trip-krainetrip-ukraine-dark

Ve1ks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

36 meeldimist
0 postitust
70 kommentaari
Viimased kommentaarid

punkel, 

nüüd tean kes Lätis möödasõitudel ees troppab ja  enda taha tekkinud kolonni läbi ei lase, arvasin et te  lihtsalt ei tea et saab kõrvale tõmmata ja et selleks  möödasõidu  rada  ongi ehitatud, selgub et te  lihtsalt ei oska sõita ja peate  korraliku autoteed "ohtlikuks".  Õnneks enamus autojuhte Lätis oskavad autoga sõita.

Pattayas enamus valgeid õues maski ei kanna, kuigi seadus ütleb et peaks. Siseruumides kannavad kõik. Kohalikud kannavad maski religioosse järjekindlusega igal pool, tihti näeb taikat autoroolis, aknad kinni aga mask ees. Enamus taikad ei kanna mopeediga sõites kiivrit, aga maski on alati ees. Riigi tasemel siin isegi ei räägita maskikohustuse kaotamisest.

Buldoiza, ütled et Ainuüksi Soome Piiteri saatkond andis välja ca 700.000 pikaajalist viisat aastas, sinna pane veel muude riikide antud Schengenid otsa. Isegi kui uusi ei väljastata, jätkub veel vanu mitmeks aastaks.

Need kõik saab tühistada. Aga pole ilmselt vajadust, valdaval enamusel pole  raha enam kuskile reisida, ja Venemaa hetke panganduse ja majandusseis on alles algus. 

Isegi jõukas Venemaa seltskond kel on raha, millega nad lendavad? Kuhu nad lendavad? Venemaa on juba täna sisuliselt Põhja Korea seisus.

Väga ilusad fotod, kohe tekkis isu Itaaliasse sõita.

ivo65,

hotell sisestab sinu andmed ja registreerib elukoha Tai immigratsiooni veebis, siis polegi paberit, immigratsiooni andmebaasis on sinu aadress ilusti registreeritud. Pisikesed hotellid seda tihtipeale ei tee, ja sa ei teagi seda enne, kui sul on tarvis immigratsiooniametis asju ajada, näiteks 30 päevane pikendus. Uuri hotellist, nad teavad vaga hästi mis on TM30 ja kas nad selle ka tegid. 

Kui see on nende poolt tehtud, siis on 30 paevase pikenduse tegemine immigratsioonis on vaga lihtne, täidad vormi mille immigratsioon sulle annab, 1 foto, koopia passi fotolehest, riiki sisenemise templist, ja koopia TM6, see pisike paber mille lennukis täitsid, ja on passivahel.

alan, 

sain Chonburi, Pattaya immigratsioonist 60 paevase pikenduse nädal tagasi, õnneks nad ei küsinud saatkonna kirja.

 Tean et osades provintsides immigratsioonis seda saatkonna kirja küsitakse, aga kuuldavasti sobib prinditud email, isegi kui saatkond emailis teatab et nad ei valjasta sellist toendit.

ivo65,

oleneb millises provintsis soovid pikendust teha. Esimese asjana annab kohalik immigratsioon sulle 30 päeva pikendust, Chonburi Pattaya ja Bangkok soovivad selleks et oled eelnevalt täitnud TM30 aadressi vormi. Suuremad hotellid teevad TM30 sinu eest, uuri kas nad on selle täitnud. Siis pole muud tarvis kui passikoopia, 1 foto ja avaldus, nende asjadega marsid kohalikku immigratsiooni. Maksad riigilõivu 1900 baht.

Osad provintsid teevad just TM30 noude võimalikult raskeks, ja just selleks et sa kasutaksid 'agendi' abi, sealt tiksub raha ka neile. Näiteks kui rendid condot, siis omanik peab täitma TM30, ehk siis registreerima sinu elukoha, reeglina seda nad ei viitsi teha, ja naiteks Pattaya immigratsioonil on paha komme turisti trahvida 1600 bahti juhul kui turist pole oma aadressi 2 päeva jooksul registreerinud. Esmakordne turist pole tavaliselt kuulnudki et selline kohustus on. Ilma TM30 ei anna Pattaya immigratsioon mitte mingit pikendust, olen nainud kui hoopis jutt lõpeb 1600 baht trahviga, see on kabinet 10.

