Veiko Veski

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 kuu tagasi

3 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Reisi pikkus oli 7ööpäeva. Liikusime rongi ja bussiga Bergamost Horvaatiasse, sest tõesti ei kujutanud ette kuidas ja kas isolatsiooninõuet jälgitakse ja ja ei soovinud rumalalt raha raisata. Otsustasin välja paista võimalikult transiitliiklejana  ja Itaalia pinnal veetsin enam-vähem nii täpselt kui neil hetkel seadus lubas, covid testi kehtivus ja minu logistikaplaan võimaldas. Kuna kogu Itaalia covidi info kogumine käib paberi peal, siis enam kui  tõenäoline on, et  mingit ülevaadet riigis liikumise, sisenemise ja väljumise kohta ei ole. Kuna lend Tallinnast Bergamosse saabub südaööl, siis valmistasin paberi kus kirjas, et liigun lennujaama ja hotelli vahel. Ühesõnaga täpselt seda tuleks siis sinna kirjutada mida nende arusaamine tõhusast komandaditunnist võiks tähendada - hädavajalik liikumine mis iganes põhjusel.Ka järgnevateks päevadeks olin neid pabereid portsu valmis printinud, et  vajadusel siis saab lünki täita ja esitada, aga osutus üle mõtlemiseks, sest tegelikult ju kedagi see ei huvita. Kusagil seda kritseldist ei küsitud ega kontrollitud. 
 Kohapeal olles sain aru, et võiks ka Põhjast lõunasse liikuda kui näiteks Sitsiiliast oleks tagasilennu ostnud,siis oleks mida vajadusel ametnikule argumendina presenteerida, aga sai teisiti tehtud ja tagasilennu ostsin meile alles tagasiteel Horvaatiast, siis kui oli selge, et piiriületuste ja liikumisega tegelikult muret pole.  
  Eestis pannakse covid testile ka teostamise kellaaeg, kuid Horvaatias anti teada, et nad piirduvad vaid kuupäevaga, mis oli väga oluline sest 48 tunni sisse ei saanud kuidagi riigist läbimist  ja väljumist mahutada. 
Liikusime ainult oranžis alas, mida saan kirjeldada Bergamo ja Trieste näitel. Osa poode (sh riideped ja lihtsalt träna poed) ja söögikohti on avatud, kuid on valikuliselt sisenemispiirang, milles arusadavat ühtset loogikat, nagu meil Eestis, ei olnud. Baarid, kohvikusd müüsid kaasa aga olid püüdnud teha kõik endast oleneva, et reeglite piires sa ikkagi sinna nende maja ette jõlkuma jääksid, kuidagi seina najale naaldudes õlut ja veini jooksid, mida  kohalkud ka innukalt kasutasid. Tänaseks on välikohvikud taas avatud. Nähes seda kohapealset mentaliteeti, siis ülejäänud on ennast kindlasti nimetanud välikohvikuks või siis maksavad juba kellelegi katust, et silm kinni pigistataks. Ühesõnaga kes soovib see saab ka bisnesit teha, ainult et turiste pole - kohe üldse ei ole ja hinnad on ka nö Viru tänaval ja raekoja platsis väga mõistlikud.

Aitäh kõigile kes siin mõtteid avaldasid. Infomüra ka ametlikel lehtedel Itaalia kohta on kõrvulukustav, siis kogemuse pealt võin nüüd öelda et reisimine ühistranspordiga läbi oranžide regioonide sujus hästi. Politsei, turvamehed ja rongipersonal ei tegele koroonadetektiivlusega, vaid viskavad kulpi ja soovivad head reisi. Tagasiteel sama lennujaama kaudu lahkudes tuli täita paber enda andmetega, kuid see puhas formaalsus, millele isegi pilku ei heideta. Amtenike üliagarust silma ei hakanud. Jooksvalt sai reisiplaan ümber tehtud ja liigutud Bergamost  Horvaatia suunal,  kus eneseisolatsiooni kohustust ei ole. Tallinnas tehtud rapid test sai telefoni ekraanil piirikale nina alla pandud ja sellest piisas, et Horvaatiasse sisse pääseda. Väljudes piirikatele testid huvi ei pakkunud  ja Itaalia poolel puudus kontroll üldse.