trip-krainetrip-ukraine-dark

ocean

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
 

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Sooviksin ka teada kohvri remondi kohta, endal läks reguleerimisnupp katki (ostsin kalli kohvri ja esimesel reisil visati katki) ning nüüd ei saa sisse-välja tõmmatavat vedamisjalga reguleerida.

Kui kõnnid hotellist natukene eemale, leiad ohtralt turismibüürosid, mis pakuvad sammu reise oluliselt odavamalt. Meile pakuti Santorinit 1700 EEK-ga, (1 päev), ent kohalikust büroost sai 99 eur-ga (ca 1500 krooni) 2 päeva, ööbimisega hotellis jne. Üks päev oli vist ca 50 eur. Igaljuhul omalkäel tuleb palju odavam :)

Ise ka Egiptuses käinud (Sharmis) ja kui ainult sooja tahad, siis on OK, aga kui midagi vaadata, siis midagi erilist ei ole. Türgis käisin eelmise aasta juunis ja suvel on seal nii võimalikult kuum, et reis osutus tõeliseks piinaks, olin 2 nädalat ja ei jõudnud ära oodata, millal koju pääseks. Maikuus käisin Kreetal, mis ei ole Türgist just eriti kaugel ning sain super elamuse osaliseks, milline loodus, milline viisakas suhtumine, millised toidud jne. See on tõeliselt romantiline ja kauneid vaateid pakkuv saar. Kui võimalik, siis mine pigem Kreetale või Rhodosele või mõnele saarele. Aga kui ei ole võimalik, siis pigem Türgi, sealne köök on 5x parem ning kui mööda maad reisida ringi, võib saada väga erinevate vaadete osaliseks. Rannakuurodid on igalpool ühesugused :D

  1. aastal sai käidud Tuneesisas, Sousse`is, 3* hotellis. Suhteliselt tagasihoidlik hotell oli (nime ei mäleta), soojenduseta bassein (maikuus oli vesi ujumiseks külm), toas nõukaaegne vann, kivipõrandad, voodid, suur rõdu, mida sai avada ainult seest, jäime 2 x rõdule kinni... Seifi ja külmkappi ei olnud, fööni ka mitte. Midagi hirmsat ei olnud, Egiptuse 3* hotellis oli lihtsalt tase hoopis teine, seifid, külmkapid, vaibad jne. Aga Tuneesia reis meeldis mulle see-eest 2 x rohkem kui hiljuti väisatud Egiptus. Pikad liivarannad Tuneesias, kõrbesse sai matkama minna jne Eriti ilus ja rahulik kuurort oli Port El Kantaoui, Soussest ca 10 km eemal. Taksod on seal (vähemalt siis olid) väga odavad ja tänaval sai ka kohalikku rämpstoitu suht odavalt (20 eek mingi saia moodi asi vürtsidega). Väljas söömine oli umbes sama, mis meil...

Lähen esimest korda Kreetale (mai keskel) ning sooviksin palju kiidetud Sanotrini saart ka külastada. Millised võimalused on Agios Nikolaosest Santorinile minemiseks? Kas laevad lähevad otse või tuleb bussiga mõnda linna sõita, kuidas oleks võimalikult mugav? Kuhu tasuks Agios Nikolaosest veel ekskursioone võtta, jagage soovitusi?

Hotellil on nö vana osa ja ka uus. Meie olime vanemas osas (selles majas, kus söökla oli) ning toad olid avarad ja kenad. Kahjuks jäid aknad liivase ja tolmuse ehitusplatsi poole, seega oli rõdu tolmu täis. Iseenesest see ei häirinudki väga, aga tõstukite ja traktorite müra, mis algas igal hommikul seitse või kaheksa ning terve päeva kestis (sh. ka laupäeval ja pühapäeval, ainult reedel oli vaikus) häiris ikka väga-väga. Ei tea, kas olime pirtsakad (kuulsime lennukis teistelt seal hotellis viibinutelt sama), aga söögid ei maitsenud eriti. Õhtusöögid olid täitsa OK, magusasõpradele eriti sobivad, kooke oli 15 erinevat sorti... AGA hommikusöögid kohe üldse ei istunud, kõik asjad ju kitsepiimaga tehtud ja imelik lõhn ja maitse oli. Seetõttu pidime tihti väljas söömas käima. Tahaksin soovitada Dragon ketti kuuluvaid toitkohti peatänaval, kus on India, Thai ja Hiina oma kõrvuti. Thai omas saab nii-nii head toitu. Ja hotellist saab tellida endale suht odava raha eest pitsat tuppa, kohale jõuab see umbes 30 minutiga. Õhtuti teevad venelased üsna magedat "kultuuriprogrammi", aga kes viitsib vanasse sharmi minna, siis sealse turu laval on pea iga õhtu mingi show ja tõesti äge show:) Bassein hotellis on ilma soojenduseta ja veebruaris seal veel ei kannatanud ujuda, suur oli küll. Bussiga saab hotelli randa 5-10 minutiga, buss väljub iga tunni tagant hotelli eest ja on tasuta. Rannas on mõnusad rannatoolid ja isegi kapid, kuhu saad asjad luku taha panna. Vahvat reisi:)

  1. veebruari lennuga läheme sinna hotelli (M27, N22). Kas keegi on samal kuupäeval sinna minemas? :)