Merle

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi


20 meeldimist
4 postitust
69 kommentaari

Viimased kommentaarid

Maltal probleeme ei ole, 30-33 kraadi ja väga kerge taluda. 

Reisikaaslane teeb oma telefoniga sinu telefonis olevast Qr koodist pildi ja läheb sellega lennukile. Meie tegime nii ja töötas.

Ryanil vali kõige odavam pilet ja siis peale kohtade valiku/mittevaliku lehte tuleb pagasivaliku leht, mis tunduvalt odavam kui algul valida kohe keskmine hind.

Ilmselt viisajama ei tule, sest UK tahab lahkuda EUst, mitte Schengenist.

Toksi azair.eu kuupäevad sisse ja vaata, mis seal paistab ning vali sobiv välja. Kui Tallinnast sobivat ei leia, proovi Helsingist.

Kui tahad ilusat loodust näha, mine Guilini piirkonda. Kasuta öörongi, saad majutuse ja edasiliikumise ühendada.  Kui tahad suurlinnaelu, siis Hong Kong ja Macau. Xiani loodus ka kena, aga jääb Hong Kongist liiga kaugele. Peking jättis mind täiesti külmaks. Shangais ei ole käinud.

Nt Air Express Sheremetyevo või Capsule hotel GettSleep Sheremetyevo

Transiittsoonis on ka hotell. Või siis tiksud lounges, kus iga 3.tunni järel maksad. Aga vähemalt söök-jook käe ulatuses.

Kas kellegil on olnud juhuseid, et laps reisib ühe vanemaga ning lapsevanemal ja lapsel on erinev perekonnanimi ja on hakatud lisapabereid nõudma? Mis lennujaamas ja kuidas asi toimus? Aastatetaguseid case ei ole mõtet kirjeldada.

Sandero, jaga kindlasti meiega oma asjaajamise kogemust nii enne kui pärast reisi.

Kuna sul ka swedi kindlustus, siis ilmselt sulle kulusid kinni ei maksta. Võta homme nendega ühendust, räägi oma asi ãra ja saad kindla vastuse. Siis ei ole hiljem ebameeldivaid üllatusi.

Kasutan swedi platinumi kindlustust ja kui ükskord muudeti lennuaegu nii, et lisandus ööbimine vahelennujaamas, siis swed selle eest ei tasunud. Õnneks võtsin swediga enne ühendust ja sain teada, et ainuke, mis nad enne reisi lennuaja muutuse korral teevad, on 150 eurot piletite vahetuse hüvitis krediitkaardi kohta. Vastasin siis lennuaja pakkumisele ei ja küsisin veel lennuaja võimalusi ja sain ilma ööbimiseta aja. Rõhutasin neile veel, et ma vajan neid pileteid igatahes, (et nad mulle lihtsalt raha tagasi ei kannaks) aga ööbimisega on ikka suht ebamugav vahemaandumine. Lennufirma sellisel juhul sulle ka ööbimist ei paku kui oled muudetud lennuajaga nõustunud.

Jah, kui jääd haigeks või on õnnetus enne reisi, siis on reisitõrge - on endalgi paar juhtumit olnud. Aga 15 minutit ümberistumiseks planeeritud, no vot kahtlen. Aga ilmselt oleme me Sandero nii ära hirmutanud, et ta uurib homme järgi ja jagab oma teadmisi ka meiega.

Ja lisaks, ma olen ühe juhtumi menetluse ajal aru saanud, et reisitõrge tähendab seda, et reisi ajal tekkis ootamatult jama, mitte see kui lennuki vahetamiseks on enne reisi planeeritud 15 minutit. Parem karta kui kahetseda ehk hiljem kogu pull oma taskust kinni maksta.

Minu soovitus jääb ikkagi, et võiks kindlustusfirmaga ühendust võtta ja uurida. 

Sandero, aga uuri kindlustusfirmast, kas sellise case puhul on sul neilt abi loota.

Tegu oli ka Bangkoki lennuga. Ja inimene jõudis Eestisse tagasi pühapäeva õhtu asemel teisipäeva pärastlõunal.

