kunnar

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
5 meeldimist
1 postitust / 45 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kreekas ei ole vaja minna peenesse restorani häid tavernasi leidub igal pool.Kus toiduvalik miinimum 20-30 pearooga ,keskmine hind 10 eurot .Praed on suured ja võib võtta vabalt ka kahe peale,see on kreekas täiesti tavaline,Taldrik ja noad kahvlid tuuakse mõlemale lisaks veel kreeka salat väike vein ja olete kurguni täis.

Kreetal ja Kreekas üritage võrdlemisi palju osa saada kohalikust köögist. See on võrratu.Pitsat ja pastat saab koduski või siis kui reisite Itaalias.

Upitaks teemat.Olen ka pidanud plaani Androst külastada.Santorinilt laevaga.Niipalju,et saarel on palu Kreeka rikaste laevamagnaatide villasi.Kui keegi on käinud siis muljetage.

Kui olin Dassia kuurortis siis autorendis tädi tõmbas Kavosele risti peale ja ütles,et sinna pole mõtet isegi sõita.Keelatud asi on huvitav käisin vaatamas,aga veerand tunnist piisas,keerasin otsa ringi ja tulin tagasi.Kõik kes olid elus olid mingi laksu all.

Kreekas võib soovitada külastada ükskõiki millist saart.Olen käinud Kreeka paljudel saartel. Kreekas pole ühtegi saart kuhu ei tasuks minna.Pigem vaata ,mis sind sellel korral või hetkel huvitab ja vali välja, ülejäänud jäta järgmiseks korraks,aga arvesta sellega,et neid on palju ja see võtab aega.Ise tegelen sellega juba kaksteist aastat,aga lõppu veel ei paista.Aga vihjeks võin öelda,et abikaasa lemmik on Samos ja minul Naxos.

Väga huvitav valik.Ise pole küll reisisihi valimiseks küll kunagi valinud hotelli järgi.Uuri ikka kohtadest internetist infot ja vali , mis sulle enam võiks meeldida,alles siis hotell.

Loutrakis peab arvestama sellega,et septembris võivad olla väga tugevad tuuled,mis lahe pealt puhuvad.Korintose kanali juurde saab jalutada Loutrakist jalgsi ka alt kaudu ja vaadata kuidas autosild vette uputatakse,et laevad sõita saaksid.Samuti käib laev Loutraki sadamast millega saab tiiru teha läbi kanali ja tagasi.Rendiautot Kreekas pole muidugi mõtet võtta ainult randa sõitmiseks tasub ikka ajaloolisi kohti ka vaadata.Meteora on muidugi vaatamist väärt kui viitsite nii pikka maad sõita, septembris võib olla ka udune,aga Meteoras oleks vaja selget ilma,et kogu seda võlu näha.Ega nädalaga või kahega kõike ei jõua.Minu soovitused oleksid Mykene,Epidavros,Naflion(Palmide kindlus)-need saab ühe päevaga käidud kui vara alustada.Siis muidugi Delfi, Olümpia.Tolo sadamast läheb hommikuti ka laev Hydra ja Spetsese saarele(terve päeva üritus).Kreekas leiab ka ise ringi liikudes palju huvitavat,mida kuskil turismiraamatutes kirjas pole.Loutrakis tasuks ka võib olla uudistamas käia kasiinot-see on Kreeka ainuke maismaa(mandri) kasiino.Mulle meeldib ka alati Kreekas olles teha üks või kaks ühepäevast matka.Kohapeal uurida siis kindlasti leiab lähikonnas tähistatud matkaradasi.Ilusat ootust ja nautimist.

Vist see otsem tee oli isegi sõidetav,aga nüüd tuli mul hoopis meelde,et me ei jäänud Assose kindlusesse hiljaks vaid tol päeval oli see hoopis suletud,tol ajal oligi see ühel päevl nädalas suletud.Avamise ajad on muidugi all auto parkimise kohal olemas,mitte ei selgu üleval ukse taga.Muidugi kui olete Zakinthosel siis seal on teine Kreeka enim pildistatud ja väga äge laevahukku rand.Kuhu pääsebki ainult laevaga.Sinna minnes peab muidugi uurima seda,et osad laevad ainult sõidavad sinna randa ja näed seda ainult laevalt, teised teevad ka peatuse tunniks ja saab rannas käia ja seda laevafrakki vaadata.

