Merle

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi
13 meeldimist
2 postitust / 48 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Trammipileti pead ostma automaadist, sest juhid seda enam ei müü. Seuttulippuga saad sõita alguses trammiga raudteejaama ja sealt rongiga lennujaama. Nagu eespool kirjutati, et rong mugavam, sest ei ole ummikuid.

Mine viimase Tallinkiga ja võta ööbimine laevas kui hotelli/hostelit ei taha võtta või lennujaamas ööd veeta. Laevalt hommikul maha, trammiga pearaudteejaama ja rongiga lennujaama alla.

Mul 23.04 läbi Gatwicki minek Tenerifele. Eks näis :)

Olen mägede fänn ja juba aastaid olnud jaanipäeva aegu Alpides. Vahet ei ole kustpoolt läheneda. Vaatad kuhu mugavama ja odavama lennupileti saad. Pea igas külas basseiniala ja tõstukid mäkke. Võtke jalgrattad, sõitke ringi. Matkake nn klammides. Majutuse olen homeawayst või mujalt ette bronninud (lastega ei taha majutuse otsimisele aega raisata, eriti kui 2 autot inimesi).  Vahel avastanud, et ups, eile Saksas, täna Austrias. Saab minna ka Itaalia Gardalandi, Saksa Legolandi või Europa parki kui sõita viitsite. Bodensee ilus ja ka Ahvidemägi väärib külastamist. Jõeraftinguid on erinevatele tasemetele. Meil on välja kujunenud, et oleme ühes majutuskohas 2-max 3 ööd ja liigume edasi. Kõik sõltub laste vanusest ja reisimisharjumustes. Väikeste lastega planeerisime edasisōidu uneajale, Suurematega planeerime vahele lastele meeldivaid tegevusi ja kohti. 

Minu kogemused juulis-augustis Horvaatias või veelgi allpool on pigem olnud ebameeldivad suure palavuse tõttu. Lastele muidugi ainult soojas vees mulistada meeldib ja neile pole pidev liikumises olemine oluline.

Nagu Improved kirjutas, tuled lenukilt maha ja ostad letist sobiva transpordi. Pole mõtet bronniga vaeva näha, kõigile jätkub.

Täna hommikul saatis supersaver.fi järjekindlalt jälle sama pakkumise ja juures vaid soov, et ma selle kinnitaks. Oma linnukest programmi, mida palusin ei tee siis ilmselt. Norwegian võttis ise asja üle ja tegi meile sobiva pakkumise ning saame ikka õhtuks koju. Järjekindlus viib sihile, tundub nii. Aga jah, supersaver.fi unustage küll ära.

Muidugi võtsid nad pileteid ostes ka krediitkaardi tasu ja mingi aeg tagasi tahtsid mu piletid ka tyhistada ning summa tagasi kanda, aga enda mingi tasu sealt jälle maha võtta. Ma ei olnud tagastusega nõus, sest soovisin, et kõik jääks nii nagu norwegiani lehel ja ma lihtsalt ei kasuta viimast lendu, sest ostsin juba uue pileti.

Just praegu käib mul kirjavahetus supersaver.fi-ga. Norwegian muutis lennuaegu ja supersaver edastas mulle uued ajad kui ise sellele tähelepanu juhtisin.  Palusin, et nad Norwegianilt uued lennud telliks, sest uute aegade järgi lisandus 1 vahemaandumine ja ööbimine. Nad hakkasid selle eest raha nõudma, et siis on piletite muutmine. Siis ytlesin, et ok, võtan pakkumise vastu. Ostsin yhe lennu juurde, mille kindlustus hyvitas ja arvasin, et nyyd ok. Aga oh üllatust, järgmine päev tuli uus pakkumine, et Norwegian muutis pakkumist. Ytlesin, et see mulle ei sobi, et mängisin juba reisi ymber. Nad ytlesid, et pöörduksin otse lennufirmasse. Chattisin Norwegianiga ja nad tegid omapoolse kinnituse minule sobivatele piletitele ära ning ytlesid, et nyyd peab ka supersaver oma programmis kinnituse andma. Kirjutasin neile, et Norwegiani poolt ok ja andku kinnitus ära. Nyyd juba 2 päeva vaikus ja kinnitust ei ole. Täna kirjutasin Norwegianile ja palusin abi, loodetavalt homme saan midagi teada. Pika jutu mõte on selles, et vahendusfirmat kasutades on üks lüli juures, kes kahjuks ka iga liigutuse eest raha nõuab. Mina neid kindlasti enam ei kasuta. Norwegianist ostes, oleks chattides juba asja korda saanud.

24 tundi enne. Ma ei mäleta, kas tegin kodukal või äpis. Aga pigem vast äpis.

Reis oli Helsingi-Tenerife-Helsingi.

Oktoobris tegin netis ja näitasin pileteid moblas - kõik töötas.

Markenkoffer.de olen soodukatega Samsonite kohvreid soetanud.

Mina käisin nendega Bulgaarias. Kuna olen nendega teinud vaid ühe reisi, siis võib olla ka lihtsalt kokkusattumine. Tjäreborg, võrreldes nt Aurinko või TUIga, on nn odavam firma. Lennuk kehvem, teenindajad mitte nii entusiastlikud, transfeerbussid logud (teiste firmade omad tundusid lennujaama ees paremad). Ootasime nt 2 tundi puuduvaid reisijaid lennujaama ees ja nad ei suutnud neid tuvastada ega ka leida. Lehel oli vaid bussi tulevate reisijate arv, mitte konkreetsed nimed ega kontaktid. Samas, ega midagi hullu ei ole. Soome kaudu ikka kindlam minna kui Eesti büroode ja rendilennukitega. Aga nüüd eelistan vajadusel Aurinkot ja TUId.

