panax

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 kuud tagasi

8 meeldimist
0 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

La Palma on vahva. Metsad...valgusreostust vähe. Isegi mõned Madeira-taolised levadad. Kui rannad pole tähtsad (kuigi Tazacortes neid on) ja väike seenevihm ei sega,...miks mitte. Sinnajõudmine muidugi natuke keerulisem.

@BeLikeWater - veesport ei ole näiteks kindlasti langenud 83% Lõuna-Fuerteventural.https://ibb.co/7JBMXgv

Nagu näha pildilt, ametliku kontsessiooniga rannabaaride kett  suudab vaevu kõiki teenindada, kui siis kui tuult ei ole.  

See 83% näitaja kajastab ju iganädalaste turistide saabumist, aga kohapeal on üsna suur kesk-pika perspektiiviga kontingent - eelkõige aga sakslased aga igasugused teised ka

Kui kaugele ette broneerisite? Kas peale hajutatuse  tundus, et rahvast oli rohkem kui eelmistel aastatel? (Ei ole veel vaadanud, millal Jämtlandi  ja Stockholmi koolide talvepühad sel aastal toimuvad)

Mina väldiksin suuremaid keskusi ja saari. Võib-olla leidub nišše näiteks Fuerteventura lõunaosas, kus on palju avarust, rohkem jõukamaid turiste ja long-stays (ei ole ka nii UK turistist sõltuv) ja ka vähem koldeid ja sotsiaalseid probleeme, kui näiteks valglinnastunud lõuna-Tenerifel..

Tuult on Maspalomases rohkem kui Lõuna-Tenerifel (ega need suured luited muidu ei teki).  Ümber nurga (Puerto Rico, Mogan) on rahulikum.

Kanaaridel üldiselt ei tunta huvi testi sertifikaadi vastu - ei lennujaamas ega majutustes (v.a. suured hotelliketid, seal on kindlasti veidi bürokraatiat.). Kohalikud võimud tahavad saabumisel kindlasti QR-koodi. Lennufirma esindaja Arlandas uuris küll testitulemust tähtsa näoga, kuigi see on kõigest PDFi väljatrükk ja Synlabi templijäljendil puudub isegi kuupäev.

Olin Gran Canarial 2.–10. jaanuar, siis liikusin edasi Fuerteventurale. Cicari auto maksab praegu €13-14/päev. Oli rahulik, kõik toimis. Liikusin ringi, kolm erinevat majutust ja 3 ööd telgis vabas looduses. Ükski majutus (linnahotell, tuba Maspalomases ja apartamento Puerto Ricos) ei tundnud huvi negatiivse testi sertifikaadi vastu. 

Mõni kuurort, nagu Puerto Rico, oli väga tühi (5–10% tavalisest), Puerto de Mogan oli üsna elav. Playa del Ingles oli ca 30%. Las Palmas-Santa Catalina nägi välja, nagu tavaliselt. Prantslased ja belglased olid lõunas rohkem esil, kui tavaliselt. 

Minu ajal oli saar kohaliku foori süsteemis roheline, praegu on punane. Erinevused rohelise ja punase vahel on üsna väikesed - kõige olulisem see, et 1) punasel saarel on söögikohtade siseruumid suletud. Kui on kaugtööd vaja teha kohvikust, siis pistikupesa leidmisega rohkem jama Ja 2) põhimõtteliselt ei tohi ilma essential reasonita punasele saarele siseneda-sealt lahkuda. Kas ja kuidas seda viimast reeglit turistidele rakendatakse, on minu jaoks endiselt väga ebaselge.

Rootsis on minu standardite järgi (lapsed juba teismelised,, soovin natuke kõrgmägede miljööd) täpselt üks mäesuusakuurort, kuhu on mõtet minna. Nagu varasematel aastatel on ka praegu 4-päevaseid majutus+pilet perepakette jaanuaris endiselt saadaval al. 400 EUR eest. 

