täitsajänku

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

19 meeldimist
2 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

dets 2019: ostsin piletid Jaapanisse läbi tickets.ee.

märts 2020: lennud tühistati, pärast mida esitasin koheselt

hüvitistaotluse, millele ei regeeritud ca kaks kuud.

aprill 2020: võeti menetlusse ja saadeti tagasi (pmst tühistati), mingi jutt oli selle kohta, et lennufirma pakub esmalt kuupäevade vahetamist ja kui see ei sobi, siis tuleb uus taotlus esitada. Esitasin uue taotluse, lubati 90 päeva jooksul raha tagastada.

90 päeva hiljem: raha pole, infot pole, kõnede ajal aetakse mingi mulli. Finnari ütleb, et nad on ammu juba taotluse rahuldanud, tickets.ee peab lihtsalt raha vastu võtma ja mulle edastama. Pilet osteti tickets.ee Malaisia sõsarettevõtte kaudu, kohalikud esindajad ei tea sellest midagi ja ei oska kuidagi aidata. Sain selle valdkonna kohta lugedes aru, et nii käibki - keegi ehitab toreda alogritmi, mis odavaid pileteid otsib. Klienditeenindusele pannakse minimaalset rõhku, sest efektiivsus maksab.

Esitasin Swedi makse vaidlustuse.

järgnevad 180 päeva: ajaaken, mille jooksul tickets.ee võib pangaga jaurata selle üle, kas peaks raha tagastama. Esitasin Swedile kõik vajalikud tehtud kõnede kuvatõmmised, kirjavahetuse jne. Väga mõistlikud inimesed seal, kahjuks nad ise protsessi kiirendada ei saa.

täna (kuus kuus kohe täitumas): sain makstud 630st 609 kätte (teenustasu pileti tühistamise eest, kuigi mina seda ei tühistanud, aga okei). Mul sellest 20st isegi suva tänaseks, peamine, et põhiosa tagasi tuli.

tickets.ee, never again.

Otseloomulikult leiab Kreekast rohkem võimalusi, tegu on suure riigiga, kus käib aastas pea 20 miljonit turisti. Pane otsa seesama maksudest kõrvalhoidumise kultuur (mida Kreeka majandusest rääkidest puudujäägiks peetakse), mis võimaldab soodsamat teenust pakkuda ja tulemuseks ongi see, et valik on lai ja kohati väga soodne.

Turism on üks väheseid majandusvaldkondi, mis sõltub suurel määral tööjõust. Tööjõukulu on oluline faktor reisi maksumusel. Kui me pika perspektiivi peale mõtleme, siis me ju ei taha, et meil tekiks maksudest kõrvalehoiduv turismisektor, kus töötavatel inimestel on raskusi tervishoiuteenuste kättesaadavuse ja pensionipõlve vaesusega. Eks ma ise olen ka veidi kitsi kodumaal kulutamisega ja unistan soodsamatest pakkumistest, aga saan aru, et Eestis ongi palgad kasvanud ja elu kallimaks läinud.

Ideaalset maailma pole. Kui Eesti oleks soodsaid ja peredele soblikke maju triiki täis, siis oleks suur häda, et kuramuse palju koonerdavaid turiste, kes siia odava hotelli peale kohale tulid. :)

Kui midagi soovitada oskan siis seda, et pange kuulutus enda FB seinale üles lähemate/kaugemate tuttavate suvila külastamiseks ja küll leiate midagi taskukohast.

Ostsin enne reisi teise põlvkonna trtl kaelatoe (teise põlvkonna omal on sisemine toestus liblika-kujuline, esimese põlvkonna oma veidi lihtsakoelisem). Kohale jõudis poole kuuga, tellisin firma kodulehelt.

