Ve1ks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

29 meeldimist
0 postitust
44 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lõpuks ometi on see jant Läti piiril lõppenud! Pakin  telgi, tangin et jõuaks  Leeduni, ja  punun Itaalia suunas :)

Ninatark, äkki ma ei saa aru, aga mis vahe on digitõendil ja "vaccination certificate"-l?

Jah, muidugi võib tõend olla paberkandjal, digitõend tähendab et  tõend on PDF kujul arvutis või telefonis, loomulikult võid sa selle PDF-i paberile trükkida. 

Eestis täna väljastatud tõend, digi või mitte, sama tõend paberil või telefonis, ükskõik kuidas seda nimetada, ei ole EL vaktsiini tõend. Tähtis on siin tähed EL. Isegi kui seda dokumenti nimetada inglise keelde, ja kasutada "vaccination certificate", on tegu ikka Terviseameti digilugu.ee dokumendiga.

Meil kõigil on digilugu.ee tõend, paraku täna see ei ole EL vaktsineerimise tõend.

See on oluline, mis juhtub kui oled homme hommikul Barcelona lennujaamas, näitad oma värskelt trükitud tõendit, ja piiril selle dokumendi QR ei toimi? 

Võimalik et Hispaaniat QR kood ei huvitagi, ja tänane poliitika on "tulge kõik, meil on pappi vaja", paljud riigid ei vaata tõendeid lähedalt. Sama käib PCR tõendi kohta, seda on piiridel võimatu kontrollida, nii et lase Foxit PDF editoril käis ja muuda nime, kuupäevi. Isegi Eesti politsei ei suuda neid tõendeid autendida, mida ka ära kasutati. Oh häda, ühel ilusal päeval olid  Tallinna Lennujaamas check in leti ääres Eesti Politsei, kui ka läpakaga relvastatud Synlabi töötaja, Synlab muidugi näeb mis päeval ja kellele nad tõendi väljastasid, esimesel päeval alustati 5 kriminaalasja. 

Covid vaktsiini tõend on samuti PDF, QR koodi autentimisega ja kohandamine EL covid vaktsiini passi süsteemiga Eestis praegu alles käib.

See on ju kõvasti viimasel nädalal olnud uudistes, ja just miks Eesti polnud 1. juuniks EL vaktsiini tõendiks valmis.

https://www.err.ee/1608230853/euroopa-liit-kaivitas-koroonatoendi-digilahenduse

Oluline lause:

"Inimesed, kes on endale patsiendiportaalis teinud vaktsineerimise tõendi enne seda, saavad vastavad juhised enda tõendi nõuetega kooskõlla viimise osas."

Ninatark, Eesti ei väljasta EL digitõendit,  vaid meie oma eesti vaktsiinitõendit. 

Siin on nimekiri riikidest kes väljastavad EL kehtivat vaktsiinitõendit, ja täna EL tõendil ruutkoodi suudavad autentida:

Bulgaaria

Tsehhi

Taani

Saksamaa

Kreeka

Horvaatia

Poola

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_et

Eestis on EL kehtiv tõend alles arendusel, võib-olla Hispaania aksepteerib juba täna Eestis väljastatud tõendit, kuigi see pole EL tõend, ja meie tõendi  ruutkoodi autentida EL-s pole võimalik, aga oleks lahe kui Hispaania meie tänast tõendit aksepteerib.

Teil Prantsusmaal on see suur uudis, kuna  Hispaania on teile lähim, odav kuurort, Barcelona ideealne koht  nädalavahetustel pidu panna. 

Meil Eestis pole EL covid vaktsineerimise tõendit isegi mitte olemas, seepärast meie jaoks Eestis pole see teab mis  tähtis uudis.

Marko,

Sõidan viimased aastad igal kevadel ja suvi vähemalt kaks korda sinnakanti autoga , tavaliselt küll Austriast keerates itaalia suunas, Horvaatiasse reis on sisuliselt sama. Kui lähete esimest korda, päris kindlasti saab see olema väga lahe puhkus, pole midagi paremat autoga reisimisest, pidevalt muutub ümbrus, ja mida lõunapoole seda ilusamaks läheb.

