Merle

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

40 meeldimist
4 postitust
103 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuna numbrid tõusevad iga päevaga, siis kõige kindlam on jälgida ametlikku infot. Katrin N ja teiste nädala tagune info ei pruugi enam kehtida, kuigi annab muidugi infot üldisemalt, nt kuidas üldiselt lennujaama töö tundub jne.

Katrin N, sul ilmselt vedas, et esimeste hulgas igale poole jõudsid. 

Meie ankeedikontrolli läbimine läks väga vaevaliselt, sest tädi otsustas kolme inimese andmed arvutisse sisestada, kuigi oli biomeetriline pass ja elukoht, telefon, e-mail jne olid ankeedis kõik ühesugused. Oli aega ringi vaadata ja ei märganud, et teised järjekorrad nii aeglaselt liikusid.

Lihtsalt infoks, et ise jälgin nt neid lehekúlgi:

https://www.webtenerife.co.uk/blog/2020/09/tenerife-travelling-to-tenerife-update-information/

https://covid19-country-overviews.ecdc.europa.eu/

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

Eks kõik võib jaanuariks muutuda, aga tundub, et UK on parim/kindlaim valik, kust sooja lennata. Kuna minnes oli terve päev vaba, siis käisime ka Stansted expressiga Londonis.  Vagunis oli vast ca 8 inimest ja needki úksteisest kaugel. Rongijaamas ja vagunis kõigil maskid ees. Tänaval oli maskiga ja maskita inimesi. Rahvast jõe ääres jalutamas vähe. Käisime ka Wasabis söömas, lauad hajutatud ja enne uute inimeste lauda minekut lauad desinfitseeriti. Igal pool desovahendid uste juures.

No ja Tallinna lennujaam ei olnud ka kõige meeldivam koht. Seisime seal kõik oma isolatsioonijäämise paberitega järjekorras kui tädi vaevaliselt andmeid arvutisse toksis. Ca 100 inimest vast ikka oli ühes suures ja avatud ruumis. Tädi ohkis ja toksis. Siis jõudsime tolli juurde, kus kaks kurjade nägudega tädi möödujaid piidlesid. Ei märganud neid ei Stanstedis ega Tenerifel. Ehk siis kogu reisi ebameeldivaim osa oli koju naasmine ja muidugi 14 päeva isolatsiooni, mis millegipärast just pikemate hulka kuulub.

Meie sõitsime 16.10 Tln-Stansted. Internetis täitsime ära terviseankeedi, mida keegi ei vaadanud. Öö veetsime Stansted Hiltonis ja hommikul vara Tenerife lennule. Hispaania jaoks täitsime jällegi internetis terviseankeedi, mille QR koodi Tenerife lennujaamas piiksutati. Täna lendasime London Stanstedi tagasi ja olime jällegi täitnud netis Inglismaa terviseankeedi, mida lennujaamas vaadati. Siiani on kogemused lennujaamadega väga meeldivad. Siiani ei ole ka kusagil kraaditud, testi tehtud ega muud moodi märku antud, et oleme võimalikud viirusehunnikud. Eks näis kuidas homme Tallinnas tervitatakse. Kahjuks ei saa ka siiani veel Eesti terviseankeeti netis täita, Digiriik ;) 

Igaks juhuks mainin, et proovisime ära nii Stansted Hiltoni kui ka hetkel siis Radissonis ja no ärge siia küll tulge. Kliimaseadet ise reguleerida ei saa, s.t et toas on kogu aeg 20-21 kraadi ja pidev tuuletõmme. Loodan, et hommikuseks lennuks nohu ei saa. Ise ütlevad, et see on koroona pärast, aga pigem vist ikka kokkuhoid.

Ja nagu eespool kirjutati, siis tervisearuanne vaja täita. Seda kontrollitakse kõigil. Sama ka Inglismaa kohta täita, ainult, et seal ei kontrollitud.

Hetkel Tenerifel. Tänaval ja siseruumides peab maski kandma. Üldjuhul on tänaval mask lõua all ja kui keegi vastu tuleb, tõmmatakse ette. Aga vastutulijaid on väga vähe. Mere ääres saab maskita olla. Väga paljud restod ja hotellid kinni. Hotellis desotakse käsipuid, lamamistoole-matte jne. Tulime Ryanairiga läbi Stanstedi (ööbimine lennujaama hotellis). Kõigil maskid ees, teenindajad klaasi taga. Toad ekstra puhastatud. Lennukis kõigil maskid ees, keegi ei köhinud ega nuusanud. Ilmad mõnusad, vesi soe, hotellis kõik olemas. Igatahes tasub sooja tulla, sest siin ei ole hüsteeriat kusagil. Ainult saarerahvast kahju, sest turism ju nende elatusallikas.