Tuleb lihtsalt silmas pidada, et Åre on jaanuari esimesel poolel pime, vahel tuuline ja jäine. Nn kõrgtsoon (mis on päris äge) avaneb alles kunagiveebruaris.   

Ei tea, kas öörongid (mida oleme vahel kasutanud) sõidavad sama tihedusega, ei tea mis lisapiirangud võivad tulla, aga tundub, et  praegu on seal suusatamine soositud tegevus.

Jaanuari lõpp - Ko Phi Phi (läbi Krabi). Hiinlased olid Phuketist juba lahkunud, Bangkokis esimene kohalik nakkus. Telkisin 7 ööd kahes erinevas kohas saare põhjaosas - minu suureks üllatuseks töötas hästi. Tavaliselt eelistan vaiksemaid saari, aga Phi Phi on tegelikult üks parema matkaradade võrgustikuga väikesaari.  

Veebruar-märts - 10 päeva "suitemasu" Kyotos 12-aastase tütrega. . 

20. märts - Åre suusareis  jäi ära. Skistar tagastas kogu summa 2 nädala jooksul ilma et oleksin pidanud pöörduma. Ka kindlustuse kaudu oleks tagasi saanud (Trygg Hansa poliisi välistustes polnud juttu epideemiatest). 

Juuni - Veidi pikem (50 km) matk Koli ümbruses (Põhja-Karjala). Kütsime lastega põhja poole niipea, kui piirid avanesid. 

Juuli algus - Lapsed laagrites, kihutasin üksi jälle põhja poole, kasutades Tallinki kinkekaarte ärajäänud Rootsi reisi eest.  Soome Lapimaa ja Tromsø. Eesti ID-kaardiga-autoga ei saanud üle Norra piiri (Norra pool ei lasknud) aga ostsin praamipileti ja matkasin üle mägede Kolme Riigi Kivist. 

August-september - Pikem "mitte-ühtegi-ööd-hotellis" autoreis Euroopas, kaks nädalat Berchtesgadeni ümbruses. 

Okt-nov - USA, külastasin seal elavat pereliiget.

2. Ei ole konkreetseid plaane, väga tahaks Jaapanisse või Hiina Vabariiki tagasi. 

3. Costa Rica võiks hinnas alla tulla.

Oot, kas ei ole võimalik lennupileti ettenäitamisel Helsingis sadamast otse lennujaama minna?  Sellest oli juttu kusagil mujal, jäi mulje, et oli võimalik.

Jah, uudis pole täpne. Peab olema hotellibroneering tehtud, muidu ei lubata.

Keskeltläbi kõige parem ilm Kanaaridel on Jandia poolsaarel (Fuerteventura). Samas aga tegemist tuulise saarega (umbes nagu Maspalomas). Aga on ka kohti, nagu Costa Calma, mis on suhteliselt tuulevarjus, on erinevaid soppe.  

Tenerife lõuna-, kõrbeosa on enam-vähem Jandiaga võrdselt soe...  

Meie reisidel pole Põhja-Tenerife väga palju isegi La Palmast (vihmasaarest) erinenud. 

Samas on Tazacorte just La Palmal läänerannikul olnud paaril korral jaanuaris väga mõnus, 20+ C mereveega, mis tundus harukordne aga vb on tegu mikrokliimaga.

Nägin ühel suusainfo agregaatoril seda infot, et Soome lähevat 13.12 üle testimisele. Sisuliselt Islandile sarnane mudel. Aga kusagil peale selle pole sama infot näinud, liiatiigi ametlikul .fi saidil. .

Sugram: Jah, nagu ma ütlesin viimases kommentaaris  - tõlgendasin SkiStari kodukal sidekriipsu tähendust valesti. (Kui oleks sõna "kuni" välja kirjutatud (to/until), siis seda segadust poleks mul olnud.)

