tomol

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 kuu tagasi

2 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nonii, olles peatselt uuesti Mehhikost naasemas, viin eelneva postituse tänapäevasesse tõlkesse.

Põhjus, miks lennujaamast pidi välja kõndima, taksode pärast oli klassikaline Tulika keiss, kunagises TLL’s, kus maja ees olev takso on lihtsalt 10x hinnaga :) See tuli meelde alles taksosse istudes. Kuna seekord reisime lastega, siis oli esialgu niikuinii suurt taksot tarvis aga juba teisel päeval saime aru, et ka 4 inimest mahub tavalisse taksosse kenasti ära. Maskidega, loomulikult.

Kui lapsed on erinevate perenimedega, ja alla 18, siis on soovitatav võimalusel kaasa võtta sünnitunnistuste koopia või muu sarnane tõend, et sa sinna võõraid lapsi maha-müüma ei lähe :) Seda küsiti ka minu isalt, kui aastakümneid tagasi ilma emata Mehhikosse reisisime.

Endiselt, Puerto on väga turvaline ja hetkel ka toredalt vaikne. Carrizalillos on nädalahvahetuseti siseturismi tõttu rohkem rahvast kui muidu aga see ka ainuke hetk kus rahvast ümbritsetult end tunda. Teine koht kus palju rahvast on La Punta, see tagumine Zicatela surfinurk, ja see ka koht kuhu isiklikult enam rohkem ei läheks, lastega kindlasti mitte. Palju hipstereid, rannas. Rand must, hobusejunne täis. Veits läbu. Kogu see ebameeldiv visuaal, mis Mehhikost viimasel ajal silma on jäänud. Aga päeva lõpuks see rahvas nö. linna ei satu ja kui satubki siis ainult hetkeks, sest neil hakkab igav sest Carrizalillo on endiselt väga rahulik koht, kus päeva veeta, süüa, juua, surfata. La Puntas on küll rohkem läänemaiseid restosid, kui takodest peaks isu täis saama.

Üldiselt on kõik restoranid avatud ja desotakse korralikult. Hinnad on soodsad ja toidud maitsevad imeliselt. Ilm on kuum ning endiselt soovitan basseiniga öömaja. Suuremad toidupoed asuvad turu läheduses. Kohalik SIM maksis kokku koos natukese dataga ca 200 pesot, mis on ca. 8€. Mõistlik tõlkimiseks, guugeldamiseks ja kaardi vaatamiseks. Praegu ka kena vaalavaatluse aeg, mis on üsna vägev, kui seda kogemust varem ei ole.

Väljasõidu tegime ka Chacahua laguuni, mida soovitame. Rohkem infot Rinconada äärsetest turistikioskitest. Kestab 12st - 9ni koos transpordiga.

Julgen uskuda, et tavaliseks turismipuhkuseks saab praegu Puertos kenasti ainult inglise keelega hakkama. Turg on vägagi umbkeelne ja tänavamüüjad Playa Principalis ka. Ilmselt ei üllata, aga mõni sõna espanjooli tuleb päris kindlasti kasuks.

Tere, Kärt

Käisin Puerto Escondidos 2018 sügisel. Tegu oli ka siis vähese ameerika turistiga kaetud väikelinnakesega, milles kolm mõnusat sopilist randa, millest Carrizalillo kõikse mõnusam. Rand oli üsna kompaktne. Õigel päeval saab surfata või siis ukerdada mõnel ranna kõrval asuval rajakesel. Õhtul päikeseloojanguks on ideaalne rannast kohe lõunas olev, kaljunukil asuv restoran Espadin. Kui seal mõni päev laineid ei ole, siis on vesi sile ja soe. Rannas - trepist alla ja vasakule - töötas ka imepisike baar, mis müüs vett ja õlut.

Ise reisisin küll üksinda aga üldpilt oli väga turvaline. Lastega reisimisel ehk võiks raskendatud olla puudulik tänavavalgustus paljudes kohtades. Lisaks, autode kehvad tuled ja päris suured augud asfaldis. Ehk siis hoidke kokku ja olge ettevaatlikud. Eriti suure tee ületamisel.

Angelito rand on natuke populaarsem, sest sinna minemiseks ei pea kõndima alla päris suurest trepist, nagu Carrizalillo puhul. Sealt ka stardivad varahommikuti kalareisid, turistidele, mida kindlasti soovitan. Kõikse kõvem kalamees oli 2 aastat tagasi Omar, kes oma kolleegiga minda ja mu vast-leitud semusid päevaks merele viis. Seal nägi lendkalu ja meeletult palju kilpkonnasid. Lisaks püüdsime ühe Sailfishi, kes ka merre tagasi lasti. Varuge vett ja päikesekreemi. Kalapüük, küll minu mäletamist mööda ei olnud ilmtingimata väga soodne tegevus. Kuna Omari paat oli eelneval päeval Zicandelas liivale kinni jäänud ja ma suutsin ta sealt lahti tõmmata, siis oli ta piisavalt külalislahke, et teha sümboolne allahindlust. Ehk, moraaliks, kui keeled suus siis kindlasti tuleb suhelda ja küsida võimalusel paremat diili, või siis paati jagada mõne teise pere/reisijaga.

Lisaks on pikk rannapromenaad, Zicatelas, mis ei olnud ujumiseks väga isuäratav. Rannana on seal ruumi kõvasti, lisaks on promenaadil restod ja lokaalid. Ranna lõunapoolses osas on surfaritele appetiitne asukoht, La Punta. 

Üldiselt tundus, et põhiline hostelimaailm koondub just La Punta lähedusse. Puertos endas oli pisike peatänav Benito Juarez, kust kõik vajaliku kätte sai. Samuti oli seal kena turuhoone kuid vahepeal olla avatud veel uuem turg, kus värskeid saaduseid ja ka tacosid süüa ning kaasa osta saab.

Üldiselt arvestage sellise infrastruktuuriga, et internetti igal pool ei ole. Toidupoes sai maksta maardiga, turul ei saanud. Kasutada võib vast mõnda kohalikku Sim kaarti, et oleks gps olemas, kuigi linnake ei ole üldse väga keeruline. 

Arvestage, et seal võib olla väga palav. Valige öömaja enamvähem selle järgi, mis teid sinna viib. Kui tahate rannapuhkust, siis olge rannale lähedal. Võimalusel leidke basseiniga öömaja, sest Oktoobris oli tõesti soe ja bassein võib päästa kõige hullemast.

ps. Lennujaama taksod ootavad teid lennujaama väravatest väljas, kohe suure tee ääres. Silmaga nad paista ei ole.