Lugesin UK reegleid ja seal Hispaania nn eneseisolatsiooni jäämise maa UK-s. Nüüd küsimus, kas transiit ikka toimib, kui tulen õhtul Tenerifelt, olen öösel lennujaama hotellis ja järgmisel hommikul Eesti poole. Või pean 14 päeva lennujaama hotellis kinni istuma, enne kui kodu poole saan? :)

Dantini, kust auto võtsite ja mis firma nimi oli?

Ma ei tea, kas hotellipidajal on keeldumise õigus. Või kui ta seda teeb, kas ei saa tema peale kaevata. Lisaks on kontakt osapoolte vahel juba toimunud, ühiselt ankeeti näpitud jne. päike12 tõigi välja probleemi, et teeme reegleid, aga mis edasi saab, ei tea keegi öelda.

isaac, ja mis sa selle ankeediga siis teed kui tuleb vãlja, et otse Hispaaniast tuli?

Vbl olete märganud, et meie spetsialistide fookus rääkides covidist on  liikunud suure surmanumbriga hirmutamisest info jagamiseni, et 80% pōevad haiguse läbi ilma sümptomiteta. Kas sellisel juhul on ikka mōistlik ennast vabatahtlikult luku taha panna? Siinkohal ei pea ma silmas neid sümptomitega pralletajaid, kes ei raatsinud mōne eurost kinopiletit raisku lasta. Ja nagu eespool on palju kirjutatud, et pese käsi, vajadusel desinfitseeri neid, hoia distantsi jne, siis peaks igal inimesel olema igati ōigus oma elu elada nagu ta soovib - kas siis kodus istudes vōi reisides. Teistele halba soovivatele, aga soovitus - kui midagi head vōi konstruktiivset öelda ei ole, siis kasuta ōigust vaikida.

Aitäh vastuse eest, plaks :)

Kuidas koroona testimisega lennujaamas lood on? Palju rahvast testitakse, kas proov vōetakse suust vōi ninast? Kuidagi ei ahvatle see vōimalik vatipulga ninna toppimine :(

Ise saab vôtta ja söök  oli korralik. Kui hotelli regad, siis on vōimalik valida, mis kell hommikust sööma tahad minna. Ilmselt vajalik, et rahvast hajutada, sest hotell oli täiesti täis.

Just eile ööbisin. Väike SPA, aga tunnike hea enne ōhtusööki mulistada. Hommikusöök korralik. Teenindus väga hea. Auto ōnnestus parkida 10 euro eest hotelli ette parklasse. Asukoht super. Mina julgeks küll veel ööbida :)

Lufthansal on tõesti väga palju lende päevas kindlasse sihtkohta. Ilmselt hakatakse lende kokku tõstma ja mõni päev jäetakse vbl üldse vahele. Pakutakse teisi aegu ja kui ikka lennata tahad, siis oled nõus. 

Panin sama käitumist tähele mõned aastad tagasi Norwegianiga kui neil rasked ajad olid. Aga kuna nemad olid huvitatud minu rahast ja mina lendamisest, siis saime keskpõrandale kokku. 

Erinevate lennufirmade aegade kombineerime ajatihedalt on hetkel küll väga riskantne minu arust. Aga kes ikka lennata tahab, see riskib ja võtab lennuaegade/reisi muutust/pikenemist/lühenemist kui elu osa.

Chattisin ka seesamiga. Nemad on tõesti koroona võrdsustanud tavahaigusega, aga ainult ravikulude osas. Reisitõrke osas tundub kõik Ilus, aga kui süveneda, siis tuleb palju agasid ja kuisid, mis tuleb hästi läbi mõelda.

Aitäh vatse, et vastu vaidlesid ja endale kindlaks jäid. Helistasin uuesti Swedi ja vastati, et pandeemiaga seotud kulusid ei maksta kinni. Kui aga nt jalaluu murrad, siis reisikindlustus kehtib. Sama ka lennuliikluse kohta, et kui lennufirma lendude kokkutõstmist või ära jätmist koroonaga ei põhjenda, siis reisitõrge kehtib. 

Nonii, nüüd siis juulisse pileteid ostma :)

Rääkisin telefonis Swedi kindlustuse naisterahvaga ja sain aru, et pandeemia ajal ei kehti midagi. Aga et mitte vaielda, uurin üle ja annan teada :)

Kirjutasin siin mõned postitused tagasi, et saatsin WHO Eestile ja terviseametile kirja, et kuna oleks lootus pandeemia märke maha võtmiseks. Sain Terviseametilt vastuse, et märge võetakse maha kogu maailmast korraga, siis kui näitajad seda lubavad. Ausalt öeldes mina lootsin, et seda tehakse ka nt Euroopa, Ameerika jne kaupa ka vms, et saaks juunist-juulist Euroopa poole vaadata, aga võta näpust. 