Mulle selgitati PPA ametniku poolt eneseisolatsiooni tingimustele allkirja andmisel, et EI ole võimalik teha hiljem. Ainult nagu tingimustes kirjas - tervishoiutöötaja suunamisel jne

USA (nt pärast 14 päeva Mehhikos või Costa Ricas viibimist)

Eh, vabandust, ma vist lugesin ennist valesti Skistari kodukalt - kirjas oli "Season opening - 7 February" aga see tegelikult tähistas ajavahemikku (st mingi peatselt saabuv kuupäev detsembris KUNI 7.2 ehk esimene pool  hooajast)

Kas Rootsi suusakeskused üldse töötavad? Skistar Åre kodukal  on märgitud (aga ainult ühes kohas) et hooaeg algab alles 7. veebruaril. Üldinfot selle kohta, et liftid ei tööta detsembris, ei ole. Paljud rootslased olevat sügisel broneerinud jõuludeks, detsembri ja jaanuari paketid endiselt müügis samal kodukal. Skisofreeniline olukord. Ilmselt tuleb ise helistada ja kinnitust paluda.

Eesti ametlik reisiinfo pole just alati tasemel-ajakohastatud. 

Augustis tegin mittevajaliku 6 päevase Pitchupi broneeringu Taanis, kuigi Taani oli nädal aega varem loobunud oma esialgsetest taasavanemise reeglitest.  

Reisi Targalt soovitab, et kui Hiina Vabariigis (Taiwanil) vaja kiiret konsulaarabi, siis tuleb Pekingi poole pöörduda. (Poliitiline soov meeldida on üks asi, aga see on juba absurd)

Dominica (Ühendus). Käidud Erika ja Maria vahpealsel aastal. Air France Point-a-Pitresse ja siis parvlaevaga Roseau'sse. 

Suhteliselt kodune väikeriik, küllalt turvaline. Midagi rohkem Grenada taolist, aga vägevama loodusega. Turismiinfrastruktuur polnud küll päris Gwada-Martinique'i tasemel aga vilets ka ei olnud. Peale Mariat pole kursis, enne pandeemiat oli aga jõudsalt taastumas.  

NB: Reisi Targalt eksib - Eesti kodanikud saavad lausa 6 kuud viisavabalt Dominical viibida, mitte 3.

Tegin augustis pika Euroopa autoreisi, mille kestel muutusid umbes seitse riiki Eestis suhtes isolatsioonialusteks. (Objektiivne risk kaduvväike, olin enamasti mägedes ja kolletest kaugel) Tulin tagas Taani-Rootsi-Turu-Helsingi kaudu - mitte selleks, et eneseisolatsioonist kõrvale hoiduda muidugi, selline oli lihtsalt marsruut. 

Tallinnasse saabudes ja autoga laevast välja voorides ei olnudki võimalust anda ametivõimudele teada, et olin Saksmaaal ja mujal viiinud. Tegelikult ma ei märganud tol korral isegi tolli "items to declare" korridori.  Sõitsin aga otse maakodusse, kuhu olen sissekirjutatud, ja olin seal 10 päeva nagu kord ja kohus.

Olgu sellega, nagu on, aga Raja.fi: "Fundamentally, border inspectors trust the words of travellers."

Täna kl 9 ei saanud enam Kilpisjärvest üle piiri, kõik autod peatatakse ja küsitakse dokumenti. Soome kodanikud lastakse, eestlased mitte.

Ise ka tahaks teada, kas norrakad kontrollivad liikleijaid näiteks Kilpisjärve piiril, või kas Põhjala mulli väliseid reisijaid on nii vähe, et ei peeta oluliseks. (Ja kuidas on lood jalgsimatkaga Halti või 3 Riigi Kivi suunas, mis saab kui kõndida Kautokeinoni välja)

Kas Soome lubab Eesti numbriga autosid üle piiri Rootsist? Tegelikult on teisigi küsimusi palju ja infot vähe.