Reisika :)

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

5 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

veel: ja "kahjuks algne Kuuba paan ei õnnestu" pole üldse ebaõnnestumine :D, Mehhiko (kasvõi ainult Yucatan) on **palju  palju parem plaan. **

Mulle tundub hind röögatu, arvestades et Tln -Miami -Tln (hetkel saada Helsinki -Miami edasi tagasi 286€) on sageli saadaval 300 kanti ja esimese suvalise valiku peale British Airways : Miami-Cancun-Miami juunisse 245€. TUI pole liinilend ja harilikult on ainult lennupilet kallim, kui just pole tegemist "ülehomse " lennuga.

ElCato-Hinna-kvaliteedi suhe on suhteline. On tõesti! Kuid mõttetumat hinnataset pole tõesti kuskil kohanud. Ei Venezuelas ega Hiinas vmt. Igal pool mujal on arusaadav, mille eest maksad , Kuubal mitte ( on see siis niisama silmailu, looodus, teenused- vahet  pole) Seda pidasin just silmas.

[

weltmann

](https://trip.ee/user/7303076)

14. jaan 09:31

[

USA

](https://trip.ee/sihtkoht/usa)

0

0

  1. kas saan õigesti aru, et ma pean lennujaamast või lennufirmast ostma lisaks lennupiletile ka mingisuguse "traveler card" asja? Mis see maksab ja mismoodi protseduur välja näeb?

Lennu check-in is ostad turistikaardi, 50$ nägu

  1. kas Miamist Havannasse ja tagasi võib ka piiril mingeid sekeldusi tekkida?

Mingeid sekeldusi suure tõenäosusega e teki. Ainult aega tuleb varuda.

  1. kas kohalikku valuutat saan vahetada lennujaamas?

Jah

  1. bookingus on tohutul hulgal hotelle aga mitte ühtegi reviewd. Kas keegi oskab selgitada miks ning kas bookingu kaudu bronnides võib kindel olla, et hotellis oodatakse?

Booking on USA ettevõte ja ei toeta Kuuba majutust. Seepärast on Bookingust vaadates enamik hotelle välja müüdud ja arvustuseta. Kuubal olles tuleb ette kiri et vabandust, teie asukohariigis me teid ei teeninda. Mõistlik on kasutada Airbnb-d, ehk siis kodumajutust. Süsteem töötab hästi. Kogu Kuuba reisimine töötabki valdavalt "casa particular" ides majutudes. Hotellid on valitsuse hallata ja pidavat (ise seal polnud) kehvemad olema.

  1. kui olla ainult Havannas ja maale mitte minna, siis kas taksod toimetavad normaalselt? 

Taksondus töötab nii maal kui linnas. Taksodeks on piltidelt tuttavad "vanad ameeriklased", zigullid, mossed... kõik mis liigub.

Usast Kuubale tuleb osta turistikaart lennupileti check-in is. 50$ nägu. See kuidas seda elektroonilist põhjust registeerida jäigi mulle arusaamatuks.

Igatahes  peab olema lendude vahelise ajaga suht ettevaatlik, sest meie kolmetunnine lendude vahe oleks jätnud meid ilmselgelt Kuuba lennukist maha, kui Delta poleks tunni hilinenud. (Kuuba sisenemine 06.02.2020)

(Swedi) kuldkaardi kindlustuse  puhul on ilmselt mõistlik palgast poliis küsida, vb tekib probleeme, kui lihtsalt seda väikest kaarti näidata. Usa kaudu sisenedes on tervisekindlustus lennupileti hinnas sisalduv ja kindlustust tõendab lennnupilet. Seega tasub pilet  Kuubalt lahkumiseni alles hoida. 

Lennujaama siseosas (peale turvat) pole CUC-iga sisuliselt midagi peale hakata. Ostude eest saab tasuda $,€ ja nii imelik kui see ka pole -CUP-is.

Ja CUC-e läheb seal kõvasti. 10 cuc- i pole mingi raha. Äärmiselt halva hinna ja kvaliteedi suhtega sihtkoht. Eriti lüpsilehma tunde tekitab see kahe raha süsteem, kus kohaliku jaoks on kõik kordi odavam. No ja see "kõik" on suht segane värk. Poes näiteks müüaksegi vaid rummi, makarone ja õli. Seda on keeruline ette kujutada, aga nii see täpselt on. Taksondus- Trinidadis randa hea vedamise korral 10 Cuc/ sisuliselt 10€/ ots uskumatult rimaka mossega.. vb on alul põnev aga 4ndal päeva on "küll sellest pullist "

Ega ma ennast hästi tunne, kui pragu küsin, et kuidas see pagasi juurde ostmine üldse käib? n et tagasi tulles 1 x23 kg aga äkki keegi juhendab.

Suur tänu. Just see kaardimajandus mind huvitaski :)