Vbl tõesti tõmmati haneks :) Asju ajas sellele spetsialiseerunud firma ja vastus tuli selline: Oleme tänaseks saanud lennufirmalt vastuse seoses Teie nõudega. Oma vastuses lennufirma viitas asjaolule, et reisijatel tekkib õigus hüvitisele juhul, kui nad lendavad kolmanda riigi lennujaamast aluslepingu kohaldamisalasse kuuluva liikmesriigi territooriumi lennujaama, kui asjaomast lendu teostav lennuettevõtja on ELi ettevõtja. Käesoleval juhul tegemist Aeroflotiga, mis ei ole EL-i ettevõtja. Paraku see tähendab, et nad ei ole kohustatud järgima EL-is kehtestatud norme s.h. ka kompensatsiooni maksmisekohustust.

Reisitõrke küsimuses jään endiselt Buldoozaga eriarvamusele, aga kel huvi võib asja uurida ja ka meiega jagada.

Kui lennuaeg on valesti planeeritud ehk siis lendude vahe vaid 15 minutit, siis ilmselt kindlustus ei kata. Ainuke võimalus on Aeroflot. Samas ei ole ta Euroopa firma ja asjaajamine võib problemaatilisem olla.

Sõbral just oli pikk hilinemine Aeroflotiga ja öö Moskvas ning hädas inimesi oli lennujaamas palju. Ta ei viitsinud öösel Aerofloti probleemisabas seista ning ei tea, kas ööbimist olekski makstud. Kuna temal tekkis lennuga tõrge ning sellest tulenev viivitus reisi ajal, siis kattis kõik lisandunud kulud kindlustus. Rahalise nõudega saatis Aeroflot muidugi pikalt, kuna ei ole Euroopa firma.

Meie võtsime rattad Traben Trarbachist ja siis sõitsime jõekallast pidi allavoolu ca 10-15 km vast, siis üle silla ja teist kallast pidi tagasi. Jõe ääres oli ka mitu mänguväljakut. Ja sendid tasku, sest WC-d jõe ääres müntidega avatavad. Kahjuks ei mäleta enam, millistega. Rattalaenutusest saad kindlasti infot ja kaardi, et kuidas ja kuhu sõita. Bernkastel Kuezis jälle kõndisime ühte kallast pidi ülesvoolu kuni sillani ja pärast teist kallast pidi tagasi. 

Lisaks käib ka rong mööda jõeäärt ja sellega ka mugav liikuda kui iga päev autoga sõita ei viitsi. 
Majutusi olen võtnud homeaway.comist, sest korterid on mugavamad ja odavamad kui hotellid. Mul on olnud kortereid, kust antakse ka mingi kohalik kaart, millega saad rongiga tasuta sõita ja paljudes kohtades soodustusi.

Kindlasti ära uha yhe päevaga Trierist Koblenzisse, sest vahepeale jäävad imeilusad kylakesed.  Neist kuulsam vast Bernkastel Kuez, kus võiks yhe öö olla. Ediger Eller on kyll väike, aga samuti mõned kohad õhtuti lahti nt Walter J. Osteri kerge mull on lihtsalt oivaline. Traben Trarbach ei kuulunud mu lemmikute hulka, aga ka seal on veinijoomiseks võimalusi kyll :) Kui võrrelda Moselit ja Rheini, siis kindlasti on ilusam Mosel, Lorelei kaljugi Rheinil ei avaldanud muljet, aga noh, linnuke sai kirja. Mina jätaks yldse Luxi ja Trieri ööbimise ära, päevaga näed mõlemad ära ja pyhenduks Moselile. Cochemis on ilus loss, aga vaevalt kaheaastane ekskursioonist sinna huvitub. Aga te võite seal kõrval Klottenis asuvasse lõbustusparki ja loomaaeda minna kui laps kitsekesi ei karda ja julgeb nende vahel ringi kõndida ja peost toita.

Võid võtta ka jalgratta (laps rattatooli) ja saad mööda jõeäärt külast külla sõita (kõrgeid mägesid-künkaid ei ole, et peaks ratast käekõrval vedama) kui ilm muidugi kannatab.


Trammipileti pead ostma automaadist, sest juhid seda enam ei müü. Seuttulippuga saad sõita alguses trammiga raudteejaama ja sealt rongiga lennujaama. Nagu eespool kirjutati, et rong mugavam, sest ei ole ummikuid.

Mine viimase Tallinkiga ja võta ööbimine laevas kui hotelli/hostelit ei taha võtta või lennujaamas ööd veeta. Laevalt hommikul maha, trammiga pearaudteejaama ja rongiga lennujaama alla.

Mul 23.04 läbi Gatwicki minek Tenerifele. Eks näis :)