Muidugi tasuks vaadata ühte Kreeka ilusamat Myrtose randa samuti väga omapärane on XI rand.Joo Robola veini(pudel pakitud kotiriidesse).Reklaamitud Fiskardo küla pole iseenesest eriline vaatamisväärsus,aga on ainuke küla mis jäi terveks pärast 1953 a maavärinat,kui on muidugi aega palju võib ka käija.Arvestama peab ka sellega,et saar on mägine ja kõrge iga vahemaa läbimine võtab kaua aega.Tasub kas läbi lugeda või vaadata filmi Kapten Corelli mandoliin,mis Kefalonial filmitud ja siis need kohad läbi sõita.Kõik need enda poolt pakutud kohad käi ka läbi,meil sai käidud välja arvatud Assose kindlus jäime hiljaks oli suletud.Assose kindlust külastama minnes peaks meeles pidama,et autoga päris treppi sõita ei saa,kui õigesti mäletan,siis lausa tund jalgsi minemist.

Kui see oleks sul suht esimene selline reis siis soovitaksin Costa Del Sol seal kõik see olemas millest sa kirjutasid,pigem soovitaksin poolpansionit siis ei seo ennast liigselt hotelliga ja ei teki kohustust lõuna ajal kohal olla ja üle süüa.Siiski võiks võtta hotelli, kus bassein, sest see osa vahemerest kevadel soeneb suht aeglaselt.

Lastega Hispaania igati hea valik soovitaks Costa del Soli,Ibiza.Mallorca kõik need Soome kaudu pakketreisidena saada.Kreekast sobiks Kreeta või Rodos.Mai lõpus kuuma pole veel karta ,pigem hoia pöialt et mõnel päeval ei sajaks.Costa del Solis muidugi üks miinus-külm vesi sellel ajal.Kõikides nendes kohtades ka palju mida vaadata,mida ja kui palju soovid pead juba ise kodus uurima ja paika panema.

Oli plaan külastada Küprost kuna pole sinna varem sattunud,aga saades teada,et Küpros lubas oma sadamaid Vene laevadel kasutada otsustasin seda maad boikoteerida.

Ei ole vaja väga narveerida millisest kohalikust firmast sa auto võtad.Tavaliselt ongi nii,et see on pere värk ja neil ainult üks rendikoht ongi(on ka kohalike kettfirmasid).Olen alati ka mõistlikuse piires hinnast alla saanud,oleneb muidugi mitmeks päevaks võtad.Kreeklased on oma tegemistes ausad pole vaja karta,et nahk üle kõrvade tõmmatakse.Piiranguks võib olla nii öelda safari rajad kivised mägiteed kus kindlustus ei kehti.Aga see öeldakse ja näidatakse sulle rentimisel kaardi peal ära.Ise kasutan Kreekas sõites Garmini GPS seadet,kuigi kui viimati Kreetal käisin oli paljudes firmades see ka olemas(ei mäleta kas lisatasu eest).On olnud ka selliseid juhuseid kus olen võtnud laevareisi autorendi päeval,siis olen käinud läbi rääkimas ja olen saanud nii kaubale,et omanik ütleb no problems ,et jäta auto võti hotelli adminni kätte,et kui tal on vaja siis ta saab auto võtta ja selleks üheks päevaks välja rentida kui ei siis ta ei tulegi seda tagasi viima,aga minul läheb ikkagi üks rendipäev lõpust edasi,nii et ma päevade arvus ega rahas ei kaota.

Kohalikul ja rahvusvahelisel vahe see,et võid samade tingimuste ja samaväärse auto eest maksta kuni neli korda rohkem.See ei kehti ainult Kreetal vaid kogu Kreeka kohta.