Kui kõik paberid olemas, kõigepealt antakse pikendust 30 päeva, aga parast seda on veel võimalik taotleda 60 päevast Covid pikendust, sisuliselt sama protsess uuesti. 60 päeva antakse esialgu kuni 25 martsini, aga tavaliselt on seda pikendatud kuna maismaa piirid on endiselt kinni. 

Kui ise paberitega ei viitsi tegeleda; siis kasuta visa 'agenti', nad teevad kõik sinu eest, maksad 4000 bahti, aga sel talvel Pattayas on küsitud ka 6000 bahti.

traveller72, 

Tallinna check-in's ja Taisse saabumisel küsitakse 3 dokumenti:

1. tõend vaktsineerimise kohta

2. alla 72 tundi negatiivne PCR test. See kas läbipõdenud ei küsi keegi.

3. Thailand Pass

Triplekix,

ilmselt sellepärast et PCR test kipub mõnda aega pärast läbipõlemist olema positiivne.

 Confido "fit to fly" ei tähenda midagi Tai lennu puhul, Tallinnas check-in küsib kuni 72 tundi vana negatiivset PCR testi, ilma selleta lennule ei pääse. Taisse saabudes küsitakse kuni 72 tundi vana PCR testi, ilma ei pääse riiki.

Rännuhunt,

Phuketi reis ei erine eriti tavalisel ajal reisimisest, karantiini sisuliselt pole, 7 päeva pead ööbima oma SHA+ hotellis mille ise valid, terve päev veeda kuidas soovid, kola kus tahad aga ööseks pead naasma oma hotelli. Lennujaamast saabudes pead hotellitoas püsima kuni PCR testi negatiivse tulemuseni, kuuldavasti tulemus samal päeval.

Muutunud on vaid see et saabudes hotelli annad kohe esimese PCR testi (seda on tehtud ka kohe lennujaamas) ja kuuendal päeval lähed ise ettemääratud  haiglasse või kliinikusse ja teed teise PCR testi. Kui negatiivsed, siis pärast 7. päeva võid reisida kuhu tahad, oled täitsa tavaline turist. 

Muidugi transport hotelli peab olemas, test enne minekut, vaxx tõend, Covid kindlustus, seda ehk kõik teavad, kõik see on vajalik Thailand Pass saamiseks. See tähendab lisakulusid, PCR testi on 56€ kanti, hotell ettemakstud. Aga kui juba kohal, siis Phuketi on nagu alati ennegi.

Morchana app peab olema telefonis, sinna salvestad on testi tulemuse.  Minult pole seda keegi kordagi küsinud, ka saabudes mitte, see võib tänaseks olla muutunud.

Suurim risk, ainus risk üldse on positiivne test. Tais positiivne test tähendab haiglat, Phuketis ja ka igal pool mujal. Paljusid hirmutab tulemast just see positiivse testi oht. Mitte mingeid haigusenähte ei pea inimesel ilmnema, ikkagi kiirabiautos otse haiglasse.

juhm,

see kiirtest mille kotist leidsid anti sulle karantiinihotellist kaasa, reeglite järgi oleksid pidanud ennast 6. päeval testima, tulemusest foto mailima hotellile, või lisad foto ise Morchana app. Täna pole enam vahet sest uute reeglite järgi peab ka 6. päeva test olema PCR.

Arvata võib et ei juhtu miskit kui antigen kiirtest jäi tegemata. Morchana app'i ei nõua telefonis siin keegi. 

Tai siselendudel ei ole tarvis testi näidata, vähemalt eile ei küsinud seda keegi.

Alles jääb vaid Phuketi "sandbox".