Kogemus: toestas küll, kuid eelistasin seda külje peal kasutada, ees hakkas aadama õuna vastu hõõruma. Kasutasin seda suurte kõrvaklappidega ja need püsisid ilusti peas. Eriti hästi toimis Qatari volditava peatoega. Ilma olles vajus pea ikkagi ette ja kokkuvõttes kasutan seda tuge kindlasti ka tulevikus, sest vahe täispuhutava padjaga oli nagu öö ja päev - ma sain lennukis magada (nii hästi kui lennukis saab).

Reisikaaslasele see aga ei istunud, sest tal on veidi väiksem kael ja minimaalne asend hakkas teda häirima. Võib-olla teeb trtl tulevikus ka väiksema mudeli.

Teisi soovitatud mudeleid ei proovinud.

@leena24

Mul ongi Jaapan plaanis, Gjensidige lisakindlustuse võtsin just sel põhjusel, et nad lubasid mu varem lingitud uudises hüvitada 90% reisikuludest juhul, kui välisministeerium soovitab Jaapanisse mitte minna. Muudel juhtudel ma kindlustust ei osta (mul on Swed Gold), aga sel korral ostsin, sest piletid olid kallid.

Mul endalgi plaan minna kevadel taaskord Aasiasse. Terviseamet nimetab mu sihtkohta riskipiirkonnaks, aga välisministeerium ei ole soovitust seda riiki vältida andnud. Juhuks, kui see soovitus peaks tekkima, siis ma saan 90% lennupiltetite rahast tagasi. Puht psühholoogiliselt teeb see reisist loobumise otsuse langetamise lihtsamaks, juhuks kui selline mõte peaks tekkima. Hetkel veel ei ole plaanis reisi ära jätta, jälgin olukorda.

Mis mõttes "see Eesti leht ei huvita"? Kui sul on piletid ostetud, ostad täna kindlustuse peale ja see riik satub ülehomme välisminni ei soovita külastada listi, siis maksab kindlustus 90% tehtud kulutustest sulle tagasi. Ilge kõvatamine käib siin foorumis, kõik on jõle targad, aga kui mõne kasuliku soovituse viskad siis öeldakse, et ei huvita. See on reisifoorum ja jagasin reisiga seonduvat infot, see peaks just huvitama.

/confused

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/gjensidige-huvitab-kahju-neile-kes-koroonaviiruse-tottu-reisida-ei-saa?id=89078679

Soovitused leiab Reisi Targalt lehelt sisestades riigi nime, kuvatakse ka VM soovitust. Hetkel näiteks ei soovitata reisida Hiinasse. Terviseameti lehel riskipiirkonnaks nimetatud Singapur ja Jaapan aga reisimise vältimise soovitust veel saanud ei ole. Kel huvi ja koduleht ei lae, siis iizi lehelt saab ka osta. Teiste kindlustuspakkujate suust ei ole säärast uudist näinud.

Tulenevalt enam kui kahesaja Põhja-Itaalia  elaniku haigestumisest koroonaviirusesse COVID-19, soovitab terviseamet Hiinat ja Põhja-Itaalia Lombardia,Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte regiooni külastanud inimestel oma tervist 14 päeva jooksul jälgida.

Lisaks soovitab terviseamet tulenevalt viiruse 14-päevasest peiteajast riskipiirkondades viibinud inimestel võimalusel kaks nädalat kodus töötada ning õppida.

Riskipiirkonnad 27.02.2020 seisuga on Hiina, Põhja-Itaalia, Lõuna-Korea, Iraan, Hong-Kong, Singapur, Jaapan ja Tenerife. Lisaks Macau, Taiwan, Malaisia, Birma, Laos, Tai, Kambodža, Vietnam.

**https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus /> **

Täna õhtul lisati Singapur riskipiirkondade hulka. Homsest kodukontor, sest ma ise ei pea ennast piisavalt spetsialistiks, et riske hinnata. Kui soovitatakse, siis teen, sest mul on see võimalus olemas.

