Millie

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 kuud tagasi

2 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

1. Käisime ainult Baierimaal. Plaanis oli Tšehhi-Austria-Itaalia, aga igaks juhuks püsisime riigis, mille keelest me aru saame. Laste koolireisid jäeti ka ära, esimene pidanuks toimuma märtsis... 

2. Kui vähegi õnnestub, siis oleks tore Vahemere äärde pääseda. Itaalia, Sloveenia, Horvaatia... Plaan selgub vastavalt maailma hullumeelsuse astmele. 

3. Oleme autoreisijad, lennupiletite peale palju ei mõtle.

Oktoberfesti kohta ütleb ametlik koduleht, et ei toimu: https://www.oktoberfest.de/en

Toimub pereüritus "Sommer in der Stadt". https://www.tz.de/muenchen/stadt/muenchen-oktoberfest-wiesn-alternative-wirtshaus-coronavirus-ersatz-wirte-mass-zr-90012797.html

Seal peab teiste inimestega distantsi hoidma ja Baierimaa uueks rahvarõivaks on mask. 

Tagesspiegeli andmetel https://interaktiv.tagesspiegel.de/lab/karte-sars-cov-2-in-deutschland-landkreise/  on Münchenis 100 000 elaniku kohta üle 55 nakatunu, seda on ka Saksamaa kohta palju. Koroonanäitaja on Saksamaa eri piirkondades väga erinev, mina hoiaksin suurlinnadest hetkel pigem eemale.

Kui sõidad otse läbi, siis näiteks marsruudil Varssavi-Pariis pakub Google kaht marsruuti. Berliin-Hannover-Aachen on mööda A2 kiirteed, mis on pigem igavapoolne. Teine on Dresden-Jena-Frankfurt-Saarbrücken, mis on sutsuke pikem, aga võiks nagu põnevam olla. Jalasirutuspausideks põikaks sisse Dresdenisse, mis on alati jalutamist väärt, Eisenachi, Bad Homburgi (Kurpark!) või näiteks Alzeysse. Kiirteede ääres võib muidugi olla võpsik või müravastane sein, nii et pidevalt midagi vaadata ei ole. 

Kolmandat marsruuti pakun ise - nr 9 kiirtee Leipzigist lõuna poole kuni Nürnbergini, sealt teed nr 6 Kaiserslauterni suunas. Jääb ka huvitavaid paiku tee äärde, kus sõitmisest puhata. 

Mõne sakslaste enda poolt välja antud kaardi peal on ära märgitud "landschaftlich schöne Strecke", mis tähendab ilusa vaatega teed. Viamichelini kaardi peal netis (viamichelin.com) on ilusa vaatega teedel roheline triibuke kõrval, aga praegu ei leia, kas seda ka äpina saab kasutada. Kui on aega, võiks sõita mööda Bundesstrassesid, need on tihtipeale huvitavamad kui kiirteed, samas linnakestest läbisõit võib olla paras peavalu.