Hea uudis ThaiPBS kohaselt,  Test and Go Thailand Passi juba  saanud lubatakse riiki endiselt 1 päevase karantiiniga kuni 10. jaanuarini:

"About 90,000 people who have applied for or have been granted the “Thailand Pass” but have yet to enter the country, can still enter the kingdom through the “Test and Go” scheme for fully vaccinated arrivals from 63 low-risk countries and territories until January 10th, 2022, with only minimal quarantine of about one day."

https://www.thaipbsworld.com/thailand-limits-arrivals-with-thailand-pass-sandbox-partially-suspended-over-omicron-concerns/

pericles2, nagu neil siin kombeks on,  kuhjata üks totrus teise otsa, on vägagi oodata et nad teevad Thailand Passi veel hullemaks jaburduseks.

Pole hullu, kui saabujatele hakkab taas kehtima karantiinikohustus, mida nad plaanivad, on kindralid murest lahti, paari nädalane  tavaturist lihtsalt  ei tule Taisse.

Nagu londonW1 eespool mainis, teatas kõigi välismaalaste suurim sõber, Tervishoiuminister Anutin esmaspäeva hommikul et  teeb valitsusele  ettepaneku et Tai tõenäoliselt taastaks kõigile riiki sisenejatele kohustusliku karantiini, neil oli see siin  7-10 päeva mitte ammu. 

See tähendaks Tai turismi lõppu.

Anutin mulls cancelling Test & Go scheme for tourists


While speaking at the “Inside Thailand” television show on Monday, Public Health Minister Anutin Charnvirakul said he was thinking about cancelling the “Test & Go” scheme for Thai and foreign travellers and bringing back state quarantine.

https://www.nationthailand.com/in-focus/40010190

Turist: "Kas see on kindel, et transfeer tuleb tellida? Niipalju kui thailand pass lehelt lugeda, siis seal seda kohustusena ei ole. Ehk võid võtta takso või rendiauto ja oluline on see, et kusagile vahepeal seiklema ei lähe, vaid otse hotelli"

Transfer on  kõigi Test  and Go hotellide paketi osa, ette makstud koos hotelli ja  PCR testiga. Thailand Pass ei räägi transpordist eraldi, transport lennujaamast on  kõikide Test and Go hotellide kohustuslik osa.

Sa vist ei saa aru et Test and Go programm  on sisuliselt karantiin, mitte kuskile ise lennujaamast minna sa ei tohi. Enne PCR testi negatiivset  tulemust ei tohi sa minna üldse mitte kuskile, ei lennujaamas ega linnas, sa ei tohi hotelli toast väljuda, toidu paneb skafandris inimene sinu hotelli ukse taha.  Ainult negatiivne test annab vabaduse liikuda.

Tur1st, kui kahtled, tee nii nagu heaks arvad, võta takso.

Teadmiseks kel huvi, saabuvat turisti ei lubata isegi mitte samal korrusel AIS,  TrueMove ja Dtac lettide juurde SIM kaarti ostma, kohe tollist väljudes hakkab ametnik sinuga tegelema ja saadab sind autoni.

Tur1st arvab:  "Mis sa ajad, esimene vastus booking.com lehel 9  eurot öö."

Mitte midagi ta ei aja, ajad sina kui arvad et leiad Bangkokis Test and Go hotelli 9€ eest. 

Tuletame meelde, Test and Go hotelli hind sisaldab  

hotelli tuba, 

kolm söögikorda hotelis

PCR test 

transport hotelli.

marko64,

sama lennuga tulin, päev varem hotelliga transporti kinnitades teavitasin saabumise ajaks 07.25, hotell Belaire oli nous varajase chek in, ei pidanud 2 päeva eest maksma. Lend hilines, autosoit  hotelli 30 minutit, laupav on liiklus vaiksem, jõudsin hotelli kl 11, testile kutsuti kl 14, vastus tuli 01 hommikul.  Hotell 106 Eur. 

