trip-krainetrip-ukraine-dark

Kristiolen

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Logisin ka ise huvi pärast sisse ja samuti tühjus, kuigi mul ka mitu reisi tulemas ja mingeid tagasinõudeid teinud ei ole, seega blacklistis olla ei tohiks.

Samas nt Ryanairi äpis ma oma järgmise nädala reisi näen, seega loodetavasti kodulehel mingi ajutine probleem.

Me just käisime, SitBusi buss oli väljas, ootas veel mõnda aega peale lennuki saabumist ja ca 23:15 väljus. Aga sees ühe putka juures oli kiri, et üks buss väljub veel 23:40 (vist oli Terravision), seega probleemi ei tohiks olla linna jõudmisega.

Ise käinud ei ole, aga olen kuulnud, et Madeirat soovitatakse matkamiseks.

@Äli Ditmann, kuidas öösel Beauvais linna saite?

On keegi reaalselt seda saksa online testimise varianti kasutanud ja on toiminud? Meil novembris Hispaaniasse minek planeeritud, lapsed on vaktsineerimata ja nõutud on antigeenitest. Eestis pakutava antigeenitestiga võrreldes on see online testi hind väga hea, kui saaks ainult kindel olla, et sellega Lätis ega Hispaanias probleeme ei teki.

Ma ei ole värskelt üle vaadanud, aga kui suve alguses kindlustusi võrdlesin, siis Swedbanki krediitkaartiga kaasnev reisikindlustus kattis ka selle kui keegi peaks eneseisolatsiooni jääma ja seetõttu reis ära jääb.

Me käisime juuli alguses. Looduskaunitest kohtadest julgen soovitada Avakas Gorge, Millomeris Waterfall, erinevad veneetsia sillad ja mõnus elamus oli sõit mägedes. Randade osas soovitan Ayia Napa ja Protarase piirkonna randasid.

Meil läks selles mõttes halvasti, et eile kui katsetasin CyprusFlightPassi täitmist, siis olime veel oranzis nimekirjas, helistasin Küprose FlightPassi infotelefonil, kus esimene teenindaja ütles, et kui meil neljapäeva hommikul lend, siis peame ikka testi ära tegema. Kui uuesti helistasin, sain teise teenindaja, kes ütles, et ilmselt neljapäeva hommikul uuendatakse Eesti staatust, aga ta kellaaega ei osanud öelda ja samas rõhutas, et hiljemalt 2 tundi enne väljalendu peab pass täidetud olema. Ühesõnaga otsustasime ikkagi igaks juhuks testid ära teha. Täna peale lõunat täitsin enda ja 11-aastase tütre passi, siis näitas veel, et oleme oranzid ja minult nõudis testi tulemust, praegu tegin ülejäänud perele passid ära ja nüüd näitab, et oleme rohelises ja testitulemusi enam ei küsigi. Seega ilmaasjata said ikkagi testid tehtud.

Küprosele jõudmise osas ma ei muretsegi, suurem mure on see, kas Tallinna lennujaama töötajad meid lennule lasevad - kui nemad vaatavad iata lehte ja seal mingil põhjusel neljapäeva hommikul info uuendamata, siis on jama

Aitäh Teadja infot jagamast. Ma just mõtlesin, et proovin täna lõuna ajal Passi teha, et ehk seal juba näitab seda, et oleme rohelised ja testi nõuet ei ole. Aga kui Pass nõuab viimase hetkeni testi faili, siis reaalsuses ei anna see midagi, et Eesti roheline on. Ma ei saa aru, mis mõte sellel siis üldse on, et esmaspäeviti Küprose terviseminister otsuse vastu võtab ja see kehtima hakkab neljapäevast, ma ise just eeldasin, et ju see ajavahemik ongi selleks, et inimesed teavad eelnevalt, kas neil on 72h jooksul testi vaja.

Jah, aga kuidas saaksin veenduda, et 1.juuli hommikul enne lendu kindlasti see info iata lehel olemas on? Pääseks Küprosele kiirtestiga, siis poleks probleemi, otsustaks lennujaamas testi tegemise vajalikkuse, aga tavatesti vastusega läheb 24 tundi, seega peaksime hiljemalt täna testid ära tegema. Nõme on kulutada ilmaasjata testile raha, sama nõme oleks ka jääda lennukist maha, sest kellelgi on info uuendamata jäänud..

Tallinna lennujaamaga suheldud, seal öeldi, et nemad lähtuvad iatatravelcentre lehest ja sellest infost, mis nad lennufirmalt saanud on - kui lennufirma värsket infot ei saada, et Küprosele pääseb testivabalt, siis nõutakse ka neljapäeval testi, olenemata terviseministri otsusest :(

Sellest neljapäevast on Eesti rohelises kategoorias ja testi enam ei nõuta: https://www.pio.gov.cy/en/press-releases-article.html?id=21211#flat. Hetkel veel reopen ega iatatravelcentre lehel infot pole, ilmselt ilmub see sina alles neljapäeval.

Meil neljapäeval lend, püüan nüüd kiirelt kuskilt infot saada, kas võib ikka kindel olla, et ilusti neljapäeval ilma testitulemusteta lennukile pääseme.

Ma ei saa aru, ECDC andmetel on Eesti alates eelmisest neljapäevast Covid näitajate poolest oranz (https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement).

Küpros jälgib väidetavalt ECDC andmeid, aga täna vastu võetud valitsuse otsuse kohaselt on Eesti endiselt punane ja vaktsineerimata inimesed peavad tegema koha peal täiendava tasulise testi. Huvitav kuna on lootust, et Eesti ka Küprose silmis oranziks muutub.

Ryanair kodulehel on ka nimekiri erinevate riikide testimispunktidest.

Mul sama teema, 15.mail pidi olema lend, 1.mail tuli e-kiri, et on tühistatud, täitsin taotluse raha tagastamiseks, mõned päevad tagasi tuli jälle e-kiri selle kohta, et lend tühistatud, kui uuesti taotlust üritasin saata, siis tuli error. Mingit e-kirja pole tulnud selle kohta, et mu taotlus on kätte saadud ja pole saadetud ka vaucherit. Täna avastasin samuti, et mu Ryanairi kontolt on reisi info kadunud. Õnneks vähemalt tegin üks päev ekraanipildid, et ikka oleks mingi tõestus olemas selle kohta, et mu broneering oli.  Ok sellest võib ju aru saada, et raha tagastamine viibib, kuna taotlejaid on palju ja ilmselt likviidsust praegu pole, aga miks peab broneeringute info ära kaotama, sellest ma aru ei saa, normaalne oleks, et peale mu taotluse tegemist on mu bronni juures märge, et lend on tühistatud ja mu taotlus on vastu võetud.