Epp1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 kuud tagasi

4 meeldimist
0 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nov on väga ilus ka Küprosel, kuhu veel eelmisel aastal käis Ryanairi otselend. Samuti on veel soe Maltal.

Kas keegi oskab kommenteerida, kas on vaja veel teha mingit testi, kui lendan Frankfurti kaudu Barcelonasse, olen vaktsineeritud (14p möödas)?

Reopen Europe järgi ei pea ja transiit ei ole sisenemine Saksamaale ja siis nad ei nõua. Samas siin loen kommentaaridest, et Saksamaa nõuab. 

Kas kellelgi on adekvaatseid linke soovitada?

Paphose kesklinnas on nn ujula tüüpi rannad, et kohe üle pea. Aga 1-2 km ida poole olid ka liivarannad promenaadil. Väga hästi organiseeritud, kõik vajalik olemas.  15 km u lääne poole oli Coral Bay v Beach, väga ilus liivarand. Ja sellest paar km eemal oli Avakas Gorge, mõnus jalutamine kurus. Käisime ka veinimõisates, mis polnud v kaugel. Olympose mägi ka mõistlikul kaugusel.

Ei saa küsimusest aru. Ei peagi keegi reisima. Enne ka ei pidanud keegi reisima ja praegu ka ei pea! Kes tahab see reisib ja kes ei taha, see ei reisi. Meile meeldib reisida ja seepärast käisime detsembris Küprosel. Ja arvan, et kliimas (jah, jälle see kliima), kus viibime peamiselt õues, on nakatuda raskem. Ja olen nõus mitmete varasemate kommidega, et reisi ajal nakatumisvõimalus väiksem kui kohapeal, kus enamus testimata.

1. Jaanuaris Toulouse, veebruaris Pariis. Aprillis jäi ära Sitsiilia, juulis Bulgaaria ja Hispaania, rahad saime tagasi, Hispaaniasse ei julgend ise minna "ülikõrge nakatumisnäitaja" 16.9 vmt pärast :)) .

Augustis-septembris Prantsusmaa lõunaosas. Detsembris olime mitu nd Küprosel, otsus tuli suht viimasel hetkel, kaalusime Kanaaride ja Küprose vahel, kuid määravaks sai otselend. Oli teistmoodi küll (restoranid kinni nt) , aga ei kahetse! 

2. Plaane pole veel teinud, sest alles paar päeva kodus :) 

Ja nagu varem juba siin korduvalt mainitud, ei julge mingeid plaane teha. Kui peaks kuhugi kevadel saama, siis sünnib otsus kiiresti.

Hetkel vesi veel  vesi 20 Paphoses, aga viimase 2 nd on langenud pea 2 kraadi. Pole olnud probleemi 30-40 min vees olla. Aga ööd on jahedad ja langeb pidevalt veel, vast u 15-16 kraadini veebr. Seega suht karastav rannapuhkus. 

Aga Paphose linnaujulas ( st mère ääres) on v palju kohalikke talisuplejaid, kes juba varahommikul, kui õhk on veel ça 10, juba platsis ja teevad pikki tiire :)

Väga hea märkus kütte osas: meile 1 B&B kohas Ayia Napas teatati, et küte on lisatasu eest, õhksoojuspump ja 10 euri päev! Nii me siis istusime niiskes korteris ja magasime 2  tekiga, sest 10 euri lisaks tundus liiast. Päeval on soe, aga öösel jahe. 

Ayia Napasse ei soovita ma praegu üldse minna, sest seal lahti vaid paar toidupoodi, tänaval ei olnud ei inimesi ega autosid, täiesti mahajäetud. Paphoses on vähemalt melu :)

Soovitaks pigem korteri võtta. Kuigi olime 2 nd tagasi Athena royal hotellis Paphoses, hs ülihea ja hotelli restoranis sai süüa ka. Hotell oli peaaegu tühi ja selle kohta oli hs täiesti 5++  Praegu Paphose kesklinnas rannapromenaadil korteris ja siin on mugavam, sest restoranid ümberringi müüvad kaasa ja kokkuvõtes odavam nii.

Reedest Küprosel. Hetkel soovitan võtta hotelli, kus on hs ja ka õhtusöögi võimalus, sest väljaspool hotelli kuskil väljas süüa ei saa, ainult kaasa osta. 

Samas kaotati liikumispiirangud regioonide vahel ja saab vabalt liikuda. 

 Kõige tähtsam aga, et ilm sarnaneb Eesti suvega ja ka merevesi on nagu suvel Eestis, samas vaid üksikud ujujad. Inimesi väga vähe ja tundub et kasutusele on võetud kõik võimalikud meetmed, nt plastikkindad poes ja lifti sisenedes :) Kõige üllatavam oli, et meid kõiki pandi Paphose lennujaamas veelkord testi tegema. Hoolimata sellest, et lennukisse pääsemiseks tuli ette näidata neg test.

Minnes jah teen testi ära ja kõik ok. Aga pärast 2  nd Kanaaridelt tagasi tulles, siis vist peaks Kanaaridele testi tegema, sest parem juba sinna positiivsena jääda kui Saksamaale

Kah kaalunud mõtet sinna sõita. Aga hetkel on minu jaoks kõige nõrgem lüli Lufthansa plaan hakata (kõiki) reisijaid kiirtestima.

Ehk siis, minu küsimus on, et mida teeb Lufthansa positiivsete reisijatega antud juhul Frankfurtis? Üritasin leida Lufthansa meili, et uurida, aga pole õnnestunud.

Turismiinfo vastusest loen välja, et iga districti sisenemiseks on kontroll?  On nii? Või ikka ainult Paphose ja Limassoli districtide kohta käib see?

Oli ka idee minna Kanaaridele Frankfurti kaudu. Nägin aga uudist, et Lufthansa hakkab valikuliselt reisijaid kiirtestima. Kas keegi teab, mis saab, kui annad nt Frankfurtis positiivse testi koju tulles ja lennukisse ei saa? "Terminal 2"?  X päeva isolatsiooni Saksamaal?

Ma sain Ryanairilt aprilli lendude eest väga kiiresti, st juba  märtsis, kui nad lennud Itaaliasse tühistasid. 

Samuti sain suvel Tuusikust raha ça 1 nädala pärast reisi eest, mis pidi toimuma juulis Bulgaariasse. Olin väga üllatunud, sest öeldi, et "võib minna aega". Arvasin, et see tähendab paari kuud. Siiani vaid head kogemused

Aitäh info eest! Kokkuvõtes tundub, et ainus jama seoses Kanaaridele reisimisega on hetkel isolatsioon Eestis ja minnes pole vaja teha mingeid teste (erinevalt nt Küprosest, kuhu veel hiljuti sai isolatsioonita, aga olukord on muutunud seal vist)

Kas keegi jagaks, kas on vaja teha test saarele jõudes või Eestis enne ärasõitu ja nagu kuskilt lugesin ka enne saarelt ärasõitu?