Kuuldavasti paljudes hotellides tehakse test kohe saabudes, ja testi tulemus 4-5 tunni jooksul,

Kummikomm, 

ma ei oleks 12. dets mitte kuidagi saanud Bangkoki lennujaamast minema ujuda ilma kohustusliku transpordita. Kohe tollist väljudest tõmbas ametnik mu kõrvale, küsis uuesti Thailand Passi, seda mitte lihtsalt ei vaadatud vaid skänniti, siis küsis hotelli broneeringut ja viis auto juurde.  Hetkeks astus ametnik kõrvale autojuhiga rääkima, jäin hetkeks üksi, kohe hüppas  järgmine ametnik juurde ja küsis dokumente ja siis küsis miks ma seisan lennujaama ees üksi, näitasin näpuga oma ametniku suunas, siis jäi rahule. Mitte mingit võimalust ei olnud kuskile üksi minna, sinu ametnik seisab sul kogu aega kõrval. Istusin autosse, ametnik tegi foto minust auto tagaistmel, siis astus autojuht auto ette, ametnik tegi juhist foto koos auto numbriga.

Taksosid lennujaamas pole, on ainult hotelli autod, üksi ei saa lennujaamast kuskile liikuda. 

Isegi SIM kaardi ostmiseks ei saa sa lennujaamas korraks eemale liikuda, ametnik on saabumise hetkest kuni autosse istumiseni su kõrval. Karantiinihotelli point ongi selles et sul ei tohi olla enne Neg testi tulemust kohalikega kontakti.

Googlisse toksi " Agoda Test and Go hotel Bangkok",  klikid Agoda,  tulemus rodu test and go hotelle, need kõik sisaldavad transporti lennujaamast ja testi, hinnad reedel algavasid 103€, mul  106€ maksis. Hotellid on enamus Sukhumwit'l ja Silomil.

Jõudsin BKK laupäeval, Finnair,  jäävihma päev, hulka lende tühistati, suurem osa hilinesid, korraks oli päris põnev. Airbus 350, Helsinki - BKK mitte ühte vaba kohta.

BKK kohe lennukilt maha astudes kontrollitakse Thailand Passi, hotelli reserveeringut, PCR testi, Vaxxi. Appi ei nõua keegi, ka immigratdioonis mitte.

Paberid sorteeritud, ametnik lööb 2 templit Arrival Card'le ja marsid passikontrolli, kõik see kokku 15 minutit võttis, lennujaam tühi.

Tollist väljudes ootavad ametnikud, hotelli nimedega plakatid käes, ja viivad su käekõrval terminalist välja auto juurde, mööda minna neist kogemata pole võimalik, sind ei lubatagi üksi edasi liikuda.

Hotellis test kl 14 paiku, kl 01  tulemus tel, test negatiivne ja võid hotellist lahkud. 

Täitsin Thailand passi neljapäeval, lendasin reedel. Thai Passi vorm võttis 15-20 minutit, kõik PDF dokumendid salvesta enne telefonis screencapina JPG'ks. Kohe kui Thai Pass täidetud sai, maili support@tp.consular.go.th, ütle et lennuni on vähem kui 72 tundi, palun aidake taotlus heaks kiita, Thai Pass tuli mailile 15 minuti pärast.

Bangkok on väga vaikne, Pattaya on päris tühi, Pattayas ainsad elumärgid leiab Soi Bukkhaol, ja seal on päris lõbus. Bangkokis kannavad kõik ka õues maske, Pattayas tänaval on kõigil nina väljas,  välismaalased enamus ei kanna üldse maski. Kõrtsides mis avatud, jagatakse alkot varahommikuni. Hotellid on väga odavad. 

Pole paha siin, tasub tulla talve eest varju!

Kummikommid,

väga huvitav, Bangkok või Phuket?  Ütled et läksid lennujaamast otse kuhu tahtsid, mitte  Test and Go hotelli. Huvitav kuidas seda jälgitakse. Kui tõesti ei lähe lennujaamas hotelli poolt saadetud auto peale, ja jääb tegemata kohapealne test, mis siis saabki juhtuda?

Maroko sulgeb alates südaööst kõik riiki sisenevad lennud.