Ryanair müüb kõik piletid eraldi. Nende lehel on kirjas, et miinimum ümberistumise aeg peab olema 150 minutit. Nt Swedbanki krediitkaardi kindlustus arvestab kindlustusjuhtumi korral, kas lennufirma poolt nõutud aeg on täidetud.  Ilma reisikindlustuseta mina nagunii reisida ei soovita, sest reis võib lõppkokkuvõttes oluliselt kallimaks minna kui alguses planeeritud.

Pluscari Mazda 2 automatic on super igas mõttes (automaatkäigukast, väike bensiinikulu, hea parkida, mahutab 4 inimest ja träna vabalt, läheb mäkke normaalselt). Pluscari olen kasutanud igal saarel ja kunagi ei ole probleeme olnud. Lisaks veel meeldivalt odav ning kuna kindlustus, väljaspool tööaega teenindus ja lisajuht on hinnas, siis ei toimu millegi pähe määrimist.

Olen seda 2x teinud ja siis jõudis vabalt.

Yle paari päeva Bangkoki leitsakus olla on enesetapp. Kui Pattaya liiga lärmakas tundub, siis mine vaiksemasse Cha Ami, kus on ilus ja pikk rand voi Hua Hini, kus ei ole nii ilus rand.  Koik kohad kuni 150 km Bangkokist.
Siselennud on odavad, void ka Phuketile voi sinnakanti lennata (näed ka ilusat puhast vett), v.a Patong.
Riideid ei ole eriti vaja, sest on soe ja kohapealt saab vajadusel odavaid ning ohulisi riideid osta. 
Nagu eespool kirjutati saab päikese eelset ja pealset kraami kohapealt osta.
Söö julgelt igal pool, vastavalt oma rahakoti raskusele. Ka koige odavamas kohas ja tänaval on toit hea ning kuna praetakse ja keedetakse ning maitsestatakse korralikult, siis kohuhäda vast ei ole karta. Kui vaja, siis igal pool asuvad apteegid aitavad. 

Kas valida rong voi lennuk, soltub rahakoti paksusest. Meie moned päevad ette normaalse hinnaga lennukipileteid ei saanud ja liikusime Peking-Xian (Hua Shani mäed)-Guilin -Hong-Kong-Macau-Hainan ning tagasi Pekingisse pikemad otsad öörongidega (2 in 1 :)) nn platskaardis ning lyhemad bussidega. Nimetatud kohtades tegime monepäevaseid peatuseid, v.a Hainanis olime 7-8 päeva. 
Nende söömiskultuur ja puhtusepidamine on kyll eurooplastest oluliselt erinev, aga elasime rongireisid yle. Omapärane kogemus on rongi "kokkupakkimine" praami peale Hainani soidul. 
Hua Shanis ei osanud eriti keegi inglise keelt. Ja Pekingiski oli suuri raskuseid. See-eest Hong-Kongis rääkisid vist kyll koik. 
Hainani randades saab vabalt hakkama vene ja inglise keelega. Ja ilmselt olete selleks ajaks hiina toidust nii tydinenud, et sööte vaid vene söögikohtades.
Toidu ja majutuse eest maksad nii palju kui raatsid. Elasime 5* kuni Kesk-Hiinas auk porandal WC eest ja duss selle kohal ning vaid luugid akendel hotellis ja saime ka hakkama :) Majutuse votsime enamvähem päev ette netist kasutades internetikohvikuid (väike tasu) voi hotelli lobbysid. Soime ka alates urgastest kuni superkliinilise pekingi pardi restoni Pekingis ja elasime koik yle. 
Kuigi väljas voib olla soe, pane bussi selga oma pakseimad riided, sest konditsioneer murrab ka tugevamad. Aga ei ole probleeme - esimeses apteegis myyakse sulle kohe nohutilgad ja soovitatakse tungivalt ka antibiootikume (retsepti ei ole muidugi vaja) :)
Vota hotellist alati kaasa hiinakeelne visiitkaart voi lase kirjutada nimi ja aadress hiina keeles paberile voi tee hotellist pilti, see aitab sind sinna tagasi joudmisel. 
Kui satud hotelli, kus osatakse hiina keelt, siis lase neil rongipiletite ostmise info hiina keeles paberile kirjutada, sest ka piletimyyjad enamasti ei oska inglise keelt.
NB! Rongipiletite ostmisel on vajalik pass.

Yhistranspordis enam pileteid ei myyda, Ostke oma seutulippu lähimast automaadist ära, et sadamast lennujaama voi tagasi jouda.

Kämpingud on hea valik. Üldjuhul kõik olemas ja rohkelt ruumi lastel toimetada. Lisaks hotellidega võrreldes soodne hind.

Sai kunagi peatutud Hong Kong hostelis. Väga hea asukoht ja selle linna kohta vägagi hea hind. Kuna käisime seal vaid magamas, siis olime rahul.

Minul oli sarnane kogemus Soome TUIga, aga pärast tuli välja, et mul oli pangas pandud maksetele ylemine piir. Kui seda kergitasin, siis sain ylekande tehtud. Uuri pangast, ega sul sellist piiri ei ole, sest automaatselt see pannakse.