sannapirukka tagajaan

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

11 meeldimist
0 postitust
42 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kummastav, et Läti lennujaamas ei olegi suitsetamisruumi.

Kolm positiivset vaidlustamist tegin eelmisel aastal (1 reisiga seotud) SEB's Mastercardiga ja teenustasu ei võetud.

Eile tuli SEB tagasinõude raha (Mytrip, LOT). Lend oleks pidanud aprillis toimuma, lükkasin augustisse, aga mõned lennud tühistati.

to haaletaja

Antikehade test näitab vaid, et oled kunagi haigust põdenud, see ei tõenda, et sa enam kunagi sellesse ei jää. Seega see ei sobi reisimiseks kindlasti.

Samuti ei taga ükski vaktsiin 100% kindlust, et inimene ei nakatu. Me kõik oleme erinevad, meie organismid, immuunsüsteemid on erinevad. Alati on võimalus, et just sina/mina/tema on see üks sajast tuhandest, kel ei teki piisavat immuunvastust vaktsiinile. See ei ole vaktsiini viga, see on inimese “viga”, kui just kellelegi näpuga näitama peab. Seega vaktsineerimine ei ole ka lahendus.

Jääb üle ikkagi vaid PCR test, mis kinnitab, et sel ajahetkel, mil test tehtud, inimene nakkust ei kanna.

Minult küsisid ühe kuu möödudes täiendavat dokumentatsiooni, kuigi saatsin need kohe ise ära. Ja siis järgmise ühe kuu möödudes vaidlustasid tehingu. Pidevalt siiralt vabandades vastuse viibimise pärast.

See Lesteri sõnavõtt on ka imelik, inimene ei saa ise vaidlustada tehingut, vaid pank. Ja mul on pangaga suhtlemisele läinud ikka 1-2 kuud enne kui asja käiku lasevad. Panga poolt siis jälle "õige nupp oli õigeks hetkeks juba vajutatud."

"Jagelesin ka Mytripiga pikalt ja lõpuks tunduski ainus väljapääs kaarditehing vaidlustada. Pärast mitmeid kõnesid Mytripile ootasin kannatlikult tagastamist, ent lõpuks vaidlustasin tehingu pisut enne, kui 4 kuud lennu toimimisest oleks täis tiksunud. Vaidlustamine võttis 2 kuud ja boonusena ei kaotanud ka Mytripi poolt hoiatatud 30 eurot "haldustasu". Ehk järeldus sama - kahtlastest vahendajatest tasub hoiduda..."

Ma tean, et edasine ootamine ei puutu asja. Aga juunist novembrini on ikkagi viis kuud.

Siis läks sul ju paar nädalat kuni 1 kuu nõude esitamise tähtajast üle (või ma ei tea, äkki loetakse nõude esitamise sisse juba see kui pöördud Eesti panga poole).

Mytrip lükkas panga tagasinõude tagasi, aga pank algatas "vaatamata kaupmehelt saadud vastusele uue tagasinõude päringu". Tean, et see ei lähe siiski läbi, sest 3 nädalat oli juba selleks ajaks üle läinud neljast kuust, mil oleksin pidanud teenust saama – ei käi tehingu vaidlustamise reeglite alla ajaraami osas. Plaanis võtta vautšer lennufirma Eesti esinduse kaudu.

120 päeva? Kas Eesti töötaja ise siis ei teadnud sellest, oleks saanud kohe päevad kokku lugeda ja sulle ütelda?  

Edit: scratch that: "Mulle ka ei ole sellest räägitud. Eks peab siis ühe kuu pärast voucheri võtma (MyTrip ja LOT). Ei tea, kas seda voucherit peab siis ka ainult LOT'i puhul kasutama (kui MyTripilt küsida) või saab ka teiste lennufirmade lendude puhul kasutada? Või annaks LOT ise ka voucheri? "

