Lillekesekene

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
9 postitust
106 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aga kas Javale ka on mõtet edasi minna? Ja kui minna siis kuhu?

:) ei taha kindlasti mitte ainult lärmi ja möllu - selle pärast esitasingi võrdluseks Nusa Dua ja Sanuri. Aga sain juba targemaks - Sanur sobib sellisel juhul rohkem. Mulle jäi mulje hotelle ja arvustusi lugedes, et NusaDua rohkem selline suurte luksushotellide kant. aga mina otsisin pigem sellist väikest ja hubast kohakest mis ei asuks otse diskoteegi kõrval:) Aga Gili saarte küsimus jäi veel üles - kui lihtne on liigelda saarte vahel? Kas kaks ööd piisaks, et tutvuda kõigi kolme saarega?

Kui Miamis juba olla siis kindlasti ka ööbida seal. Öine Ocean drive on jalutamist väärt.

Oh, tegelikult lootsin leida rannapuhkust paariks päevaks bangalo tüüpi majutusega koos hommikusöögiga. Mõõdukas lärm ja melu käiksid ikka asja juurde ja mõnusaid söögikohti võiks ka läheduses olla. Aga Nusa Dua tundub rohkem olevat selliste suurte luksushotellide piirkond? Ubudi läheme hiljem nagunii.

Kui Balile jõudes tahaks kõigepealt paar päeva puhata kas oleks hea valik Nusa Dua s mõni hotell või Sanuris?

mukile: "SF plaani ei võtta, LA ja Vegas on piisav linnamelu." Usu mind ja kuula ka teisi kui valikus on SF või LA siis kindlasti SF. LA on lihtsalt üks väga suur linn. SF on väga ilus linn ja hoopis teise auraga. Las Vegas on eraldi lugu ja seda ei saa isegi linnamelu alla lahterdada. Mulle meeldis:)

Aga kas keegi oskab öelda. Eestit tutvustavad dvd-d või raamatud hispaania keeles. Kust leida?

Kui Eestis saad väikese autoga hakkama siis saad ka seal:) Teed paremad, parkida lihtsam - ära üldse muretse.

Olen teinud läbi samuti kahe perega autoreisi Austriasse ja tagasi. Aga meie olime ikka kahe autoga. Kõige suurem probleem oligi majutuse leidmisega kuhu kõik korraga ära mahuksid. Selles osas peate küll kindlasti midagi ette võtma. Kui ette bronnida ei julge siis otsige enne netist sobivad variandid välja koos telefoninumbritega. Ja ühe jutiga sõitmist ma ka ei kujuta ette - tundub utoopia kui just mingi imemugav kapteniistmetega luxbuss ei ole.

Aga miks siis ometi keset suve ja Egiptusesse? Võta lahti odavlennufirmade pakkumised - surfa natuke ja osta kõige odavamad piletid kuskile Lõuna-Euroopasse. Ja seal ikka on ka vaatamisväärsusi mida vaadata:)

Meil oli ka Chicagos umbes sama seis. Maale sisseregistreerimine võttis niivõrd kaua aega ja töötasid ainult mõned lauad. Edasilennule oli aega täpselt 2 tundi. Meie jõudsime aga väga paljud jäid järgmisest lennust maha. Tegelikult ei oska vist keegi sulle kindlat nõu anda.

Jah, LV-s pikemaajalist viibimist soovitaksin minagi. Mina oma kolmenädalasest reisist olin 5 päeva seal.

Sellise marsruudi puhul jätaksin San Diego välja. Sekvoia parki ära kindlasti vahele jäta. SF lähedal on ka Redwood National Park. Samas ka novembris oli sel parkimiskoha leidmisega raskusi - ma ei tea mis siis veel suvel on? Üle mägade LA-sse ma sõitnud ei ole seega selle kohta ei oska midagi arvata. red rock canyonit ma ei näinud su marsruudis, Hoover DAm. Kes suvel on käinud oskab äkki rohkem sõna võtta aga vähemalt talvel nad hirmutasid suviste turistide hordidega. Arvan, et sellise marsruudi läbid sellise ajaga ainult siis kui oled väga tubli hommikune ärkaja. Arvesta sellega ka, et hommikusööki sulle kuskil ei pakuta ja seda pead ka hommikuti veel eraldi kuskilt otsima. Majutuse pead sõidu pealt oskama välja otsida või teed juba kodus kõvat eeltööd. Novembris - täielikul madalhooajal tekkis meil näiteks raskusi majutuse leidmisega enne Sekvoiat. Samas rahvusparkidest oleks tark ka müni matkarada läbi teha. Yosemites kindlasti koseni kõndida. Jäta marsruut vähemalt selles mõttes lahtiseks, et sa seda majutuskohtadega ära ei seo. Kui tunnes, et ajast jääb puudu siis lõikad kuskilt:) Kas Los Angeleses Universal Studio on plaanis? sinna kulub kindlasti vähemalt päev.

Kas niinimetatud "uksest sisse suuskadega" keskusi on võimalik leida ainult põhjamaades? Ei meeldi üldse see bussi või autoga suusasaabastega logistamine:) Austrias, Itaalias vist selliseid keskusi ei ole? Millised üldse on hinnavahed kui võrrelda lõuna ja põhja suusakeskuste vahel? Põhja sõidaks autoga, lõunasse lennukiga. Lõunasse minek ikka kallim?

SF ei tohiks küll välja jätta. Ise veetsime seal 3-4 päeva. väga lahe linn. Sellisel juhul jäta juba LA vahele või mõni rahvusparkidest. LA - SF rannikuäärne tee - see on mõeldud ka ikka nautlemiseks mitte kihutamiseks:)Monterey meeldis väga. Aga kui reis toimub suvel puhkuste ajal siis võib seal turistide uputus küll olla. Novembris oli super.

Kui päevad just loetud ei ole siis jäta ikka paar ööd Bangkoki ka, Pooletaise päevaga jõuad üht ja teist näha küll.

No puhkusele minnes võiks ikka mudelitega ennast enne kurssi viia ja ikka Eestist vidin ära soetada. Ei ole see esimene elektroonika pood midagi kohe nurga taga - telefonikaardi otsimisega läks ka ikka omajagu aega:) Seda enam, et emakeelne juhis on ikka emakeelne juhis ja siis ei saa ka alati kohe aru:)

Meie vedasime gepsu kaasa ja ilma jääd ikka hätta. Oleneb muidugi kui palju ka suurlinnu külastad.

Aga kui olen autoga ja kindlasti on vaja parkimiskohta? Peale selle jõuan sinna keset ööd:)

Tahan San Francisco majutuse - esimene peatuspunkt - kindlasti ette ära broneerida. Ei otsi just kõige odavamat vaid otsin ikka kõige paremat asukohta. Et hinna ja kvaliteedi suhe ikka klapiks. Mida oskate soovitada? Planeerin esialgu seal peatuda 3 ööd.

Aga näiteks Las Vegases näitab ka ju talvel täitsa talutavat ilma - kas nn.basseinipuhkus sealsetes hotellides ei tule kõne alla?

Kas ka novembris kannataks Palm Springsis puhata? Või kas kuskil üldse kannataks siis päikesevanne võtta?

Tänan. Kui tahaksin selle marsruudi teha võimalikult huvitavaks - mitte võimalikult lühikeseks? Road 66 on ka sealsamas, mõni kummituslinn? Või oleks tark sõita edasi San Diego ja Phoenixi kaudu Flagstaffi? Aega niiaplju on, et mõned päevad marsruuti pikendada.