1. Pärast Poolat nõuab suht iga riik kiirteel sõiduks vinjetti, esimesest tanklast on soovitav, Tšehhi, Austria, Sloveenia, Horvaatia. Kindlasti ostke, trahvid on kõrged.

2. Alustage Eestist võimalikult vara, ma ise eelistan Baltikumi ja Poola võimalikult kiiresti läbida. Kogu teel Horvaatiasse on just just Läti ja Leedu üsna tüütud, oled enamuse aja rekka taga, 85 km/h. Leedus möödasõite teha on stressav, väga palju teest on möödasõit keelatud laia punase joonega. Mõlemad riigid on tulvil kiiruskaameratest, väga lihtne on 20€ postkastis leida, isiklik rekord on Lätist 4 trahvi ühel läbimisel, kõik kuni 10 kmh ületasin. Baltikumi on vaid mõnisada km, aga võtab kaua.

USA 1300 km Nevadas on lihtne, kesk Euroopas on juba 1000 km päevas väsitav, teed hargnevad, linnadest möödasõidud, pidev ridade vahetus, sagimine, GPS pead jälgima ja pärast 800 km olen ise üsna väss. Nädalavahetusel on kiirtee liiklus tihedam kui muidu.

3. Kui esimest korda Horvaatias, ma jääksin kogu nädalaks või kaheks Istria poolsaarele, imeilus, vaata netis Istria fotosid ja paiku vee ääres kus peatuda. Turiste on suvel palju, ööbimine pange  ette, Booking ongi vist kõige parem. Ma ise eelistan autos magada, ka pisike telk on kaasas, kui mõned suved tagasi isaga käisime, üks telgis, teine autos, auto siis 5. BMW universaal, õhkmadratsid. Iga päev nati liigud, õhtul pimedas leiad vaikse koha, hea, odav  vein. 

4. Kui hotellis,  juuni - august, kindlasti pane tuba hotellis eelnevalt, kohalikud puhkavad, palju tšehhe, poolakaid, eestlasi.

Kui te juba seal kandis autoga olete, käige ära Veneetsias, väga lähedal. Itaalias pole vinjetti, kiirteed maksad tõkkepuu ees kaardiga. Sõidate läbi Trieste, see linn ja liiklus on omaette kogemus.

Head reisi,  see saab olema väga lahe! Praegu ise mõtlen, millal ometi kaotavad riigid transiidil PCR testi ja vaktsiini pass hakkab toimima, juuni lõpuks, pakun, ja stardin siis samal õhtul samuti.

Jep, kui ei tea täpselt kus see uks asub, võib vabalt mööda jalutada. Mina oma hiirearuga eeldasin et testimise koht on enne passikontrolli, või enne tolli. Oh ei, trambid tollist läbi, ja seal kus lilledega inimesed ootavad innukalt saabujaid, keerad lennujaama 'check in' suunas, 10 meetrit tolli uksest väljudes on  uks, ja seal on peidus Confido testimine. Mingisugust  suuremat sorti plätakat  punase noolega  Confido putka  suunas pole, ei enne ega pärast,  tavaline uks mis oli õnneks irvakil, ise täitsa kogemata selle uru leidsin.

Pride on igal pool Euroopa linnades väga lahe, aga kahtlane kas Itaalias juunis lubatakse ilma maskita tänaval liikuda,  lõuna Euroopa riigid nii hellaks tehud piirangutega, nad ei võta piiranguid maha ka siis kui nakatumus on olematult madal, ja vabas õhus ilmselt olematu.  Maskiga eriti ei viitsi jalutada, ootaks natuke, Pride 2022 juunis on ehk vabam.

Ainuüksi Viinis on  vaatamist aastaajagu, küsimus mida Austrias ja Sloveenias vaadata,  oleks pisut nagu "lähen suvel Euroopasse, mida seal vaadata oleks?".

Olavi, 

PCR test kindlasti Läti piiril, vaktsiinipass ei huvita neid üldse. 

On kuulda  kl 02 võibolla ei ole maapiiril Läti politsei patrulli, aga sellega ei tasu arvestada. Nii et PCR test nii Eestist Lätti, kui autoga tagasiteel  ka Leedust Lätti sisenedes. Vaktsiinipass paneb neil silmad ninapeale kokku jooksma, nad isegi ei tea mis see on, ja ilma PCR testita nad riiki ei luba.

