Madiss81

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

9 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma olen kreetal paljudest firmadest rentinud (sh sellest mida teemaalgataja mainis). 

Alati tuleb mingi ankeet täita, nii ema kui isa nimede küsimist ei mäleta (isa oma on küll olnud), aga olles Kreekas keskmisest turistist ehk veidi veidi rohkem toimetanud, julgen väita et seadused sealmaal muutuvad üleöö, eriti praeguse. ajal.

Olles palju aastaid mõlemil pool käinud, siis minu kogemused on näidanud, et Lõuna -Türgis on suved pikemad ja talved lühemad kui Kreeta saarel.

Kui erinevaid meteoroloogiakaarte vaadata, siis need näitavad alati, et mida Vahemere idaosa poole, seda aeglasemalt vesi sügisel jaheneb ja kiiremini kevadel soojeneb.

Antud viiruse kohta on teema olemas.

Või teeme iga maa kohta uue teema... Mul on suvel Lätti minek, teen teema Koroonaviirus Lätis?

Kogemused on head. 

Positiivne on ka see, et nii ei pea tänaval kohalike murjanitega asju ajama, tellid juba eestis olles netist ära ja kindlal kellaajal on tuuribuss  hotelli ukse ees. Kui midagi ekskursioonil ei vastanud kirjeldusele, siis esitad pärast pretensiooni ja saad suure tõenäosusega raha tagasi. 

Ise olen juba aastaid kõik ekskursioonid + autorendi enne reisi netist võtnud, kohapealt tänavalt ostmine tundub minu jaoks juba sama jabur kui lennupiletite ostmiseks lennujaama minek :)

Internetist on kindlalt mõistlikum osta kui kohapeal tänavalt. 

Hinnad suht samad kui tänaval, aga internetist on mugavam, lisaks on garantii olemas, et saad seda mida ostad.

Suure tõenäosusega on see venelaste firma igati ok, ise olen viimasel ajal küll kasutanud Getyourguide.com

Raha ette maksmine on vajalik ja normaalne, kui peaks mingi jama olema, saad pärast raha tagasi küsida.

Jah, see laikide värk oleneb kindlasti tutvusringkonnast, viimane aga iseendast.

 Ilmselt ükski normaalne inimene ei pea vajalikuks pidevalt laikida igavaid reisipilte, aga keskpärasest veidi ägedamatele ikka aegajalt tunnustuseks mõni laik antakse. 

Hoopis teine lugu on kliimausuga. 

Olgem ausad, kliimahüsteerikud jagunevad kaheks:  

Esiteks intellektipuudega lihtsameelsed, keda asjast kasusaajad jõhkralt ära kasutavad, ala greta. 

Ja teiseks need kes hüsteeriast kuidagi kasu saavad. 

Mulle tundub et maailm on praegu muutumas, järjest rohkemate inimeste silmad avanevad vaikselt ning roosakaslilla udu hajub. 

Mida rohkem vaimselt häiritud vähemused inimestele oma jaburat usku peale suruvad, seda rohkem see vastikust tekitab.

 Kliimahüsteerikute, veganite jms üle juletakse enamuses riikides juba praegu täitsa avalikult naerda, arvan et see trend pigem süveneb pikemas perspektiivis.

Me oleme kah Kreetal käies alati kui võimalus on eelistanud tsarterit. Tavaliselt on lennuajad neil enam-vähem inimlikud, lisaks pagasi võimalus ja otselennu mugavus.

Nooruses sai kah pidevalt reisitud käsipagasiga ja vajadusel 10 tundi kuskil lennujaamas vegeteerida polnud probleem, peasi et pilet pisut odavam.

Vanemas eas on see olukord muutunud - magamata öö on KINDEL EI, lisaks jääb asju pakkides tihti ka kõige suuremast kohvrist veidi väheks. Ja mis kõige kummalisem - enamust neist kaasapakitud asjadest lähebki puhkusereisil reaalselt vaja :)

Käime perega Kreetal igal aastal ja alati oleme auto rentinud. Sellel saarel lihtsalt on kogu aeg veel nii palju uut avastada!

Viimased 2 korda oleme auto rentinud Kreeta.ee kaudu otse lennujaamast (2018 Heraklioni ja 2019 Chania lennujaamast) ja tagastamine reisi lõppedes sinna samasse. 

Lennujaamast on kõige mugavam ja muretum, lisaks on auto siis kogu aeg olemas ja kui tekib mõni plaaniväline idee kuhugi minna, siis saab uue mõtte koheselt realiseerida.

Ja järgmisekski puhkuseks (mai 2020) on juba sealtsamast lehelt bronnitud. Seekord siis jällegi Chania lennujaama.

Hinnad olid suht samad kui kohapeal olles tänavalt võttes, aga vahe oli selles, et tänavalt suva firmast autot rentides ei teadnud kunagi mis "üllatus" tagastamisel ootab.

Tihti esines seda, et üritati kütusega tüssata, ehk siis auto tagastamisel väideti et kütust on vähem ja tuleb miski 20 euri juurde maksta. Alati ju ei tule omal kah meelde kohe kütusenäidikust foto teha.

Samuti on sõiduki tagastamisel tahetud lisaraha auto koristamise jms eest, väideti et oleme reeglite vastaselt kruusateedel sõitnud, kuigi tegelikult ei ole, ainult paar korda pildistamise jaoks asfalttee kõrvale tõmmanud heal juhul.

Häirinud on ka see, et mõnedes rendifirmades öeldakse alguses 1 hind, mis on päris hea, aga kontorisse sisse minnes ja laua taga rendilepingut tehes hakatakse agressiivselt pähe määrima mingeid lisakindlustusi, ilma milleta kohe kuidagi ei saavat.

Samas Kreeta.ee kaudu rentides ei ole ühtegi jama esinenud. Mõlemil korral autot tagastades ainult nagu möödaminnes päriti, et kas kõik on ok, sõidukit vaatama ei tulnud keegi. Ja nagu juba eelnevalt mainisin, siis hinnad olid samad v isegi sutsu soodsamad kui tänaval, samas 0 omavastutusega kindlustus olemas. Krediitkaarti ja deposiiti polnud samuti vaja, tasusime mõlemal korral auto kättesaamisel sulas.

Ja just see ongi minu jaoks välismaal auto rentimisel põhiline, et saaks rahulikult puhata ja millegi pärast muretsema ei peaks, noh normaalne hind kah muidugi lisaks on boonus.

Veel on Kreetal autot rentides hea teada kiiruskaamerate olemasolust. 

Üks variant ongi sõita piinliku täpsusega kiiruspiirangutest kinni pidades, teine võimalus on tõmmata Waze ja see siis näitab kaamerate asukohti. 

Võib ka mõnele kohalikule taksole sappa võtta, need teavad täpselt kus kaamerad on, lisaks veel milline hetkel töötab ja milline mitte ning korrigeerivad kiirust AINULT vastavalt reaalsele vajadusele :)

Kas neil 160.-  maksnud piletitel olid ka lennuajad mõistlikud ja äraantav pagas sisaldus hinnas?

Ikka netist on parem osta kui Egiptist kohapealt. Hinnad on suht samad kui kohapeal,, paar tubrikut sinna-tänna. Aga netist ostes on sul garantii, et kõik mis lubatakse ka tõepoolest sisaldub hinnas. Kui ei, siis saad pretensiooni esitada ja võimalik on ka raha tagasi saada.

Kohapealne müügimees aga räägib kõik ekskursioonid-tripid mitu korda paremaks ja rohkem asju sisaldavaks ning ei vastuta lõppkokkuvõttes millegi eest. Sellised siis minu kogemused.