Kuna reisikindlustused tavaliselt pandeemia ajal ei kehti, siis mina ei taha enne pandeemia lõppemist reisile minna. Ja muideks, kui soovite nt isegi sutsaka Lätti teha ja midagi juhtub, võib see kalliks maksma minna.

Nagu oleks trip.ee lehelt lugenud, siis on õnnelikke, kelle kindlustus katab ka pandeemia ajal kulud aga enamusel sellist kindlustust siiski ei ole. Sellise õnneliku kindlustuse omanikud võiks täpsemad juhised anda, et kuidas sellist endale hankida kui ikka suur kihk turvaliselt reisida peale tuleb :)

Et nüüd ei jääks muljet, et ärgitan kõiki kodus istuma, aga tasub mõelda, et kui aasta aega oled raha kokku kraapinud, et üks pakettreis teha, siis võib see kalliks maksma minna. Samas tean inimesi, kes ka suusareisile minnes eraldi kindlustust ei tee. On endal käeluu esimesel päeval katki kukkunud, kohalikus haiglas ennast EU ravikindlustuskaardiga kokku lasknud lappida ja siis oodanud majutuses, kuna koju saab. Või siis imikuga lennujaama põrandal maganud, sest kindlustust ei ole ostnud ja lennujaama hotellide letihinnad on teadupoolest suht krõbedad ning ei raatsi ise maksta või ca 39 kraadise palavikuga reisile läinud, sest ei taha raha raisku lasta. Eks igaüks teeb oma otsused ise.

Mul ei ole mõnusa huumori, sarkasmi jne vastu midagi, aga no tõesti ei viitsi selleks sadat asjasse mitte puutuvat kommentaari läbi lugeda, et äkki 101. vastab jälle ka püstitatud küsimusele. Vbl oleks vajalik avada naljanurk, kus need, kellel igav, saavad ennast välja elada. Aga vbl siiski ei ole trip.ee selleks mõeldud?!?

Saatsin esmaspäeval kirja WHO tallinnale ja Terviseametisse, et kuna on lootus pandeemia märke maha võtmiseks. Praegu veel vastust ei ole. 

Mõistlik oleks Euroopas 15.06 või hiljemalt juulist maha võtta, muidu ei saa turismi toimima.

Enne lendama minekut tuleks ära oodata ka pandeemia märke mahavõtmine, sest enamus kindlustused sel ajal ei kehti.  

Lisaks võiks vast hoiduda erinevate lennufirmadega jätkulendude kombineerimisest, sest  vaadates praegu lende, siis tundub, et neid on suhteliselt palju. Kindel on see, et tühjalt lennukid õhku ei tõuse, mis tähendab, et hiljemalt 15 päeva enne lendu neid kokku tõstma hakatakse.  

Olen aru saanud, et Euroopas on juba toimetamisel seadusepügal, et lennufirmad ei peagi enam ärajäänud lendude eest raha tagasi maksma (loogiline muidugi, sest kust nad selle hetkel võtavad) ning saadki oma voucheri või lennuaja muutmise vaid.

Aga olen nõus, kaua see jama enam kesta ei saa, selleks ei ole lihtsalt raha. Ja kui mõni nüüd jälle karjatab ahastava häälega, et kas sa valid raha vanaema asemel, siis räägime talvel uuesti kui juba kolmas kuu tohletanud kartuleid sööd ja kogu maailma oma halvas elus süüdistad. 

Kui sügisel kogu statistika koroona kohta enamvähem korda saab ja antikehasid testitakse, siis on tõehetk. Aga kindel on see, et olgu suremuse kordaja nii hull kui tahes (mida ma eriti ei usu), siis  teist maailma lukku keeramist me enam lihtsalt endale lubada ei saa.  

Ja hetkel tundub, et kõik riigijuhid saavad aru, et maailm tuleb nii ehk naa lahti keerata nii ruttu kui võimalik, siis otsitakse juriidilisi võimalusi, et seda teha nii, et hiljem ei tuleks kahjunõudeid, sest olenemata, mida ja kuna otsustad, siis keegi kaotab või saab kannatada ja keegi jälle võidab.

Ilmselt on neidki, kes hambaid kiristavad ja mõtlevad riigile kahjunõude esitamise peale. Ja kohus siis otsustab kas karantiini jms nõuded olid proportsionaalsed või keerati vinti vähe üle.

Olen aru saanud, et Ameerika juba üritab leida juriidilist konstruktusiooni kuidas koroonakahju nõudeid ei saaks esitada,  et kui nt inimene töökohal haigestub (mis on muidugi vaieldav, et kus täpselt), siis ei saaks töötaja hakata oma tööandjalt raha välja pressima.