Dominikaani Vabariik

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
41 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Cabaret is ja Sosual on vöimalik leida väikeseid hubaseid hotelle alates 40 USD. Natuke tuleb ainult kohapeal vaeva näha. Muidugi saab ka rentida villa 3000 USD eest ööpäevas. Lennukiga Nicaraguasse minekuks on www.copaair.com üks lihtsamaid, on ka www.taca.com , www.tam. com, www.lan.com ja üht-teist veel ,hetkel ei tule meelde.

sealt ssad linnade kaupa kahetunnise täpsusega arhiivist info kätte. tegelt on igati ok ja soe aastaringselt,sügisel vahel sajab rohkem. aga mitte rohkem kui eestis : )

Järelikult nad teadlikult lihtsalt ei edastanud receptionist kirja. Misiganes põhjusel..Lasime küll panna teie võtmesahtlisse. Siit ka moraal, DV -s tee iga asi ise lõpuni,sest töötajal on pofik. See muide kehtib igal sammul,arvasime,et hotell on erand : ) Aga igatahes lahe,et reisiga rahul olite. loodan et käisite ikka Sosua merengeteegis ka karvaseid ja sulelisi vaatamas : ))))

Kas sa meie kirjakest ei saanud kätte ,mis me sulle receptioni jätsime ? Kui ei saanud,siis tuleb arvestada,et nad igaks juhuks ei edasta vms. Et äkki läheb mõni dollar kogemata majast välja : ))

Asi imelihtne, www.copaair.com, netist saad pileti ära osta. Olen ise sõitnud,aga teistpidi. Korralikud Boeing 737 -d, samad nagu Estonian Airil. Piletit valides säti kuupäeva,võid saada oluliselt parema hinna.

Ameerika mandril ringi liikudes nõutakse väga sageli tagasipiletit,olen ise sellega hädas olnud. Oleme sh.tegelenud sellise sussermusseriga,et teinud mõne lennufirma lehel pooliku broneeringu,seda siis veidi töödelnud ja küsimise peale esitanud elektroonilise pileti väljatrükina. Ise nimetame seda pseudobroneeringuks : ) Muide, copaair.com saad teha tingimusliku pärisbroneeringu nii,et pead 48 h enne väljalendu pileti välja ostma, mida sa sel juhul siis lihtsalt ei tee. Probleem on igati päevakorral, kui sa ei tea enne täpselt, kui kauaks ja kuhu riiki plaanid jääda.

www.copaair.com on abiks sealkandis. Tasub arvestada seda,et reaalis on seal vahel ajaliselt teekonnad pikad ,näit 450 km läbimine oma autoga läks 11 tundi. Muidugi on Panama ilusa maastikuga ja teed on suht head, nii et kui on korralik buss ,siis tasub vaeva.

ise pole veel kasutanud, aga plaan on selline ,et kõigepealt USA see ja siis tiir peale.minu meelset hinnad algasid 1000 USD. Kindlasti on teisi ja praktilisemaid variante ka.

Kui sa pole enne reisinud, siis tegelikult osta valmispiletid Eestist ära. Mitmekordsed ühendused võivad su reisi tuksi keerata.

www.continental.com ww.aa.com www.delta.com www.csezhairines.com www.etihadairways.com www.emirates.com

ise tehtud,hästi tehtud : )

Kas oli 200 EUR või 200 USD, täpselt ei mäleta. Igal juhul meie eelistasime aega veeta II uues terminalis, seal on päris palju tegevust.

kui kellelgi mingeid küsimusi on atvtall@gmail.com elame juba mõnda aega siin,äkki oskame vajadusel nõu anda.

Dominikaanis on vähemalt 4 rahvusvaheliselt tunnustatud turismipiirkonda : Punta Cana , Puerto Plata ,La Romana ja Samana. Tegelikult on neid veel,Naqua jms. Kõik nad on kliima poolest sarnased, looduse poolest veidi erinevad ja infrastruktuurilt rohkem erinevad. Kõige suurem lennuturistivoog on hetkel ilmselt Punta Canasse, samas on Puerto Plata voog kestnud juba aastakümneid. La Romana on rohkem kruisituristide läbivoolupaik. Ja Samana on vahva mägise loodusega ja vaalade kogunemiskohana tuntud. Samana tuttuues lennujaamas maandub ainult mõni lend päevas ,samas kui Punta Cana voogu saab võrrelda Sharm El Sheikhiga Egiptuses, kus töö käib kogu aeg. Mis on parem, mis halvem ,on maitse asi. Pealinna sõit on igast turismipiirkonnast vaevaline ja mõneti mõttetu. Seal ei ole midagi sellist eriliselt atraktiivset,samas on tegu tavalise korraliku ja suure ( 4 M) elanikku lõunamaise pealinnaga.

