trip-krainetrip-ukraine-dark

Est.T

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

18 meeldimist
1 postitust
29 kommentaari
Viimased kommentaarid

Läksime 10.02 läbi Pariisi ja testid olid tehtud kõigil (ka lastel 6 ja 7 aastased). Kontrolliti kõigil (ka lastel). Küll aga pääsesime Dubai lennujaamas testimisest.

Meie lendasime 10.02 läbi Pariisi Dubaisse ja kaasas oli Eestis tehtud PCR. Kohapeal lennujaamas ei tehtud meile testi, seega tundub, et testimine on pisteline.

Snoop, toon näite enda pere näol. Täpset kuluaruannet ei pea vajalikuks, aga lihtsa matemaatika suudab igaüks ise ära teha. Meie pere on 4-liikmeline. Kui soovime rentida maja, siis neid esiteks tuleb otsida juba nagu nõela heinakuhjast. Ja kui selle ka leiab, siis “soodsamad” on keskelt läbi 400-1500€ öö (kallim neist on nt. Pädaste suvemaja). Jutt käib ühest ööst ja rendimajast. Kreekasse oleme saanud vägagi hea rendimaja (basseiniga) 10ks päevaks hinnaklassis 2000€. Lisaks on vahemere toidud maitsvamad ja mis seal salata ka soodsamad. Tagatipuks on ka päikesepaisteline ilm garanteeritud. 

Eesti puhul ei saa hotellides rääkida soodsast hinnast, sest enamasti pakutakse standardtuba ja üksikuid sviite (mis on hinna-kvaliteedisuhtelt kallid). Ma ei mahuta neid lapsi mitte kuidagi ära (lisavoodid on kahjuks poolkõva variant). Vahemere ääres olen igatahes nõus maksma sama hinda, sest tean et hotellituba on suur, tihtipeale 2-3 toaline apartmendi mõõtu. Eksprompt minekust ka Eestis eriti rääkida ei saa, sest üldjuhul kõik bronnitud, Vahemere äärde leiab alati piletid ja ka majutuse (meie üks viimase hetke reise leidiski nii aset, et saime kõik organiseeritud järgmiseks päevaks).

E.T. Suitsetamise momendi tõin mina vàlja.  Ka viimastel päevadel meedias käib läbi erinevates vàljaannetes, et suitsetajatele on Covid-19 fataalne ja/või raskekujulisem (mis on ju ka loogiline). 

Tõin selle seose välja (oma isiklikust arvamusest), aga mitte et see oleks ainuke suremuse põhjus, vaid olen ka teadlik nende tervishoiusüsteemist. 

Niiet “all good”. Tekkis korra suitsetamise arutelu, Hiinas sama case.

Itaallased ja hispaanlased on ka teada tuntud suitsetajad. Viirus, mis ründab kopse, ei saagi suitsetajale kuidagi hästi lõppeda. Ma ei räägi kõigist itaallastest ja hispaanlastest, aga olles mõnda aega Itaalias elanud, nägin, et kimutakse söögi alla ja peale.

Loodan, et keegi teeb sellekohase statistika ka ära.

@Joh Meil oli aasta tagasi sarnane olukord Lufthansaga Portugali. 

Samamoodi lükkasid lendu edasi ja ümberistumise aeg lükkus 6-le tunnile.

Meile pakuti 100% refundi. Usun, et ka teile.

Meie olime ühed neist, kes tulid täna asap koju. Reis oleks pidanud veel edasi kestma mitu head päeva, aga sai otsus tehtud neljapäeva hommikul (enne eriolukorra välja kuulutamist). Terve reis tegelikult hingas see teema kuklasse. 

On siiralt hea meel, et kokkuvõttes saime tänase hommikuga koju.

Peate läbi mõtlema, kas teil on võimalik teadmata ajaks jääda reisile, katta kulusid, mis kindlasti tulevad ootamatult antud olukorrast. Kuidas säilitada tervisekindlustust jne. 

