Terje Jäär

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 kuud tagasi

1 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui meil lapsed väikesed olid, käisime palju autoreisidel telgis ööbimisega. Meil oli suur peretelk, suur magamisosa 2,4m lai ja kõrge ka. Meil oli kaks 1.20 laia õhkmadratsit ja magasid nagu voodis. Eeskotta mahtusid lauad-toolid ja sai vabalt püsti käia. Olemine oli mugav, aga selle üles-alla panek ja kogu pesa ehitamine oli aeganõudev, kuigi me saavutasime aja jooksul päris suure vilumuse. Proovisimegi liigelda nii, et telk oli 2 ööd paigas, siis sõitsime edasi, Parkisime ennast tavaliselt kämpingusse mõne mänguväljaku servale. Laste kasvades muutus see telgiga jamamine aina tüütumaks, sest lapsed ei vajanud enam nii palju mängimise aega ja nendega sai juba pikemalt sõita. Kuna sõitsime bussiga, siis mingi hetk avastasime, et magame pigem bussis, kui viitsime telki üles ja alla võtta. Või võtsime mingi odavama katusealuse ööbimiseks. Nii see meie telk seisma on jäänudki. Lapsed vahest laagrites on kasutanud, seal on hea olnud, ruumi paju ja telk mitu päeva paigas.

Külm pole suures telgis olnud, kuigi magamistuba oli suur, õhku oli palju ja märjaks ei läinud kunagi, kuigi tegu oli odavpoe telgiga. Vaiu lappisime teibiga ja olid kasutuskõlblikud jälle.

Kusagile metsikult peatuma jäädes ei kujutaks ette, et niisuguse telgilahmaka üles paneks. Kui tahaks vaikselt öö ära magada ja edasi sõita, siis oleks 2 väikest telki mõeldavad. Aga arvan, et meie lapsed poleks eraldi telgis soovinud magada.

Aga tagasilennuga kas Itaalias peab ka jätkuvalt testi tegema kui tuleme läbi Riia tagasi.

Tegelesin just selle teemaga ja mulle tundub, et tuleb tagasi lendamiseks ka test teha, sest sisened Lätti, ehk siis kõik täpselt sama, kui Eestist Lätti sisenedes. Endal kogemust ei ole, et kes ja millal midagi kontrollib ja mis siis saab kui Itaalias positiivse testi annad. Oleme ise ka perega minemas, aga selle uurimistöö peale saime vaksineerimiste ajad varasemaks ja nüüd läheme vaksineerimise tõendiga.

Itaaliasse minnes tuleb ka täita veebis paberid.

Kas juhataksid lingile, kus seda veebis täita saab. Lugesin ka, et tuleb midagi täita, aga seda vormi ei leidnud. Jäingi juba arvama, et ehk lennujaamas pistetakse mingi ankeet täitmiseks näppu.

Probleem on selles, et läbipõdemine on toimunud rohkem kui 180päeva tagasi, kuid vaksiini tehakse ikka ainult 1 doos ja seda valida ei lasta, et teist ka saada. Seega läbipõdemise tõendit teha ei saa.

Olin just Riiast Itaaliasse lennupileteid ostmas kui selle infoni jõudsin. Jäigi ost pooleli. Kas kellelgi on kogemust ka selle 1 doosi tõendiga, et see ei sobi ? Kas Läti maismaapiiril on praegu kontroll ka? Ja kas ma saan aru,  et vaksineerimispassi kontrollitakse lennukisse sisenemisel. Seega tagasi lennul Riia suunas ei saagi selle tõendiga lennule?

Minu mees põdes novembris ja sai ka ainult ühe doosi. Digitaalset EL Covid tõendit genereerides näitab 1 doos 1-st. Kuna põdemine oli rohkem, kui 180päeva tagasi, siis läbipõdemise tõendit genereerida ei saa.

Ei teagi, kas see tõend lõpuks piire ületada ka lubab?

Käisime aastaid tagasi Amalfi rannikul oktoobri teises pooles. Väljaspool hooaega oli see täiesti autoga läbitav. Vaated olid imelised ja ka peatusteks oli kohti. Leidsime väikse maantee ääres teeotsa, kust sai treppe ja väikseid tänavaid pidi alla randa minna, siis käisime mahajäänud hotellikompleksi uurimas, seal oli terve kaldapealne väikseid majakesi täis. Kui maantee tühi ja silmad lahti hoida, siis seal on igasugu huvitavat kohti. Lisaks siis veel veidi suuremad asulad oma kitsaste tänavatega ja vaatega merele.