trip-krainetrip-ukraine-dark

Jaak.Nilson

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

5 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari

Fotograafi teenus ja nutifotograafia koolitused. Paadunud Kuuba fänn.

Viimased kommentaarid

Kuuba tähendab tegelikult paljuski Havannat. Seda fiilingut ei saa eriti mujalt. Paraku on kõik Havannas suletud, maskid ees, ka üksi autos olles. Totaalne defitsiit ja randa ei lubata. Havannast 40 minut bussisõidu kaugusel on fantastilised rannad, kuid sinna ei lubata praegu. Kõik restoranid on suletud, alles oli ka veel  21.00-6.00 komandanditund.
September-oktoober on ka Kariibidel orkaanide hooaeg, seega enne novembrit ei soovitaks väga.

Kui ainult rannapuhkus, siis on Varadero ja Cayo Coco. paraku ei lubata seal peaaegu kedagi jälle välja, Cayo  Coco on poolsaare moodi saar, lennuk maandub sinna nagu ka Varaderosse.

Paljud hotellid on suletud, kuid selle piirkonna on hõivanud venelased, neid läheb sinna puhkama iga nädal tuhandetes. Kuuba kõik hinnas hotellid ja teenindus ei ole just kõige parem, samuti võib sõltuvalt hotellist olla toit kesine ja hotell pisut väsinud.

Mis toimub 2022 talvel, me ju keegi ei tea. Kuubal nakatub praegu iga päev umbes 9000+ inimest. Kuubalastel on omad vaktsiinid ja üle 3 miljoni inimese on vaktsineeritud, nad teevad kuu aja jooksul 3 süsti.

Öeldakse, et Kuuba rannad on paremad kui Mehhiko omad, sest veekasvud koristatakse kiiresti ära, Mehhikos on see protsess pikem. Aga ega see pole nüüd absoluutne reegel. 

Kui minna omal käel Havannasse, siis tehakse test ja tuleb olla 6 päeva hotellis karantiinis oma raha eest, enne välja ei lasta.
Kui aga tšarteriga kuurorti, siis seal seda probleemi ei ole. Aga kõik hinnas hotell ei ole Kuuba, see on lihtsalt hotell soojal maal, kuigi jah, õhtuti rannas või hotellis saab salsat tantsida küll.

Inimene kipub sageli oma nägu või nina sügama ja sellisel juhul kätepesu alati ei aita. Seega ei tohi oma nägu puutuda enne, kui käed on pestud.

Kuubal tuleb ise tasuda ravi. Kindlustus kompenseerib selle hiljem kodus olles, seega vaadake, et vajadusel saate kõik paberid, et kindlustusega probeleeme ei oleks.

Lennujaamas ei küsi keegi kindlustuse kohta midagi, olen viimase kahe aasta jooksul kolm korda käinud, kuigi kindlustus peab olema.

Mul tekkis kõriturse. Üks kohalik, kes oskas inglise keelt viis mu kõrvalolevasse hoonesse, kus oli juhuslikult tohtri vastuvõtt.

Tohter vaatas mind ja tegi ühe süsti ja ütles, et nüüd on kõik korras. Nii oligi.
Kui hakkasin oma kindlustuspabereid otsima, siis ütles, et ei ei, selliste asjadega me siin ei tegele. Andke pisut raha ja kui raha pole siis aitame niisama.
Andsin 20 CUCi ehk valuutapeesot.

Sama peaks olema ka siis kui sattute mõne haiguse või hädaga haiglasse.

Tere.Kuubal tuleb käia omal sammul, mitte paketireisil.Kuuba on maailma kõige turvalisem maa, sest turist on nö püha lehma staatuses, ka üksikutel naistel on seal turvaline. Öömaja leiab pea-aegu kõikjal.  Kuulus Varadero on suhteliselt kõige mõtetum koht, samasugune rand on kohe 15 km Havannast.Kindlasti võiks käia Trinidadis Kuubal, mis on muinasjutuline pärl või tubakamaal Vinaleses. Ööbida tuleb kodumajutuses.Hotellid on sageli kallid ning teenused kesised. Paketireisijoaks on Mehhiko soodsam ja kvaliteet parem.Olen kahe aasta jooksul kaks korda Kuubal käinud üksinda, hispaania keelt oskamata.Kui oled avatud meelega ja sõbralik saab nalja pidevalt, kuid endal peavad olema organiseerimisvõime ja leplikkus, et kõik ei ole kuld mis hiilgab.Loe mu blogi www.cubafor.comKui on küsimusi, siis FBs olen Jaak Nilson, kirjuta.