uugu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rumeenias on käesolevaks päris head teed. Aga imestan, miks tahta minna Bulgaariasse, kui Rumeenias on kõik see sama olemas ja palju ehedam, sest seal pole lällavaid välisturistide horde. Kui plaan minna Bulgaariasse, siis kiirteid tõesti kasutada ei saa, aga kui sõita Rumeenia Musta mere äärsetesse suvituspiirkondadesse ja sealt Bulgaariasse, siis riigi keskosast, alates Pitestist kuni Bukarestini ja sealt edasi Constantasse on korralikud kiirteed olemas. Constantast Bulgaaria piirini, milleni on alla 100 km, on asulaid täis pikitud, millistes asuvad mõnusad hotellid otse mere ääres. Hinnatase on väga mõistlik, üks ööpäev majutust maksab suvitushooajal 100-200 leid . 1€= 4,5 leid.

Üleskutse ei ole neile, kes Teztourilt on ära jäetud reisi eest saanud tagasi papi, millest arvati maha nn "bürookulud".

Ise võitlen praegu Teziga ja näpuga näidates VÕS-i sätetele proovin neile arusaadavaks teha, et neil ei ole õigust nõuda mitte mingisuguseid bürookulusid (sonivad seal midagi vääramatust jõust ja välismini ja tarbijakaitse soovitustest). Arvan siiski, et nad jäävad enda juurde, siiamaani vähemalt tundub, et võtavad suht külma kõhuga-saadavad vastuseks mingeid tüüpvastuseid. Seega, kui on keegi veel, kes pole veel võitluseta loobunud, siis võiks jõud ühendada. Seda siis juhul, kui Tez jääb enda juurde, ehk siis võtaks plaani esitada ühiselt hagi kohtusse, hajutakse see nii hagi esitamise tasu kui ka tasu mõnele hästi VÕS-i tundvale esindajale. Muidugi tarbijakaitse tuleks ka enne läbi käia, kuigi sealt positiivset otsust saada on ülimalt ebatõenäoline.

Ise julgeks küll pakkuda ligi 90% tõenäosusega võitu:)

Olime seal hotellis 2009 veebruar(läbi Läti Tez Tour-i). Hotell väga nigel, lastele sa seal tegevust ei leia, bassein veebruaris väga külm, aprillis ehk juba jõuab päike soojendada nii palju, et kannataks ujuda. Hotelli rand on Old Sharmis Terrazina Beach, mis õhtuti on väga popp selles mõttes, et seal õhtuti peod. Terrazina beachile eraldatud osa muidugi üsna kitsas ja lastega veepiirile päevitama ei saa, kui juhuslikult kell 8 hommikul randa ei lähe, samuti on beach boy-d suhteliselt vaenulikud, kui sa neilt baarist midagi ei osta ning tegid lastele märkusi, kui nad lamamistoolide vahel auke kaevasid liiva sisse. Rand ilma korallideta, kuigi 500 meetrit edasi minnes algab nn metsik rand ja seal snorgeldada saab. Hotell ise talutava koha peal. Ca 10-15 minutit jalutades IL Mercatose, Alf Leilasse, kroko-ja delfiini showle. Lisaks veel seda, et söögid ka väga nõrgad. Kindlasti parem valik laste seisukohalt oleks samas kandis asuv Coral Hills, kus korralik mänguväljak ja isegi mini-pitch jalgpalli- korvpalliväljak. Kokkuvõtvalt võib öelda, et lihtsalt magamise koht, kus palju söögi pärast võitlevaid ebaviisakaid slaavlasi.

Aga milline see tasuta Siinai viisa välja näeb ja kas selle saab sellest samast nn luugist kust 15 taalase viisa kätte saab? Ma ka eelmine aasta proovisin seda piiriametnikule seletada ja märkisin maaletuleku kaardile, et külastan ainult Sinai poolsaart(soovitati märkida Sinai only), aga see saatis mind kukele ja käskis viisa osta. Edasi ei viitsinud vaielda ja ostsin tavaviisa.

Olin seal selle aasta veebruaris. Kuna käisin Riia kaudu, siis olime õnneks/kahjuks ainukesed eestlased. Hotellis väga palju slaavlasi(poolakad, tsehhi-slovakid), õnneks mitte väga palju venelasi, aga kes siiski suutsid käituda tülgastamapanevalt vastikult. Hotelli siin müüakse 4 tärni pähe, siiski pakuks kolm tärni. Uus ja enam-vähem puhas oli ta küll, hotelli aia taga on kohe Il Mercato amfiteater, kui see lõpuks lõplikult valmis saadakse ja kontsertid käima lähevad siis on Coral Hillsis müra küllalt kõvasti+ Hadaba mõšeest(pool kilti) varahommikul kostuvad palved. Basseinid ilusad, veebruaris kahjuks veel väga külmad. Hotelli territooriumil oma jõusaal suht korralike aparaatidega ja jalka-kossu plats, palli neil küll ei olnud anda, aga kõrvalt alf leilast sai osta 50 LE eest suht kvaliteetse jalka palli, lastele korralike ronimispuudega väike nurgake ehk tegevust lastele natuke on. Ninaesine oli hommikuti enam vähem(pannkooke ei olnud, puuvilju samuti mitte, oli ainult nede kohalikku valget juustu) või pigem kesine. Õhtuti varieerus kahte tüüpi lihaga, lind-kala;lind-loom; kala-loom. 10 päeva jooksul sai kokku siiski ainult kahel päeval korraliku liha ehk süüa võiks õhtuti Naamas või vanas Sharmis. Kõige tähtsam, ehk rannamajandus on seal nõrk, oma ehk tasuta randa viib iga tund rannabuss, mis asub vanas Sharmis kohe avaliku ranna kõrval, koralle pole, lisatasu eest saab viib buss(20 LE per nase) Sharm reef hotelli randa, kus korralik riff, aga seal on võimatu olla lastega, kes vette ei saa kuna rand kalju peal, kolmas rand on Wind Beach, aga see maksis juba 30 või 40 LE nägu, sinna ei läinudki.

Ei ole küll jõudnud veel reisil ära käia, aga GO vahendusel lätlaste reiside pakkumised on tunduvalt ahvatlevamad kui Eestis s*** müüvad est-top-nova. Näiteks praegu müüakse eestis ühte odavamatest Sharm Cliffi peldikut 5500 per nase, kuid lätlastelt saaks võtta 4+ rannahotelli AI täpselt sama raha eest, näitena Coral Beach Rotana Tiran, hind kahele 11052 AI.