Autorendil pead arvestama ca 50 USD päevas. Loodusega on siin nii,et seda leiad igal pool, kui inimtsivilisatsioonist eemaldud.Omaette küsimus,kust sa need joad jne. üles leiad, enamusele pääseb ligi vaid helikopteriga. Mida on muide siin suht paljudest kohtadest võimalik rentida ( koos piloodiga muidugi ). Samanas on tõepoolest vaalad, märtsi lõpuni. Siis nad lähevad kuhugi Atlandi jahedamasse ossa. Selleks et neid näha, soovitan ikkagi mingi reisibüroo paketike hankida. Autoga ringi tallata ei ole siin alati väga mõnus, Puerto Platalt Punta Canale sõitsime 11 tundi. Teedevõrk jätab kohati soovida ,sellega seoses tekivad ka ummikud. Eriti põnevid kohti...maitsed erinevad. Puerto Platalt 15 km Santiago poole pakutakse koskede matka. Lähed kohale, maksad 280 peesot,antakse instruktor kaasa ja lähed koskedesse ronima ja kannikate peal neist alla laskma. Kõlab kentsakalt, aga nii karm ,et minust jäi tegemata. Siis ostad tee äärest kohalike käest sütel praetud põrsast, rüüpad Brugali rummi peale... Õhtul lähed diskoteeki, kus laks on nii kõva, et ajud kargavad ninast välja, rabad omale neegritibi,teed sellega sõjakisa saatel sugu ja hommikul hüppad sinisesse merre pohmakat jahutama.. No mis ma muud oskan öelda, maitsed on ju erinevad : ))

annan meiliaadressi, kui kellelgi on mingeid täpsemaid küsimusi. atvtall@gmail.com Kuna elame siin, valdame ilmselt detailinfot...kui kellelgi vaja peaks olema.

vihjan veel kord ,et Punta Cana on suurepärane koht all-inclusive turistile. Elada seal täna veel pole võimalik, kuigi korterite müük vaikselt juba käib. Kliima - ja muud põgenikud kogunevad vaikselt siiakanti, Cabaret ja Sosua piirkonda , Puerto Plata lennujaamast 10..15 km. Vaiksed,puhtad ja suletud elamurajoonid, mõnevõrra ka elu. Terve riigi peale on karm panustada, autosõit Puerto Platalt Punta Canasse on ca 10 tundi....kuigi vahemaa ca 450 km. Muidugi on Punta Cana ilus : )) Siin ongi selline värk,et loodus ongi ilus ja igal pool. Kuhu mere äärde ka ei satu,ikka on klassikalised postkaartivaated mereäärse palmi ja sinise merega. Muide ,sellega harjud nii ära mõne kuuga, et hakkad seda pidama loomulikuks nähtuseks. Et see nagu peakski nii olema. Korterite hinnad algavad 30 000 USD ja majade hinnad lõpevad kusagil 2,5 M USD peal, kõik ülejäänu mahub sinna vahele vastavalt rahakotile.

EURO sobib suurepäraselt, kuid niimoodi, et vahetad 100 EURO kaupa aeg ajalt peesodeks. 100 EUR eest saad ca 4900 peesot, mida on tegelikult päris palju. ATM-e on ka piisavalt ja need tulistavad ka peesosid välja. Seega, pole ameeriklast mõtet mängida, peesoühiskonnas maksa peesodega : ))

tuleb ainult marsruut paika panna. Kui Lõuna ja Kesk -Ameerikat tahad miksida Kariibidega, on kõige otstarbekam põhjalikult üle vaadata www.copaair.com , sellel on läbi Panama väga head ühendused.Samas kimavad saarte vahel igasugused väikelennukid, Puerto Ricolt saab pea igale poole ,Dominikaanist saab paljudesse kohtadesse jne. samas nende põristajate kohta internetist on raske infot hankida, sest nende liinid on paindlikud. Dominikaanist saab Santo Domingost praamiga Puerto Ricole . Samas saartevaheline laevaühendus on suht olematu. Ilmselt on põhjuseks ikkagi suhteliselt suured vahemaad ja liiga väike reisijate arv. ..kuid alati saad ju kruisilaeva peale ennast sokutada, kui laevaisu suur on. Algusega Miamist, Puerto Ricolt, La Romanast (Dominikaan ) jne.