Aasiasse minnes soovitan kätedeso ja hügieenilapid ise kaasa võtta ja neid ka ohtralt tarvitada. Kohapeal võib nende leidmine raskeks osutuda. Ideeliselt võib kaasa võtta ka maski, aga mina kasutasin seda ainult korra. Hiljem sain targemaks - maskide kasutegur on minimaalne ja vale kasutamise korral võib isegi kahjuks tulla. Aasias ringi liikudes nägin neid kloune ikka palju - küll tõsteti mask alla, et musta käega nägu sügada, küll volditi mask kokku ja pandi taskusse...

Saabusin äsja Malaisiast Singapuri kaudu. Malaisias maskikandjaid vähe, avalikke desopudeleid lennujaamas (deso = desinfitseerimisgeel) ei näinud. Singapuri Changi lennujaamas pilt teine - Hiinat külastanutele on eraldi passikontroll, desopudelid igal pool, mitmes kohas temperatuurikaamerad.

Lennukis köhijaid oli omajagu ja eks see ebamugavustunnet tekitas, samas Aasias on tavaline, et pingutatakse ACga üle. Nüüd olen paar päeva hommikul trammiga sõites täheldanud, et trammis köhijaid on umbes sama palju. Ilmselt panen lihtsalt köhijaid enam tähele?

Qatari pressiteatest võis välja lugeda miks osad lennufirmad (nt Qatar) enam Hiina ei lenda: kui piloot ja tugimeeskond peavad lendama riiki, kuhu hiljuti Hiinat külastanuid ei lubata, siis ei saa firma neid inimesi muudel liinidel kasutada. Seega tegu ei ole mõttetu paanika, vaid pigem lennufirmade reaktsiooniga riiklikele piirangutele, sest piloodid ja tugimeeskond ei sõida päevast päeva ühte liini, neid pannakse eri liine teenindama vastavalt firma vajadusele ning kehtestatud puhkeaja nõuetele jne.

Maskid on suurtest ehituspoodidest osaliselt otsa saanud aga guugeldamisega leiab jätkuvalt FF2 ja FFP3 maske (väiksematest poodidest). Käte desinfitseerimiseks soovitan vaadata Rimi või mõne muu poe riiulit, apteegis hinnad õigustamatult kõrged.

Ühtlasi soovitaks mitte tervet nägu katva gaasimaskiga lennukisse ronida. Üks tegelane USAs tegi seda ja ajas terve lennuki paanikasse. Võite lennust maha jääda nii, see tegelane pandi järgmise lennu peale.

WHO kuulutas Wuhani koroonaviiruse rahvusvaheliseks terviseohuks. Inglisekeelses kantseliidis on sellel uhke nimi Public Health Emergency of International Concern. Kas võime oodata reisipiiranguid? Kui vaadata teisi PHEIC nimekirja lisatud haiguseid, siis leiame sealt seagripi, lastehalvatuse, Ebola, Zika ja Kivu Ebola. Nende deklaratsioonide ei ole kaasas käinud rahvusvahelisi reisipiiranguid, vaid lokaalsed, riikide endi poolt kehtestatud piirangud ning soovitused. Ka tänasel pressikonverentsil ütles WHO juht, et "WHO ei soovita ja on tegelikult vastu piirangutele, mis puudutavad reisimist ja kaubandust".

Samuti on hea teada et kõik tavalise gripi uued tüved (iga aasta tuleb uus) on automaatselt PHEICid vajamata selleks eraldi deklaratsiooni. Aga seda infokildu uudistest ilmselt ei leia. Kui Hiina andmed on usaldusväärsed, siis on tavaline gripp kaks korda nakkavam kui Wuhani viirus. Aeg näitab, kas need andmed on usaldusväärsed. Hetkel püsib lootus, et Aasiasse reisides piirilt tagasi ei saadeta.

Kuivõrd naaberriikide hotellid on Hiina turistide puudumise tõttu tühjemad ja kaalukauss seetõttu veidi rohkem kliendi poole, siis mida arvate hotellis upgrade'i küsimisest tavapärasest soodsama hinnaga? Millised on olnud teie kogemused pooltühjas hotellis sarnases olukorras?

