christhjian

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

2 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oli see aasta minulgi mõttes sarnane tripp teha, aga siis juhtus koroona muidugi. Igaljuhul päris Lõuna-Euroopas üsna Eesti suve sarnased olud. Malagas näiteks pidevalt 16-22 kraadi maksimumiks päeval. Mere ääres lesimiseks võib jahedaks jääda, aga aktiivne kevadine puhkus igaljuhul teostatav. 

Veel rohkem lõuna poole minnes vast veelgi soojem, aga see eeldab ka kultuuriruumist väljumist ja on juba tõsisem ettevõtmine.

"Sellel baasil võib näha, et suremus on üle 7 %, mis on päris kole arv. Loodetavasti see korrigeerub allapoole."

Kusjuures ma just vaatasin, et ka see number on lähipäevil mõnevõrra kukunud. 24.veebruar näitas https://covid19viruslive.com selleks numbriks 10,26%, täna juba 7,34%. Kindlasti see muutub mõnevõrra, aga ehk on see juba positiivne trend.

Eks need karantiinid ja lisahaiglad ongi ikka leviku tõkestamiseks ja üleüldise teadmatuse pärast loodud. Konkreetsetset ravi hetkel ju endiselt pole, rääkimata vaktsiinist. Siiski selle pärast üleliia paanitseda ei tasu, minu meelest täiesti normaalne, et uut tüüpi üsna kergelt leviva viiruse levikut takistada niimoodi. Ettevaatlik tasub sellegi poolest olla.

Kui statistikat uskuda, siis surevuse protsent on praeguse seisuga corona puhul gripiga võrreldes oluliselt kõrgem (umbes 0,1% vs 3,4% - seda siis surnud/nakatunud). Seda eelkõige ilmselt ootamatu puhangu ja konkreetse ravi/vaktsiini puudumise tõttu, kuigi tõesti, enamasti vanemaid inimesi on endaga see haigus viinud.  Seagripi puhul 2009 jäi suremus alla 0,1%, SARSi suri aga pea 10% põdenuid, kuigi ametliku statistika järgi haigestus sarsi vaid üle 8000 inimese. Linnugripp on väga ohtlik kui kord kallal, kuid see õnneks ka nõnda lihtsalt inimestele ei levi ja kokkuvõttes jäi "puhang" marginaalseks.