erkij

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 kuud tagasi

7 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

No mis F? Singapore Airlinesil anti sulle ju ikka ainult äriklass - olemas on ju ka eraldi esimene klass. Lihtsalt asenduslend teise firma äriklassis.

Ei taha paanikat tekitada, arutlesin lihtsalt kuidas reeglid ja kogemus on. Võimalik, et hästi seletades tehakse erandeid piiril - eriti kui Tallinnast oled juba peale saanud ja võibolla tõesti saad pagasi edasi saata. Mida ma hästi ei usu siiski, lisaks ei ole online check in kindlasti võimalik, seega pead igal juhul pääsema Helsingis Qatari deski - piletid on ju eraldi, ma ei näe, et Tallinn saaks parimagi tahtmise korral su pagasit enne check ini tegemist vastu võtta edasi saatmiseks eraldi piletitega. Ma loodan, et lõppsihtkoht ei ole Tansaania ometi?

Mis su lõppsihtkoht on? Kas on võimalik kuidagi ümber marsruteerida? Mõned Euroopa lennujaamad on transiidi osas leebemad, aga mitte kõik. Peab hoolikalt valima. Olukord võib ka kiiresti muutuda, see puudutab eriti tagasisõitu kui see kunagi kavas.

Ja sul on eraldi pilet Tallinn-Helsinki? Oled Soome kodanik või alaline elanik? Sa ei saa isegi sellele lennule, sest Finnair/Norra peab sind tasuta tagasi toimetama ja seda riski nad võtta ei taha. Lisaks saavad nad trahvi. Testi olemasolu ei aita ja piir on sulle kinni.

Qataril ei ole transfer deski Helsinki-Vantaal, sest see pole nende ümberistumisjaam lihtsalt. Suht lootusetu üritus sul eraldi piletitega, check in-s peab käima landside oma dokumente näitamas, ainus erand kui ühel piletil siis kontrollivad alles väravas ja siis saad pardakaardi juba Tallinnast. Online check in on lõpetatud. 2 lounge on seal siiski avatud kus oodata, aga eelduseks siis et kõik ikka ühel piletil. Mis takistab osta ühele piletile kui hädavajalik reis?

Poolteist kuud tuleb kindlasti positiivne. Aga kui raha palju, võib ju ühele pereliikmele huvi pärast teha, anna meile ka tulemusest teada?

See oli kunagi jah lubatud aga uuel ajal enam mitte. Pead olema ühes kallis kuurordis kogu aja enne kui riigist lahkud. Kui riiki tagasi tuled, võid otse lennujaamast teise sellisesse minna. See on kogu lubatud liikumine saarte vahel. Transfeeride hindu on ka päris palju tõstetud, ilmselt ka selle pärast, et nende täituvus on väike, sageli tuleb kaua oodata, kogutakse terve päeva saabujad kokku.

Kus see ninatark Killuk, viroloogia-asjatundja Dubaist, nüüd on? Paluks olukorrale kommentaari... muidugi ma andsin kaudse hinnangu ise kohapeal olemata ja ei pretendeerinudki täielikule ja täiuslikule ennustusele, see ongi võimatu, aga tõsiasju ja ka kaudseid tõendeid ei saa ometi eirata. Saan küll aru ka, et ta võib olla kohaliku meedia manipuleeritud mõju all, siia meieni see ei ulatu.

Üheotsa piletiga ei ole kuidagi võimalik ei nüüd ega edaspidi. Pead ostma pileti mingisse sellisesse riiki edasi, kuhu ilma piirangute või olemasoleva viisata sisse saad.

Turistid saavad juba täna Taisse. Arvata, et need tingimused leevenevad sügiseks on küllaltki naiivne, pigem karmistuvad viiruse edasise muteerumise käigus. Suht kallis karantiinihotell 14 päevaks, kust ma ei tea kas toastki tohib lahkuda, see süsteem jääb nagunii lähemateks aastateks kehtima, vähemalt Euroopast saabunutele. Üks lihtsam variant on saabuda Hiina Rahvavabariigist, aga enne pead muidugi sinna sisse saama.