Ei oska kahjuks väärt nõu anda sinna jäämise osas, aga kaine mõistus soovitab koju naasta (nii nagu ka ministeerium deklareerib).

Oleme hetkel veel reisil ja oli soov vahetada tagasituleku lennupiletid varajasemaks. Lennufirma KLM/Airfrance. Kõik toimis kenasti, kuid telefoniliinil oli vaja ootel olla 20 minutit enne kui löögile sain. Kokku võttis kogu protseduur aega 50min. Lisatasu selle eest ei võetud

@kaduja Mis piiranguid trip.ee kasutajad teile seavad piletite ostmisel, et rõhutate siinsetele paanikameistritele. 

Minge, käige ja olge. 

Las ikka igaüks teeb ise selle otsuse missuguseks olukorda pidada hetkel.

Trump arvas ka paar nàdalat tagasi, et covid-19 on köömes. Tànaseks on ta piirid kinni pannud.

Kirjutan ka teemaalgatajana, et reisile me siiski läksime eelmine neljapäev ja Amsterdami lennujaamas layoveril oli seis võrdlemisi rahulik (maskitajaid oli päris palju, vb on see suhteline, jälgisin teadlikult). 

Olukord, mis tänaseks tekkinud on, ei ole ilmselgelt kuidagi nauditav (puhkuse seisukohalt) ja kuigi meie reis oleks edasi kestnud nädal, siis otsustasime piletid ümber vahetada ja tuleme

koju asap. Oleme juba ka arvestanud karantiini ajaga kodustes tingimustes (kuigi ei ole riskipiirkonnas, muutub olukord tundidega).

Täiesti ebavajalik teema ja meelevaldselt sõnastatud.

Absoluutselt ei ava mingit diskussiooni, vaid vastupidi õhutab negatiivsusele.

Minu viimane pikk lennureis  kahe väikese lapsega businessis oli samuti negatiivne, kuid teise nurga alt. 

Meie ette istus soliidses eas meesterahvas, kes lennukisse saabudes tegi juba eos ebameeldivaid nägusid, nähes mu lapsi. Stjuardessilt palus kohtade ümbervahetust demonstratiivselt minu kuuldes(kuid see polnud võimalik, lend oli tàis). 

Kui lennu lõpuks selgus, et mu lapsed ei teinud terve reisi jooksul piiksu ka vaid istusid ja magasid, siis härra maandudes naeratas ja oli viisakas. 

Loo mõte on selles, et ka täiskasvanud inimesed võiksid õppida lennukis käituma, olla tolerantsemad teiste suhtes, rääkimata purjus täiskasvanutest, kes tihtipeale käituvad lapsikumalt kui 2-4 aastased. Ja nemad ei väsi ka. 

Karjuvad, räuskavad väikelapsed lennukis on vanemate tegemata töö või vähene lennukogemus. Kehvasti ettevalmistatud lend ei tähenda üldjuhul kunagi head. 

Küll aga purjus täiskasvanute kohta pole ühtki mõistlikku argumenti välja tuua.

Tasub otse uurida hotellist. See varieerub.

Ööklubide osas jään vastuse võlgu.

@bosser, vett ikka basseinides on. Mina veel sellise hotelli peale sattunud pole, kus lausa vesi puudub. Küll aga ei pruugi see vesi soojeneda päeva jooksul, siis on see lihtsalt jäine (Beleki hotellid). 

Küll aga hotellisisesed restoranid võivad kinni olla ja toitude valik limiteeritud.

Oleme käinud - pigem enam ei julge seda riski võtta, kui ei ole “last minute” minek ja ilmaennustus lubab (paneme reisi alati ise kokku). Türgis terve aprillikuu on erinev iga aasta. 

Oleme sattunud jahedale vihmaperioodile ja oleme saanud ka sooja puhkust. 

