sohk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Osta kohalik detailne paberkaart ja loe seda. Tavalise autoga on enamus mägiteid teatud mööndustega läbitavad. Alusta näiteks Mijasest, sealt edasi lääne poole kuni Rondani ja sealt lõunasse Puerto banusesse kõik asfaltteed. Ise oleme matkanud ATV ga, saab julgemalt kitseradu võtta. Navigaatorist on kasu, osaliselt ka väiksemad mägiteed peal. Mida kaugemal merest, seda naturaalsem andaluusia.

Olen korduvalt mai lõpus läbi Soome põhja Norra Tanasse ja Ifjordi sõitnud. On olnud nii kevadist ilma, kui ka täistalve alates Ivalost. Antud tee peale Tanat puhastatakse lumest alles mai lõpust ja 1x oli tee läbi freesitud 3 m lumest. Tundras ilmad sel ajal heitlikud, päike kaob hetkega ja algab tuisk. Sel ajal öösel enam pimedaks ei lähe. Võta sama motoreis ette parem aug. lõpus ka siis pole putukaid, ilm stabiilsem. Ise käisin matkaautoga seal kalastamas. Motikaga võib jahe hakata.

kui tegemist on sõidupäevaga, siis oleme ööbinud teeäärsetes tanklates kusjuures osaliselt on matkaautodele mõeldud tsoonid neis päris mugavad, asuvad maanteemürast eemal, haljastus, wc, vesi, valgustus tasemel. Parklates on ka pollarid sagedased külalised, nii,et ära unusta solgikraani lahti. Tehakse trahv, lisaks tuleb tasuda veel puhastusfirma kulud, kuigi läheduses rekkamehed kõigest jõust kummi pritsivad. Rekkade vahel ööbimisega ongi see häda, et kuumadel suveöödel kipub asfalt vängelt kuse järele haisema, ära kunagi jää külmutusfurgooni lähedusse, sest see müriseb terve öö, põhimagistraalide ääres, kui oled end juba hilisõhtul pildituks sõitnud, ei pruugi bensujaama parklas üldse kohti olla. Rekkamehed omavad parkimisel uskumatut leidlikkust.

Olen seda maad vist kümme korda matkaautoga läbinud, ikka läbi poola. Teed on seal paranenud märgatavalt. Arvan, et 6 liikmeline seltskond, kui see just 1 pere pole, hakkab peale 10 päeva 1 teisele närvidele käima. 2 nädalat on siis piisav, kui kütad 3 päevaga Lõuna-Prantsusmaale, täidad seal oma eesmärgid ja sama kiirelt tagasi. Rannamõnudeks aega ei jää. Tasulised kiirteed on Prantsuses, maksu nõutakse erinevalt, matkaauto läheb kas tariif 2 või 3 alla. Kohati sõltub see auto kõrgusest, kohati rataste arvust tagateljel. Viimastel aastatel pole viitsinud taksi kokku lugeda. odav see pole. Olenevalt autost 100-150 €

Kämpinguid on palju. Agde ja Sete lähistel mere ääres samuti mägistel aladel olen puutunud kokku probleemiga, et mu suht suur matkaauto pole tahtnud hästi kohale mahtuda. Mul on all mingi sait, kus peaks kruntide suurusest ja kämpidest üldse aimu saama. Prkimisvõimalust sul kämpingus vaja ei lähe, ikka ööbimisvõimalust, milles sisalduvad siis erinevad vajalikud teenused. Ei oska muud lisada.

http://www.eurocampings.net/fi/eurooppa/