Lisaks on Tai praegu viiruse leviku kasvu faasis, ei tea mis olukord seal kohapealsete piirangutega sügiseks on. See kõik pannakse välismaalaste süüks praeguse sõjaväelise valitsuse poolt. Rahva meelsus on vastav.

Alati küsitakse, juba lennukisse võib mitte saada kui pole ette näidata tagasisõidupiletit. Tavaliselt seda jah ei küsita, kuna süsteemis sama lennupileti piires on tagasilend näha, aga kui on ostetud ühesuunapilet, siis 99% kindel, et küsitakse. Piiril võib isegi kergem olukord olla kui kuidagi sinnamaale olete juba saanud.

Praegustel andmetel võistlus toimub lühendatud kujul ja koroonahaigeid starti ei lubata. Tavapublik ei ole lubatud, aga kalli hinna eest natuke siiski. Veidi ebaselge on hetkel kas seda eripublikut ka testitakse ja mitu korda siis ja mis need testid maksavad ja kas kohapeal hoitakse see aeg kuskil luku taga. Müügil on seega üksikud päris kallid piletid (näiteks päev kuni 250 eurot, kogu võistlus 1550). Tundub, et päris läbi need müüdud veel pole, aga suur osa on broneeritud. Sest tagastus ei ole 100% kui võistlus ikkagi ära jääb ja veidi on veel selle lõpliku otsustamiseni aega. Kohalikud arvavad, et võistlus võib küll alata, aga siis ikkagi paljude koroonajuhtumite tõttu katkestatakse. Ehk tasub rihtida avapäeva. Saan aru niimoodi, et selle pileti omanikud võivad lockdownist hoolimata korraldaja organiseeritud transpordiga kohale pääseda, muidu tõesti on teed riigis blokeeritud, kehtib ka komandanditund. Aga jällegi, kui ikka maksad selle 1550, siis vist saab. Restoranid on suletud. Üle 6 inimese kogunemised aetakse jõuga laiali. Eriti ei liigu ka enam ühistransport. Nakatumisnäitaja on umbes 2 korda halvem kui Eestis ja liigub pigem ülespoole kogu aeg, kuigi inimesed peavad küll reeglitest rohkem kinni kui meil, vähemalt on sellist tagasisidet kohapealt. Aga ega need reeglid ei aita nii hästi leviva viiruse leviku vastu, seal on enamvähem Leedu olukord, näitaja on hullemgi aga kuna tervishoid selgelt parem siis selles osas ülekoormatus ei ole veel 100% saavutanud, aga veebruariks võib juba saavutada.

Kas kõik lennud on ühel piletil alates Tallinnast?

Sinna saab suht vabalt veel praegu. Kuigi kohapeal on natuke piirama hakatud siseteenuseid. Kokkuvõttes võib sealt suht kergelt ka koroona saada muidugi, eks igaüks kaalub võimalikke riske. Rootsi nakatumisnäitaja on Eesti omastki hullem hetkel. Eesti hakkab vist varsti tagasitulijatelt kohustuslikku testi nõudma, seda ei oska kommenteerida veel täpsemalt, ennekõike kas see muutub tasuliseks nagu räägitakse võimukoridorides.

Soovitan alati ka reisikaaslaste poliitilised eelistused välja uurida. Kusjuures ei olegi päris nii, et teatud suunad sobivad ja teatud mitte, praktikas tuleb välja, et ühe erakonna naistoetajad on ikka erilised virisejad, samas kui samade vaadetega mehed on igati toredad. Ja püant seisneb veel selles, et naised ühest teisest erakonnast, millest arvaks, et jubedikud, on osutunud vägagi rõõmsameelseteks reisikaaslasteks. Mine võta nüüd kinni.

Naiivne arvata, et sel sügisel Austraaliasse lastakse (ja juhul kui juba resident oled, siis tead tingimusi ja kulusid juba arvatavasti isegi). Tutvu reaalse olukorraga.