Eda

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

22 meeldimist
1 postitust
35 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuningas, kui su lend oli algselt Qatariga, siis küsi neilt ka refundi. Muidugi siis, kui oled Eesti jõudnud.

Kui Väliministeerium ta lennule kirja pani, siis küllap ta Saksa jõuab. 

Juttu oli, et mingi laev, Romantika vist, jääb Saksamaa vahet käia veel?

Kas sa välisministeeriumiga oled ühenduses olnud?

Sigala, Keenia piirid ja lennujaamad on kinni, toimivad ainult päästelennud.

Mina ei julgeks jääda ootama, kuna ei ole teada, millal uus võimalus koju saada tekib. Hind on muidugi kallis, aga soodsamat hinda võid oodata mitu kuud ja olukord Keenias ei ole ka kiita praegu, midagi seal ka paremaks ei  muutu. 

Kui sul just pole lõputult aega ja võimalust seal (vabatahtlikku) tööd teha, arvestades, et pead seal võibolla mõne kuu veetma.

Mul jääb väga palju pildistamata ja täiesti teadlikult... kuna mulle tunduvad emotsioonis ja see tunne et tahan siin ja praegu päriselt kohal olla, tunda ja tajuda olulisemad kui need klõpsud meenutuseks. Parem haaran selle tunde ja emotsiooni endasse, ning meenutan hiljem, kui et lasen sellel hetkel kaduda, keskendudes pildistamisele. Kõike ei saa üles pildistada niikuinii.

Aga kui piltide jagamiseks läks, siis üks mõne aasta eest tehtud õnnestunud hetk mu meelest Filipiinidel:

Välisminister just rääkis sellest tänasel pressikonerentsil, et soomlased toovad oma kodanikke tagasi ja et riigid teevad selles osas koostööd, võimalusel võetakse peale ka eestlaseid.

Erileenud võivad siiski toimuda, hoolimata sellest, et lennujaamad suletud, condori lend on erilend. Ma kirjutaks neile ikkagi, ehk leidub mingi vaba koht.

Soome kaudu on täiesti ametlik poliitika ja sellest on ju siin foorumis palju juttu olnud. Meiegi jõudsime läbi Soome tagasi ja mitmed siinsed reisijad.

Ma kusjuures reisil olles mõtlesin sedasama, et mis mõte sellele regamisel küll oli, kui ma ühtki olulist teadet ei saanud, näiteks see, et Eesti piirid sulgeb, oleks küll võinud tulla, nii meilile kui ka telefonile. Koos vajalike telefoninumbrite ja meiliaadressitega, kust abi saada antud riigis. 

Aga noh, ilmselt peabki ootama, kuniks VM töö õhinapõhiseks muutub :D

Ohh, just lugesin et kolmapäevast lennud peatatakse.... Kuidas Tansaaniaga on, kas maismaapiiri oleks võimalik ületada (kollapalaviku vaktsiin kohustuslik vist), ja Tansaania kaudu tulla äkki?

Meie Keenias arutasime olukorda, et mis siis teha kui tagasi ei saa, ja üks plaan oli, et otsime võimalust vabatahtlikuks tööks seal - vähemalt midagi teha, ja võibolla saaks toidu ja elamiskulud ka väiksemaks. 

Hoian pöidlaid, et siiski koju jõuaksid, anna teada kui midagi leiad!

Kirjuta kindlasti ka Välisministeeriumsse:

No asjad muutuvad iga hetkega ilmselt. Täna tuli ka uudis, et pendelrännet ikkagi ei lubata.... Meil ainus piir, kus aega läks, oli Eesti piir, selleks ajaks kui kohale jõudsime, olid praamil täidetud ankeedid juba kehtetud ja pidime uusi ankeete täitma, aga no lõpuks ikka lasti koju :)

Kõik läks libedalt, Nairobis küsiti, kas elame Soomes, vastasin, et ei, Eestis ja rohkem ei ühtki lisaküsimust. Soome toll uuris kas läheme laevaga koju, vastasime jah, ja nüüd istume juba taksos. Ei mingeid tervisekontrolle ega muud. Lennujaamad on tühjad nii inimestest kui ka lennukeist.

Lendame praegu Helsinki poole. Mõlemad lennud on täis, kuid Nairobi lennuk oli 3+3, ehk siis vahetatud oluliselt väiksema vastu. Samuti käib sealt 3 lennu asemel 2 päevas. Kel vaja lende vahetada, siis pigem varem kui viimaseks hetkeks jätta.

Meie istusime just Nairobis lennukisse. Välisministeeriumi lehel viimases uudises on, et Soomes saame ennast vabalt ise praamile aidata, probleeme ei tohiks tekkida.

Mann, äkki oleme sinuga samal lennul siis? Me peaksime Soome jôudma 13.55 homme. Kas te olete sihtkohas vôi Doha lennujaamas?

Veigo, hetkel tundub, et eestlased siiski saavad kodus oma karantiini veeta, et nad lastakse laevale. Ei usu, et soomlastel oleks huvi tekitada vôimalus reisilt tulevaid teisest rahvusest inimesi karantiinis hoida. Aga no meie jaoks selgub tôde homme.

Soome peaminister just ütles et piirid sulgetakse alates 19.03 kell 00:00 aga lähiriikide kodanikud kellel on vaja Soomet kasutada transiidina, lubatakse seda teha, läbima peab muidugi tervisekontrolli.

Neile, kes Stockholmi lendavad, proovige lennud ümber vahetada Helsinkisse, saate ehk kiiremini koju!

Ma ei kujuta ette, aga anna teada siis kas said. Ehk tasuks igaks juhuks teilgi ette olukorrast välisminiteeriumisse kirjutada, et millal olete tulemas ja mis lennuga... võibolla nad saavad kuidagi aidata. Laevaliiklus ka sulgeti, seda enam. See tehniliselt ei ole transiit kui Soomes peate ikkagi maale minema et laevale saada.

Jup, ma just kirjutasin välismini... vaatab mis nad vastavad, ehk siis mingi variant tekib laevale saada vm. Ma oleks nõus Soome karantiini ka jääma kui paremat pakkumist pole.

Tulime just Nairobi Qatar Airwaysi kontorist. Eestisse neil enam lende pakkuda ei olnud, aga saime lõpppunktiks Helsinki, 19. märts. Loodame, et vahepeal midagi ei muutu ja saame Helisnkist praamiga koju.