xvisit

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 kuud tagasi

2 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

@neandertaal - Ise mõtlesin ka ja mõtlesin üldse et võiksin airbnb või millegi võtta või hotelli ja kuskil mujal ööbida ja üldsegi mitte mainida, et kedagi külastan, aga mis siis kui kuidagi välja tuleb? Ja LonelyPlanet jms foorumitest olen lugenud, et isegi kui öeldakse, et sõpru külastan siis on hakatud pärima, et kas on ikka sõber jne ja kui annan kui tuttava aadressi siis võidakse küsida kes ta on ja võib tekkida kahtlusi, et miks kohe ei öelnud jne.

@Blue - Õnneks kolmeks kuuks pole võimalik minna kui ma juhuslikult 3 aastat järjest ei tööta ilma puhkuseta ja sedagi ei tea, kas see siis võimalik on. Meil puhkuseavaldust jne ei ole. Lihtsalt Teamsis märgid ära, millal puhkust tahad ja siis kui ülemus on nõus saad puhkusele. Ilmselt tuleb siis eraldi küsida? Töölepingu ja üürilepingu võin kaasa võtta.

See ongi küsimus, et kas võib öelda, et tulin tüdruksõbrale külla või ei? Niipalju kui Googlest otsisin on mõlemad vastused inimestele toonud probleeme. Näiteks kui ei ütle, et tüdruksõbra juurde tulid külla ja see välja kuidagi tuleb, siis tuleb probleeme, et seda peitsid ja kui ütled, et sõbra / tuttava juurde siis sellest võib tulla ka probleeme ja uuritakse järgi, kas on ikka sõber. Ja on olnud ka paljusid, kes öelnud, et tulid poiss/tüdruksõbrale külla ja pole mingeid probleeme olnud.

Sellest olen aru saanud, et ilma töölepinguta ei ole mõtet USAsse minna ja ka CV ega koolitunnistused ei või kogemata kotti kukkuda.

Olen selline inimene, kes üldiselt läheb teisele maale ainult käsipagasiga. Isegi kui olen kolinud. Ainult riided ja sülearvuti ja kaasas olnud. Tagasi tulnud alati suurema kohvriga, kuid see on eraldi teema.

Ma olen ka mõelnud, et kõik võiks ausalt ära öelda, sest mul ei ole mingeid kavatsusi teisel maal illegaalselt viibida. Seda tean, et liiga palju ei tohi rääkida, ega ka liiga vähe ja vastata ainult nendele küsimustele, mida sult küsitakse.

Tänud vastuse eest, Blue!

Jah, seda juba tean, et tagasisõidu pilet peab olema. Ma ei ela ega tööta oma kodumaal, kuid siiski Euroopas. Töökoht on olemas ja aastas saan 26 päeva puhkust. Veel järgmine aasta ei lähe, sest mu tüdruksõber tuleb ise siia (pidi tulema suvel, aga piirid suleti)

Nii et kui küsitakse, et miks USA-d külastan piiri peal võin öelda, et puhkus ja külastan oma tüdruksõpra? Kardan, et kui nii vastan viiakse mind kuskile tahatuppa ülekuulamisele ja siis saadetakse tagasi.

Õnneks töökoht on olemas ja tagasilennupilet oleks ka olemas, aga sellegipoolest olen netist lugenud "õudusjutte" kuidas ikkagi on piirilt tagasi saadetud ja enne seda kõik ära võetud ja hoitud kuskil pimedas ruumis jne.

Näiteks sellised uudised on hirmutavad: https://www.news.com.au/travel/travel-updates/british-man-banned-from-us-for-life-after-immigration-officials-find-text-to-american-girlfriend/news-story/7e8df16ef386f5cacddb7ec3164b44ef ja keegi siin foorumis ütles aastaid tagasi, et kui oled nn "ida-euroopa" kodanik siis on raskem külastada USAd olenemata Esta olemasolust jne.

Seega mõtlesin otselselt küsida, kas kellegil on kogemusi või tuttavaid, kellel on tulnud probleeme?