Ei tahaks küll kellegi entusiasmi vähendada, aga esimene kord pole mõtet liiga pikalt olla. See on sedavõrd erinev maailm,et tuleb kohapeal vaadata. Alates lennujaamast nähtav metsik vaesus teede ääres, pealetükkivad inimesed...kõikjal, kõikjal. Samas kliima on mõnus. Rannas on jube hea olla , kui suudad välja kannatada minutis keskmiselt kolm pealetükkivat kaubapakkujat ja flegmaatiliselt sinu kõrval liiva sisse kuseva lehma. Hommikul hotellist väljudes ei tasu imestada , kui vastasmaja ees on siga hinge heitnud ja kärbsed juba kogunevad. Neljandal päeval seal olles saime metsiku kõhulahtisuse koos 40 C palavikuga,kaks päeva võitlesime koos oma raseda tüdruksõbraga, kes enne peldikusse saab, vahel tuli püksi ka. Kui arvad, et oled leidnud üksildase ranna ja naudud merd ja päikest, avastad järsku üllatusega ,et tegelikult vaatleb sind juba ammu põõsast mitu silmapaari Muide , ma ei pane midagi juurde ,pigem jääb üht-teist kirjutamata. Läksime Goasse parimate kavatsustega... Pärast aga ilmnes,et me pole esimesed ega viimased selliste memuaaridega. Üks tuttavgi otsustas kord naisega Goasse minna... peale saabumist ja esimest ööd seal leidis ennast juba Delhi lennujaamast ja mõni tund hiljem teatas Pattayalt /Tai / telefoni teel sõpradele, et pääses seekord eluga. Ja ma mõistsin teda. Nagu öeldakse,maitse asi. Eriti käib see Goa kohta.

Soovitaksin ikkagi Cabaret -i piirkonda, st. Puerto Plata lennujaama. Hea siinse kombe kohaselt võiks hotell olla mere ääres ja all inclusive. Punta Cana on oma olemuselt tohutu uus turismikombinaat,mis pole veel päris valmis. Midagi Sharm el Sheikhi sarnast Egiptuses, tohutu ehitamine hotellist väljaspool ja pole sellist kohta eriti,kuhu väljaspool hotelli jalutama minna. Samas Cabaret is on ka väljaspool hottelli elu,baarid ,klubid,poed. Kultuurimälestisi muidugi pole, turism on orienteeritud ikkagi kliima-ja looduspõgenikele. Cabaret on ka üks olulisemaid surfarite paradiise maailmas,kui see teema peaks hingelähedane olema. Muide ,praegu reisikorraldaja.ee -s pakutav hinnatase on suurepärane, ca 1300 EUR pakett alates Tallinnast 2 nädala eest on v ä g a h e a. Arvestades ,et tavaline lennupileti hind on ca 1000 EUR return ticket,ilma hotellita.

kõige lihtsam - osta valmispakett www.lastminute.de . seal on piisavalt valikuid, ja saksa saad 100 EUR eest easyjetiga.

Dominikaanis valdavalt ongi all-inklusive 5 tärni hotellid. Punta Canas on ca 70 viiekat ja ainult 1 kolmekas. Puerto Plata piirkonnas leiab nii üht kui teist. Puerto Plata kandis on ilusam loodus ja rohkem vaatamist ( vaalad Samanas, ekstreemsused koskede sees , ATV safarid, merengeteek (diskoteegi kohalik vaste ) ja ilmselt üht -teist veel .Kõrvalt õelda ,milline hotell on mõistlik, on raskevõitu ,maitsed on erinevad. Mina eelistan igal pool maailmas kolmekaid ja neljakaid, esiteks odavam ja teiseks pole seda ületeenindatust. Pidu saab igal pool, rumm on odav ja hea..sokolaaditibid on ka vesiste suudega ootamas (muidugi tuleb kõige eest maksta,ca 100 USD öö ), peaasi et seltskond hea on. Autorendil tuleb arvestada alates 50 USD päevas. Ilm on hea ,ei ole liiga palav, meri väga ilus, bensiin 10 kr liiter...

Kui jutt on tõsine , siis räägiks meili teel täpsemalt, atvtall@gmail.com Ja kui ehitaja oled, peaks ilmselt tööd ka leidma...ilmselt ka oluliselt rohkema kui 2500 eegu eest kuus. Eurooplasi -ameeriklasi on ümberringi suht palju,kellel oma majad on. Ja kohalikud ehitajad on nii ja naa, täpsust ja kiirust jääb puudu. Kuidas keeltega on, hispaania /inglise /vene ? Paberimajandus ei ole eriti keeruline, sissesõit on viisavaba kuuks ajaks, seejärel kolmeks kuuks viisa pikendamine maksab ca 100 eeku, edasi tuleb juba vaadata. Lennupileteid saab condor.de , ltu.de , martinair.com .

Haitile saab osta reise kohalikest reisibüroodest. Soovitavalt peaksid sel juhul oma reisipaketi valima Puerto Plata piirkonda. Haiti on viisavaba. Punta Canast on päääris palju tunde autoga Haiti piirile sõita . Samas on võimalik Santo Domingost praamlaevaga Puerto Rico le sõita, see muidugi eeldab USA viisa olemasolu.