Merle

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
8 meeldimist
2 postitust / 33 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Olen seda 2x teinud ja siis jõudis vabalt.

Yle paari päeva Bangkoki leitsakus olla on enesetapp. Kui Pattaya liiga lärmakas tundub, siis mine vaiksemasse Cha Ami, kus on ilus ja pikk rand voi Hua Hini, kus ei ole nii ilus rand.  Koik kohad kuni 150 km Bangkokist.
Siselennud on odavad, void ka Phuketile voi sinnakanti lennata (näed ka ilusat puhast vett), v.a Patong.
Riideid ei ole eriti vaja, sest on soe ja kohapealt saab vajadusel odavaid ning ohulisi riideid osta. 
Nagu eespool kirjutati saab päikese eelset ja pealset kraami kohapealt osta.
Söö julgelt igal pool, vastavalt oma rahakoti raskusele. Ka koige odavamas kohas ja tänaval on toit hea ning kuna praetakse ja keedetakse ning maitsestatakse korralikult, siis kohuhäda vast ei ole karta. Kui vaja, siis igal pool asuvad apteegid aitavad. 

Kas valida rong voi lennuk, soltub rahakoti paksusest. Meie moned päevad ette normaalse hinnaga lennukipileteid ei saanud ja liikusime Peking-Xian (Hua Shani mäed)-Guilin -Hong-Kong-Macau-Hainan ning tagasi Pekingisse pikemad otsad öörongidega (2 in 1 :)) nn platskaardis ning lyhemad bussidega. Nimetatud kohtades tegime monepäevaseid peatuseid, v.a Hainanis olime 7-8 päeva. 
Nende söömiskultuur ja puhtusepidamine on kyll eurooplastest oluliselt erinev, aga elasime rongireisid yle. Omapärane kogemus on rongi "kokkupakkimine" praami peale Hainani soidul. 
Hua Shanis ei osanud eriti keegi inglise keelt. Ja Pekingiski oli suuri raskuseid. See-eest Hong-Kongis rääkisid vist kyll koik. 
Hainani randades saab vabalt hakkama vene ja inglise keelega. Ja ilmselt olete selleks ajaks hiina toidust nii tydinenud, et sööte vaid vene söögikohtades.
Toidu ja majutuse eest maksad nii palju kui raatsid. Elasime 5* kuni Kesk-Hiinas auk porandal WC eest ja duss selle kohal ning vaid luugid akendel hotellis ja saime ka hakkama :) Majutuse votsime enamvähem päev ette netist kasutades internetikohvikuid (väike tasu) voi hotelli lobbysid. Soime ka alates urgastest kuni superkliinilise pekingi pardi restoni Pekingis ja elasime koik yle. 
Kuigi väljas voib olla soe, pane bussi selga oma pakseimad riided, sest konditsioneer murrab ka tugevamad. Aga ei ole probleeme - esimeses apteegis myyakse sulle kohe nohutilgad ja soovitatakse tungivalt ka antibiootikume (retsepti ei ole muidugi vaja) :)
Vota hotellist alati kaasa hiinakeelne visiitkaart voi lase kirjutada nimi ja aadress hiina keeles paberile voi tee hotellist pilti, see aitab sind sinna tagasi joudmisel. 
Kui satud hotelli, kus osatakse hiina keelt, siis lase neil rongipiletite ostmise info hiina keeles paberile kirjutada, sest ka piletimyyjad enamasti ei oska inglise keelt.
NB! Rongipiletite ostmisel on vajalik pass.

Yhistranspordis enam pileteid ei myyda, Ostke oma seutulippu lähimast automaadist ära, et sadamast lennujaama voi tagasi jouda.

Kämpingud on hea valik. Üldjuhul kõik olemas ja rohkelt ruumi lastel toimetada. Lisaks hotellidega võrreldes soodne hind.

Sai kunagi peatutud Hong Kong hostelis. Väga hea asukoht ja selle linna kohta vägagi hea hind. Kuna käisime seal vaid magamas, siis olime rahul.

Minul oli sarnane kogemus Soome TUIga, aga pärast tuli välja, et mul oli pangas pandud maksetele ylemine piir. Kui seda kergitasin, siis sain ylekande tehtud. Uuri pangast, ega sul sellist piiri ei ole, sest automaatselt see pannakse.

Ilmselt räägib "päike 12" terve takso hinnast, aga "force" yhest kohast väikebussis.