Detsembris avastati, et inimene on nakatunud SARSiga sarnasesse (SARSi surmavus 11%) koroonaviirusesse, mis teadaolevalt levis varem ainult loomade seas. Selle avastanud arst oli ka varem koroonaviiruseid uurinud ja avaldas loomadelt inimesele hüppamise korral plahvatusohtliku levikut kirjeldava teadustöö. Just sellistele üksikjuhtumitele tulebki reageerida, siis ei teki pärast suuremat pahandust. Asjasse puutuvate faktide esitamist paanitsemiseks nimetada demostreerib teadmatust ja soovimatust ka midagi uut teada saada.

Tore näha, et eelmine postitus on eemaldatud. :?

Kas oleks mõeldav mingisuguse wiki loomine erinevate juhiste ja soovituste ühes, nähtavas kohas säilitamiseks? Mulle andis õde vaktsineerimisel lehe reisimile minekul soovituslike ravimite/vahenditega, see, aga ka näiteks momondo ja muude lehtede kasutamise kiirjuhendid (vead mida vältida) võiks ühes kohas olla. Foorumid on arutelu jaoks head, aga kasulike ja pidevalt esile kerkivate küsimuste korral veidi väheoptimaalsed.

See juhis võiks olla kasvõi selline, et kui liialt palju miinuseid saavad teatud jupid, siis hääbuvad kuhugi below the fold ära. Ja need, mis enim plusse saanud kerkivad üles.

Inimkond on loomadega lähestikku elamisest saadik loomadelt haiguseid üle võtnud*. Enne hispaania grippi ei pestud Euroopas ka kuigi palju käsi, SARS (samuti koroonaviirus) ja Wuhani viirus said alguse lihaturult, kus müüdi muuhulgas ka tundmatuid haiguseid kandvaid eksootilise liike, liha hoiti avatud letil (nagu meil maasikaid) ja kohapeal löödi ka kunde ees elusloomi maha (veri voolas vabalt põrandale, seda keegi desifintseerimas ei käinud). Nakkused võivad levida ka siin kui hügeeninõudeid ei täideta, ega haigus rahvust ei küsi. Seakatk, listeeria ja salmonella aga samuti hepatiidid ja "tavaline" gripp saavad levida siis, kui vastutusrikkas ametis olevad isikud ei viitsi või ei taha nõuetest kinni pidada, sest nii on neile mugavam või "meedia paisutab üle ja üleüldse".

*Me jagame vähemalt x haigust y loomadega:

26 lindudega

32 rottide/hiirtega

35 hobustega

42 sigadega

46 lammaste/kitsedega (sh mumps)

50 lehmadega

65 koeradega

Mitmeid haiguseid on geneetilise koodi järgi võimalik konkreetse loomaliigiga siduda.

Ei ürita paanikat kütta, lisan lihtsalt mõned juhised enda tervise hoidmiseks neile, kes riskipiirkonda reisimas.

Kõik vajalik maskide kohta on olemas selles juhendis: http://www.ravimiamet.ee/maskidpdf

Lühidalt kokku võttes, otsige ehituspoest FFP3 maski, see filtreerib sissehingatavat õhku. Juba on mõnes poes mõni toode otsa saanud, seega nädala-kahe pärast reisile minnes tasub ette ära osta. Kui see otsas, siis kõlbab ka FFP2, kehvemad enam viiruste vastu ei aita. Stokker, EhituseABC jm ehituspoed müüvad, e-poest saab ka vastavate koodidega otsida.

NB! Kirurgi mask kaitseb piiskade ja bakterite eest. Viirused on olulisemalt väiksemad ja lupsavad maski ja näo vahele jäävast avast läbi. Seepärast on oluline osta nägu kattev filtriga mask ning muljuda metall vastu nina parima haarde saavutamiseks. Kirurgi maski (kui muud pole) võib kanda 3 tundi. Respiraatoreid ehk filtriga maske mitte üle ööpäeva. 1 mask, 1 päev. Seega ostke maske pigem varuga. Maski paigaldamisel eel pese käed, siis ei satu viirus maski sisse. Lisan alla ka käte pesemise juhendi.

