Iriak

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 kuud tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Suured tänud  eelnevate soovituste ja juhatuste eest! 

Ateena ja selle lähiümbrus on väga väärt uudistamist ja avastamist.   Vanalinn ja selle ümbrus on mõnus ja hubane. Ühistransport   toimib suurepäraselt ning on lihtne, kiire ja odav. Ateena  24 h ühistranspordi  pilet maksab 4.60€ ja  90 min pilet 1.40€.  Metrooga saab  käia nii linnas ringi, sõita Pireusesse (kust väljuvad laevad saartele ) kui ka lennujaama.  Lennujaamast välja  ja sinna sisse   maksab pilet vist 10€/inimene, kuid kui  olete 3-4 kesi, siis tasub  võtta takso ja sõita kas linna ( ~30-40€) või   lähimasse metroojaama Koropi (takso lennujaamast Koropissse on ~ 10-15€) ja sealt metrooga ( 1.40€) edasi linna (ja sama skeemiga saab ka tagasi). Hoiatus! Linnas ja ühistranspordis  võiks olla väga tähelepanelik ja ettevaatlik oma rahakoti ja  mobiiltelefoniga ning neid mitte käest-silmist lasta!!!

Imeline kogemus oli Vouliagme  termaalveebassein/ järv, kus  saab rahus mõnuleda terve päev ja kus väikesed kalakesed näksivad/puhastavad jalgu ja keha.  Sissepääs 12€ .
Ateenast (Pireusesest) saab sõita Aegina saarele. Sõit kestab  50min kuni 1h 30 min  ja  pilet  maksab  7-15 €/üks suund  ( sõltub firmast ja kellaajast). Saar suhteliselt pisike, rannad mõnusad, linn armas väike ja sealsed pistaatsiapähklid oivalised.  Ja muidugi tasub Aeginal külastada Saint Nektariose kloostrit.

Väga ilusad ja puhtad rannad on ka Porto Rafti kandis ( lennujaama lähedal), kuhu taksosõit  maksab  ligikauda 10-15€. See sobib ka siis kui lendude vahe on Ateenas päeval 4-5 tundi.