ja jagan meie reisikogemusi.

Infoks Ahvenamaa praamiliikluse kohta:

Hooajaväliselt praamipileteid ette broneerida ei ole vaja. Hooaeg on juuni lõous augusti keskpaigani. Juuni alguses reisides sai kenasti elavas järjekorras praamidele. Pikad praamiotsad Torsholma-Hummelvik ja Längnas-Kökar on tasulised, kuid päeva või paar ette broneerides võid saada 80% soodustuse. Lühikesed praamiotsad on tasuta, soositud on ööbimine saarel (majutuse piletit siiski ette näitama ei pea).

Infot Ahvenamaa laevade ja praamide kohta leiab siit  https://www.alandstrafiken.ax (online-broneerimiseks tuleb kasutajaks registreerida).

Ahvenamaa saarestik on võrratu. Ahevnamaa ei paku uhkeid turismiatraktsioone, saarestiku eripära on loodus, vaikus ja rahu.

Tee - õigem oleks vist öelda, et praam - viis meid läbi Turu saarestiku Ahvenamaa väikestele saartele. Käänulised punased teed, meri ja kivikaljud saatsid meid teekonnal Ahvenamaa suurimale saarele. Mariehamnis oli meil au osaleda saare 100. sünnipäeva pidustustel, kust maabusime vaiksele Kökari saarele, kus elab vaid 250 elanikku. Tagasiteel külastasime Soome lõunarannikul asuvaid linnu Raseborg ja Hanko.

Meile jätsid Ahvemaal kustumatu mulje:

  • Ahvenamaa eriline loodus – kivikaljud, meri ja väikesed saarekesed
  • praamidega saarte vahel liiklemine
  • Getabergeni matkarada
  • Mariehamni linn
  • ajalooline Tammisaari linnaosa Raseborgis

Kõige selle vahele jäid kivikaljud, kaunid päikeseloojangud, karastav merevesi, matkarajad, muuseumid ja linnused, maailmas ainulaadne purjelaev ja päris ehtne piraadilipp, Paddaineni lubjakivi kaevandus ja 471 trepiastet, vana postitee Kuninkaantie, Soome lõuapoolseim tipp ning Ahvenamaa sajandi roog.

Kõigest sellest saad lugeda meie reisiblogist https://www.moover.ee/matkaautoga-ahvenamaale/

NB! Reisikiri on pikk ja põhjalik, varu lugemiseks aega :)

4
0

Oleme Poola reisilt tagasi. 9 päevase autoreisi jooksul Poolas nägime ära mitmed kohad ja vaatamisväärsused, mida iseloomustavad sõnad nagu “Poola suurim”, “maailma kaunim”, “Euroopa vanim” jne. 

Sõitsime mööda väikeseid külateid, läbi Mazuuria järvestiku, sattusime mitmetesse kohalike seas tuntud kohtadesse, uhketesse kirikutesse, külastasime sadamalinna Gdansk ja kauneid kuurortlinnu Läänemere kaldal ning kohustuslikke vaatamisväärsusi nagu Malborki kindlus. Sinna vahele jäi muidugi seiklusi, maitsvaid pierogisid ja Poola maiustusi ning elasime üle isegi õhuhäire.

Loe meie Poola seiklustest reisipostitusest https://www.moover.ee/poola-reis-matkaautoga/ 

Aitäh veelkord kõigile soovituste eest!

4
0

Poolas ei küsitud tõendit ja ei pea kandma maski. Poola Orleni tanklates ei kehtinud ühtki piirangut.

0
0

Aitäh Joosep! Slowinki Rahvuspark ja Wydma Lacka liivadüüne nimetati ka eespool. Seekord me ise nii kaugele vist ei jõua, aga see koht kindlasti külastamist väärt, eriti soojal ajal mõnus liivadüünidel kõndida.

1
0

Tänud kõigile vastajatele! Sain siit mitu head soovitust.

3
0

Mõni aasta tagasi reisime lihavõttepühade ajal ümber Läänemere ja läbisime Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Taani-Rootsi. Poola jõudsimegi pühadeks. 

Poola on sügavalt usklik regioon ja seetõttu on lihavõttepühad seal ühed tähtsamad. Easter Sunday ja Monday kõige tähtsamad, mil paljud asutused ja poed on suletud. Tänavatel märkasime inimesi, kellel käes munadega korvikesed ja keeksilaadseid koogid, millega käiakse kirikus toidule õnnistust palumas. Easter Sunday riietuvad inimesed pidulikult, käivad toidukorvikestega kirikus, värvivad mune ja katavad piduliku laua. 

Kämpingus, kus peatusime, katsid kohalikud turistid ka oma matkaautode kõrvale pidulikud lauad ja tähistasid pühasid suursuguselt.

Enamus poode ja asutusi oli suletud, aga ilmselt mitte kõik, sest meie külastasime sel päeval  teemaparki Kaszubski Miniature Park. Nii et tasub eelnevalt uurida lahtiolekuaegade kohta. 

Meie reisi kohta saab lugeda pikemalt siit postitusest https://www.moover.ee/perereis-matkaautoga-euroopasse-aprillis-2019/

Aprill on meie lemmikaeg lõuna poole sõitmiseks, sest kui meil siin Eestis võib veel aprillis lund sadada, siis seal on tavaliselt juba ilm üsna kevadine - sõe ja päikseline. Mõnus kevade tervituse reis! ☀️

2
0

Reisime perega matkaautoga ja eelmise aasta eesmärk oli matkaautoga trippida vähemalt 1x kuus. See eesmärk sai peaagu täidetud, aasta esimeses pooles tegime mõnes kuus isegi 2-3 reisi. Kahjuks aastalõpp läks veidi vett vedama ja nov-dets jäid päris nulli ….

Kõige erilisema elamusena jäi meelde sügisene Soome reis. 

Kokku veetsime 2021. a matkaautos 45 ööd. 

Kõigi meie reiside kohta saad täpsemalt lugeda reisiblogisthttps://www.moover.ee/reisiblogi/

2022. aastal plaan jätkata nädalavahetusereise Eestimaal. Pikemate puhkuste ajal tahaks reisida välisriikidesse, aga eks näis kuidas olukord lubab. Kirsikstordil oleksid paar _long weekend-_linnareisi Euroopasse 

0
0

Koondasin ühte postitusse kokku kogu vajalik info, mida pead teadma autoreisist Lapimaale:

  • SantaPark ja Santa Claus Village  - mis on nende kohtade erinevus? Piletihinnad
  • mida teha Rovaniemis ja selle ümbruses?
  • teekond Rovaniemisse - linnad ja kohad mida teelolles külastada

Loe postitust https://www.moover.ee/matkaautoga-lapimaale-jouluvana-juurde/

Foto Toomas Välja

0
0

Nõus eelkõnelejaga, et pigem võtta reisist kogu mõnu ja teha ka teelolemisest seiklus. 

Plaan minna matkaautoga. Ajaperiood 5-7 päeva. 

Meie kogemuse põhjal (eriti koos lastega) on päevas normaalne sõita ca 300 km, siis ei muutu sõitmine tüütuks ja saab külastada ka teelejäävaid põnevaid kohti. Teekond planeeritud: 

Helsinki - Jyväskylä (270km) 

Jyväskylä - Oulu (380km) 

Oulu - Rovaniemi (206 km)

Varem oleme matkaautoga sõitnud sama tee läbi suvel kui sõitsime Nordkappi. Ka siis sõitsime läbi Rovaniemi ja külastasime Jõuluvana. Sellest saab lugeda SIIT.

2
0