Turvalist reisimist!

Ei taandunud see seagripp midagi iseenesest, selle nimel tegid tuhanded inimesed kõvasti tööd. Sama käib SARSi, ebola ja muude kiirelt muteeruvate viiruste kohta. Teavitustöö on oluline osa ennetusest. Selliste asjade uudistes kajastamine on väga oluline, sest sellele reageerivad nii tavalised inimesed (pesevad käsi, kannavad maski kui vaja) kui ka poliitikud (raha eraldamine) ja naaberlinnas/vallas/riigis asuvad meditsiinitöötajad. Mul on Aasia reis ees, ma ei plaani seda ära jätta, küll aga varun endale näomaske ja käte desinfitseerimise vedelikku.

Igasugused võrdlused muude haigustega on vaid spekulatsioonid, sest partei hoiab infot kinni. Ega see ei erine sugugi sellest, mis NSVLi ajal toimus; inimesed pidid ridade vahelt lugema ja tegusid, mitte sõnu tõlgendama. Hiina sotsiaalmeedia järgi on asi päris kole, aga ametlik statistika on näo hoidmiseks kenamaks masseeritud, seega nakkusohu ja suremuse statistilised näitajad võib ära unustada kuni mõni usaldusväärsem riik suuremat sorti nakkuslaine küüsi jääb ja andmeid avaldama hakkab.

Kui teil on plaanis reisida ja soovite ennast kaitsta, siis oleks hea kaasa võtta kolm asja:
- kaitsemask,
- prillid (silma limaskest võtab haigust omaks)
- ja käte desinfitseerimise tarvikud.

Ja otseloomulikult tuleb käsi pesta põhjalikult (õpetus netis olemas aga pmst randmeid ja näpuvahesid oluline mitte unustada!), pärast pesu kraan pabersalfaga kinni panna ja vetsust väljudes mitte linki käega katsuda.

Maski ostmise juhend on siin: http://www.ravimiamet.ee/maskidpdf

Üldiselt soovitav mitte nägu ja suud katsuda!

Ülaltoodud video on päris asjalik (videos kaks meest, kes 10 aastat Hiinas elanud, mõlemal hiinlasest naine). Üks neist õpetas varem Hiinas arstidele inglise keelt ja tal on siiani palju kontakte. Lühidalt teeb olukorra hindamise raskeks see, et Hiinas ei peeta teaduslikust meditsiinist kuigi palju lugu ja usutakse kõiksugu "rahvatarkusi". See laieneb ka käte pesemisele, toidu külmikus hoidmisele ja üleüldisele hügieenile (sülitamine, ninakollide tänaval nuuskamine). Ja kõige lõpuks kardavad kõik juhid nägu kaotada, seega iga haigla ja iga provints üritab statistikat varjata, tehes teadusliku analüüsi, aga ka vastumeetmete kohaldamise, väga raskeks.

Ilmselt näeme usaldusväärsemaid andmeid siis, kui haigus mõnes veidi moodsama mõtlemisega riigis levima hakkab. Näiteks Taiwanis.

@tsheburashka

Gold kindlustus kehtib igal juhul, ostu ei pea selleks Goldiga tegema. See juba pea aasta aega nii olnud:

01.02.2019 eemaldasime Gold vaba tagasimaksega krediitkaardiga kaasneva reisikindlustuse tingimustest reisikulude eest tasumise nõude. See tähendab, et alates nimetatud kuupäevast jõustub Gold vaba tagasimaksega krediitkaardi olemasolul reisikindlustus automaatselt krediitkaardi lepingu sõlmimise hetkel ja kehtib kuni krediitkaardi kasutamise lepingu lõppemiseni.