Merle Juur

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

1 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eestis juba küsitakse viisat lennule minnes. Kui lähed ehku peale, et äkki pole vaja, siis Tallinna lennujaamas on selleks hilja ja sa ei jõua midagi teha enam. Phu Quoci otselendudel pole kindlasti vaja.

Arvestades, et HCM lennujaama kahes majas (domestic ja international eraldi), siis tõenäoliselt pead sa väljuma transiittsoonist ja minema hoopis teise majja.

Mina võtsin eesti.ee lehelt kehtiva dokumendi foto, tegin printscreeni ja croppisin ülejäänu ekraani välja. Töötas. Ega see pilt viisa peale ei tule, jääb neile andmebaasi.

Nüüd mitu päeva möödas, aga kirjutan ikka. Meile öeldi, et peab olema Phnom Penh-Tallinn.

See oli nii, et läksime peale vargust kohe järgmisel päeval tegema. Meil toimus vargus reisi esimesel õhtul. Aga siis seal öeldi, et väljasõidu tunnistus kehtib ainult nädala jaläksime nädal hiljem, et reis ikka lõpuni olla. Aga järgi läksime ikkagi väljalennu päeval. Võimalik, et oleks varem saanud. Nii et ajasin enne segamini. Kiiremini saab kätte ikka ka vast. Lennupileteid käisime konkreetselt lennujaamas ostmas. Ostsime interneti vahendusel küll, aga enne makse nuppu vajutust näitasime lennujaamas ette, et kas võtate peale. Aga meil tuli see lennupiletite asi välja alles siis kui väljalennu päev käes oli. Nii et 15:00 pidi algupäraselt lend olema, sinna ei lastud ja mingi imega saime uued piletid samaks päevaks kell 19 väljumisele. Ostsime Finnairile, aga esimese lennu abikaasa mäletab nagu, et opereeris Bangkok Air. Ma soovitan lennujaama kohale minna, seal viimaste check in lettide juurest algavad lennufirmade putkad. Näita pabereid ja küsi kindlat seisukohta.

Olen selle kõik läbi teinud. Saksa saatkonnast saime ajutised dokumendid, kus sihtkohta Germany oli pastakaga maha tõmmatud ja Estonia asemele kirjutatud. Tagasilend peab olema kindlasti Eestisse ja transiidi a. Lennujaamasid vahetada ei tohi. Meil algupäraselt olid piletid Riiasse ja Londonis lennujaama vahetus. Inglismaa polnud nõus riiki sisenemisega ja pidime ostma uued piletid. Finnairiga tulime tagasi, vahepeatused Tais ja Soomes. Pane ennast valmis, et ka vahepeatustes lendudele minnes saab sabinat, sest nad võtavad järjest ühendust järgmiste sihtkohta sega, et kas need nõus lennujaama laskma. Me saime igaljuhul koju. Ühtegi koopiat ei aktsepteeritud. Ja saatkonna kiri kindlasti lennujaama kaasa. Seletamist ja selgitamist on palju. Me enne lennukile minekut saime riigist väljumise loa, see lennujaamast üle tee kohe. Aga nädal enne tuleb taotlus sisse anda. Me ajasime asju Eesti Välisministeeriumi ja Eesti esindusega Tais.