Merle

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

60 meeldimist
6 postitust
147 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen hetkel Ayia Napas. Kõik on rahulik ja mõnus.  Ilmselt on sama ka Paphosel. Tänaval maske ei kanta. Mask üldjuhul ees kauplustes, ühistranspordis, restorani sisenedes ja väljudes. Mõned kohad küsivad vaktsineerimise/testi paberit. 

Oktoobri kohta ette ennustada muidugi ei oska.

Lendasin mõlemaga aprillis ja siis ei pidanid olema FFP2. Olime meditsiinilistega. Riidemaskid ei sobinud. Kunasest see nõue on?

Mina olen viimasel poolaastal reisides kotti pannud nii FFP2, meditsiinilise kui riidemaski. Kasutan, mida nõutakse.

Mina võtsin kunagi ammu Eestist lennukiga kaasa turvatooli. Ilmselt siis nii oli odavam. Istmekõrgendusi olen ka kaasa võtnud kui kohvrisse on mahtunud. Või siis kohapeal esimesse poodi sõitnud ja 10-12 euro eest Hispaanias ja Itaalias nt ostnud.

Kui tihti UK oma riikide valgusfoori üle vaatab?

Ja kui olengi Londonis vaid 4 päeva ning tellitud test kohale ei jõua, siis jääbki testimata?  Või kui tuleb välja, et mu postitatud test osutus positiivseks, aga ma olen juba riigist lahkunud, siis pole neil ka infoga midagi teha.

Ma ei taha kedagi petta või reegleid mitte täita, aga UK on asja natuke keeruliseks ajanud :)

Ning vaadates nende koroonanumbreid ja kui kaua neil palju asju kinni oli, siis tundub, et kogu sellest keerukusest ei ole nagu eriti kasu ka olnud :(

Saan ma õigesti aru, et Eestis teen esimese testi ära. Siis tellin Londoni koju/hotelli teise päeva testi.  Tellides saan koodi, mille sisenemiseks vajalikku PLF-i kirjutan. Edasine aga on usalduse peale?

Või turist ikkagi peab ametlikus kohas oma teise testi tegema?

Kuidas see kodus ise testimine välja näeb? Tellin testid hotelli? Ise viin läbi?

Kas kuni 01.09.21 ei saa ilma testita reisida kõik alaealised kui vanemad, kellega reisitakse on vaktsineeritud?

Tegime enne Itaaliasse lendu lastele Eldredis kiirtestid. Lisaks tegin kamba peale ühe Passenger Locator Formi ja panin kõik enda elukoha alla kuigi 2 elab teisel aadressil ja täiskasvanutel olid vaktsiinipassid ja lastel olid testi tulemused. Kui küsiti, näitasin telefonis tõendite ja vormide olemasolu. 

Ma ei ole üldjuhul oma pead vaevanud küsimusega, et kas teha vorme-pabereid-dokumente eraldi, koos vms. Lähtun loogikast, milleks nad dokumente-andmeid küsivad. Tundub ok, et teen ühe vormi, sest saame kõik vajaliku info ka niimoodi kätte ja ka nemad saavad meie kohta info kätte.

Austrias tõesti aegajalt küsitakse vaktsiinipassi- testi tulemust nt restodesse sööma jäädes, lõbustuspargis piletit ostes jne. Näitasin lapse 4 päeva vana kiirtesti tulemust ja jäädi rahule. Tänavatel testimise putkad igal pool. Kiirtest oli 39 eurot ja PCR ligi 90 vist.

Öösel autot ei võtnud, aga Bergamo airporti Budget tahtis meile ühe kriimustuse ja kadunud ilukilbi pähe määrida. Pildid olid tehtud, nagu alati ja see neil ei õnnestunud.

Lennujaamast ca 15 min jalutuse kaugusel on nii palju kodumajutusi norm hinnaga, et mina ennast küll öise rendiauto saamisega ei piinaks. Paljud majutused pakuvad ka transfeeri ca 10 euro eest. Öö eest pead nagunii maksma, kas siis lennujaama lähedal või mujal.

Ma ei tea kas juuli lõpus on veel Gardalandis mobiiliga Qoda äpi kaudu registreerumine sõitudele, aga just 28-29.06 tegime selle asja läbi ja väga mugav on. Kui varem surid palavuse ja umbsuse kätte järjekorras, siis nüüd registreerid end äpi kaudu ära ja saad jälgida kuna peaks värava poole liikuma hakkama. Ülejäänud aja pikutad põõsa all või oled poes/baaris kuumavarjus. Super.

Meie jäime ööseks Bergamosse ja võtame täna rendika. Õhtul oli lennujaama esine autosid, busse ja inimesi täis. 

Üles saab laadida ka pärast check ini. Itaalia passenger vormi saab ka viimase minutini parandada kui vaja.

Jõudsime eile Ryanairiga Itaaliasse. Laadisime Ryani lehele oma vaktsineerimispassid ja laste testi tulemused üles. Tegime Itaalia tervisedeklaratsiooni netis, kus sai ainult tõotada, et testid olemas. Lennukile minnes kontrolliti, et kõigil on deklar olemas (meil olid kõik 4 inimest ühe peal). Itaalias ei kontrollitud enam midagi. Ehk siis ma ei tea, kas tegelikult ka tohib vaktsiinipassiga siseneda, sest keegi täpselt ei kontrollinud.

Meie kavatseme homme Tallinn-Bergamo sõita nii, et täiskasvanutele EU vaktsineerimispass digiloost (täisvaktsineerimisest möödas üle 14 päeva) ja lastele teeme kiirtestid, mille tulemused saame e-kirjaga. Loodetavalt kõik toimib.

Alates  21. juuni peaks vaktsineeritud inimesed saama Itaaliasse ilma testita? Olen ma inforägastikust õigesti aru saanud?

Meil kontrolliti kõiki vajaminevaid dokumente alles lennukile minema hakates, sest olime kõik elektroonselt teinud. Seda küll Frankfurdis.

Kas testida saavad tasuta vaid need, kes tulevad 150 ja rohkem nakatunut riigist või soovi korral võivad kõik testida?

Ja kas võin kasutada 01.07 õhtul saabudes tehtud tasuta testi selleks, et 03.07 jälle reisile minna? Topelt nina torkida on jabur.

Meie tegime transiidi FRA-Hel-Tln ja Saksas enne Soome lennule minekut küsiti testi. Meil oli olemas ja asjasse ei süvenenud.

Meie tegime ainult transiiti läbi Helsingi, aga nägime lennujaama sisealal palju magajaid. Sellest järeldan, et keegi sind välja ei aja ilmselt.