Marii-Seleena

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 kuud tagasi

4 meeldimist
2 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulin esmaspäeval Pariisist ja keegi seda ei küsinud ei minnes, ega tulles, sama lugu oli Nice külastamisega augustis, kuigi see oli mul välja prinditud. Lennukis nii Lufthansaga kui Air Baltic-ga paluti lihtsalt paberil mingi vorm täita lennukis, ju siis sellest piisas. Lufthansa dokumentide üleslaadimine ei ole miskipärast õnnestunud, kuigi olen seda paar korda proovinud.

Sintra on ülilahe, soovitan, mõtlesin, et 1-2h ja tuur tehtud, aga seal läks üle poole päeva aega, sest huvitavat vaatamist oli ülipalju. Eriti meeldis Pena loss ja park, ka väike idülliline puidust krahvinna Edla suveloss ning Initiation Well - mis suubub maa sisse ja edasi käiku, see oli väga kriipi, lähed sisse ülevalt ja kuskilt maa alt tuled välja. Kuigi see Initiation well asus Pena lossist ja pargist eraldi. Sintrat külastades pargid Sintra linna ja võtad tuk-tuki, mis viib üles lossidesse. Mägedes on hea jahe ka, ei ole palav. Meie tuk-tuki vedaja oli Rita Maria +47 998 81 666, väga lahe naine. Külastasime mais Sintrat.

Portugal seda ei nõuagi, Lufthansa nõudis. Lufthansale sobis nii antigeen kui vaktsineeritus.

Portos tegime antigeeni testi Lufthansa lennule  ja vastus pidi meilile tulema 1-2h pärast, aga tuli 2,5h pärast. Soovitati teha lennujaama Synlabis, aga tegime Porto linnas esimeses ettejuhtuvas ja elava järjekorraga, läks kiirelt. Lennujaamas selgus, et Olin pannud vale e-maili, seega läksin lennujaamas uuesti Synlabi järtsu, väga pikk, printisid mulle tseki alusel uue tōendi. Kui test teha lennujaamas soovitan tulla lennujaama vähemalt 5h varem. Lufthansa lennule saime antigeeni testi ja vaktsiini tõendiga. Samuti kt telefonist, et vähemalt 1 piiriületusdeklar Eestisse oleks tehtud.

Aga kui ma üritasin Synlabi aega panna Portugalis, siis Synlab vastas nii: If the country of destination requires only Antigen test, you dont need to do anything more.

Only to enter Portugal it's necessary to have a PCR test. Seega ei ole visit ikkagi seda PCR riigist välja minnes vaja.

Suur aitäh Sulle Merlin! Minek nädala lõpis,küsin minnes piiri pealt ja äkki loodetavasti juunist asjad muutuvad. Ma ise olen ka tegelikult nii aru saanud.

Kas keegi on teise testi ka juba teinud? Ise lähen teen kuskil, kus endale sobib?

Oleme hetkel Moganis, Gran Canarial, Radisson Blu hotellis. Tulime Lufthansaga ning vaja oli ainult http://spth.gob.es vorm täita, piiril näitasime QR koodi . Retseptsioonist öeldi, et 1000 inimese asemel on praegu hotellis lisaks meile 30 inimest. Gran Canaria nakkuskordaja on 46. Igal pool on maski kandmine kohustlik, ka õues. Kuigi paljudel on maskid lõua all ning kui keegi vastu tuleb tõstetakse mask üles. Moganis, sadamas on paljud restoranid kinni. Maspalomases, Faro tuletorni juures liigub inimesi rohkem, kuigi ka osad restoranid on kinni. Vaatamata piirangutele on väga mõnus, sest peamiselt basseini ääres aega veetes maski kanda ei ole vaja, söögid on buffeena ja väga maitsvad, mistõttu välja väga hotellist ei  kipugi. Varem saarel juba paar korda käidud ka. Pigem julgustan Gran Canariale küll tulla, turiste on ikkagi väga vähe ning teenindus igal pool on väga hea. Isegi kahju hotelli ja restoranipidajatest, nad väga pingutavad.