Läti ongi juba mõnda aega meie jaoks tropp Euroopa vahel, ja pole mingit märki et nad mõistusele tuleks enne kui EU kehtestab ühised transiidi ja sisenemise reeglid. 

Soome  piirang mis nõuab PCR testi on arusaadav, kartlikud argpüksid üle lahe piiravad hea meelega kõike ja kõiki, see on neil veres, ja kui Kreml käsib, kehtestavad üldse viisarezimi Eestiga. Aga Läti, mis nendega juhtus, mis vaimuhaigus neid tabas? Eestlased ei peatu Lätis rohkem kui automaatjaamas kütuse võtmiseks, või siis Riia lennujaama, aga ei, nad ei luba seda õnnetut kahte tundi et sealt läbi sõita.

improved,

Turkish Airlines on samuti Aasia suunas lend Tallinnast kohe õiges suunas, päris mitu sügist ja talve  Aeroflot ja  Turkish Airlines surusid hinnad 500 euro kanti. 

Aerofloti hinnad Vietnami erinevatessee linnadesse olid kindlalt parimad, lisaks oli Aeroflot vist ainus millega kiirelt Tallinnast Nha Trangi.

"Cheap holiday on other people's misery." 

nüüd on siis FRA ka ühel pool.

Aprilli lõpuni on 1 kuu, isegi vanameister Mang ei näe nii kaugele ette.

BeforeSunset:

sa ütled et  49€, testi saab teha lennujaamas ja tulemuse saab 30 minutiga.

Lennujaamas on vaid antigeeni  kiirtesti võimalus. Praegu veel pole Euroopasse reisides sellest testist abi, Võib olla pead silmas Mehikosse minekut,  sinna ei ole miskit tarvis, Lufthansa teab seda.

Tai on kinni, ja selle aasta sees voib Tai unustada.

Arusaadav, jäin korraks mõtlema millal Ryanair uuesti Bergamo lendama lubati, 2 nädalat tagasi Ryanair seda lendu kull müüs, aga lende ei toimunud.

Teripa,

kui tohib, millega Tallinn - Milano lend, otse Milaanosse ei ole vist lende praegu?

Eelmise nädala lõpus oli Stansted valutu kogemus, neljapäeva öösel Lissabon - Stansted,  Ryanair, paar tundi öösel lennujaamas pikutamist ja hommikul Tallinna lend. 

Lennujaamast väljud ikka, sul on ju 2 eraldi lendu, ja passikontrolli läbivad kõik saabujad.

 Mitte keegi ei küsi kust lendad ja kuhu, selles mõttes on kõik nagu alati olnud. Mask ilusti näos  lennujaama siseruumides, aga mitte siis kui terminalis sööd või jood, sest nagu me kõik teame,  viirus ei levi süües ega juues.

Hbert, 

see kindlasti pole teemasse, aga

Ontario keelustas pitbulli, ja pitbulli laadsed koerad 2001 paiku, voin 1a ssinna tanna eksida, mina kolisin Torontost Eestisse 2000, loodan et see selgitab asjaolusid. 

Tagasi Tenerife ja Kanaaride juurde, palun.

Ste,

Ei ei, Eestis ei ole talvel huvitav, selleparast ongi mure kuhu talveks minna. Viimased 10 aastat Aasias olnud 7 kuud talveti, selge et sel aastal Tai ja Vietnam ei avane turismile. Huvi Kanaaride vastu oktoobrist aprillini on tosine, selle parast uurisin. Vabandan et teemast mooda.

Koeraga lendamisest, tulime kord Torontost Tallinasse yle Schipoli, koer paris suur ja pagasis, puuris kokku 11 tundi, Tallinnasse joudes oli keegi hea inimene puuri avanud, ja pitbull Liisa tormas mooda lennujaama saali mind otsides, olime molemad roomsad ja onnelikud Tallinna lennujaamas. Kolisin tagasi Eestisse parast aastaid elu Kanadas, muidu nii pikka lendu kutsuga ette ei votaks ehk.

Vabandan et teemast mööda, aga kas terve talve Tenerifel v Kanaaridel mujal, ei kipu igavaks? Kes seal talve veedavad, mis te ütlete?