Mulle väga meeldis. Rahulik ehk siis perekas.

http://trip.ee/foorum/uldfoorum/dublini-ja-duesseldorf-weeze-lennujaamas-uemberistumine-ryanairiga

Kui motled ohtust Weeze-Tallinn lendu, siis sel ajal ei paistnud seal rohkem lende olevatki. Ehk siis yhest lennukist välja, jaamahoonesse ja järgmisele lennukile. Vahepeal peab koik turvakontrollid uuesti tegema. Aga tegu toesti väikese lennujaamaga,

Välisministeeriumi (VM) kodukal selline tekst viisa kohta:
Eesti kodanik võib viibida Jamaical 30 päeva turismi eesmärgil ilma viisata tingimusel, kui on tõendatud vaktsineerimine leetrite, punetiste ja poliomüeliidi vastu. Muul juhul saab viisa osta piiril. Elama või õppima asudes, tuleb viisa taotleda eelnevalt saatkonnast. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud peale riiki sisenemist.
Ning samas kirjutavad nad, et juhime tähelepanu sellele, et Jamaical on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.
Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast.
Kirjutasin peale Jamaika reisi VMi, et peaks nagu viisavaba olema kui vaktsiinid tehtud. Selle peale ei tulnud isegi vastuskirja. Teksti aga kodukal muudeti. Samuti ei tulnud vastust Jamaika konsulilt. Ei hakanud ka uuesti kirjutama.
Huvitav, mis Jamaika piiril viisa kohta räägitakse :)

viamichelin.com aitab välja arvutada kulgemiseks kuluvat aega jms

Plus Car oli Gran Canarial väga mugav. Bronnisid internetist ära ja kohapeal maksid kaardiga rendisumma. Rohkem midagi ei bronnitud. Bensiini pidi tagastades olema sama palju kui kätte saades. Kuna sama firma tegeleb ka Tenerifel, siis ilmselt seal ka sama hea valik. Oli yldkindlustus, v.a veljed ja rehvid ning klaasid vist ka ei olnud kindlustatud.

Tehtud.
Dysseldorf Weezes peab turvakontrolli uuesti tegema. Lennujaam on nii väike, et 30 minutit ymberistumiseks on ka palju. Ja tundub, et kui soita nt Ryanairiga, siis oodatakse natuke hilinenud lennuk ära, sest seal lihtsalt on nii vähe lende.
Dublin aga on teine teema. Koigepealt tuled lennukilt maha, läbid passikontrolli ja marsid mooda I korruse koridore ca 500 meetrit, vbl ka rohkem, et jouda peahoonesse. Seal alustad siis koike otsast peale - turvakontroll, passikontroll ja siis uuesti 500 meetrit voi rohkem, et jouda tagasi terminali. Kindlasti jälgi vaid silte - "Exit", sest "Connecting flight" teed saavad kasutada vaid need, kellel see teenus ostetud. 35 minutiga jooksime kogu selle tee läbi kyll (onneks ei olnud kusagil järjekorda), aga ma pigem enam ei teeks seda. Onneks jällegi Ryanair hakkas rahvast teisele lennule peale laadima hiljem.

Turvakontrolli peab uuesti tegema. Lennujaam on nii väike, et 30 minutit ymberistumiseks on ka palju. Ja tundub, et kui soita nt Ryanairiga, siis oodatakse natuke hilinenud lennuk ära.

Minu arust igavam kui Jurmala veepark. Ega seal peale jõe, lainebasseini ja tavabasseinide nagu midagi ei olnudki. Täiskasvanutele ka erinevate saunade ala, aga neid saab ka lähemal proovida. Linnake ise on armas ja järv oli eelmise aasta augusti alguses väga soe. Kui juba sinna sõita, siis tasub ära proovida ka siselumemägi, mis on suvel natuke eksootiline.

Tänud "ange12" ja "jmets". Väljapoole shengenit ei liigu - kas sellisel juhul vaid lennukilt maha ja teise väravasse ehk siis ametimehega peab suhtlema vaid piletikontrollis enne lennukisse sisenemist? Peaks vast tunniga toime tulema kui lennuk ei hiline?

Bussijuht voi enne metroosse sisenemist klaasseina taga olev ametnik votab vastava hulga pileteid maha.

Eelmine aasta lennates jäi Ryanair hiljaks ja joudsime sinna ca kell 3 oosel. Moned lennujaama ruumides paiknevad autolaenutused olid lahti (vbl nad ootasid, sest teati, et lennuk tuleb hiljem).
Samuti tuli taksosid niikaua kui viimased inimesed olid laiali viidud. Meil oli bronn tehtud Budget lanutusest, mis asus lennujaama hoonest väljas ning oli kinni ja tulime hommikul autole järgi.