Arvan,et ilma täiskindlustuseta pole rendifirmal ühtegi autot,kuna kõik nad liisivad neid ja kõigil nn kasko peal.Seega peaks rentija saama igal juhul kindlustuskaitse.Kuna aga rendifirmal tekib võimalus kindlustusjuhtumi puhul saada see raha nii rendilevõtjalt kui ka kindlustuselt siis rentija lepingusse kindlustust ei märgita ja ei panda kui sa lisaraha ei maksa.Põhimõtteliselt on tegemist seadusvastase tegevusega ,aga kuna otsad kokku ei jookse siis on seda lihtne teha.

Rolleri kohta ei oska öelda, aga rattalaenutusi on , nii palju, et murra jalad, eriti Kosi linnas. Kos on ka ainuke Kreeka saar kus on väga palju rattateid. Seal on ka mõnus sõita kuna saar ei ole väga mägine.

Kui keegi on Tjärebori kodukal reisi kinnituse teinud , siis mis maksevõimalusi seal pakutakse ja kuidas need toiminud on . Kas on vaja krediitkaarti või kuvatakse arve , mille alusel maksta, kui arve siis palju see ülekanne maksab. Näpunäited oodatud

Täna 30 varjus. Sõber saatis just sõnumi Alanyast

Kõige parem ikka küsida mõnest suuremast turismifirmast , mine kohale ja ütle oma soov välja. Arvan, et nad oskavad väga hästi soovitada ja nõu anda. Näiteks Estravel, aga miks mitte ka mingi muu reisifirma.

Pole küll kummaski hotellis ööbinud kuid Madeiral ei teeks paha kui oleks soejendusega bassein sest randa pole ja ilma soojenduseta vesi päris külm(juhul kui muidugi ujuja oled).2,5 kilomeetrit pole mingi maa jalutada olen ise olnud ka linna ääres hotellis.20 minutit jalgsi ja oledki keskuses.Meie hotellist käis keskusesse ka mingitel aegadel tasuta buss,kuid ise seda kordagi ei kasutanud.

Pigem antud hetkel reisijate puudusest.Kõik on omavahel seoses ka see kui palju tehakse reise Egiptusesse ja muudesse sihtkohtadesse.Praegusel hooajal on kõvasti talvereiside arvu vähendatud.

Mitme aastaseks perioodiks see kindlustus sul sellise hinnaga on ja kust kindlustustest sa sellise hinnapakkumise oled saanud? Tõenäoliselt pole sa otse kindlustusfirmadelt pakkumist küsinud, seega oled alustanud valest otsast. Ma ise arvan, et ükski eesti kindlustus kui sa küsiksid pakkumist ei pakuks sellist hinda ühele inimesele mingiks kuuks või kaheks. Kui see pakkumine on viiele kuuele inimesele siis võib see isegi okey olla.

Mine Soome nakkushaiglasse ja räägi jutt ära seal kindlasti palju suuremad kogemused selliste asjade diagnoosimisel ja ravil India reise tehakse sealt juba vähemalt 30 aastat.Palju see analüüs ikka maksab ,kui asi nii tõsine.Või vähemalt nõustamisel või konsultatsioonil võiks seal käia.

Tärn paistab eestlasele väga tähtis olevat.Tegelikult kohati ei ole endale selgeks tehtud(seda ka hotellipidajate poolt)mida see tärnide standard enast kujutab.Nagu vaesus ei tähenda mustust ei peaks ka väiksemate tärnide arvuga hotell tähendada minnalaskmist.Tärnid näitavad teatud taset ja teatud hulga teenuste kättesaadavust hotellis.Tahan öeda seda et on juhuseid kus 2tärni hotell ületab oma puhtuselt ja uudsuselt mõne 20 aastat tagasi 5 tärni hotelliks ehitatud hoone.Aga tagasi minnes jutu algusesse ,vaatab nii mõnigi reisi planeerija lihtsalt tärnide arvu ja teeb valiku lähtudes tärnide arvust ja on hiljem pettunud.Ning veel väga tihti on Türgis ja Egiptuses kõrgete tärnidega hotellid igatsugustest asustusest väga kaugel.Alati pole tähtis tärnide arv vaid ka hotelli asukoht juhul kui te muidugi oma aega ainult hotellis veeta ei kavatse ,sel juhul pole ka muidugi erilist tähtsust kuhu reisida peaasi et soe oleks.Ja mis veel kõige tähtsam on seltskond kellega reisite.