Tegelt jäi charchebacki esitamise aeg mul kolme kuu raamesse, sest aprilli lend sai augustisse lükatud, aga see ka jälle omakorda tühistati (aga jah, tehingu vaidlustamise tegin märtsis ostetud piletile). Septembris saatsin pangale kirja ja novembris saatis SEB välispangale nõude. SEB puhul jääb muide tagasinõuete lahendamise aeg kuni kahe kuu raamesse vs Swedbanki 4 kuu asemel. Nordica saatis muide LOTi lennuvahe hinna, mille pidin juurde maksma, kahe päevaga tagasi (e-maili kaudu pidin küsima, chargebacki ei saanud teha, sest tegin seda netipanga kaudu, aga selle puhul oleks saanud charcgebacki teha kahe kuu jooksul).

to Mann380 Jah, ma sain küll SEB kaudu teha aprillis ärajäänud lennule chargeback'i hiljuti.

Mis kuradi "ufo-keelt" sa, Pjotr, räägid?! Abikassa??

Lõuna-Ameerikasse reisimisel on vaja tõendit antikehade positiivse testi kohta. Ja võltsitud tõenditega käib netis praegu suur äri.

bdsm, vb pakub huvi (trip.ee soovitab):

LOT pakub hetkel väga hea hinnaga lennupileteid suveks Tšehhi. Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Prahasse on saadaval vaid 116€ eest ning soodsa hinnaga lennupileteid leiab juulis ja augustis. Lennud on mõlemal suunal ühe kiire ümberistumisega Varssavis. Parima hinnaga lennupiletid leiad üles läbi Skyscanneri

ja

LOT pakub hetkel suurepärase hinnaga lennupileteid otselendudele Tallinnast Varssavisse. Edasi-tagasi lennupiletid on saadaval vaid 80€ eest ning saadavus on väga hea juulis ja augustis. Lennud Tallinna ja Varssavi vahel toimuvad 4x nädalas, teisipäeviti, neljapäeviti, reedeti ja pühapäeviti. Parima hinnaga lennupiletid leiad üles otsides endale sobivaid lennupileteid läbi Skyscanneri.

ja

Poola lennufirma LOT pakub hetkel suurepärase hinnaga lennupileteid suveks Krakowisse. Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast on saadaval vaid 97€ eest ning soodsa hinnaga lennupileteid leiab juulis-augustis. Lennud Tallinnast Krakowisse ja tagasi saab teha 4x nädalas, T-N-R ja P.Soodsad lennupiletid leiad üles allolevast kuupäevavalikust või kontrollides endale sobivaid kuupäevi läbi Skyscanneri.

:D

to Tip. Ma olen korra juba piletid muu aja vastu vahetanud ja 51 € peale maksnud. LWRD'sse andsin asja.

Süsteemi viga pidi olema, aga mul küll lot.com'ist booking'ut vaadates ei näita, et Tallinna lennud alles oleks. Varssavi-Budapesti ja Budapest-Varssavi ajad muudeti ühtlasi ära. Ja mailis öeldud "If there is no conflict between your flights, schedule change can be confirmed in My Reservation section on LOT.com." - no ei märganud mingit võimalust seal kinnitada uusi aegu.

Kui Tallinn-Varssavi lend peaks tagasi tulema sama väljumisajaga, siis on mul aega järgmisele lennule minna 5 minutit, mis on ebareaalne.

https://www.fly4free.pl/lot-oglasza-nowe-trasy-i-od-razu-odwoluje-loty-rzecznik-lot-wyjasnia-wieczorny-kryzys/?fbclid=IwAR1RdeHpihCxRo-ofMnBOXo0pvZdUJy9tIWUM-1zUzvWg-VQPrxnKZ85b48

Augusti Tallinn-Poola ja Poola-Tallinn lend tühistatud – tuli praegu mailile teade. Kuidas ma jätkulendudele (Poola-Budapest; Budapest-Poola) nende arust nüüd jõudma peaksin, need muutusid ju automaatselt liigseteks.

"Vôimalik, et satume järgmisesse gruppi 15.07."

Umbe hää. Hiljemalt 25.07 peaks hostelworldi kaudu Ungari hostelisse broneeringu tegema, et raha võimalusel tagasi saaks.

Kaisa, mis mõttes 23.05-06.06. Hispaaniasse saab ju alates juulist, siin all kohe selleteemaline uudis.