Leebe Leo

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 kuud tagasi

6 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Riia, Viin, Praha, Peterburg, München, Pariis, London, Reykjavik, Montpellier, Niza, + hispaania saared .....

Keegi ju ei tea, mis Sulle meeldib. Pead googeldama. Muud ei jää üle.

Pigem siis ikka Aadria meri.

Maitsed ju nii erinevad. Õigem ehk endale ise midagi leida. Söögikohti jagub sellel teel kõvasti.

2 korda selline tripp tehtud. Korra 2 liitrise Opeliga ja korra 540 BMWga (oi nüüd läks õigekiri käest). Kohalejõudmise vahe oli oluline - ca 2,5 päeva. Poolast saab suht kiiresti läbi. Tagasiteel on natuke harjumatu 150/160km/h sõita, aga midagi pole teha. Leedus peab kiirust veel alandama ning jääb mulje, et üldse edasi ei saa.

Šveitsis ei saa kiiresti sõita. Ei ole kombeks ja teed on kitsad. Kui valid mitte kiirtee. 

Saksas peab kiiruse piiranguid jälgima. Neid mõõdetakse. Kui piirangu märk kaob, anna tuld. Paaril korral on Saksas politsei seljataha tulnud. Rikkumisi ei olnud. Ütlesid lihtsalt muiates, et noh, eesti autosid me ikka vaatame vahelduseks. Sätid end kiiresti sõitvate sakslaste taha ja asi kulgeb kiiresti. Aga jah - paljud Porsched, Mersud ja eriti tsiklid panevad ikka minema. Nad ju sõidavad kodus. Teavad asja paremini.

Kiire sõit väsitab. Kui ikka mõned tunnid ca 200ga sõidad, siis tuleb vässu peale. Ei jõua enam teistega sammu pidada. 

Prantslased ei ole väga mõõtmise aldid. Kaamera märgi panevad tavaliselt ka välja. Nad seisavad kusagil tee taskutes ja vaatavad kuidas sujub. Kui jääd silma, tulevad järele. Kiirteel nad ca 170 peale ei tee väljagi. 

Hispaanias ei ole ka midagi eriliselt napakat. Kui tiksud üldise vooluga kaasa, siis ei tohiks midagi juhtuda. 

Portugal on väga rahulik. Aga mõnus. Kiirteel on kaamerad. Ja mitte vähe. Trahvid tulevad koju järele.

Mis ikka. Hakka minema ja vaata, mis juhtub. Ega enne targaks saa kui käed rindu pääl.

Andorra piiril tehakse pistelist kontrolli. Kui midagi väga ebamaist kokku ostnud ei ole, siis neid ei huvita. Mingi teleka, muusikakeskuse ja mõne karbi alko peale neil kulm ei tõuse.

30,07-31,07 käidud Riias. Piiril ei olnud kedagi küsimas midagi. Tee ääres kontrolle ei märganud. Hotellis ja teistes söögikohtades oli tarvis Covid passi ja ID´d. Kontrolliti alati. Ka tassi kohvi tarbeks.

Jah. Prantslastel ka enamus sildu tasulised. Ükskõik kus otsas. Nojah. Mõned tasuta ka. Miks peab selline kallis ehitus üldse tasuta olema? Osa nendest  sildadest on ehitanud firma, mis püstitas Eiffeli torni. Saaremaa sild peab olema tasuline. Viipad kaardiga ja sõidad. Kui ei sobi, teed praamiga romantikat. Krt - tasuta asjad on ajast ja arust ja tegelikult ei ole need tasuta.

Kindlasti on neil kodulehed netis olemas.

Mhmhh. Proovige ära. Pärast näha.

Kõige otsem ilmselt Narva kaudu.

Usun, et pead ikka ise otsustama. Sellel lihtsal põhjusel, et kui asi läheb nihu, siis saad süüdistada iseennast. Kui teiste nõuannete peale läheb nihu, siis on kõik teised süüdi. Ise tehtud - hästi tehtud. Trip'is on nii paju tarku, et neid lugedes oled veel hullemas segaduses kui küsides.

Nojah. Aga kui haigeks jääd siis ilmselt oled päris haige mitte 0,003%. On siis nii hirmus valu ringi töllerdada kusagil?