Eelmine aasta venis puhkuse lõpp täpselt maikuu algusesse ja 1. mai tuli selline soojalaine ja ilm oli hetkega Türgile omane. Kohalikud ütlesid, et nii see pidavat tulemagi - hooaeg oli alanud. Siis oli igati tip-top.

Loodan, et saate soojasid ilmasid, aga varuge kindlasti kilejoped kaasa, sest võib olla jahedalt tuuline.

Ise pigem edaspidi väldime aprillikuu algust, kui siis vaid lõpp tuleks arutlusele.

@Laurr - soovitan vaadata Seatguru.com lehelt.

Panete sisse lennufirma, lennunumber ja kuupäev. Annavad suht detailse ülevaate lennukist, reisijate tagasisidest jne. Seal ka reisijate enda tehtud pildid.

Katjusha00 kirjutasin, kui veel alles.

Infot, mida levitatakse on ikka nii seinast seina ja kogu meedias võib hetkel kahelda.

Eile, alates WHO-st ja lõpetades CNN-ga kõik kinnitasid, et esimene Hiina arst, kes Corona avalikustas, suri. Ka ERR oma uudistes kinnitas ametlikult, et ta on surnud. Hilisõhtuks oli uudis, et see arst on ikkagi elus.

Nüüd on lekkinud numbrid, mis ütlevad, et nakatunuid on üle 200 000. Seda spekuleerivad ka Taiwani teadlased (kelle numbrid ületavad juba 300 000).

Lihtsalt kogu meedia saab kahtluse alla seada. 

Kui ma eilseni ikkagi lugesin meediat ja ka uskusin, siis nüüd hakkab mul väike kahtlus tekkima kõige osas. 

Vähemalt on teada, et Lapis haigestunud inimesed on terveks saanud - seda usun.

Marleen Hiiekivi, kas saite selle äpi lõpuks toimima? 

Kahju, kui sellest abi polnud :/

Kas emailiks sai pandud seesama, millega soetasite piletid?

Marleen Hiiekivi, kirjutasin teile privaatselt.

EDIT: Infoks ka teistele, kes ostavad nt. Mytrip.com-st. 

Kui keegi soovib saada vahendaja kaudu lennufirma booking reference’i (mitte mytrip.com booking reference’i), siis selle tegelikult saab ilusti kätte, lihtsalt tuleb selleks üks teine äpp alla laadida, mis on Mytrip.com’i oma aretus.

Äpi nimetus on: www.checkmytrip.com

Mytripist pileteid ostes ja kinnitades, on peenikeses kirjas ka selle kohta vastav info, aga ei imesta, kui paljudel jääb see märkamata.

Ehk lihtsustatult öeldes: Ostate nt. Turkishi piletid mytripist ja tahate saada Turkishi booking reference’i, siis saab selle vaid äpi kaudu kätte.

Kui valite 12h lennujaamas, siis tasub ka küsida kupongi capsule hotelli jaoks, mis lennujaamas olemas (Sheremetyevo). Ise saime selle, kui tekkis pikk delay. 

Seda otseselt taevani kiita ei saa, aga asju võimalik hoiustada ja vajadusel magada.

Turist007, ei peagi aru saama :) Inimeste eelistused on väga erinevad. 

Kesklinn - võrdub minu jaoks, sest kõrged ehitised ümber ja rannapuhkuseks seda nimetada ei saa. Ei ole vaja tähte närida, ilmselt saite ka mu mõttest aru. 

The Palm on meie valik, see ei peagi kellegi teise valik olema, nii nagu kõikide muude asjadega. 

Mina jagasin meie pere kogemusi ja ehk mõni väikeste lastega pere saab sellest postitusest ideesid. 

Meie hetkel oma pere korraldustest tulenevalt ei otsi õhtuti tegevusi ega ka ei vura ringi, sest laste režiim lihtsalt on teine. The Palm ja selle teised hotellid pakuvad piisavalt tegevust (väikestele) lastele.

Vast rohkem ei pea ennast selgitama.